Skleněný trůn

V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaena je od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaena teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/235352/skleneny-trun-skleneny-trun-EgA-235352.jpg 4.42243

Skleněný trůn (1.)

Throne of Glass (2012)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

dancav28

Wau, tak tahle kniha mě vážně překvapila. Měla jsem ji přečtenou raz dva. Kniha se zbytečně netáhla a autorčin styl psaní se mi líbí. Příběh je super, líbilo se mi, že Cealena nebyl jen nájemná vražedkyně, ale zároveň i "křehká" dívka a měla své názory. Kniha se mi moc líbila a hned se jdu vrhnou na další díl

kristynkal

Kniha se četla sama, děj šel hezky dopředu a zbytečně nebyl natahovaný. Pokud očekáváte těžší styl psaní nebo nějakou hodně velkou zápletku, tak to neočekávejte. Děj je super, ale opravdu je to kniha pro mladé a podle toho je také občas naivní a vše vychází někdy až příliš hladce. Moc se mi líbilo, že i přesto, že je Celeana vražedkyně, tak má v sobě i ten ženský půvab. Co mi dost vadilo, bylo, že jsem ani v půlce knihy nevěděla, jak se které jméno vyslovuje, ale to je můj problém ne autorky :) Co oceňuji je i popis z jiných úhlů pohledu- od Doriana, Coala,.... jen občas se mi stalo, že popisoval děj Dorian a občas se objevila myšlenka nebo věta, která spíš patřila k popisu Celeana, což mě někdy mátlo.

girdi

Velmi čtivé, zábavné a napínavé, ale to soutěžení o pozici "králova bojovníka" bylo takové trochu moc přitažené za vlasy. Ale když člověk ví, jak to co tady vůbec nedává smysl (to tajemné a děsivé) nakonec bude v rámci série stěžejní, tak může zpětně přimhouřit oči a dát pět hvězd :-D Vážně se to četlo samo, přestože vztahové zápletky byly dost předvídatelné, tak to perfektně promyšlený příběh a celý "svět" vynahradil - Maasová je hvězda.

Knihomolka10

Perfektní knížka, která se četla sama. Celaena byla trošku zvláštní postava a nechápu, jak mohla 18ti letá holka být postrach celého království.
Princ Dorian mi moc nesedl a rozhodně není můj favorit.
Už od začátku a od té chvíle, kdy se tam Chaol objevil, tak mu fandím. A i když byl nejdříve protivný, tak jsem si ho i přesto oblíbila. A doufám, že Celaena taky.
Teď se chystám na Půlnoční korunu a jsem zvědavá jak se to vyvine.

A.K.A.R.

Fantazie.Jediné co může u dalších dílů skleněného trůnu někdo Sarah Maas vyčíst je možná tloužštka ,ale ta mně nevadí.Príběh jsem si zamilovala a nemohla jsem přestat číst.Ale kdo by taky chtěl.Jen tak dál Sarah.Už se těžším na Věž úsvitu.

kika812

Wow, za mě lepší než dvory. Je úžasné jak hrdinky S. J. Massové jsou odvážné, samostatné, mají vlastní názory a téměř ničeho se nebojí, můžeme tam vidět hodně feministických prvků.

BlaniVan

Na můj vkus trochu nedomyšlená slepenina. Spousta věcí je taková zvláštní a nedomyšlená a nedává smysl. Bylo dost těžké to dočíst bez přeskakování... někdy v budoucnu možná kouknu na další díly abych věděla jak bude příběh pokračovat...

Arwen329

Po několika recenzích jsem se rozhodla přečíst si tuhle sérii, ale po pravdě, od knihy jsem očekávala více, není to špatný příběh ale jako nájemná vražedkyně mi hlavní hrdinka ani trošku nepřipadala. Čekala jsem od ní mnohem mnohem více. Možná se v dalších dílech opravdu předvede "aspoň v to doufám " ???? ale co se od tehle spisovatelky týče tak sérii Dvůru co napsala,tomuhle nesahají ani po kotníky. Jsem zvědavá na zbytek dílů.

nope123

Tenhle díl je naprosto boží,druhý díl je také ještě dobrý,ale třetí díl je vyloženě nudný.Hlavní hrdinka se celou knihu lituje,že ztratila svou nejlepší kamarádku a vůbec mě to celé strašně zklamalo.

Lie

Začala jsem çíst z nudy a moc dlouho jsem nevydržela, Caleana mě zmechutila už na začátku, prostě typická hlavní hrdinka young adult a ani styl psaní mě nenadchnul. Asi jsem prostě tenhle druh literatury už přerostla a po tom, co jsem přečetla, čekám od knihy něco jiného. Hodnocení nedávám, protože jsem se nedokázala donutit to dočíst.

RemiBlack

2018/35
A pak se člověk jednou nechá zlákat anotací... Možná je to jen můj pocit (nechápu, jak je to možný, ale podle hodnocení ostatních to asi tak je), nicméně tahle knížka byla mizerná. Ne, nenadávám tu jen tak. Počkejte si na argumenty:
Všichni (všichni!) se chovali totálně neprofesionálně. I ten hrozně nepřístupný a tvářím-se-že-tě-nenávidím kapitán stráží pronášel k "nejnebezpečnější vražedkyni" (mimochodem taky téma k diskusi!) věty typu "Sluší ti to".
Nechápu Celeanu (opět připomínám, vražedkyni). Po dvou letech vyjde ze solného dolu a její první dvě myšlenky jsou: 1. Dřív jsem bývala tak hezká, 2. Jak to, že je princ Dorian krásný?!
Nepřišla idea skleněného zámku nepraktická i vám? A to, že Dorian není podobný ani jednomu z rodičů? Rodinná tragédie všude, kam se podívám...

No nic, ale to by tak nevadilo. Jinak je totiž v knize místy docela slušná akce a napínavost, která by zhruba vyvážila předchozí nedostatky. Ani ty vzpomínky Celeany na výcvik nebyly vůbec špatné. To je ta jedna hvězdička.

Ale milostný trojúhelník?! Než začnete házet kameny, tak já proti dobře napsané romantice nemám vůbec nic. Ale tohle! To mám opravdu nejradši, když dva kluci, nejlepší přátelé od dětství (mimochodem, tohle přátelství by byl mnohem lepší námět knihy než ten současný), se kvůli holce (a ještě takové) jakoby ani neznají...

Jediná postava, která opravdu stála za řeč byl Nox. (Za toho je ta druhá hvězdička)
Dívčí román je v žánru (bohužel) zcela oprávněně.

Gi-Gi

Jak ja od zacatku fandila chaolovi, ticha klidna rozhodnost. Celeana ma neuveritelnou vuli, akorat netusim, jak se s tim vyporada.... no,co se da delat, musim si precist dalsi dil. Podarene, neruzove, komplikovane uvidime, co bude dal

tchiwawa

O této knize jsem nikdy neslysela, proto mě překvapilo její hodnocení a počet čtenářů. Ihned jsem ji musela přečíst i když tenhle druh literatury moc nečtu a musím říct, že rozhodnutí nelituji. Kniha se mi moc líbila i když konečný souboj byl na mě moc chaoticky. Rozhodně jdu do dalšího dílu..

krausmary

Tenhle první díl se mi moc líbil, podle mě tam bylo všechno to, co kniha slibuje. Byla tam akce, napětí i vtipné scénky a milostný trojúhelník jsem si opravdu zamilovala ;) Nechyběla magie ani krvelačná bestie a i přesto, že se mi děj zdál poměrně jasný, nedokázala jsem ho zcela předvídat. Postavy jsem si oblíbila, hlavně asi Chaola s Nehemií, Celeanu jsem si na jednu stranu také zamilovala, bavily mě její vtípky, její nezlomnost i rozvážnost, ale na druhou stranu mi přišlo, že do toho nedává všechno, občas byla ukňouraná a ustrašená, ne jako nájemný vrah co bez okolků zabíjí, přece jenom je to nejobávanější adarlanský zabiják. Ale určitě je to skvělý začátek pro celou sérii a už se těším na druhý díl.

ivič

Doporučuji. I když se vám tolik nelíbila zkuste u této série vydržet. Podle mě jsou další díly lepší

zuzka9645

Strhující kniha! Neskutečně mě bavila od začátku do konce.

Fantasmagorka

Rozhodně tuto sérii doporučuji. Děj se skrze knihy nádherně rozvine a díky tomu jsou některé díly lepší než díl první. Nejprve jsem byla zklamaná, protože popis nabízel chladnokrevnou vražedkyni a já se těšila až si užiju někoho temného a nelítostného. To bohužel Calaena není. Nebo možná bohudík vzhledem k dalším knihám? :-) rozhodně doporučuji vytrvat a bude vás čekat zábavný děj se spoustou odhalení.

Pawel973

jedna z mých nejoblíbenějších sérií
vážně super, doporučuji

maja11231

SUPER
Kniha mě velmi bavila. Byla čtivá tak jako všechny knihy od autorky.
Někteří píšou že jim vadilo že autorka hlavní hrdinku- Celeanu popisuje jako nejlepšího nájemného vraha v celé říši a přitom má ráda štěňata mě to osobně nevadilo.
Doporučuji a myslím že vás bude kniha taky bavit jako mě

Makaja

Víceméně splnila kniha to, co jsem od ní čekala. Po slohové stránce mi to ještě nepřišlo úplně dotažené, může to být i překladem, ale spíš bych to připsala prvotině. A bohužel pro mě není hlavní hrdinka uvěřitelná - přece jen ta kombinace nájemná vražedkyně, týraná od dětství a najednou jemná, citlivá, sečtělá, pomalu nepolíbená, vtipna, zásadová milovnice štěňátek... no nevím, nevim.

Dezz22

Zdravím. Pokud se tu stále nachází nějaký "hříšník", který tuto knihu ani další ze série nemá, a uvazuje o jejich koupi, říkám vám tohle: běžte do nejbližšího knihkupectví a knížku si beze strachu kupte. Celá série je dechberoucí, úžasná, nádherná. Od prvních stránek jsem věděla, že celá série bude u mě v knihovně. A líbilo se mi, jak se vše v knihách měnilo, že se vždy dělo něco jiného. Neočekávejte, že Cealena (Aelin

Kateshiki

Kniha je velmi poutavá a příběh Celaeny neobyčejný. Kniha je zároveň i detektivkou, protože se Celaena snaží zjistit, kdo zabíjí její protivníky v klání.

Adriana21

Ke čtení téhle série jsem se odhodlávala opravdu velice dlouho. Ani nevím proč, ale nějak mě nelákala. Nakonec jsem se ovšem do prvního dílu pustila a opravdu toho nelituju. Celaenu jsem si opravdu oblíbila a je mi moc sympatická. Dále se mi opravdu hodně zamlouvá Chaol, je skvělý a doufám, že se s Celaenou dají dohromady. Princ Dorian taky není zrovna špatný, ale napadl mi do oka tak jako Chaol :)
Takže na mě celkově super knížka a nemůžu jinak, než dát pět hvězdiček.

SarahRoyalAss

Opravdu sama sebe nechápu, jak jsem mohla Skleněný trůn tak dlouho odkládat.
Tohle je knížka, která mi k životu prostě chyběla a konečně jsem ji vzala do rukou. Začátek nebyl utahaný, jak to většinou bývá. Postavy jsem si zamilovala a četlo se to samo. Napětí, akce, smutná minulost, romantika, magie... to všechno kniha dává. Normálně mi milostné trojúhelníky celkem vadí, ale tady jsem se div nerozpustila blahem.♥

Atekram

Knihu jsem začala číst po přečtení série Dvorů. Líbila se mi, je odlišná a kratší, takže neobsahuje moc hluchých pasáží. Hlavní hrdinka se mi líbí, jenom mi nesedí její nízký věk k tomu, že se jí bojí celá země. I další hlavní postavy jsou hodně mladé a podle toho taky občas jednají. Např. kapitán Chaol by i vzhledem ke svému postavení měl mít aspoň 10 let navíc. Zápletka mě zaujala, líbilo se mi, že tu nehraje prim magie a celkově je to trochu jiné a jinak podané než Dvory. Jsem zvědavá na pokračování.

Lethania

Jedna z nejlepších fantasy knih, které jsem měla tu čest dostat do ruky - a nepustit ji. Hlavní hrdinka Celeana se mi oblíbila hned na začátku knihy. Také vyprávění z pohledu jiných postav bylo pro knihu přínosné. Příběh pěkně plyne, kdy čtete a čtete a najednou jste na konci knihy a zíráte s otevřenou pusou a ani nevíte, jak k tomu vlastně došlo. Perfektní kniha z pera - teď už - oblíbené Sarah J. Maas.

jan0963

Nemám slov, prostě super!

ladaol

Tato kniha mně opravdu dostala, nemůžu se dočkat dalšího dílu. Napětí, vášeň, magie, přátelství, přesně to jsem očekávala a nezklamalo mně to.

Percabethka

Tahle knížka byla prostě boží ❤ Maas nás na začátku hned vrhla do děje - nemuseli jsme s Celaenou čekat 50 stránek v dolech Endovieru, než si na ní někdo vzpomene, ale příběh byl napínavý od první stránky a pořád se něco dělo. Ačkoli bylo samozřejmě od začátku jasné, kdo tu soutěž vyhraje, líbilo se mi, že autorka ten poslední souboj roztáhla na několik kapitol :D Také bylo super, že v knížce nebyly žádné perverzní části, jako to bylo ve Dvorech. Jen doteď úplně nevím, jak se čte Celaenino jméno - ptala jsem se kamarádek, které tuhle sérii četly, a jedna ho četla "Kalena", další "Celína" a "Seléna" a na youtube jsem pak viděla, že je to "Selejna" :D

tomasek5287

RE: Edit
Potom co jsem dočetl prequelový díl Krvavé ostří, který je příběhem zasazen před tuto knihu, mi hodně věcí došlo a přidalo na celkovém dojmu, takže je pro vás asi lepší si jej také přečíst. Nechám to na vás.

Kniha ze začátku nadchne, ale pak extrémně zabrzdí, že jsem měl chuť ji i odložit. Vylepšovali to sice mírně, některé pasáže, ale moje očekávání o vražedkyni, která je drzá, nenechá si nic líbit, nezná lásku ani přátelství, dělá lidem zlomyslnosti a chová se jako by jí svět patřil, se nenaplnili. Pak ale kniha překvapí, některými záhadnými zjeveními, odporným milostným trojúhelníkem a nakonec... Vás ta kniha prostě dostane a budete chtít číst další a další, příběh Cealeny Sardothien je prostě okouzlující a zajímavý a autorka celý svět Eriley popisuje moc pekně a čtivě. A to, je asi hlavním tahákem celé knihy. Čtivost.

nájemní vrazi magie láska pro dospívající mládež (young adult) assassin pro dívky pohádky

Sarah Janet Maas

Sarah Janet Maas