Krvavé ostří

Krvavé ostří https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322789/bmid_krvave-ostri-L4b-322789.jpg 5 1581 254

Celaena Sardothien je nejobávanější zabiják v celém království. I když pracuje společně s ostatními zabijáky sídlícími v Tvrzi vrahů, důvěřuje jen sama sobě a svému příteli Samovi. Když ji její intrikující mistr, Arobynn Hamel, pošle na různé mise, které ji zavedou na vzdálené ostrovy i na nepřátelskou poušť, začne jednat nezávisle na jeho rozkazech – ale tím zároveň zpochybňuje i svoji vlastní věrnost. A během svých výprav zjišťuje, že k Samovi cítí mnohem víc než jen obyčejné přátelství. Ovšem tím, že jedná, jak jí napovídá srdce, a vzpírá se příkazům, se ocitá ona sama i Sam ve smrtelném nebezpečí. Arobynn je nelítostný a zradu nikdy neodpouští. A zná za ni jen jediný trest – smrt. Tato pětice novel odehrávajících se před dějem Skleněného trůnu nabízí pohled do dřívějšího života Celaeny – a je to opravdu fascinující čtení. Obsahuje novely: Vražedkyně a Pán pirátů Vražedkyně a léčitelka Vražedkyně a poušť Vražedkyně a podsvětí Vražedkyně a říše... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Assassin's Blade , 2014

Airelle
04.06.2023 4 z 5

(SPOILER) Opět jsem se pustila do rereadingu formou štafety. Krvavé ostří je doplňková povídková kniha ze světa Skleněného trůnu.

Rozhodně je to jedna z nejpovedenějších doplňkových knih, nechybí tu akce, ani napětí, posouvá to děj a doplňuje chybějící střípky.

Miluju Celeanu, i když mi občas leze na nervy, tak jí nedokážu nefandit. V každé povídce se setkáváme se zajímavou postavou pirátem Rolfem, léčitelkou Yrene, Ansel z Trnitého srázu a v neposlední řadě se Samem. Každou z těch postav jsem si nějakým způsobem oblíbila a rozhodně se těším, jak si s nimi užiju jejich další cestu celou sérií.

Jsem to, co jsem, a je mi jedno, co si o mně myslíš.

Některé věci jsou důležitější než smrt.

Book_lover469
01.05.2023 5 z 5

Knihu jsem četla po prvním díle série. A nezklamala. Celaena je úžasná hlavní hrdinka a tím že jsem si přečetla tutou knihu jsem pochopila více její chování v prvním díle. Všechno to co si prožila, v průběhu čtení my jí bylo strašně líto. Stejně tak jako Sama. Příběh určitě není zbytečný a tento svět i příběh Celaeny jen obohacuje. Ps: Přes konec se asi jen tak nepřenesu.

Kat9
31.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Krvavé ostří nepochybně nabízí více než Dvůr mrazu a hvězd ze série Dvorů. První povídka mě osobně tedy nezaujala, za to ty další se mi líbily. Překvapivě mám nejraději asi tu nejkratší, Vražedkyně a léčitelka, kde mě zaujala postava Yrene, která, jak odhaduji dle spoilerů ze sociálních sítí, ještě dostane větší prostor. Nějak jsem se s její postavou skutečně dokázala i za tu malou chvilku ztotožnit, takže jsem na její vývoj zvědavá. Doufám, že v knihách navštívíme i ono město vzdělání, které bylo v této povídce zmíněno. Zaujala mě i povídka o Tichých mistrech. Poslední dvě povídky mi v podstatně splynuly v jednu. I když jsem osud Sama znala, opravdu mi ho bylo líto. Líbilo se mi, že se jednalo obyčejného mladíka a ne dokonalého vílího muže, jak jsme u autorky zvyklí. Je škoda, že měl jen tak malou roli, i když vím, že na něj v sérii jsou odkazy. Každopádně rozhodně tuto sbírku povídek nepovažuji za zbytečnou a každému, kdo v sérii hodlá pokračovat, rozhodně doporučuji tuto knihu nevynechat!

Mimochodem, ČTĚTE TUTO KNIHU PO DĚDIČCE OHNĚ!! (tedy v romantickém pořadí). Kdybych si po 3. díle Celaenu neoblíbila, rozhodně bych si tuto knihu tolik neužila.

nonameperson04
03.02.2023 5 z 5

Jediné, co můžu říct, je to, že mě tahle kniha totálně zničila, přestože jsem věděla co přijde, protože jsem už četla celý skleněný trůn.️

Lucijáš276
29.01.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem četla úplně první před celou sérií a musím říct, že se to četlo úplně samo. Myslím si, že tento svět mě jen tak neomrzí. Hlavní hrdinku jsem si zamilovala a obecně styl psaní této knihy, který byl plný napětí a dobrodružství. Strašně se mi líbí propracování jednotlivých postav a světa. Oceňuji mapu v knize. U prvního příběhu jsem se dost nasmála - Sam a Celaena. Super hlášky a hlavně ty jejich naschvály. Vražedkyně a poušť mě také strašně bavila. Každý jednotlivý příběh byl něčím výjimečný a celkově si z knihy odnáším to, že Celaine je a bude silná žena, která si prožila opravdu kruté věci. 5 * Těším se na první díl ze série :)

Barabora
09.01.2023 5 z 5

Ráda jsem se vrátila aspoň na chvilku k téhle skvělé sérii. I když jsem věděla, jak to všechno vlastně dopadne, i tak mě to moc bavilo. Čekala jsem, že mě tenhle díl nebude tolik bavit jako ostatní díly, ale milé mě to překvapilo. Doporučuju číst před 1 dílem, protože já udělala tu chybu, že jsem to četla až po všech dílech, ale ničemu tk nevadí. Na konci jsem se musela ovládat abych se nerozbrečela... Moc doporučuju.

Mončičák007
29.12.2022 4 z 5

K sérii Dvůr trnů a růží od autorky se pravidelně vracím (už jsem ji četla třikrát a mám nově doma serii i v angličtině). Sérii Skleněný trůn jsem již četla před pár lety a rozhodla jsem se k ní zase po dlouhé době vrátit. Krvavé ostří, i když je pouze doplňková kniha, je skvělá. U čtení jsem zase probrečela celý konec knihy a celkově zapomnínala na přítomnost a úplně se ponořila do děje. Tak skvělý styl autorčina psaní je neuvěřitelný. Miluju a doporučuju

Carolxc
28.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Bylo mi doporučeno, abych knihu přečetla nejlépe před třetím dílem skleněného trůnu - já to zvládla, až po čtvrtém díle a jsem ráda ( momentálně probíhá SČ pátého dílu). Upřímně, moc se mi do knihy nechtěli, neboť jsem tušila, kam ta kniha směřuje a jak bude končit ve chvíli, kdy se tam objevilo určité jméno.
Jsem emotivní člověk a všechno prožívám, tudíž vždy těžce nesu emotivní chvíle, zejména pokud jde o mou oblíbenou postavu.
Teď upozorňuji na možné spoilery pro ty, kteří nečetli Skleněný trůn a mají to v plánu, přeskočte to!! SPOILER
Sama jsem si oblíbila téměř hned a nevím, jestli mi pomohlo srovnat se s jeho smrtí, ačkoliv jsem o ní věděla. Nechtělo se mi dojít konce a na konci jsem řvala, jako želva. Jistá věta dostala úplně jiný význam a hloubku a já soucítila s Cel. Těžce se mi četli stránky.
Štvalo mě, že Cel tak hloupě věřila Arobynnovi a byla hluchá vůči slovům Wesleyho a jednomu ze strážců jistého člověka, kterého měla zabít.
KONEC SPOILERU

V tomto dílu mě štvala hlavní hrdinka. Cel mi jinak v ostatních dílech nevadí, ale zde mi hrála na nervy svou rozmazleností, naivitou a hlavně tvrdohlavostí. Chápu, že Cel tu byla jiná a v dalších dílech a možná i právě, díky těmto událostem se dost změnila. Každopádně v tomto období bych jí nafackovala.
Příběhy se mi líbili a za mě asi nejlepší část v Rudých píscích.
Poslední příběh mě zcela rozložil. Musela jsem to vstřebat a ač to bylo svým způsobem krásný, i tak bych si přála jiný konec.

A já jen doufám, že mě další díly Skleněného trůnu nedostanou tak, jako tento díl. Neznamená to, že jsem s tímto dílem nespokojená a jsem ráda, že jsem se překonala a dočetla jsem tyto povídky, až dokonce. Jen ten konec byl poněkud trochu rozmazaný.

Mandy412
30.11.2022 5 z 5

Bylo mi doporučeno číst tuto knihu jako první před celou sérií, takže zatím nemohou úplně soudit. Ale už teď je pro mě, kdo se s Erileou sekal poprvé, jedno z nejlepších young adult. Děj čtenáře rychle vtáhne do děje a stránky ubíhají samy, takže teď hurá na první díl.

Haninkaa
26.11.2022 4 z 5

Pěkně popsaný život Celaeny Sardothien před uvězněním v Endovieru. Ideální je přečíst si knihu po 3 díle Skleněného trůnu.

Marsí5
31.10.2022 5 z 5

Líbilo se mi doplnění jednotlivých náznaků, se kterými se setkáme v celé předchozí sérii. :-)
Po přečtení jsem byla dokonce naladěná se vrátit k posledním 3-4 knihám, abych si připomněla konkrétní scény. :-)
Stejná kvalita jako celá série, znovu se vrátíme do stejně propracovaného světa. Není co dodat - super. :-)

Vjeerus
09.10.2022 4 z 5

Určitě zajímavé doplnění příběhu a jako doplňková knížka k sérii splnila to, co měla.
Přes celou sérii TOG nás provází nevyřčené a pouze naťuknuté skutky hlavní hrdinky a v této knize je máme konečně v ucelené a hlavně celé verzi.
První 3 povidky mě tolik nezaujaly, ale zbývající dvě už pro mě byly skvělé, jelikož jsem dostala plnou dávku krutých osudů, pletichaření a pošťuchování. Dokonce jsem pocítila i pár aha momentů, kterých má kniha málo, jelikož jak každá povídka dopadne, víme, pokud jsme četli celou sérii (vzhledem k tomu, že je to pouze doplněk, je to pochopitelné)

Denča23
03.10.2022 5 z 5

Knihu jsem četla asi po roce, co jsem dočetla sérii Skleněný trůn.. tento svět mě nikdy neomrzí. Opravdu uvažuji po přečtení nad tím, že se vrhnu na Skleněný trůn znovu.

"Jsem Celaena Sardothien a nebudu se bát."

Perfektní povídky, jen mě mrzí, že tam nebylo nic z Endovieru.

Artep071
14.09.2022 5 z 5

Skvělé povídky, které na sebe navazují plné dobrodružství a napětí. Poslední povídka mě dostala ... chjo ... přála jsem jim love story příběh ...
Těším se na další pokračování příběhu Celaeny ...chudinka si opravdu ve svém životě vytrpěla a vytrpí ... skvělý příběh

amejzlík
06.09.2022 4 z 5

Povídky bych si užila o dost více, kdybych je četla před Skleněným trůnem jako první. Líbil se mi náhled do Cleaniny minulosti. Pokud bych povídky četla před celou sérií dokázala bych s ní během jejích následujících dobrodružství více soucítit. Jsem ráda, že jsem se naposledy mohla vrátit do Erileyi.

TVer
13.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Kniha byla dobrým ukončením celé série, kdy tímto mám všechny aktuálně vydané knihy od autorky přečtené. Ráda jsem se opět vrátila do světa Aelin a bylo moc fajn dozvědět se příběhy, na které autorka trousila narážky napříč všemi knihami.

Také bylo zajímavé vidět, že se Celeana setkala s Dorianem a očividně i Chaolem ještě předtím, než o sobě navzájom věděli. I když mě trochu překvapilo, že ji Dorian nespoznal, jelikož se jako děti párkrát potkali a podle opisů autorky měl jenom rod Ashryver (resp. Ashryver - Galathynius) tak modré oči se zlatým koužkem okolo a k tomu zlaté vlasy, takže to, že ji nepoznal ani Dorian a ani král, když se jim zadívala do očí je poměrně zvláštní.

Také jsme vlastně zjistili, že Jeřáb voní jako Terrasen, jelikož vždy, když autorka v jednotlivých dílech zmínila vůni borovic a sněhu, tak byl nablízku Jeřáb, ale teď se dozvídáme, že tak vlastně voní Terrasen, takže Jeřáb doslova voní jako její domov. Hezké propojení veškerých dějových linií.

Ruru
01.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Takhle vám to řeknu. Toto není dobré pro moje psychické zdraví. Ale koho to zajímá? Mě rozhodně ne. :D Budu v tom pokračovat? Rozhodně ano. :D
Každou povídku jsem si užila, ani u jedné jsem se nenudila a jak je u autorky zvykem, kniha ubíhala jako na drátkách. Bohužel pro mě, Sama jsem měla s postupem děje čím dál radši. No, úplně se mi to nevyplatilo. O to víc mě mrzelo, že ho Celaena ani nestihla pořádně pomstít. Ale o tom se tady radši rozepisovat nebudu. Nejradši bych se teleportovala do Tvrze a uškrtila tu bytost (odmítám mu udělit titul člověka, protože tohle už ani člověk není), která se nazývá Králem vrahů. A poslední část s Celaeniným odvozem mě docela dorazila, takže díky, Sarah.

PS: Jsem jediná, kterou napadlo, že ten mladík se safírovýma očima a černými vlasy, se kterým Celaena tančila (nebo se o to pokusila, dokud se do toho nevložil Sam) na plese, je Dorian? Asi jsem. Nevadí. Pokud to někoho taky napadlo, dejte mi vědět, ať vím, že nejsem jediná divná. :D

denniys
23.06.2022 5 z 5

Co k tomu říct?? Ve chvíli, kdy jsem tuto knihu četla, je pro mne série Skleněný trůn již téměř 3 roky uzavřenou záležitostí. Ovšem ten svět jsem si zamilovala, proto jsem se do něho chtěla vrátit - i přes povídkovou formu, které zrovna neholduji. Přesto jsem byla spokojená - povídky na sebe plynule navazují - téměř jako kapitoly. Musím přiznat, že jsem na příběh nahlížela jako kdyby se nejednalo o svět Skleněného trůnu, vnímala jsem to jako samostatnou knihu - přece jen první díly jsem četla dávno ( 3 roky jsou to od posledního dílu a mučilo mě tehdy čekání na každý díl ) a některé spojitosti mi tudíž utekly. Například si nevzpomínám, zda v základní sérii byla někdy zmínka o Samovi, kterého jsem zde žrala. No a jelikož to napsala Sarah, nelze říct jinak než že jsem si to safra užila..

Tesset
05.06.2022

Četla jsem až po celé sérii a vůbec to nevadilo. Krásně se rozvedly příběhy, o kterých byla zmínka v hlavním příběhu. Za mě spokojenost.

mondulinecka
02.06.2022 5 z 5

Tak to bylo super! I když jsem skleněný trůn docetla nedávno, mám sto chuti si ho dat znovu. Bylo mile se podivat do Celeaniny minulosti coby nájemné vražedkyně. No, chvíli mo bude trvat, než se odpoutam od světa Skleněného trůnu a začtu se do něčeho dalšího …