Skleněný trůn

od:


KoupitKoupit eknihu

V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaena je od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaena teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/235352/skleneny-trun-skleneny-trun-EgA-235352.jpg 4.42282
Série:

Skleněný trůn (1.)

Orig. název:

Throne of Glass (2012)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (495)

Přidat komentář
IvaBenNy
13. listopadu

Po přečtení série Dvůr trnů a růži, která pro mě byla neskutečným dobrodružstvím, jsem se s autorkou ještě odmítala rozloučit a sáhla jsem proto po její prvotině. Příběh byl zajímavý, ale už ne tolik napínavý... Každý časem dospívá a tato knížka je toho důkazem :)

phedr
01. listopadu

Četla jsem hned když tato kniha vyšla a hodně se mi tenkrát líbila, jediné co mně mrzí, je že celá série nabyla obludných rozměrů a místy mi přijde hodně uměle natahovaná

AniDi
29. října

Moc jsem se na knížku těšila, naprosto mě okouzlil Dvůr trnů a růží a čekala jsem, že tato série bude taky tak dobře a čtivě napsaná. Bohužel jsem ale lehce zklamaná, nemůžu se do knížky "vcítit". Možná je to tím povoláním hlavní hrdinky. Na druhou stranu se mi ale líbí představa, že by takovým zmetkům nakopala taková křehká holčina. Těším se na další díl, jak se příběh bude vyvíjet.

LadyHip
29. října

Výborná knížka! Četla jsem na doporučení a jednoduše ji nešlo odložit. Poutavý příběh, velmi čtivě napsáný. Važně se těším na další díly.

Kasandra109
29. října

Naprosto boží kniha. Hlavní hrdince jsem neskutečně fandila.

SPOILER!

Jen škoda že z ní v dalších dílech udělali typickou královnu mary sue, která musí spasit svět.

Staňka5
24. října

Zajímavé. Hlavní hrdinka je podle mého názoru velmi jednoduše a bezbarvě vylíčena. Není na ní v podstatě nic zvláštního. V knize se pořád píše o tom, jak je nebezpečná, ale čekala bych zajímavější postavu. Klasicky po ní šílí dva největší klaďasové, na které čím je protivnější, tím víc ji chtějí. Příběh Dvorů se mi líbil víc. Ale číst se to dalo taky. :-)

Emičkazknihy
22. října

Kniha mě oslovila a vtáhla do dějehned od začátku. Toho si cením, jelokož je velice těžké někoho zaujmout už na začátku knihy, baz velkých průtahů a pomlk. Kniha byla publikovaná, jako fantasi. Mě kniha přišla ovšem zvětší části, jako příběh z historie a to fantasi se ukázalo až na konci. Pokud jsem si někdy přála, být vtáhnuta do děje, bylo to právě těd. Nemohu si představit, že bych knihu nečetla.

Domika
21. říjnaodpad!

Tohle byla tragédie a blábol.

Hlavní hrdinka Celaena je zkrátka super. Super krásná, super chytrá, super to umí s mečem, je super vražedkyně, super hubená, super super super tak úžasná, že to snad ani není možný. Celý život byla trénovaná k tomu, aby se z ní stala nejlepší vražedkyně v zemi. Aby uměla používat meč pravou i levou rukou, tak si z donucení pravou sama zlomila, aby se naučila používat meč i levou. Když jsem se toto dozvěděla, myslela jsem, že smíchy odpadnu. Nikoho totiž asi nenapadlo, že když se kniha odehrává se středověku, kdy medicína nebyla tak pokročilá, mohla Celaeně srůst ruka špatně. Takže naše křivoruká super Celaena je tedy nejlepší vrah v zemi, ale nakonec i na super vraha si došlápne spravedlnost a zavřou i na rok do dolů. Jenže Celaena je tak úžasná, že i když je rok v dole, kde každý po týdnu umře na nehorázné vyčerpání, zátěž a nadměrnou práci, ona přežije. Ptáte se jak? Snažila se totiž několikrát uprchnout, ale byla tak super rychlá a dobrá (i přes nedostatek jídla, vody a spánku), že po cestě zabila několik stráží, takže si získala respekt... Kromě toho, že v tom dole zhubla na minimální váhu a stala se z ní téměř anorektička, ji princ nabídl, aby ho reprezentovala v turnaji, protože ona je přece super vražedkyně. Celaena tedy přijme, vydá se s princem do jeho zámku. Po cestě nabere zpátky svou hmotnost - takže určitě by se pak na plese cpala cukrátkama a nepřibrala ani kilo.

dancav28
26. září

Wau, tak tahle kniha mě vážně překvapila. Měla jsem ji přečtenou raz dva. Kniha se zbytečně netáhla a autorčin styl psaní se mi líbí. Příběh je super, líbilo se mi, že Cealena nebyl jen nájemná vražedkyně, ale zároveň i "křehká" dívka a měla své názory. Kniha se mi moc líbila a hned se jdu vrhnou na další díl

kristynkal
26. září

Kniha se četla sama, děj šel hezky dopředu a zbytečně nebyl natahovaný. Pokud očekáváte těžší styl psaní nebo nějakou hodně velkou zápletku, tak to neočekávejte. Děj je super, ale opravdu je to kniha pro mladé a podle toho je také občas naivní a vše vychází někdy až příliš hladce. Moc se mi líbilo, že i přesto, že je Celeana vražedkyně, tak má v sobě i ten ženský půvab. Co mi dost vadilo, bylo, že jsem ani v půlce knihy nevěděla, jak se které jméno vyslovuje, ale to je můj problém ne autorky :) Co oceňuji je i popis z jiných úhlů pohledu- od Doriana, Coala,.... jen občas se mi stalo, že popisoval děj Dorian a občas se objevila myšlenka nebo věta, která spíš patřila k popisu Celeana, což mě někdy mátlo.

girdi
25. září

Velmi čtivé, zábavné a napínavé, ale to soutěžení o pozici "králova bojovníka" bylo takové trochu moc přitažené za vlasy. Ale když člověk ví, jak to co tady vůbec nedává smysl (to tajemné a děsivé) nakonec bude v rámci série stěžejní, tak může zpětně přimhouřit oči a dát pět hvězd :-D Vážně se to četlo samo, přestože vztahové zápletky byly dost předvídatelné, tak to perfektně promyšlený příběh a celý "svět" vynahradil - Maasová je hvězda.

Knihomolka10
23. září

Perfektní knížka, která se četla sama. Celaena byla trošku zvláštní postava a nechápu, jak mohla 18ti letá holka být postrach celého království.
Princ Dorian mi moc nesedl a rozhodně není můj favorit.
Už od začátku a od té chvíle, kdy se tam Chaol objevil, tak mu fandím. A i když byl nejdříve protivný, tak jsem si ho i přesto oblíbila. A doufám, že Celaena taky.
Teď se chystám na Půlnoční korunu a jsem zvědavá jak se to vyvine.

A.K.A.R.
21. září

Fantazie.Jediné co může u dalších dílů skleněného trůnu někdo Sarah Maas vyčíst je možná tloužštka ,ale ta mně nevadí.Príběh jsem si zamilovala a nemohla jsem přestat číst.Ale kdo by taky chtěl.Jen tak dál Sarah.Už se těžším na Věž úsvitu.

kika812
17. září

Wow, za mě lepší než dvory. Je úžasné jak hrdinky S. J. Massové jsou odvážné, samostatné, mají vlastní názory a téměř ničeho se nebojí, můžeme tam vidět hodně feministických prvků.

BlaniVan
16. září

Na můj vkus trochu nedomyšlená slepenina. Spousta věcí je taková zvláštní a nedomyšlená a nedává smysl. Bylo dost těžké to dočíst bez přeskakování... někdy v budoucnu možná kouknu na další díly abych věděla jak bude příběh pokračovat...

Arwen329
15. září

Po několika recenzích jsem se rozhodla přečíst si tuhle sérii, ale po pravdě, od knihy jsem očekávala více, není to špatný příběh ale jako nájemná vražedkyně mi hlavní hrdinka ani trošku nepřipadala. Čekala jsem od ní mnohem mnohem více. Možná se v dalších dílech opravdu předvede "aspoň v to doufám " ???? ale co se od tehle spisovatelky týče tak sérii Dvůru co napsala,tomuhle nesahají ani po kotníky. Jsem zvědavá na zbytek dílů.

nope123
05. září

Tenhle díl je naprosto boží,druhý díl je také ještě dobrý,ale třetí díl je vyloženě nudný.Hlavní hrdinka se celou knihu lituje,že ztratila svou nejlepší kamarádku a vůbec mě to celé strašně zklamalo.

Lie
27. srpna

Začala jsem çíst z nudy a moc dlouho jsem nevydržela, Caleana mě zmechutila už na začátku, prostě typická hlavní hrdinka young adult a ani styl psaní mě nenadchnul. Asi jsem prostě tenhle druh literatury už přerostla a po tom, co jsem přečetla, čekám od knihy něco jiného. Hodnocení nedávám, protože jsem se nedokázala donutit to dočíst.

RemiBlack
22. srpna

2018/35
A pak se člověk jednou nechá zlákat anotací... Možná je to jen můj pocit (nechápu, jak je to možný, ale podle hodnocení ostatních to asi tak je), nicméně tahle knížka byla mizerná. Ne, nenadávám tu jen tak. Počkejte si na argumenty:
Všichni (všichni!) se chovali totálně neprofesionálně. I ten hrozně nepřístupný a tvářím-se-že-tě-nenávidím kapitán stráží pronášel k "nejnebezpečnější vražedkyni" (mimochodem taky téma k diskusi!) věty typu "Sluší ti to".
Nechápu Celeanu (opět připomínám, vražedkyni). Po dvou letech vyjde ze solného dolu a její první dvě myšlenky jsou: 1. Dřív jsem bývala tak hezká, 2. Jak to, že je princ Dorian krásný?!
Nepřišla idea skleněného zámku nepraktická i vám? A to, že Dorian není podobný ani jednomu z rodičů? Rodinná tragédie všude, kam se podívám...

No nic, ale to by tak nevadilo. Jinak je totiž v knize místy docela slušná akce a napínavost, která by zhruba vyvážila předchozí nedostatky. Ani ty vzpomínky Celeany na výcvik nebyly vůbec špatné. To je ta jedna hvězdička.

Ale milostný trojúhelník?! Než začnete házet kameny, tak já proti dobře napsané romantice nemám vůbec nic. Ale tohle! To mám opravdu nejradši, když dva kluci, nejlepší přátelé od dětství (mimochodem, tohle přátelství by byl mnohem lepší námět knihy než ten současný), se kvůli holce (a ještě takové) jakoby ani neznají...

Jediná postava, která opravdu stála za řeč byl Nox. (Za toho je ta druhá hvězdička)
Dívčí román je v žánru (bohužel) zcela oprávněně.

Gi-Gi
21. srpna

Jak ja od zacatku fandila chaolovi, ticha klidna rozhodnost. Celeana ma neuveritelnou vuli, akorat netusim, jak se s tim vyporada.... no,co se da delat, musim si precist dalsi dil. Podarene, neruzove, komplikovane uvidime, co bude dal

tchiwawa
18. srpna

O této knize jsem nikdy neslysela, proto mě překvapilo její hodnocení a počet čtenářů. Ihned jsem ji musela přečíst i když tenhle druh literatury moc nečtu a musím říct, že rozhodnutí nelituji. Kniha se mi moc líbila i když konečný souboj byl na mě moc chaoticky. Rozhodně jdu do dalšího dílu..

krausmary
09. srpna

Tenhle první díl se mi moc líbil, podle mě tam bylo všechno to, co kniha slibuje. Byla tam akce, napětí i vtipné scénky a milostný trojúhelník jsem si opravdu zamilovala ;) Nechyběla magie ani krvelačná bestie a i přesto, že se mi děj zdál poměrně jasný, nedokázala jsem ho zcela předvídat. Postavy jsem si oblíbila, hlavně asi Chaola s Nehemií, Celeanu jsem si na jednu stranu také zamilovala, bavily mě její vtípky, její nezlomnost i rozvážnost, ale na druhou stranu mi přišlo, že do toho nedává všechno, občas byla ukňouraná a ustrašená, ne jako nájemný vrah co bez okolků zabíjí, přece jenom je to nejobávanější adarlanský zabiják. Ale určitě je to skvělý začátek pro celou sérii a už se těším na druhý díl.

ivič
07. srpna

Doporučuji. I když se vám tolik nelíbila zkuste u této série vydržet. Podle mě jsou další díly lepší

zuzka9645
06. srpna

Strhující kniha! Neskutečně mě bavila od začátku do konce.

Fantasmagorka
27. července

Rozhodně tuto sérii doporučuji. Děj se skrze knihy nádherně rozvine a díky tomu jsou některé díly lepší než díl první. Nejprve jsem byla zklamaná, protože popis nabízel chladnokrevnou vražedkyni a já se těšila až si užiju někoho temného a nelítostného. To bohužel Calaena není. Nebo možná bohudík vzhledem k dalším knihám? :-) rozhodně doporučuji vytrvat a bude vás čekat zábavný děj se spoustou odhalení.

Pawel973
19. července

jedna z mých nejoblíbenějších sérií
vážně super, doporučuji

maja11231
19. července

SUPER
Kniha mě velmi bavila. Byla čtivá tak jako všechny knihy od autorky.
Někteří píšou že jim vadilo že autorka hlavní hrdinku- Celeanu popisuje jako nejlepšího nájemného vraha v celé říši a přitom má ráda štěňata mě to osobně nevadilo.
Doporučuji a myslím že vás bude kniha taky bavit jako mě

Makaja
13. července

Víceméně splnila kniha to, co jsem od ní čekala. Po slohové stránce mi to ještě nepřišlo úplně dotažené, může to být i překladem, ale spíš bych to připsala prvotině. A bohužel pro mě není hlavní hrdinka uvěřitelná - přece jen ta kombinace nájemná vražedkyně, týraná od dětství a najednou jemná, citlivá, sečtělá, pomalu nepolíbená, vtipna, zásadová milovnice štěňátek... no nevím, nevim.

Dezz22
10. července

Zdravím. Pokud se tu stále nachází nějaký "hříšník", který tuto knihu ani další ze série nemá, a uvazuje o jejich koupi, říkám vám tohle: běžte do nejbližšího knihkupectví a knížku si beze strachu kupte. Celá série je dechberoucí, úžasná, nádherná. Od prvních stránek jsem věděla, že celá série bude u mě v knihovně. A líbilo se mi, jak se vše v knihách měnilo, že se vždy dělo něco jiného. Neočekávejte, že Cealena (Aelin

Kateshiki
09. července

Kniha je velmi poutavá a příběh Celaeny neobyčejný. Kniha je zároveň i detektivkou, protože se Celaena snaží zjistit, kdo zabíjí její protivníky v klání.