Krvavé ostří

Krvavé ostří https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322789/bmid_krvave-ostri-L4b-322789.jpg 5 1582 255

Celaena Sardothien je nejobávanější zabiják v celém království. I když pracuje společně s ostatními zabijáky sídlícími v Tvrzi vrahů, důvěřuje jen sama sobě a svému příteli Samovi. Když ji její intrikující mistr, Arobynn Hamel, pošle na různé mise, které ji zavedou na vzdálené ostrovy i na nepřátelskou poušť, začne jednat nezávisle na jeho rozkazech – ale tím zároveň zpochybňuje i svoji vlastní věrnost. A během svých výprav zjišťuje, že k Samovi cítí mnohem víc než jen obyčejné přátelství. Ovšem tím, že jedná, jak jí napovídá srdce, a vzpírá se příkazům, se ocitá ona sama i Sam ve smrtelném nebezpečí. Arobynn je nelítostný a zradu nikdy neodpouští. A zná za ni jen jediný trest – smrt. Tato pětice novel odehrávajících se před dějem Skleněného trůnu nabízí pohled do dřívějšího života Celaeny – a je to opravdu fascinující čtení. Obsahuje novely: Vražedkyně a Pán pirátů Vražedkyně a léčitelka Vražedkyně a poušť Vražedkyně a podsvětí Vražedkyně a říše... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Assassin's Blade , 2014

petrzel
16.04.2017 5 z 5

Nádherná kniha ,které dost doplňuje serii

Mamosvain
14.04.2017 4 z 5

No tak co k tomu napsat no...? Kniha je prostě báječná, stejně jako Celaena, Arobynn, Sam, Ansel a další postavy. Postavy jako Rolfe a Yrene se vám budou zaručeně líbit. Ansel bude také vaší oblíbenou postavou, i když na ní možná budete naštvaní... Ale těšte se na ní v pátém díle ;). No a Sam... Toho vám bude opravdu líto a myslím že to bude asi od teď vaším jediným chlapem, kterého budete s Celaenou shipovat :D
Doporučuji přečíst, ovšem nejlépe ještě před tím, než si přečtete zbytek série ;)

Laurel
06.04.2017 5 z 5

Ať jsem se snažila sebevíc, ať jsem to odkládala kdykoliv to šlo, konec se stejně přiblížil hodně rychle. Na Sama jsem si zvykla až moc dobře. Líbilo se mi, že oproti naší současné Celaeně (Aelin), se tahle chovala dost zbrkle a nezkušeně. Víc jsme poznali Arobynna- hada podsvětského! Sakra, jak mohla být Celaena tak hloupá a věřit mu!

Ok, u čeho nejvíc padaly slzy? Poslední věc, kterou Sam řekl Celaeně byla ta, že jí miluje. A u věty: "My name is Sam Cortland and I will not be afraid."

miguelka13
06.04.2017 5 z 5

Krásná kniha....:) Už se nemůžu dočkat dalšího dílu :)

AelinAshryver
01.04.2017 5 z 5

Nádherná kniha. Bavila mě víc, než jsem čekala, přišlo mi to snad ještě zábavnější než příběhy o opravdové Aelin. Hrozně jsem si oblíbila Sama a opravdu netuším, jak si zvyknu na další knížku kde bude Sam mrtvý a na jeho místě bude Jeřáb.

SmoulikCZ
30.03.2017 5 z 5

Jsem rád, že jsem našel opět skvělou sérii fantasy příběhu. Knížku jsem si koupil s pocitem, že to bude klasické. Po pár hodinách čtení, jsem dospěl k závěru, že je knížka naprosto neodolatelná. Dám si jednu knížku pauzu a ihned si koupím další díl. Chci prostě vědět, jak to všechno dopadne.

Jsem rád, že jsem si vybral tuto knihu a tím i celou sérii. Věřím, že ostatní díly budou stejně skvělé jako tento.

Juliette@
27.03.2017 5 z 5

Knihu jsem dočetla dnes a pořád nedokážu myslet na nic jineho. Líbilo se mi jak bylo v knize vysvětleno dost věci a často jsem patrala v ostatnich dílech abych si všechno spojila. Upřímně člověka až boli u srdce, když z ostatních dílů ví, jak to se Samem dopadne a vy mezitím musíte jen přihlížet. Konec pro mě byl opravdu silně dojemný a obdivuju Saru J.Maas že mě dokaze pokaždé ohromint. Jen doporučuji :)

Market116
26.03.2017 5 z 5

Tak, mám dočtený další fantastický díl :) od knihy jsem se téměř nemohla odtrhnout jak byla skvělá :) Ale zároveň jsem hrozně naštvaná a smutná, nejspíš bych se smířila s tím, že Sam byl Celaenin první, skvělý a nezapomenutelný kluk, kterého bohužel zavraždil nějaký sadista a parchant, ale když se S.J.Maas rozhodla vydat díl, ve kterém nám představí Sama a jeho nádherně romantický vztah s Celaenou, tak jsem myslela, že se na konci dílu snad zblázním, bylo to tak smutné (pochopitelně jsem zase bulela jako malá). A navíc další perfektní mužská postava, se kterou Celaena pochopitelně nebude :/ Ale jsem ještě víc nedočkavější na to jak tahle bravurní série skončí, doufám že bude strhující a plná emocí :)

Kiwi24
20.03.2017 5 z 5

Bože. Nemám slov. Asi bych musela napsat sáhodlouhý komentář o tom, co Sarah ZASE udělala s mým srdcem. ZASE. Obdivuji Celeanu, a nechápu jak to, že ještě normálně funguje a žije. Krvavé ostří to dokázalo. Stalo se mou nejoblíbenější knihou.

Adris
19.03.2017 3 z 5

Musím přiznat, že jsem se u knihy malinko trápila. Trvalo mi hodně dlouho ji přečíst. Nevím, čím to bylo. Novely byly skvěle napsané, příběhy poutavé, ale opět jsem padla v pocitech zpět na první a druhý díl, které jsem vnímala obdobně. Já mám prostě radši tu vyspělou Celaenu a opravdový boj za její zemi.

verulik196
12.03.2017 5 z 5

Tak a zase je přede mnou dlouhé čekání.
Myslím, že vše podstatné už bylo napsané - je to skvělá knížka ze skvělé série od skvělé spisovatelky se skvělým obalem... No prostě není co kritizovat.

Tucaka
11.03.2017 5 z 5

NAPROSTO OHROMUJÍCÍ!
Škoda jen, že jsem tuto knihu četla až po Královně stínů, určuje si doporučuju přečíst Krvavé ostří jako první než načnete první díl Skleněného trůnu .. člověk tak počítá s tím co se stane na konci knihy.

anonym02
09.03.2017 5 z 5

Konečně se k nám dostala a zase je na dlouhou dobu konec. Snažila jsem se jí číst, co nejdýl, ale to prostě nejde! Vždycky, když čtu knihy od Sarah J. Maas, myslím si, že už nebudou lepší než ty, které jsem četla. Stále nevím, jak si to můžu myslet! Vždyť Sarah je díl od dílu lepší, i když by někdo řekl, že už to nejde a tyhle novely? Wow! Krásné doplnění Celeany minulosti, ve kterém jsem se nechala unášet příběhem a četla do noci. Do teď jsem byla Chaol team, ale Sam? Ten byl tak úžasný, že jsem jeho smrt obrečela hooodnè dlouho.
Zase nádhera a jenom doporučuji!

Lory
08.03.2017 5 z 5

Věřte nebo ne, nechápu a nerozumím tomu, jak to dělá, ale Sarah J. Maas mi opět dokázala zlomit srdce a rozmetat jeho střepy do všech světových stran. Postupně mi dochází, že nejspíš neexistuje dílo, na němž by se podílela a já bych si ho nezamilovala.
Můj kompletní názor na knihu je k mání zde: http://tichyodpor.blogspot.cz/2017/03/krvave-ostri-vsechno-ma-svou-cenu.html :)

Barbarka_CZ
07.03.2017 4 z 5

Prequely nemám ráda, nerada se vracím do minulosti, když už jsem v reálu o dost dál. Nicméně přestože se v Krvavém ostří člověk vlastně nedozví mnoho nového, protože většina už byla řečena či alespoň naznačena v sáze, jsem za tuto povídkovou knihu moc ráda. Jednak to byl návrat do světa a k postavám (postavě), které jsem si zamilovala. A za druhé člověku se díky tomu přece jen některé věci doobjasnily, dovysvětlily (například to, jaký byl skutečný vztah mezi Celaenou a Arobynnem a proč to dopadlo, jak to dopadlo). Za mě rozhodně kniha, kterou by milovníci Skleněného trůnu neměli vynechat. :)

Lefula
07.03.2017 5 z 5

Minulost.... A já jsem si říkala, že už mě nic nepřekvapí, ale vypadá to tak, že jsem se spletla. :D

Voluta852
06.03.2017 5 z 5

BOŽE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jak to ta autorka dělá, že se v jejích knihách objevuje opravdu zdlouhavý popis, ale zároveň vás to neunudí k smrti????
Každá část knihy byla nabitá akcí a určitě mohu doporučit. Nedá se od ní odtrhnout........Dobře dá, ale jenom tehdy, když potřebujete jíst, pít nebo na toaletu.
FAKT TO BYLA BOŽÍ JÍZDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vterinka
05.03.2017 5 z 5

Úžasné povídky ze Celaeniny minulosti a i když jsem všechny, kromě poslední již četla ve slovenštině, tak jsem si je s radostí přečetla znova. Tato série mě naprosto uchvátila a už se nemůžu dočkat, až vyjde 5. díl! :-)

Aléda
05.03.2017 5 z 5

Nemám slov.
Není nutnost si tyto povídky přečíst, ale podle mě je to potřeba. Najednou mám pocit, že se na Celaenin svět dívám zase trochu jinak a rozhodně teď mnohem lépe chápu chování některých postav. A ten konec...všichni čekali, co se stane, ale na TOHLE se prostě nešlo připravit. Tak smutný..

ewi
04.03.2017 5 z 5

velka skoda, ze tento subor poviedok, popisujucich Calaeninu minulost , co bolo pred Sklenenym tronom, nevysiel u nas este pred "Kralovnou stinu " ako tomu bolo v zahranici ... po precitani ma clovek moznost porovnat, kym Caelena bola a akym vyvojom presla, kym sa stala Aelin, tiez jej vztahy s niektorymi z postav, ktore sa objavia az vo 4.dieli ( Arobynn, Lysandra)... poviedky sa mi pacili a musim povedat, ze po precitani tej poslednej- Vrahyne a rise , som bola velmi smutna, i ked koniec bol znamy a neodvratny...