Skleněný trůn

V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaena je od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaena teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/235352/skleneny-trun-skleneny-trun-EgA-235352.jpg 4.41802
Série:

Skleněný trůn (1.)

Originální název:

Throne of Glass (2012)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (403)

Přidat komentář
LucyBooks
13. ledna

I autorky druhá série nezklamala. I když jsou každá úplně jiná, jsou obě dokonalé. Kniha je velice čtivá. Možná se mi o trošičičku líbí víc Dvůr, ale to je totiž srdcovka.

vandalindakova
08. ledna

Tak to byla bomba! Tak, jak jsem očekávala, kniha byla úžasná. Autorka umí skvěle popisovat děj, postavy, situace. Donutí vás přemýšlet nad vražedkyní jako nad člověkem, který sám neměl na výběr a donutili ho okolnosti. Příběh mě hrozně bavil, od začátku do konce. A posledních 80 stránek jsem se nemohla odtrhnout. Rozhodně doporučuju!

wildXchos
06. ledna

Tahle kniha je prostě dokonalá, přečetl jsem ji rychle a ani na chvíli mě nepřestala bavit.

evka.jurca
30.12.2017

Velmi čtivé, zajímavý nápad a vtipné laškování mezi hlavními hrdiny. Zakončení mě ale trochu zklamalo, nedovedu však říct proč. Ale i tak se mi knížka líbila.

Baculik152
26.12.2017

Mám přečtené zatím všechny knihy v sérii Skleněný trůn po Říši bouří. Zde hodnotím pocity, když jsem měla přečtenou jen první knihu (tím nemyslím Krvavé ostří).
Skleněný trůn jsem přečetla za jeden den a totálně se zamilovala do hlavní postavy - Celaeny. Nejdříve jsem měla strach z toho, co od toho očekávat, a že z nájemného vraha (ještě k tomu jednoho z nejlepších) udělají hodnou, milou vůbec ne krvelačnou postavu. Díkybohu není úplně bezcitná, ale také si musíme uvědomit fakt, že to je nájemná vražedkyně a zavraždila několik lidí bez mrknutí oka. Už první kapitola byla úžasná a miluju jak nevíme všechno o její minulosti, a čteme knihu s neznalostí jejího učení u mistra vrahů a tak podobně. Sarah Janet Maas je doopravdy úžasná autorka, ví jak čtenáře upnout knížce, překvapovat a dodávat akci. Také jsem totálně žrala rozkvétající milostný trojúhelník. No, nikdy bych neřekla, že uvidím ve "vrahovi" silnou ženu, budu k ní cítit respekt a občas v ní vidět i vzor. Samozřejmě je to fantasy a děj se odehrává v období středověku ve vymyšleném světě (který je velmi propracovaný a některý názvy a celkově vztahy mezi zeměmi jsou luxusní!), tudíž to brát s nadhledem.

Dvůr trnů a růží jsem ještě nečetla, ale přemýšlím o tom, že bych se do té série pustila, ovšem nevím nevím, zda pro mne bude tak neskutečným příběhem jako ten Celaeny.

terka0056
25.12.2017

Dobrá kniha, ale málo akční. Líbí se mi, že není možné úplně uhodnout co se bude dít dál. Děj je slabší-zase ale jednoduší a dobře se čte.

Peťule159
22.12.2017

Úžasná kniha, úplně mě pohltil příběh a nemohla jsem se odtrhnout...už se těším na další díl...úplně jsem se zmilovala...

Bekerče
18.12.2017

No... nevím.. po přečtení dvou dílů ze série Dvorů byla tato kniha pro mě trochu zklamáním... Přišlo mi, že se zde až moc řešily vztahy.. a to na úkor zkoušek...

Určitě si ale přečtu další díl, doufám, že bude lepší, než tento. :)

terka6559
18.12.2017

Asi moje nejoblíbenější kniha! Připadá mi jiná než ostatní fantasy. Je v ní dán důraz na psychologii postav a to mě na knihách baví. Další díly jsou také moc dobré. Moc doporučuji!

svoboanna
16.12.2017

Četla jsem už podruhé abych si oživila příběh před poslední vydanou knihou ze série a pořád to má své kouzlo, akorát je lepší nad tím moc nepřemýšlet.

Arven2001
08.12.2017

Vážně hrůza. Těšila jsem se na knihu o nelítostné vražetkyni a místo toho jsem dostala průměrný ya románek o dívce, kterou zajímá vše, jen ne vraždy. Doporučuji fanynkám twilight apod.

Werunka1610
08.12.2017

Pro mě byla kniha ohromným překvapením. Stala se jednou z mých nejoblíbenějších a její další díly jsou také velice dobré. Za mě určitě velmi dobré fantasy

Draimi
06.12.2017

Škoda, že je tak málo napínavá

martina.tim
01.12.2017

Pro mě nečtenáře fantasy to nebylo tak špatné. Začátek byl pro mě vcelku slibný a postavy mi byli více a více sympatičtí, ale bohužel mi tam vadil ten milostný trojůhelník. Na to, že je to první díl mi přišlo, že to s tou láskou vzali trošku hopem. A líbili se mi ty nálezy těch mrtvých bojovníků. Trošku to spestřilo děl. Cealena mi přišla tak na 16ti letou holku max a ne na 18ku. Každopádně Chaol se mi vcelku líbil ;). Zato král byl smrdutější nežli lejno uprostřed vozovky. Ale to až příště...
Hodnocení není sice valné, ale bohužel pro mě nečtenáře fantazi mě to zase až tak nenadchlo, ale určitě zase někdy zkusím pokračování. :)

Francesca14
30.11.2017

Moc jsem si od té knihy neslibovala, takže mě celkem překvapila. Čte se dobře, je poměrně napínavá a i zápletka se mi líbí a jsem hrozně zvědavá na další díly. Jediný, co mi tam trochu vadilo, bylo za prvé to, že se tam jednu dobu řešila víc Celaena a její vztah s kluky, než turnaj, který byl odsunut do pozadí a za druhé to, že jsem nájemnou vražedkyni čekala o něco víc... vražednou. Měla sice výborné schopnosti a taky se uměla naštvat, ale jinak jsem ji čekala víc chladnokrevnou a "s ledovým srdcem" a ona tam místo toho v jednom kuse rudla a zachraňovala štěňata. Ale jinak jsem si knihu fakt oblíbila, stejně jako postavy a prostředí a těším se na druhý díl.

Slugterra
29.11.2017

Tuto knihu mi doporučila kamarádka asi před rokem, jenomže jsem ji z néjakého důvodu nechtěla číst. Stále jsem říkala, že je to nuda a ztráta času. Až jednou po tom roce jsem teda řekla '' Ano přečtu si ji.,, A ihned jsem na ni změnila názor a nadávala jsem si jakej jsem blbec, že jsem stále odmítala. Kniha byla jedním slovem úžasná. Děj byl působivy, originální a napínavý. A také se dobře četl. Postavy byly také zajímavě zpracované. Nejvíc se mi líbí Celaena ( jak jinak) , Chaol, Nehemia a Dorian.

Takže za ně rozhodně 5* a doporučení ostatním. Už se nemohu dočkat dalšího dílu...

HYPNOS88
28.11.2017

Dal bych přednost více akčnosti, když už je Celaena taková nej bojovnice ale i ta to bylo super a velmi čtivé.

Carol96
26.11.2017

I když se jedná o young adult knížku, tak musím říct, že mě opravdu bavila od začátku do konce. Myslím si, že jsem se ani na vteřinku nenudila. Příběh byl velice hezky vymyšlený, i když musím říct, že se trošičku podobal knize Jiskra v popelu, kterou jsem nedávno četla. Ale vůbec to pro mě nebyl problém, protože autorka psala jiným stylem, než je psána Jiskra v popelu.
Na knize mě hodně bavil ten „milostný“ trojúhelník mezi Celaen, Dorianem a Chaolem. Stále jsem přemýšlela nad tím, koho si vybere. Nejprve to vypadalo na Chaola, poté na Doriana. Koho si vybrala, zjistíte, když si knihu přečtete.

Styl psaní pro mě byl stoprocentně vyhovující. Neměla jsem problém s tím, že bych se do knihy nemohla začíst nebo něco podobného. Knížka má necelých 400 stránek, což je podle mě takový průměr mezi knihami. Měla jsem jí přečtenou opravdu rychle. Po přečtení této knihy, jsem měla velké nutkání jít do knihkupectví a koupit si hned druhý díl, protože jsem byla opravdu nadšená.
Knihu vřele doporučuji komukoli, kdo má rád fantasy. I když je tato kniha určená pro mládež, tak si myslím, že si v ní najdou zalíbení i dospělí. Velice se těším, až se pustím do druhého dílu, a doufám, že se mi bude líbit minimálně tak, jako se mi líbil tento.

HODNOCENÍ: 96%

MinaAmina
23.11.2017

Kniha mě jednoduše nadchla. Po pár stránkách vtáhne čtenáře do děje tak, že knihu nelze odložit.

Anonymní
18.11.2017

Knížka mě chytla už na začátku a přečetla jsem ji jedním dechem. Mohu jen doporučit! :)

JajaCZ
14.11.2017

Som naozaj prekvapená :) Čakala som slátaninu pre násťročné pubertiačky a dostala celkom sympaticky a vydarene spracované fantasy. Teším sa na ďalší diel, dúfam, že bude minimálne tak zábavný ako tento :)

Natylele007
12.11.2017

Úžasná! Všem vřele doporučuji. Přečtená na jeden nádech. Konečně nějaká silná hlavní hrdinka

asodomkova
10.11.2017

Úžasná kniha. Sama se četla od začátku až do konce. Moc mě bavila.

Elern
04.11.2017

Celaeno Sardothien, i když jsi zabiják, tak jsi po dlouhé době děvče, které jsem si oblíbila.
Měla bych k tobě jenom jednu výtku a to tu, že tě stvořila a sepsala žena. Nevím jak je to možné, ale u fantasy se to dá vždycky nějakým způsobem poznat. Hned ze startu, kdy přicházíte do Endovieru jsem čekala od knížky napětí, dost akce, umu ze strany vražedkyně, ale ono nic. Od poloviny knihy se to strašně vleklo. Čekala jsem víc, když má tak vysoké hodnocení. Každopádně mě zaujala a jestli sáhnu po dalším pokračování tak doufám ve větší akci a méně tlachání.
Jinak velké plus dávám závěrečnému souboji! Pro mě s pasáží z Endovieru nejlepší části knihy. Naprosto zbytečný mě naopak připadal milostný trojúhelník. Chaol mě byl daleko sympatičtější než princátko.
Tak snad na viděnou příště Celaeno ...

Katnissia
30.10.2017

Naprosto skvělá série. Hlavní hrdinka mi je velice sympatická. Děj prvního dílu není zase tolik originální, ale přesto se moc dobře četl. Tuto autorku mám ráda a rozhodně si koupím a přečtu celou sérii. Tato série si u mě v knihovně zaslouží své čestné místo.

Kuki007
25.10.2017

Za mě teda takových 3,5 hvězdiček, zbytek si šetřím na ostatní knihy téhle rozsáhlé série. Bavilo mě to, chytlo mě to, ale když jsem se po dočtení podívala na zadní obálku a viděla jsem "srdce z ledu", nějak jsem to v Celeaně (aspoň zatím) neviděla. Když má někdo v osmnácti pověst brutální vražedkyně, vypadá to podle mě holt jinak (a nebo jsem moc ovlivněná všemi filmy, kde se objevují nepřekonatelné ženské hrdinky - což už je na druhou stranu ale taky přehnané a vadí mi to ještě víc, než Celeana.)
Takže jo, nemůžu se dočkat, až se pustím do druhého dílu, protože si od téhle série slibuju hodně a věřím, že příběh bude jen lepší a lepší.
Jo, a pokud se tvoří nějaké fankluby ohledně mužských hrdinů, tak jsem team Chaol! :)

Zornaddie
20.10.2017

Ne! Ne, ne, ne. NE! Naprostá nuda, nedočteno!
Doufám že Dvory od Maasové budou lepší!

Jaruš7
15.10.2017

I.díl ze série Skleněný trůn.
Asi jsem si našla knižní náhradu za jinou Trůnovou ságu, tu upřednostňuji v jiném formátu.
Tato jak z "Poděkování" vyznívá deset let vyzrávala než vyšla.
Co na první pohled zaujme je kresba hrdinky, které můžeme vytknout jen to, že je kresba osamělá, tedy jen na obálce, jinak ztvárnění je skvělé.
Kniha má ideu, vizi, napětí a pohádkové kouzlo a co hlavně pokračování, které se zdá slibné.
Citát: "Mám hudbu ráda, protože když ji slyším...ztrácím se v sobě, jsem současně očištěná a naplněná. V mládí jsem chtěla být léčitelkou.Hudba mi ten pocit připomíná."
"Někteří rodiče tlučou své děti. Ti moji mě navíc trestali hodinami tance. To jsi musel být velmi zlobivé dítě, uznala."
Gladiátorská cesta za prestižní službou v tyranii zla s nedohledným snem o svobodě bez okovů.

Ownkai
14.10.2017

Skvělá a až neuvěřitelně čtivá kniha. Těším se na další díly.

MišelFly
13.10.2017

Knihu jsem si velice zamilovala a můžu ji jen doporučit. Hlavní hrdinka mi neuvěřitelně sedla a celý příběh byl zajímavý a plný tajemství a záhad. Musím říct, že se těším na další díly ze série, které si plánu v několika dnech přečíst.