Skleněný trůn

V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaena je od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaena teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/235352/skleneny-trun-skleneny-trun-EgA-235352.jpg 4.41929
Série:

Skleněný trůn (1.)

Originální název:

Throne of Glass (2012)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (429)

Přidat komentář
Veru960
16. března

Dobrý začátek série - navnadilo mně to na další

Baru99
14. března

Velmi čtivá knížka, moc mě bavila! Štěstí, že mám hned po ruce druhý díl.

LadyKet
14. března

Docela mě mile překvapila... Není to tak špatné, jak jsem se domnívala, že by to mohlo být. Samozřejmě, že je tu pár takových zvláštních věcí ("tisíce" tajných chodeb na hradě, které nikdo jiný než hlavní hrdinka neobjeví, nikomu nepřijde až moc divné, že něco vraždí lidi na hradě a podobně...), ale jinak to bylo vcelku dobře napsané, mělo to spád a celkem jsem i zvědavá, co bude dál.
Přijde mi, že je to spíše kniha určená dívkám, jelikož jsou tam i dost popsané pocity, emoce okolo vztahů hlavních postav atd. Ale zas na druhé straně to vyvažuje celková míra drsnosti a surovosti, takže každý by si v tom mohl najít to svoje :). Nebuďme genderově stereotypní, že.

Eponka
14. března

Velmi čtivá knížka. Knížka vám zajistí, napínavý příběh který se furt zajímavě mění a vyvíjí. Hlavní hrdinka Celaena je hrdinka ale ne tím přeslazeným způsobem což je za mě plus. Tak že láska, boj, intriky, lehce fantasy možná kdy by věk postav byl větší bylo by to asi lepší ale zas jejich náhlé a zajímavé rozhodnutí dost sedí na jejich věk ;) za mě knížka kterou rozhodně budu mít ve své knihovně a ráda si ji přečtu znovu.

CreativeGirl
11. března

Vážně chytlave. Kdyby to bylo o pid horší tak by mE to asi nedonutilo číst dál.

Koláček11
10. března

Na tuto knihu budu mít stejný názor jako většina lidí. Kniha měla zajímavou zápletku a ani ten milostný trojúhelník mi moc nevadil, spíše knihu lehce obohatil. Takže vcelku dobré, až na to že v prostředku knihy se nic moc nedělo a trochu mě to nudilo. Ale druhý díl si rozhodně přečtu.

Sima890
06. března

Celý příběh je psaný z pohledu vypravěče, což mi bylo ze začátku nesympatické. Ale později si na to člověk zvykne a je to dobré, vypráví to pocity i ostatních postav, než jen hlavní. A jména postav jsou trochu nezvyklá a chvíli trvalo, něž jsem si na mě přivykla. Zápletky v knize se mi zdály až moc jednoduše vyřešeny, ale i tak to bylo epické.

Flirtování je pro Celaenu jako druhý jazyk, který ovládá úplně bez problému. Sblizování Doriana a Celaeny bylo někdy i vtipné. Knize samozřejmě nycheběly tajemství a akce. Celaena objevuje tajemství, která se skrávají v hradu a i nová nebezpečí, které musí porazit. Takové kozlo knihy je Celaenina minulost, která se odhaluje po kouskách a ještě neúplných. Nemůžu se rozhodnoout koho bych s Celaenou viděla radši -Chaola nebo Doriana...

Konec byl vemi zajímavě vyřešen a vemi se mi líbil, úplně mi při něm bušilo srdce a byl velmi napínavý. Celá knížka byla vemi napínavá. Bylo mi líto, že vztah s Dorianem Celaena uhončila tak brzo, prakticky ještě dřív, než to nějak začalo.
http://holcici-svet-cool.blog.cz/

Ruushi-chan
05. března

Knihu jsem hodně podceňovala. Začátek jsem totiž četla hned 2x a poprvé jsem knihu zavřela s tím že takové hovadiny nečtu. Podruhé jsem se k ní dostala když mi ji mamka dovezla jako dárek z výletu. Inu, nenechávám knihy co vlastním nepřečtené, takže jsem se k ní znovu poněkud skepticky vrhla- vždyť přeci až tak populární young adult fantasy nebude nijak zvlášť dobré. Nakonec kniha velice překvapila. Rozjezd byl sice dosti pomalý (a nudný), ale jakmile se dostala do Zlomuvalu tak mne to chytlo a nemohla jsem přestat. Teď již čtu 4.díl a baví mne to.
takže v konečném důsledku jsem ráda za to že se mi dostala do rukou. I když v mých naplánovaných knihách je až moc titulů. Jako oddechovka poslouží dobře

Babsy
26. února

Velice nenáročná YA fantasy. Čekala jsem ale větší akci a napětí. Zkoušky jsou v knize postaveny na vedlejší kolej, což byla podle mě škoda a celkové napětí bylo jak na houpačce. Celaena je tou YA slečnou, která se se vším popere. Místy je nebojácná, tvrdá, drzá a teče krev, na druhou stranu je to stále jen nevinné děvče, které se schovává před klukem pod deku ... Milostný trojúhelník mě zde bohužel nepohltil na 100%, od začátku jsem tým Chaol, takže u Doriana jen čekám až už se holka vzpamatuje..

Nepřipadá mi to dějově na takové terno o kterém všichni tak básní. Možná je to tím, že to čtu s odstupem hlavního boomu. Vzhledem k tomu, že mi styl psaní autorky vyhovuje a je krásně čtivý a oddychový, pustím se brzy do dalších dílů, uvidím co z toho všeho vzejde. Pokud nejste nároční čtenáři, jděte do toho.

Forest66
19. února

zajímavý a napínavý příběh. Rozumné tempo i zápletka. Jediná věc, která by se dala vytknout, je věk hlavních hrdinů nepřiměřený zápletce. Jsou tak o 10 let mladší, než by se slušelo, takže místy se chovají jako banda adolescentů, kterými jsou :P

Dellanir
18. února

No, prelúskala som sa knihou za necelé dva dni ale len preto že mám ozaj čítaciu náladu. To ale neznamená, že kniha bola zlá. Začiatok ma práve že ani príliš nezaujal, ale dej mi bol dosť sympatický na to aby som si počkala na nejaký poriadny rozbeh....ktorý síce neprišiel ale čímsi ma kniha aj tak upútala. Občas mi to prišlo detinské, občas zase nekompromisné, o stranu ďalej zase ľahko naivné až som si to ani neuvedomila a ocitla som sa na konci knihy. Neviem akým zázrakom ma táto kniha začala baviť ale dokázala to ! Ak máte zrovna náladu odpúšťať knihe mnoho nedostatkov a občasnú prostoduchosť tak si ju určite prečítajte. Ja bežím kúpiť druhý diel...

Dogwood
15. února

No začátek dobrý pak dalších 300 stránek nuda nuda... a pak posledních 80 to je teprve ubýhající příběm ale tohle mě odradilo na tolik že si další dí kupovat nebudu..

vikimi
12. února

Dobrá a čtivá oddechovka, u které člověk neví, co má čekat na další stránce.
Jsem ráda, že se mi knížka dostala do rukou. :)

Kačkaknihomol
11. února

Už od první stránky téhle začínající boží série, jsem si řekla: "Jo, tohle bude jízda". A tak že byla. Děj je na začátku sice pomaloučký, autorka nás rozhoupává jak na horské dráze, seznamujeme se světem, ve kterém se ocitáme, (přestože se o něm nic moc nedozvíme, avšak doufám, že si to autorka schovala na další díly) s postavami, které mají notnou dávku charisma a rozhodně nejsou černobílé, (viz. třeba Celaena, která je na druhou stranu zabiják, avšak je to dívka která dokáže hrát na klavír) a se samotnou dějovou linkou, která je možná chloupek podobná HG, ale zároveň vůbec není, do světa her jen nakoukneme, a pak se opět vrátíme do světa Celaeniny komnaty, kde mi bylo útulno a cítila jsem se jako doma. Navíc, S.J. Maas píše vážně úžasně. Její popisy jsou možná delší, ale já osobně jsem se jich nemohla nabažit. Krásný literární skvost, u něhož doufám, že mě další díly nezklamou.

kytka25
11. února

Velmi dobře chápu oblíbenost této skvělé a nesmírně čtivé série. Ano některé věci tam úplně nesedí, ale to nic nemění na faktu, že si vás děj a charismatické postavy získají tak, že ani nepostřehnete, že je jedna hodina ranní.
Celaena je hrdinka, která se vám hned dostane pod kůži a spojuje tvrdost, jemnost, chytrost a vtip. Co si přát víc.
Je mi jasné, že první díl je počinem rozjezdovým, přesto jsem maximálně spokojená a těším se, kam nás autorka zavede příště.
Doporučuji!

Monisek.B
10. února

Kniha se mi líbila, o tom svědčí především doba přečtení, která byla velmi krátká. Příběh je to velice zajímavý a i když se hlavní hrdinka chová občas poněkud nečekaně (vzhledem k její minulosti), od začátku jsem jí fandila. Milostný trojúhelník je trošku zbytečný, kdyby tu byl jen Chaol, rozhodně bych byla spokojenější :-) Další díl si určitě přečtu, jsem zvědavá, co bude král provádět příště.

hankapimi
09. února

No musela jsem nakouknout na tolik vychvalovanou S. J. Maas a její Skleněný trůn, abych nezakrněla a rozšířila si čtenářské obzory i o nějakou tu YA. Příběh začal jako Hunger Games, ale turnaj na život a na smrt i Celaeniny soupeře jsme sledovali opravdu jen dálky. Ale je fakt, že autorka píše neobyčejně čtivě a napínavě a dokáže přikovat čtenáře ke knize, aniž by tušili, kam příběh bude směřovat. Autorka se někde zmínila, že to trvalo 10 let, než Skleněný dům od svého zrodu spatřil světlo světa. Musím se přiznat, že mě mile překvapila trefně vykreslenou psychologií hlavních postav a poutavě vystavěným fantasy světem s jeho magií, vílami, čarodějnicemi i netvory. Prostě příjemná oddechová četba na dlouhé zimní večery.

n.ezn.amy
09. února

Čekal jsem, jestli další díl bude lepší než Krvavé ostří a bohužel musím konstatovat, že byl horší, kdyby autorka vynechala věčné popisy šatů, tak by kniha měla o 90 stran méně a hlavně ať už nikdo nebrouká

křeček27
08. února

Kniha je sice skvělá a čtivá, ale nemůžu jí dát 5 hvězdiček, protože sérii Dvůr trnů a růží nepřekoná...
Celaena je další typická dokonalá hrdinka jako je Feyre - také se jí nakonec všechno povede. Moc se mi líbí námět, že Celaena není obyčejnou dívkou, a my koukáme na svět jejíma očima - očima vražedkyně, která je v jádru hodná.
K milostnému trojúhelníku.... líbí (knize to dává zajímavou zápletku), ale zároveň nelíbí, protože už od začátku knihy jsem se zamilovala do Chaola, takže Dorian byl na vedlejší koleji.
Na závěr bych chtěla poznamenat k samotné autorce: Když někdo řekne slovo fantasy v kontextu nejlepší autor/ka, tak si poslední rok představuji právě Sarah Jannet Maas - je nejlepší autorkou a pro mě překonala i J. K. Rowling nebo Cassandru Clare (Mortal Instruments)

Wolf012
07. února

Velmi zajímavá kniha a krásný děj, hned zitra se vrhnu na pokračování

nelaargi
06. února

Tahle kniha byla naprosto úžasná. Všem moc doporučuji. :)

Majkrofon
05. února

Toto fantasy vôbec nebolo podľa mojej chuti. Od začiatku ma to nejak extra nechytilo, prišlo mi to až moc pre dievčatá. Siahol som po ňom z čírej zvedavosti, no bohužiaľ ma kniha nejak zvlášť nezaujala.

pauline93
05. února

Krásně napsané, vtipné, napínavé, čtivé :)

Denisa153
02. února

Perfektní. Dlouho jsem nečetla nic lepšího. Autorka stvořila perfektní svět. Kniha je velice čtivá a napínavá.

IZZYQUEEN
30. ledna

Úžasnéééééé

christiniereads
28. ledna

Fantastický příběh! Sarah J Maas je fakt třída co se týče fantasy YA. ❣️

Iva.o
17. ledna

Skvely pribeh !

LucyBooks
13. ledna

I autorky druhá série nezklamala. I když jsou každá úplně jiná, jsou obě dokonalé. Kniha je velice čtivá. Možná se mi o trošičičku líbí víc Dvůr, ale to je totiž srdcovka.

vandalindakova
08. ledna

Tak to byla bomba! Tak, jak jsem očekávala, kniha byla úžasná. Autorka umí skvěle popisovat děj, postavy, situace. Donutí vás přemýšlet nad vražedkyní jako nad člověkem, který sám neměl na výběr a donutili ho okolnosti. Příběh mě hrozně bavil, od začátku do konce. A posledních 80 stránek jsem se nemohla odtrhnout. Rozhodně doporučuju!

wildXchos
06. ledna

Tahle kniha je prostě dokonalá, přečetl jsem ji rychle a ani na chvíli mě nepřestala bavit.