Království popela

Království popela https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412489/bmid_kralovstvi-popela-9Kk-412489.jpeg 5 1631 305

Aelin riskovala vše, aby zachránila svůj lid a lidi, které miluje. Zaplatila za to strašnou cenu a teď je uvězněna v kovové rakvi a mučena. Pouze vědomí, že na ní závisí osud všech, jí brání v tom, aby podlehla. Aedion a Lysandra zůstávají poslední, kteří brání Terrasen před naprostým zničením. Chaol, Manon a Dorian jsou roztroušeni po celém kontinentu a musí sami volit cestu k naději na spásu. Až se všechny cesty spojí, čeká je velká bitva.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Kingdom of Ashes , 2018

MishRarach
24.08.2019 5 z 5

Ať si říká, kdo chce, co chce, Maasová je pro mě hvězda. Poslední díl jsem četla nejprve v angličtině, protože jsem prostě nedokázala počkat na překlad a potřebovala jsem vědět, jak to skončí.. V tuhle chvíli nemůžu říct, kterou knihu mám raději, protože jsem celu sérii ještě v kuse nečetla, i když se na to v dohledné době chystám, ale jsem si jistá, že se k tomuto příběhu budu vracet. I přesto, že mám od Maasové raději sérii Dvorů, tak tahle má svoje vlastní kouzlo..
Díky Královská popela a tomu, kolik prostoru bylo dáno všem postavám, jsem si uvědomila, jak moc mě zajímá, jak každá linka příběhu dopadne a opravdu jsem nečekala, že některá úmrtí ve mě vyvolají doslova hysterický pláč. Obzvláště u těch, jejichž dějové linky mě zprvu vůbec nezajímaly. Tahle autorka má prostě dar mě ve svých knihách polapit uvnitř příběhu a nepustit a za to jsem jí neskutečně vděčná.
Sama mám ke knize pár drobných výhrad, kdy si uvědomuji, že ve finále jsem čekala víc na to, jak to dopadne s ostatními než s Aelin, což by se asi úplně dít nemělo, ale na stranu druhou. Nestává se mi moc často, že by mě tolik zajímaly i osudy druhých. Proto jsou pro mě tyto knihy tak vzácné, protože jsem v nich zažila tolik příběhů a životů a z každého z nich mohu čerpat.

Hoshi
22.08.2019 5 z 5

Uběhly čtyři roky. Čtyři roky, kdy jsem se poprvé setkala s touto autorkou, poprvé otevřela Skleněný trůn a poprvé se ponořila do příběhu s Aelin. Tolik jsem se těšila, až si přečtu závěrečný díl... Až nastane ten den a dočtu poslední stránku tohoto velkolepého příběhu. A když ten den nastal, cítím se smutně, že už to skončilo, že už je po všem.
Maas nám dala to, co jsme si ve skrytu duše přáli, ačkoliv ztráty jsou bolestivé, poslední díl je velmi čtivý, má spád a čtenář se ani chvilku nenudí.
Děkuji, že se CooBoo rozhodlo vydat tuto úchvatnou sérii a děkuji, že jsem neodolala a koupila si ten první díl. Navždy budete mít čestné místo v mé knihovně.

Kukicka
22.08.2019 5 z 5

4720 stran je za mnou a na poslední díl musím říct pouze páááni. Kdo by to byl na začátku série řekl. Tolik dějových linií, které se postupně protínaly až se nakonec vše uzavřelo a během čtení mi několikrát tekly slzy proudem. Jak už jsem psala u Věže úsvitu, Sarah J. Maas je opravdu paní spisovatelka. Knihu jsem ale kupodivu nedokázala číst v kuse a prokládala čtení jinými knihami

Jandýs
21.08.2019 5 z 5

Velkolepý závěr série. Autorka si mě omotala kolem prstu svým neuvěřitelným vypravěčským talentem, jež vás při otevření knihy nutí číst a číst, dokud neotočíte poslední stránku. Většina z nás našla i své favority a favoritky ( já si zamilovala Manon :-)) v tomhle epickém fantasy světě a kráčeli jsme s nimi a fandili jim od 1. dílu do závěrečné bitvy .
Děkuji za vtáhnutí do série Skleněného trůnu, byla to jízda. :-)

Verunka4444
21.08.2019 5 z 5

Také se přidávám s názorem,že předešlé knihy byly lepší,za mě vede rozhodně čtvrtý a pátý díl,ale ani tento poslední nebyl žádným zklamáním.Já bych uvítala větší prostor pro Lorcana,toho jsem si zamilovala od první chvíle,kdy se v knize objevil.Nikdo mi vyloženě na nervy nelezl,i když...Aedion to měl opravdu na hraně,naštěstí se během příběhu srovnal :) Chaola jsem tak trochu přeskakovala,ale jinak byla kniha skvělá.Celá série má přední místo v mé knihovně a určitě se do ní brzy pustím znovu.

ewi
21.08.2019 5 z 5

nejde dat menej ako plny pocet hviezdiciek v hodnoteni- i ked by som mohla mat k pribehu x vyhrad a priznam sa, ze mi miestami " fracek "Aelin liezla na nervy, je to nadherny, epicky, dojimavy pribeh a som rada, ze sa mi pred par rokmi dostala tato seria do ruk...urcite jedno z najlepsich diel v zanru fantasy, ktore prekonava" skatulku" young adult...

v.july
20.08.2019 5 z 5

Musim rict, ze ac jsem nechtela cist knihu, ktera je o Chaolovi, tak jsem asi mela, chybelo mi vysvetleni k dost postavam a po precteni teto knihy si ji precijen pujdu koupit. Tento dil byl skvely, dej ma spad, ale nejvic se mi libil konec, velmi dobre promysleny, neocekavany a krasne napsany. Autorka se na konci s kazdou postavou louci a nechava dej krasne plynout, nenecha to pouze jako dozvuk valecne sceny, ale lehce nakousne lepsi zitrky. Po docteni mam chut si celou serii precist znova.

ydnac
19.08.2019 5 z 5

Tak a je konec, poslední díl:-( Dokázala bych tuto knihu přečíst za den, dva, ale schválně jsem to natahovala, aby ještě nebyl konec. Miluju celou tuhle sérii, za mě je to nejlepší fantasy co jsem četla:-) Závěr byl fantastický, bavila mě každá stránka, někdy jsem ani nedýchala. Nejvíc se mi líbila část kdy Manon získala korunu, když Elide jela zachránit na bojiště Lorcana a když Aelin zachránila vojáky v poli u Anielle. Samotnému zabití Erawana a Meave bych věnovala více stránek. No co dodat - NÁDHERNÉ, STRHUJÍCÍ, DOJÍMAJÍCÍ, NAPÍNAVÉ. Bude se mi stýskat...

Anathiel
19.08.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Tak jako všechny knihy této autorky. Poslední díl neztrácí na tempu předešlých ze série Skleněný trůn. Jen je někdy složitější rozpomenout se na tu kterou postavu.

kristynkal
18.08.2019 5 z 5

Těšila jsem se, kniha mě bavila, překvapila a smekám před promyšleností děje a před fantazií autorky. Jen mi občas přišlo, že některé věty nedávaly moc smysl a musela jsem si je přečíst vícekrát, ale to mohlo být překladem. Každopádně kniha je poutavá, akční a pěkně zakončuje serii a je zvláštní vzpomenout si na první díl a zjistit kam nás posunul poslední. Opravdu povedené. Nejvíc sympatickou se mi v tomto díle stala Manon.

Okoslav
18.08.2019 4 z 5

Překvapivě dobré zakončení celé série. „Překvapivě“ hlavně proto, že kvalita předchozích dílů je, mírně řečeno, kolísavá. (Pravděpodobně mě teď nejspíš chcete rituálně zlynčovat a vyřadit z kruhů kompetentního čtenářstva, ale ruku na srdce, koukali jste někdy v poslední době třeba na první díl? Jako by Maas psala úplně jinou knihu, jiné hrdiny a jiným perem.)

Poslední díl odsýpá a neškodí mu ani mnoho dějových linií, které sleduje. Maas se daří epické bitvy i psychologie postav, a výsledkem tak je strhující zakončení boje mezi dobrem a zlem, do nějž sice Maas nepokrytě vykrádá motivy z jiných fantasy děl, jak je ostatně jejím zvykem (pamatujete třeba na mluvící lebku Morteho?, fanoušci Tormentu určitě chápou :-)), ale výsledku to neškodí.

Proč tedy jen čtyři hvězdy? Přestože se Maas rozhodně vypsala, nezbavila se nepěkného zvyku dělat harlekýnku ze všech a všeho, co má to „správné” pohlaví a věk. Pokud vás to ale netrápí tak jako mě, rozhodně si k mému hodnocení zbývající hvězdu domyslete! :-)

Btw navždy #týmmanon

1259
17.08.2019 5 z 5

Sice mi mrzí, že to byl závěrečný díl, ale náramně jsem si ho užila. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout a četla se jedním dechem. Doufám, že se od spisovatelky dočkám ještě nějakých knížek, na podobné téma. Prostě za mě jedna velká chvála a naprosto úžasný zážitek.

Knizky_a_ja
16.08.2019 5 z 5

Nejlepší knížka za rok 2019. Myslím, že to stačí :D
Ne. Bylo to fakt neskutečně boží. Miluju Maasový tvorbu, tohle je ale zaručeně nejlepší knížka od ní.
Skleněný trůn fakt doporučuju ????

cecilieanie
16.08.2019 3 z 5

Jsem zklamaná asi jsem čekala víc, když jsem viděla hodnocení... Bohužel ke konci mě kniha už vůbec nebavila.

maja11231
16.08.2019 5 z 5

POZOR MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!!
Epický závěr úžasné série. Dlouho jsem čekala na tuhle knihu a to čekání za to stálo. Už od první věty jsem se do knihy začetla a nemohla se od ní odtrhnout. Sarah jako vždy nezklamala a napsala úžasnou knihu se zvraty, bolestí, napínovostí a odhodláním bojovat za to a za ty co milujeme.Všechno krásně navazovalo a předešlé díly a všechny příběhy se spojily do jednoho etického příběhu.
S postavami jsem soucitila a brečela jsem vždy když někdo umřel nebo se něco nepovedlo. Aelin jako vždy měla bláznivé nápady a jako vždy mě uměla rozesmát a překvapit. Co se tyče závěrečné bitvy ta byla dech beroucí. No a konec mi vyrazil dech.
V knize jsem nenašla žádnou chybičku, žádné nudné scény, prostě nic.
Miluji tuhle série a nechci od ní odejít. Miluji postavy v knize, které mě pro provázely od samého začátku až do konce série. Postavy, které jsem si tak strašně oblíbila, že bude těžké na ně zapomenout. Postavy, které mi vyrazily dech svými nápady, odvážností a láskou pro lepší svět. A právě lepší svět by s každý měl zasloužit a bojovat z něj. Miluji vymyšlený svět ve kterém se mladá nájemné vražedkyně stane královnou.
Doporučuji, protože tohle byla jízda ❤

Tewi
14.08.2019 5 z 5

Neskutečné!! Impozantní!! Epické!!
Takovou knižní bitvu jsem neviděla od bitvy o Středozem. Je mi jedno kolik z ní autorka použila nápadů. Prostě to fungovalo. A fungovalo to skvěle!

V knize jsem nenalezla jediné hluché místo (a jak sem se snažila). Dokonce mi nevadily ani pasáže s postavami, které zrovna nepatří mezi mé oblíbence. Všichni dostali prostor se vyjádřit, zapojit se a utvořit si vlastní osud. Tedy samozřejmě kromě těch, kteří se konce nedožili, ale i přesto jim budiž dík za jejich přítomnost v příběhu. Kniha má pár drobných chybiček (a teď vyjímečně nemluvím o těch pravopisných), ale všechny blednou a mizí, když se člověk do příběhu plně ponoří.

Zkrátka a jednoduše bravurní zakončení skvělého příběhu a já už jen musím vymyslet, co teď budu dělat se svým životem :D

4129
14.08.2019 5 z 5

Tak. Závěrečný díl série je za námi, a mě už se teď po něm stýská. Za srdce mě vzala smrt vedlejších i hlavních postav, které měly tak velká srdce. Co také rvalo srdce, byla oběť nutná k vykování zámku. (Spoiler: I když se to zdá jako ta nejmenší oběť, Aelin se musí cítit strašně prázdné. Musí jí to strašně chybět) Vývoj všech postav byl neskutečný. Líbilo se mi jak se všechny stmelily. Co bych si nejvíce přála? Aby všechny zůstali v Terrasenu a neřešili návrat do svých říší. Spojením všech jejich království vzniká totiž svět, ve kterém bych chtěla žít. Knihu jsem přečetla jedním dechem a i když jsem se těšila na konec, nejradši bych zapomněla že jsem tento díl už přečetla, jen abych ho mohla prožít znovu. Na to, jak mi Dorianův otec jako padouch připadal placatý a nereálný, byla Maevie s Erawanem dokonalý smrtonosný pár. Jediné co bych autorce vytkla bylo to, že vlčí kmen a Terrasenské víly tam byli zmíněny jen tak jako náhodou. Přitom to byl docela podstatný detail, kdyby armáda neochabla. Líbil by se mi nějaký vedlejší díl. Třeba o vzpouře v Dorllane, nebo o Asterin z doby kdy ji zachránil lovec.

LadyHip
13.08.2019 5 z 5

Takhle vypadá famózní finále. Nestává se mi často, že bych se u knížek dojímala k slzám. Abych byla přesná, nestává se mi to u knížek jiných spisovatelů. Ale u Království popela jsem tedy proslzela nejednu scénu.
Na poslední díl jsem se těšila, jak malá holka na Ježíška a každá stránka stála za to. V opojení, které se mě ještě pořád drží, nemůžu jinak než psát jen v superlativech. Obrovský vývoj všech postav a jejich vztahů, pouta, která mezi sebou vytvářejí, bolesti a trápení, která museli vytrpět...
Maas je skvělá vypravěčka a čtenáře udržuje v napětí a zároveň odhaluje tak niterné části duše každé postavy. Mimo spousty dalších asi nezapomenu na Abraxasův pohled na prázdné bojiště...
Byla to spanilá jízda a mě už se teď stýská. Skleněný trůn je jedna z nejlepších fantasy sérii, jaké jsem kdy četla!

anonym02
13.08.2019 5 z 5

Celou dobu jsem se těšila na závěrečný díl a na zakončení celé perfektní série. Ale teď, po úplně prvním dočtení poděkování ve svém životě, se nechci srovnat s tím, že je to vážně konec...

Před čtyřmi lety jsem tuto sérii začala číst s nevelkým očekáváním, které se hned po pár stránkách prvního dílu změnilo v hroznou nedočkavost nad dalšími díly a cestami hrdinů, kteří mi neskutečně přirostli k srdci.

Co se samotné knihy týká, opravdu se na ní po celou tu dobu vyplatilo čekat a je to vážně důstojné a skvělé zakončení série, která se mi nikdy neomrzí.
Snad největší knihu svého života jsem měla za necelé čtyři dny přečtenou, a když došlo na závěrečná slova, přemýšlela jsem, jestli tohle někdo někdy dokáže vůbec trumfnout (podle mě je to kniha - série -, která strčí do kapsy i takového Harryho Pottera nebo Hru o trůny ~ jen můj názor).
Všechny postavy mi přirostly k srdci, a když přišlo na některé smrti, ano, jedno (ani to druhé) oko nezůstalo suché.
Hrozně moc bych uvítala pokračování třeba v tom, jak se vede Manon a Dorianovi, Lysandře s Aidionem nebo komukoliv jinému, se správou jejich říší a nebyla bych ani proti, kdyby spisovatelka vymyslela i to, jak se daří hrdinům, kteří padli, v jiném světě (stejně tak bych se opravdu hooodně ráda dozvěděla, jak se vede třeba takové Asterin).

Takže závěrem chci říct, že je to kniha, kterou si prostě MUSÍTE přečíst a doufám, že další knihy od této spisovatelky, které vymyslí, budou také tak skvělé. ❤️❤️

SimonaR06
13.08.2019 5 z 5

Naprosto epické zakončení skvělé série. Je pravda, že jsem trochu doufala, že pár věcí dopadne jinak, ale jsem spokojená, jak to skončilo. Přečetla jsem to během 12 hodin a nedokázala jsem se od toho odtrhnout. Nic menšího by člověk od SJM nemohl očekávat.