Království popela

Království popela https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412489/bmid_kralovstvi-popela-9Kk-412489.jpeg 5 1637 1637

Aelin riskovala vše, aby zachránila svůj lid a lidi, které miluje. Zaplatila za to strašnou cenu a teď je uvězněna v kovové rakvi a mučena. Pouze vědomí, že na ní závisí osud všech, jí brání v tom, aby podlehla. Aedion a Lysandra zůstávají poslední, kteří brání Terrasen před naprostým zničením. Chaol, Manon a Dorian jsou roztroušeni po celém kontinentu a musí sami volit cestu k naději na spásu. Až se všechny cesty spojí, čeká je velká bitva.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Kingdom of Ashes , 2018

ivič
05.11.2019 5 z 5

Kniha se mi velice líbila, krásná tečka za celou sérii

JaneSteini
05.11.2019 5 z 5

Dokonalé završení celé série. Doporučuji přečíst. Chytne vás to a nepustí. Musím na to pořád myslet. :))

Lutzinka
04.11.2019 5 z 5

Kdysi dávno v zemi spálené na popel žila malá princezna, která milovala své království...

Tak a pohádky je konec!

Díl plný bitev, lásky a překvapení.
Třináctka mě rozbrečela. Daena naštvala. Lorcan rozesmál. Dorian vytáčel. Fenrys přirostl k srdci.
Skvělý styl. Skvělý svět. Skvělá série. TEČKA.

TerryDee
03.11.2019 5 z 5

Na závěrečný díl jsem se nadmíru těšila. Chtěla jsem se především dozvědět, jak to celé dopadne a co se stane s našimi hrdiny.
Ohledně knížek Sarah J. Maas se ráda opakuji. Ale opět - tohle bylo neskutečné, dechberoucí, srdcervoucí a zážitkové zároveň. Je to prostě úžasné. Buď se mi chtělo smát nebo plakat. Je zajímavé kolik různých emocí dokázala vyvolat jedna knížka.
Tohle nejde nemilovat. Čím se člověk blížil ke konci, tak se mu nechtělo to dočíst, protože věděl, že brzy bude konec a on bude muset opustit tento neskutečný svět i hrdiny, které si za tu dobu zamiloval.

Teď jen na VLASTNÍ NEBEZPEČÍ, pokud jste knihu ještě nečetli. Budu se věnovat některým momentům, které na mě něčím zapůsobily a chci je zmínit. Takže možný SPOILER.

Království popela je na určité momenty, ať už úsměvné či srdcervoucí, celkem vhodná kniha. Jak jsem už výše řekla, tohle je kniha, která dokáže vyvolávat různorodé emoce. Momenty, kdy moje srdce pleskalo samou radostí, byly scény Elide a Lorcana (na jejich scény jsem se těšila, jak malé dítě a když se dali dohromady, tak jsem doslova skákala radostí), slovní přestřelky Manon a Doriana (úžasná dvojka, kterou nejde nemilovat), romantické chvilky Aelin s Jeřábem, Chaola s Yrene, Aediona s Lysandrou (chvilky štěstí, které byly zapotřebí). Momenty, kdy moje srdce plakalo a plakalo, byly scény, když se Elide snažila zachránit Lorcana z bitevního pole (hrozící smrt a následné udobření se mnou zahýbaly), obětování Třináctky a smrt Gavriela (oboje emočně náročné).

IrennCasman
02.11.2019 5 z 5

Pořád nemohu uvěřit, že už je konec. Série Skleněný trůn mi přirostla k srdci a stala se navždy jeho součástí. Knihy od Sarah pro mě tolik znamenají. Ano, z literárního hlediska sice nejde o neskonale hodnotná díla, ale o to tady nakonec nejde. Jde o to, co v nás čtenářích Maasová dokáže probudit. Všechny ty emoce. Emoce, díky kterým se cítíte být opravdu naživu. Jak napsala v komentáři uživatelka Veeria: Je to LÁSKA na celý život.
Z počátku jsem si říkala, panebože, skoro tisíc stran. Ale když jsem knihu začala číst, nemohla jsem se odtrhnout. Chvíli co chvíli mě přepadaly plačtivé záchvaty a já si přála, aby to nikdy neskončilo. Nechtěla jsem se dostat k poslední stránce. Chtěla jsem žít s Aelin a její tlupou.
Co ale musím vytknout je, že 3/4 knihy bylo jen o připravování se na závěrečnou bitvu. A potom přišel rychlý a šťastný konec. Já sama bych uvítala delší rozuzlení vzájemných vztahů. A šťastný konec? Ten mi vůbec nevadí. Myslím, že bych jen tak nerozdýchala, kdyby nějaká z hlavních postav přišla o život. Asi je to klišé, ale mám ráda šťastné konce. Jsem ráda, že všechno dopadlo tak, jak to dopadlo, i když to bylo každému jasné už od začátku. Jsem vděčná za to, že jsem si mohla přečíst celý příběh o Nositelce ohně a jejích blízkých. Navždy zůstanou v mém srdci.

Veeria
01.11.2019 5 z 5

Každý díl je malé umělecké dílo - společně tvoří magický knižní puzzle, dokonalost ve své propracovanosti, čtivosti a preciznosti. Zážitek. Sarah Maas a její knihy - to je láska na celý život. Jsem šťastná a vděčná, že máme tu možnost přečíst si tento nezapomenutelný příběh v češtině. Kvalitní kniha se pozná tak, že nechcete, aby skončila. Chcete vědět víc, chcete uvnitř stran zůstat dýl, nechcete se rozloučit s postavami. Zde tomu tak bylo. Jsem nesmírně ráda, že kniha byla taková, jaká je a závěr celé série je velkolepý. Bravo, tleskám, smekám a klaním se před talentem autorky! PS: Pozorný čtenář nalezne skrytý odkaz a poselství na sérii Dvory. A tento odkaz mě udělal nesmírně šťastnou. :)

Tamten
31.10.2019 2 z 5

Finální (snad) ukončení ságy, která se v posledních knihách táhla odnikud nikam. Vše dopadne jak se očekává, všechny linie jsou dotaženy těmi nejjasnějšími cestami k cíli a nic nezbude. Díky tomu je většina knihy převážně nuda. Člověk sice může číst o tom, jak to vypadá, že už už je všechno prohrané a špatně, ale na poslední chvíli se to zachrání, ale nevěří tomu. Když se to opakuje stále znovu dokola, ale vše neustále dopadá dobře, za celou knihu v hrozné válce zemře dohromady jedna středně významná postava, je to prostě o ničem.

Ninde
30.10.2019 5 z 5

Bomba:)) Sarah J. Maas to u mě zase vyhrává na plné čáře. Všechny její knihy zbožňuji a nikdy zbožňovat nepřestanu.

Skyer
29.10.2019 2 z 5

Části knihy byly i zábavné, ale bohužel převažovala hluchá místa. Postavy jsou jak přes kopírku jen s drobnými změnami, aby se neřeklo (mají jiná jména a místo větru vládnou temnotě, wow).
Na to, jak je to rozsáhlá série to není ani pořádná high fantasy (spíš průměrná až podprůměrná) a ani jsme moc nepoznali některá místa toho světa.
Nebylo to ale to nejhorší, co jsem kdy přečetla, takže 2⭐/5⭐.

ivedoo
29.10.2019 5 z 5

Tyjo takových stránek, pomalu jsem to četla 2 týdny, ale jako všechny knížky od Sarah J. Maas nezklamala, i když musím říct, že oproti prvním dílům byla trochu slabší. Dvojice a jejich příběhy už nebyly tolik rozepsané, ale to by měla knížka přes 1500 stran :D Ale konečně pořádně završení :D

AnetaM
29.10.2019 5 z 5

Páni! Dočteno!
Tuhle sérii jsem četla s přestávkami víc jak dva roky. Přiznám se, že první díl mě neoslovil. K četbě druhého jsem se musela přemlouvat. Příběh obyčejné dívky a milostný trojúhelník mezi princem a vojákem? Kolikrát už jsem tohle četla...
Objevovali se nové postavy, někteří umírali, nedostávali tolik prostoru a me začali chybět...
Cealena, později Aelin, se měnila s každou knihou a já jsem ji začala chápat. Fandila jsem jí čím dál víc.
Ano, asi u šestého dílu jsem chtěla celou sérii odložit. Měla jsem pocit, že se nikam neposunuje. Postavy se stále chystaly na závěrečnou bitvu, ta však byla někde v nedohlednu. Postavy se predvidatelne parovali, hlavní hrdinové dokonalí a nesmrtelní...
Přiznám se, že předposlední díl zaměřený na Chaola a úplně novou jižní říši mě jakoby znovu nakopl... Ty pocity byly vykreslovany do detailů, vztahy vyplynuly přirozeně. A já se bála toho, co přijde v posledním díle.
Jako první me zaskočil počet stran. Ale autorka nenudila, ani chvíli. I nějaké ty slzy ukaply, srdce busilo a moje mysl zůstane ještě dlouho v této malebné říši, která se znovu vzpamatovává ze všech hrůz.
Ano, zpětně si uvědomuji, jak promyšlené byly scény v celé sérii. Az teď si uvědomuji, ze všechno sverovalo k tomu, vybudovat jednou provždy lepší svět. A to se autorce povedlo!

izfnp
28.10.2019 5 z 5

Posledné diely to majú ťažké. A čím lepšia je celá séria, tým väčšie očakávania čitateľ má. A tak ani ukočenie mojej najmilovanejšej knižnej fantazy nie je tým najlepším, čo séria ponúka. Maas to však mala premyslené a i do posledného dielu vdýchla niečo, čo žiadny predchádzajúci nemal. A možno len úžasne spojila všetko, čo predchádzajúce diely mali... Veža úsvitu bola ešte posledným hravým "odreagovaním", ktoré autorka perfektne načasovala, než v poslednom diele zvážnela - a to s obrovským rešpektom k svojim charakterom i čitateľom. Kráľovstvo popola možno nie je najlepším dielom, je však uspokojivým epickým zakončením. Hlavne však ide o dramaticky najvyspelejší autorkin počin a ja jej za to tlieskam.

Atekram
27.10.2019 2 z 5

Tak konečně dočteno. Prokousala jsem se na konec téhle obří série a musím říct, že to bylo lepší než jsem čekala.
SPOILERY Díky tomu, že Aelin je půlku knihy vězněná a pak se z toho vzpamatovává, nerozčilovala mě zdaleka tolik jako minule. Celkově její pasáže bavily. Linky s Manon a Lissandrou mě příliš nezaujaly. Pořád se mi zdá nejzajímavější příběh Elide, asi proto, že není tak dokonalá a nemá tolik ultimátních skillů jako ostatní. I když spousta konfliktů v její části by se lehce vyřešila tím, kdyby spolu postavy prostě mluvily... Scéna se záchranou z bojiště je ale asi mou nejoblíbenější z celé knihy. O mužských postavách nemluvím, jsou tam jen do počtu.
Závěr je přesně takový jak jsem čekala. Překombinovaná bitva, nelogická překvapení a pak poslední kapitoly, co už jsou čirý fanservis. Přesto poslední knihu řadím rozhodně k těm lepším ze série :).

Katie46
23.10.2019 5 z 5

Dočteno a moc se mi líbilo. Stalo se tam toho zase mnoho, nic nebylo uspěchané. Poslední bitva byla dlouhá ale podle mě to tam prostě pasovalo. Žádná bitva asi netrvá jen pár hodin..
Osudy různých postav mě překvapili, některé měli šťastné konce, jiné bohužel ne. Nemám ráda, když umře nějaká má oblíbená postava ale bohužel bez toho by to asi nešlo.
Za mě rozhodně opět dobrý napínavý díl plný akce, dojetí, lásky a obětí.

dadako
21.10.2019 4 z 5

Asi jsem čekal trošku víc. Konec jsem dočítal jen silou vůle. Některé pasáže autorka natahuje jak gumičky referenta Kubrta...

Safienka
20.10.2019 4 z 5

Konečně jsem dočetla a ač se mi to líbilo, tak mám několik výtek. Začátek jsem se vlastně nemohla dočkat, kdy konečně bude obrat a začne se něco dít. Pak se mi lehce míchalo to, kdo to vlastně je (což je má chyba, měla jsem si znovu přečíst předchozí díly), ale budiž. Pak to byla jedna velká členitá bitva, která byla možná až moc dlouhá? Několikrát mi i ukápla slza. Každopádně se těším, co dalšího autorka napíše. Její světy jsou moc fajn!

Nifredil
19.10.2019 3 z 5

Po prvních 200 stránkách jsem moc doufala, že nakonec napíšu, že stačí vydržet začátek a ta kniha je pak hned lepší a že je to perfektní konec jedné ságy, bohužel to tak není. Škrtla bych totiž i posledních 200 stran. Ta počáteční drsňárna a konečná červená knihovna tomu dost ubližují. Je to ale čtivé, má to spád, objeví se i nečekané zvraty v ději a v porodnání s jinými ságami je tohle opravdu zakončení hodné předchozích prima dílů. Všechny linky se uzavřou, je jasné kdo kde a jak si stojí, připomenou se i postavy vlastně zapomenuté v minulých dílech a i u nich je jasné co a jak. Přesto to prostě mohlo skončit o 200 stran dříve a na začátku to mohlo být o něco méně drsně popsané. Vyloženě zklamání to není, jen prostě tohle je taková piha na kráse posledního dílu.

terka3193
13.10.2019 5 z 5

Hodně dlouho jsem se této sérii vyhýbala, protože mě ze začátku neoslovila. Po dlouhé době mě k tomu však přemluvily dvě kolegyně, které tohle sérii četly. Jsem opravdu ráda, že jsem je poslechla. Od prvního až do posledního dílu jsem byla napnutá, co se bude dít, takových zvratů a překvapení, že člověk nestačí počítat. Moc jsem si tuhle sérii oblíbila a je jedna z mých oblíbených.

Marosusu
13.10.2019 5 z 5

Moja top séria ...určite v prvej päťke..bude mi smutno za hrdinami kníh ale teším sa na ďalšie knihy....;-)

Ajwy
10.10.2019 5 z 5

Půl roku jsem se na knihu dívala na své VIP hromádce. Do knihy se mi nechtělo, ne proto, že bych se zalekla množství stránek ale proto, že je v této sérii poslední a číst jí, je jako jet na emocionální horské dráze.
Takže jsem před třemi dny sebrala odvahu, vzala knihu do ruky a neodložila. A i kdyby měla dalších tisíc stránek, věřím, že bych u ní seděla ještě teď. Tak poutavé to bylo, tak krásné to bylo.
Všechny postavy byly skvělé, měly svůj osobitý charakter, svou duši. Vlastně každá z těchto knih, měla svou duši.
Nádherné finále a skvělé zakončení této série. A vůbec mi nevadilo, že to skončilo dobře. Mám ráda šťastné konce. Naději.
Takže, knihu rozhodně doporučuji a za mě plný počet hvězd.
Bylo nebylo.... V zemi dávno spálené na popel žila mladá princezna, která milovala své království...
Užijte si jízdu!