Búrka v impériu

Búrka v impériu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350349/bmid_burka-v-imperiu-s8a-350349.jpg 5 2234 357

Dlhá cesta na trón sa pre Aelin Galathynius ešte len začala. Prisahala však, že sa svojmu kráľovstvu už nikdy neotočí chrbtom. Hlavne, ak je jediná, kto dokáže zostaviť armádu proti Temnému kráľovi a jeho beštiám. No Erawan neohrozuje Aelin len svojím vojskom, ale aj tieňmi z jej minulosti, bývalými spojencami a nepriateľmi. Na obzore sa však črtá vojna nebývalých rozmerov a Aelin sa musí rozhodnúť, koho a čo obetuje, aby zachránila svoj svet pred úplným zničením.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Empire of Storms , 2016

BarkaS
27.11.2017 4 z 5

Nevím, co to je za módu, cpát všude sexuální scény. Takový skvělý příběh, bohužel devalvovaný neustálými pokusy spárovat všechno, co chodí i leze.

esussi
26.11.2017 5 z 5

Paráda. Nejlepší kniha ze série. Plno zajímavých zvratů, z některých vedlejších postav se začínají stávat ústřední postavy a konečně taky pár událostí z minulých dílů začne dávat větší smysl. Opravdu smekám a dávám 100%.

Hoshi
26.11.2017 5 z 5

Moje první myšlenka, když jsem se blížila k posledním stránkám knihy, byla: „NE!“ To jako opravdu? Nemůže to udělat, prostě nemůže. Jak může být Sarah takhle krutá? Pevně věřím a tiše doufám, že to neudělá … Nemůže je rozdělit, nemůže mi zkazit sny (vím, že poslední stránky budu ještě dlouho rozdýchávat a opravdu doufám, že poslední díl bude vydán brzy a my se nebudeme muset zaobírat trýznivými myšlenkami, co všechno se ještě přihodí).
Říše bouří je čtivá, emotivní, potěšilo mě, že se všichni konečně setkali, že se objevili staří známí, aby splatili své dluhy. Jsem ráda, že některé věci vyjasnili a opravdu doufám, že Sarah nebude krutá, protože mi někteří(!) přirostli k srdci. Teď už bych jen chtěla usnout zimním spánkem a probudit se až vyjde poslední díl, … ale to by mi uteklo tolik úžasných příběhů, jako je tento.

Ketrin333
19.11.2017 5 z 5

Úžasná kniha, i přesto že má přes 600 stran jsem jí přečetla za pár dnů. Pátý díl mě přišel o mnoho lepší než ten předchozí. Královna stínů měla taky přes 600 stran a občas tam byli věci, které tam být nemusely a knihu zbytečně natahovaly. Tady tomu tak není. Knížka je napínavá od začátku do konce a hodně se tu střídají pohledy postav. Kapitoly s Elide a Lorcanem byly skvělé, stejně tak i kapitoly z pohledu manon. A ten konec mě naprosto rozsekal.
Doporučuji se přes tímto dílem přečíst Krvavé ostří, protože se zde objevuje postavy právě z těchto povídek.

Natka14
13.11.2017

Skvělá kniha, přečteno jedním dechem. Konec...TEN KONEC!! Mé představy o jejich růžové budoucnosti byly vmžiku zbořeny, rozcupovány a pohřbeny hodně hluboko.

Jinak doufám, že Maeve skončí v jámě pekelné. I s Erawanem a "babičkou".

Jediné, co mě opravdu mrzelo byly časté překlepy.

PS: Další díl o Chaolovi je plnohodnotný díl a je tam spoustu důležitých věcí + jedna OPRAVDU důležitá, kterou jsem si bohužel už stihla vyspoilerovat,

Katnissia
13.11.2017 5 z 5

Tento díl je naprosto skvělý. Nemám slov. Celou knihu jsem četla jedním dechem. Na konci, kde se hodně věcí vysvětlilo jsem se vůbec nemohla odtrhnout a poté jsem se rozhodla, že než vyjde další díl, tak si sérii přečtu znovu od začátku.

SPOILER^^ Jediné, co mi přišlo trochu přehnané, bylo spojení Aelin a Jeřába ještě navíc jako druh a družka. Ale spíš to bude tím, že chvíli před touto knihou jsem dočetla Dvůr trnů a růži, kde je toto pouto taky. A taky mě napadlo, že Maas nerada popisuje svatby. V obou sériích byla jen zmínka, že proběhla a nic víc, i přesto jsem byla z obou svateb nadšená ;)
Na druhou stranu jsem šťastná, že se všichni konečně sešly (i když ne na dlouho) a jak se vyvinul vztah Manon a Doriana.

pink_ivy
12.11.2017 5 z 5

SJM je teda pěkná sadistka, při čtení posledních kapitol jsem normálně slyšela, jak se mi láme srdce. Ten konec byl snad ten nejstrašnější, na který jsem v jejích knížkách narazila.

Ale popořadě. Jednak se mi líbilo, že se víceméně všechny dějové linky konečně spojili v jednu. Přeskakované vyprávění z jedné postavy na druhou mi pak vůbec nevadilo a nerušilo pro mě plynulost příběhu, naopak to bylo zajímavé. Děj jako takový ubíhal rychle a neměla jsem vůbec šanci se nudit. Postavy mám ráda skoro všechny, některé jsem si oblíbila v téhle knize ještě víc než v předchozích, ale dá se říct, že ty, co mi předchozí knížky pily krev tady byly snesitelné.
Styl psaní jako vždy super čtivý.

Navíc jsem byla ráda, že jsem si před touto knížkou přečetla Krvavé ostří, protože jinak bych se asi docela ztrácela. Vedlejší postavy tam najednou nabudou důležitou roli a bez znalosti povídkové knížky, bych stoprocentně tápala.

Co jsem ale nemohla přehlédnout (a co není chyba knížky), byl ten překlad a ty chyby. Někde jsem dokonce zaznamenala, že mluvila postava, která vůbec nebyla přítomna. Zdálo se mi, jakoby někdo spěchal, aby to stihnul vydat.

No a konec už jsem zmiňovala, šílený! Nevím jak dokážu po tomhle čekat dvakrát tak dlouho na regulérní díl. Koho zajímá celá knížka o Chaolovi, proboha!

Nicky.ca
12.11.2017 5 z 5

MILUJEM.

coconut2.0
08.11.2017 5 z 5

Je to super. Sice trochu tlustější a náročnější, ale je to super!

Lefula
05.11.2017 5 z 5

Epic!!!! Tenhle díl jsem měla přečetli za tři dny. Fakt boží. Jsem fakt zvědavá jak to skončí. :D asi ze všech věcí, které mě překvapilo bylo, že se vdali! Když jsem to zjistila nemohla jsem se štěstím smát či brečet. No.. spíš jsem dostala z toho záchvat smíchu, ale z radosti. Po celým baráku jsem chodila jsem a tam a stále jsem se usmívala či smála. Jinak.. je to boží!

notsohappyanny
04.11.2017 5 z 5

Panebože SJM co mi to děláš?! Další díl tog se mi moc líbil a už mám objednaný Tower of dawn a těším se na příští rok kdy vyjdou hned tři nové knížky od Sarah! (Catwoman, novela k Dvoru a šestý díl Tog)

Baileys
03.11.2017 4 z 5

Moc dobry paty dil. Obcas si rikam, zda muze byt Aelin az tak genialni a predvidat budouci dej, tak jak je popsano. Vsem doporucuji. Sesty dil je o to vetsi zklamani, anglicky je jiz dostupny. Moc se tesim na zaverecnou sedmicku.

Veeria
03.11.2017 4 z 5

A všechny dílky skládačky se pomalu a jistě tvoří do jednolitého obrazce. Opět se jedná o poutavé čtení, které vás nutí číst dál a dál. Sarah prostě nezklamala a já obdivuji její talent a svět, který vytvořila. Pátou hvězdu však nedávám za směr, kterým se příběh ubírá, a se kterým se zcela neztotožňuju. Pro mě je tento díl oslavou postav Manon a Elide.

KájaKoxík
31.10.2017 5 z 5

Zatím nejlepší z celé série, plná strhujících zvratů Aelin je ještě lepší pletichář a tajnůstkář něž Král vrahů.

Šárušš
29.10.2017 5 z 5

Ať si říká, kdo chce, co chce, ta kniha je prostě naprosto geniální. Aelin je naprosto skvělá, tím jak říká vše na poslední chvíli a my čtenáři vlastně nevime, co se stane az do poslední chvíle, protože to nevědí ani postavy v knize.
Spisovatelka píše úplně neskutečně, nechápu, kde to všechno bere.
Hrozně nutně potřebuju další díl.

Atropa
28.10.2017 4 z 5

Tak koukám, že jste tu všichni skoro bezvýhradně spokojeni s pokračováním příběhu naší královny. Je fakt, že nikdo, komu se styl psaní Maasové nelíbí, by tak daleko nedospěl... Ale ptám se, jsem jediná koho zneklidňuje, jak nám to tam všechno páruje? Proti troše romantiky nic nemám, ale tohle bylo vážně otravné. A teď nám připlulo spoustu nových mladých, velmi schopných a mimořádně atraktivních postav a my můžeme vesele pokračovat. Zlo v Morathu si dá chvilku oddech a počká, až se pomocná vojska Aelin v klidu objeví, zformují a přeskupí. Prostě mi příjde, že se nemůžeme rozmyslet, jestli tu píšeme čtyři milostné romance naráz nebo napínavou dobyvačnou ságu. Frustruje to jen mě?

Vevericka.eva
25.10.2017 5 z 5

Paráda! Všechno do sebe zapadá. Aelininy tajné plány vždy vše oživí. Už se nemůžu dočkat pokračování.

gambáčová
24.10.2017 5 z 5

Nádhera.

teli9845
23.10.2017 4 z 5

Příběh se třičtvrtě knihy táhne, prakticky hlavní postavy jen putují z místa na místo a na posledních 100 stranách dojde k velkému množství zvratů a na úplném konci čtenáře rozdrtí nejotevřenější konec ze všech otevřených konců. Ach jo, tak teď čekat.....

Aureline
22.10.2017 5 z 5

Někdo ochotný mluvit? Tato kniha mě zničila a myslím, že potřebuji terapii, abych vydržela čekání a bolest až do příštího roku.
Takže budu muset počkat ještě další rok, abych věděla, co se stane dál... Sarah J. Maas, není fér.

PS: Asi umřu napětím!