Skleněný trůn

V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaena je od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaena teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/235352/skleneny-trun-skleneny-trun-EgA-235352.jpg 4.42106
Série:

Skleněný trůn (1.)

Originální název:

Throne of Glass (2012)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Počet stran:392
Překlad:Ivana Svobodová
Vazba knihy:měkká / brožovaná
ISBN:978-80-7447-901-4
Nahrávám...

Komentáře (468)

Přidat komentář
Makaja
13. července

Víceméně splnila kniha to, co jsem od ní čekala. Po slohové stránce mi to ještě nepřišlo úplně dotažené, může to být i překladem, ale spíš bych to připsala prvotině. A bohužel pro mě není hlavní hrdinka uvěřitelná - přece jen ta kombinace nájemná vražedkyně, týraná od dětství a najednou jemná, citlivá, sečtělá, pomalu nepolíbená, vtipna, zásadová milovnice štěňátek... no nevím, nevim.

Dezz22
10. července

Zdravím. Pokud se tu stále nachází nějaký "hříšník", který tuto knihu ani další ze série nemá, a uvazuje o jejich koupi, říkám vám tohle: běžte do nejbližšího knihkupectví a knížku si beze strachu kupte. Celá série je dechberoucí, úžasná, nádherná. Od prvních stránek jsem věděla, že celá série bude u mě v knihovně. A líbilo se mi, jak se vše v knihách měnilo, že se vždy dělo něco jiného. Neočekávejte, že Cealena (Aelin

Kateshiki
09. července

Kniha je velmi poutavá a příběh Celaeny neobyčejný. Kniha je zároveň i detektivkou, protože se Celaena snaží zjistit, kdo zabíjí její protivníky v klání.

Adriana21
09. července

Ke čtení téhle série jsem se odhodlávala opravdu velice dlouho. Ani nevím proč, ale nějak mě nelákala. Nakonec jsem se ovšem do prvního dílu pustila a opravdu toho nelituju. Celaenu jsem si opravdu oblíbila a je mi moc sympatická. Dále se mi opravdu hodně zamlouvá Chaol, je skvělý a doufám, že se s Celaenou dají dohromady. Princ Dorian taky není zrovna špatný, ale napadl mi do oka tak jako Chaol :)
Takže na mě celkově super knížka a nemůžu jinak, než dát pět hvězdiček.

SarahRoyalAss
02. července

Opravdu sama sebe nechápu, jak jsem mohla Skleněný trůn tak dlouho odkládat.
Tohle je knížka, která mi k životu prostě chyběla a konečně jsem ji vzala do rukou. Začátek nebyl utahaný, jak to většinou bývá. Postavy jsem si zamilovala a četlo se to samo. Napětí, akce, smutná minulost, romantika, magie... to všechno kniha dává. Normálně mi milostné trojúhelníky celkem vadí, ale tady jsem se div nerozpustila blahem.♥

Atekram
02. července

Knihu jsem začala číst po přečtení série Dvorů. Líbila se mi, je odlišná a kratší, takže neobsahuje moc hluchých pasáží. Hlavní hrdinka se mi líbí, jenom mi nesedí její nízký věk k tomu, že se jí bojí celá země. I další hlavní postavy jsou hodně mladé a podle toho taky občas jednají. Např. kapitán Chaol by i vzhledem ke svému postavení měl mít aspoň 10 let navíc. Zápletka mě zaujala, líbilo se mi, že tu nehraje prim magie a celkově je to trochu jiné a jinak podané než Dvory. Jsem zvědavá na pokračování.

Lethania
02. července

Jedna z nejlepších fantasy knih, které jsem měla tu čest dostat do ruky - a nepustit ji. Hlavní hrdinka Celeana se mi oblíbila hned na začátku knihy. Také vyprávění z pohledu jiných postav bylo pro knihu přínosné. Příběh pěkně plyne, kdy čtete a čtete a najednou jste na konci knihy a zíráte s otevřenou pusou a ani nevíte, jak k tomu vlastně došlo. Perfektní kniha z pera - teď už - oblíbené Sarah J. Maas.

jan0963
26. června

Nemám slov, prostě super!

ladaol
23. června

Tato kniha mně opravdu dostala, nemůžu se dočkat dalšího dílu. Napětí, vášeň, magie, přátelství, přesně to jsem očekávala a nezklamalo mně to.

Percabethka
23. června

Tahle knížka byla prostě boží ❤ Maas nás na začátku hned vrhla do děje - nemuseli jsme s Celaenou čekat 50 stránek v dolech Endovieru, než si na ní někdo vzpomene, ale příběh byl napínavý od první stránky a pořád se něco dělo. Ačkoli bylo samozřejmě od začátku jasné, kdo tu soutěž vyhraje, líbilo se mi, že autorka ten poslední souboj roztáhla na několik kapitol :D Také bylo super, že v knížce nebyly žádné perverzní části, jako to bylo ve Dvorech. Jen doteď úplně nevím, jak se čte Celaenino jméno - ptala jsem se kamarádek, které tuhle sérii četly, a jedna ho četla "Kalena", další "Celína" a "Seléna" a na youtube jsem pak viděla, že je to "Selejna" :D

tomasek5287
13. června

Kniha ze začátku nadchne, ale pak extrémně zabrzdí, že jsem měl chuť ji i odložit. Vylepšovali to sice mírně, některé pasáže, ale moje očekávání o vražedkyni, která je drzá, nenechá si nic líbit, nezná lásku ani přátelství, dělá lidem zlomyslnosti a chová se jako by jí svět patřil, se nenaplnili. Pak ale kniha překvapí, některými záhadnými zjeveními, odporným milostným trojúhelníkem a nakonec... Vás ta kniha prostě dostane a budete chtít číst další a další, příběh Cealeny Sardotthien je prostě okouzlující a zajímavý a autorka celý svět Eriley popisuje moc pekně a čtivě. A to, je asi hlavním tahákem celé knihy. Čtivost.

ame
11. června

Kniha kerá se čte sama, na počátku jsem měla pochybnosti a popravdě i strach, jako první jsem četla sérii, počínající knihou- Dvůr růží a trnů. Měla jsem strach jestli si názor na autorku neskazím, to se nestalo a jsem ráda že jsem číst začala a čtení jsem dokončila, nebudu psát podrobnosti ze dvou důvodů, recenzi píši po delší době a nechci prozrazovat moc, pokud má někdo pochybnosti moc ráda bych mu je vyvrátila, protože musím uznat že je autorka génius. Nebudu říkat že je to nejlepší kniha, protože už jsem četla i další díly a jso učím dál tím lepší.

Kristy21
11. června

Skleněný trůn .... O knize jsem se dozvěděla díky knihomolkám na instargramu. Chválily ji a chválily, tak jsem si řekla, tak to zkus za to nic nedáš. Nevěděla jsem, co od knihy čekat, i když ji všude všichni vychvalovali.
Byla jsem překvapená, kniha mě od začátku vtáhla do děje a já nemohla přestat číst.
Příběh 18leté Celeany je napínavý, dalo by se říct dosti dobrodružný, plný překvapivých momentů.
I když je to vražedkyně, od začátku knihy jsem si ji zamilovala. V životě to neměla jednoduché, musela překonat smrt rodičů, v 17ti letech byla zavřená do Endovieru, kde musela pracovat v dolech a přežít krutou zimu. Dokud pro ní nepřijel korunní princ Adarlanu s poslední šancí získat si svobodu tím, že se stane královou bojovnicí. Celeana návrh po zvažování přijme, nezbyde jí také nic jiného pokud se chce dostat z Endovieru pryč.
V královském sídle ji čeká těžká zkouška, musí se znovu dostat do formy, aby porazila protivníky a vyhrála tak souboj o místo královi bojovnice. Do cesty jí je postavena spousta překážek. Jak si s tím poradí?? To nechám na vás, abyste si to mohli přečíst.
Je škoda, že v tomto díle pro prince Doriana bylo tak málo prostoru. Zato jsme mohli poznat postavu Chaola - vůdce stráží, který se k Celeaně chová chladně, nedůvěřuje jí, postupem času se jeho pohled na ni začne měnit, snaží se to nedávat najevo.

Příběh vás rozhodně vtáhne do děje a rozhodně nebudete litovat, že si knihu přečtete. Já se dokonce rozhodla si knižní sérii objednat a rozšířit o ní svou knižní sbírku.

martina2704
08. června

Do Skleněného trůnu jsem se pustila až po dočtení Dvoru a musím říct, že Dvůr mi zatím přijde lepší. SJM umí psát, ale děj mě tolik nechytl, uvidíme, jak se to rozjede v dalších dílech. Přišlo mi to trochu předvídatelné a bohužel jsem si zatím nezamilovala ani z jednu postav.

JankaV80
07. června

Ty jooo, knihu jsem přímo zhltla, ta měla teda spád :-) Rozhodně se u ní nenudím, písmenka přímo hltám a po delší čtenářské pauze je to kniha, kterou jsem si brala i do MHD nebo do čekárny k doktorovi. Vřele doporučuji pro nadšence fantasy s nádechem romantiky :-) a já se jdu vrhnout na 2. díl (snad mě nezklame) ...

Majesty_V
05. června

Skvělá série :) čtenáři musí vytrvat, protože se děj rozjíždí pomaleji a je omotaný vatou, aby jej autorka prodloužila. Ale pro milovníky fantasy s romantikou jen doporučuji :)
Místy mi běhal i mráz po zádech, jak autorka dokázala popsat některé stvůry a situace, které by nikdo zrovna zažít nechtěl...(spoiler) třeba to se znamením sudby pod postelí :D

Sandra238
04. června

Já jsem začla číst tuhle knihu a už teď je super... doufám, že mě dál nezklame..

Ema26
04. června

Knihu opravdu doporučuji, je strašně čtivá a hned u první stránky se začtete. (Mimochodem, doma mám už celou sérii :). ) Hned si ji zamilujete.

Veronika95
04. června

Námět samotný není špatný, ale jak už jsem někde četla, autorka u prvních dílů této série není vypsaná a jde to poznat, bohužel s tímto názorem musím souhlasit. Děj je místy až moc zdlouhavý a vlastně jsme se z těch 387 stran moc nedozvěděli. I tak jsem si ale koupila druhý díl a věřím, že to bude jen a jen lepší! :)

Liz1993
27. května

Kdysi jsem četla knihu v originále a teď se mi do ruky po letech dostala i v češtině a musím uznat, že překlad je celkem obstojný.

Dějově a postavově je tato kniha z série trochu slabší, ale rozhodně se vyplatí zůstat a číst další, kde se styl zlepšuje a rozhodně je co číst.
Člověka tento svět jednoduše stáhne a knihu a její pokračování pak nechce ani odložit.

Lucifer.CK
24. května

Čekala jsem víc. Od tolik vychvalováné autorky jsem čekala fakt bombu. Hlavní hrdinku ostrou jako břitva, záhadnou a neproniknutelnou. Ale dostala jsem nějakou Mary Sue parodii na mou původní představu. Mně prostě postavy neseldy a jejich propojení... předvídatelné.

lucie0134
16. května

Docela příjemné čtení, ale zase milostný trojúhelník? To bych ji ještě odpustila, i že jsem čekala více boje a bude větší tvrďák.
Ale měkká vazba? Nee, proč?! Přečtěte si to 3x a je k vyhození a to s ní musíte zacházet hezky. To mě zklamalo nejvíc. Nevíte zda je k sehnání v tvrdé vazbě? A nebo opravdu jen v nechutný měkký? :o

TerryDee
08. května

Po sérii Dvora jsem obrátila svou pozornost i k sérii Skleněný trůn. A můžu říct, že se mi styl, kterým píše Sarah J. Maas, opravdu zamlouvá, protože díky tomu jsou její knihy velmi čtivé a zajímavé.
Příběh Skleněného trůnu pojednává o mladé vražedkyni Celaeně Sardothien, kterou si vybral korunní princ, aby ho reprezentovala v rámci turnaje zabijáků a zlodějů. Z tohoto klání má vzejít pouze jeden vítěz, a tím by měla být naše hrdinka.
Příběhově se mi to líbilo i Celaenu jsem si obliba, což se mi často nestává, abych hlavní hrdinku měla od začátku ráda. Hlavní kámen úrazu byli pánové - Dorian a Chaol. Zatím totiž váhám, kterého si vybrat, neboť ani jeden mi nevadí a oba jsou mi sympatičtí. Asi ukáže čas a hlavně další knížky.

ReniHan
30. dubna

Páni!!! Tohle jsem nečekala. Tahle kniha byla úžasná, čtivá..... Když se v recenzi na knihu řeklo, že Sarah J. Maas má úžasný styl psání tak jsem nevěřila, ale teď musím jen chválit.
Určitě si přečtu další knihy od autorky :)

Misa25
28. dubna

Skvely, hlavni hrdinka je zenska od rany a s nicim se moc nemaze, hlasim se do tymu Chaol

barunka.p
22. dubna

Úžasná knížka! Četla se jedním dechem, skvělý námět. Ze začátku jsem se bála, že to bude celé jen o vraždách a zabíjení, ale vůbec (až na některé pasáže)! Naprosto převapila a těším se na další díl.

EmiClare
18. dubna

Odpočinková literatura. Nic víc, nic míň.

ThrisaManx
18. dubna

Této sérii jsem se dlouhou dobu vyhýbala, protože má úplně škaredé obálky, které mě odrazovaly. Jsem ale ráda, že jsem se k tomu nakonec dostala. Příběh je vyprávěn er formou, což obecně mám mnohem radši. Jsou tam věci, které mi svou nelogičností vadily. Např. nejlepším vrahem v zemi je 18letá holka i přesto, že je tam tolik obrovských mohutných silných chlapů. Ok.
Nejnebezpečnější vražedkyně se pak ocitne na hradě, kde nosí krásné šatičky, kamarádí se s princem a jen tak si tam sama běhá. A my zjišťujeme, že je to vlastně citilivá a velice hodná dívka. Opravdu?
Taky je tak vychrtlá, že ji údajně lezou žebra a hned na to je tam zmíněno, že má hezké křivky. Jo, to asi ne.

Příběh byl ale i přesto neskutečně čtivý, všechny postavy, zápletka a celý svět (který mi připomínal Narnii až podezřele moc), to bylo úžasné a já se do toho prostředí a příběhu zamilovala.

Tofinka
17. dubna

Zatím mi to přijde slabší než série Dvůr trnů a růží, ale Maasová mi znovu dokázala, jak jsou její knihy úžasné...❤

leuska
16. dubna

Nechápu proč mi tahle knížka ležela v knihovně rok a něco...To bylo tak boží! (Mé srdce patří Chaolovi)