Skleněný trůn

V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaena je od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaena teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/235352/skleneny-trun-skleneny-trun-EgA-235352.jpg 4.41702

Skleněný trůn (1.)

Throne of Glass (2012)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Anonymní
předevčírem

Knížka mě chytla už na začátku a přečetla jsem ji jedním dechem. Mohu jen doporučit! :)

JajaCZ
14. listopadu

Som naozaj prekvapená :) Čakala som slátaninu pre násťročné pubertiačky a dostala celkom sympaticky a vydarene spracované fantasy. Teším sa na ďalší diel, dúfam, že bude minimálne tak zábavný ako tento :)

Natylele007
12. listopadu

Úžasná! Všem vřele doporučuji. Přečtená na jeden nádech. Konečně nějaká silná hlavní hrdinka

asodomkova
10. listopadu

Úžasná kniha. Sama se četla od začátku až do konce. Moc mě bavila.

Elern
04. listopadu

Celaeno Sardothien, i když jsi zabiják, tak jsi po dlouhé době děvče, které jsem si oblíbila.
Měla bych k tobě jenom jednu výtku a to tu, že tě stvořila a sepsala žena. Nevím jak je to možné, ale u fantasy se to dá vždycky nějakým způsobem poznat. Hned ze startu, kdy přicházíte do Endovieru jsem čekala od knížky napětí, dost akce, umu ze strany vražedkyně, ale ono nic. Od poloviny knihy se to strašně vleklo. Čekala jsem víc, když má tak vysoké hodnocení. Každopádně mě zaujala a jestli sáhnu po dalším pokračování tak doufám ve větší akci a méně tlachání.
Jinak velké plus dávám závěrečnému souboji! Pro mě s pasáží z Endovieru nejlepší části knihy. Naprosto zbytečný mě naopak připadal milostný trojúhelník. Chaol mě byl daleko sympatičtější než princátko.
Tak snad na viděnou příště Celaeno ...

Katnissia

Naprosto skvělá série. Hlavní hrdinka mi je velice sympatická. Děj prvního dílu není zase tolik originální, ale přesto se moc dobře četl. Tuto autorku mám ráda a rozhodně si koupím a přečtu celou sérii. Tato série si u mě v knihovně zaslouží své čestné místo.

Kuki007

Za mě teda takových 3,5 hvězdiček, zbytek si šetřím na ostatní knihy téhle rozsáhlé série. Bavilo mě to, chytlo mě to, ale když jsem se po dočtení podívala na zadní obálku a viděla jsem "srdce z ledu", nějak jsem to v Celeaně (aspoň zatím) neviděla. Když má někdo v osmnácti pověst brutální vražedkyně, vypadá to podle mě holt jinak (a nebo jsem moc ovlivněná všemi filmy, kde se objevují nepřekonatelné ženské hrdinky - což už je na druhou stranu ale taky přehnané a vadí mi to ještě víc, než Celeana.)
Takže jo, nemůžu se dočkat, až se pustím do druhého dílu, protože si od téhle série slibuju hodně a věřím, že příběh bude jen lepší a lepší.
Jo, a pokud se tvoří nějaké fankluby ohledně mužských hrdinů, tak jsem team Chaol! :)

Zornaddie

Ne! Ne, ne, ne. NE! Naprostá nuda, nedočteno!
Doufám že Dvory od Maasové budou lepší!

Jaruš7

Asi jsem si našla knižní náhradu za jinou Trůnovou ságu, tu upřednostňuji v jiném formátu.
Tato jak z "Poděkování" vyznívá deset let vyzrávala než vyšla.
Co na první pohled zaujme je kresba hrdinky, které můžeme vytknout jen to, že je kresba osamělá, tedy jen na obálce, jinak ztvárnění je skvělé.
Kniha má ideu, vizi, napětí a pohádkové kouzlo a co hlavně pokračování, které se zdá slibné.
Citát: "Mám hudbu ráda, protože když ji slyším...ztrácím se v sobě, jsem současně očištěná a naplněná. V mládí jsem chtěla být léčitelkou.Hudba mi ten pocit připomíná."
"Někteří rodiče tlučou své děti. Ti moji mě navíc trestali hodinami tance. To jsi musel být velmi zlobivé dítě, uznala."
Gladiátorská cesta za prestižní službou v tyranii zla s nedohledným snem o svobodě bez okovů.

Ownkai

Skvělá a až neuvěřitelně čtivá kniha. Těším se na další díly.

MišelFly

Knihu jsem si velice zamilovala a můžu ji jen doporučit. Hlavní hrdinka mi neuvěřitelně sedla a celý příběh byl zajímavý a plný tajemství a záhad. Musím říct, že se těším na další díly ze série, které si plánu v několika dnech přečíst.

Nisshoku

Túto knižku som si dokonca predobjednala a strašne som sa tešila, kedy konečne výjde, obzvlášť keď u nás na slovenskej stránke martinusu sa vydanie knihy ešte aj predlžovalo. Každopádne kniha prišla, nadšená som bola dosť a okamžite som tým pádom začala čítať. Očakávania boli vysoké, predsa podľa popisu to mala byť séria PRESNE můjho typu. /POZOR nasledujúce riadky můžou obsahovať SPOILER, respektíve niečo čo vám potom može pokaziť zážitok z čítania, ak ste túto knihu ešte nečítali./
....
Bohužiaľ.
Som sa v knihe stretla s neikoľkými vecami ktoré som prešla buď s riadne zdvihnutým obočím, alebo som bola dokonca vyslovene... znechutená.
Na jednu stranu sa to však dalo čakať, keď to autorka písala vo veku 16tich rokov. Sklony k vytváraniu neuveriteľnej Mary Sue sú to jasne viditeľné, a ak jej charakter a správanie nebolo ovplyvnené prílišným idealizovaním tak mi slečna Maasová hlavnú hrdinku znechutila tým, že zatiaľ čo som si predstavovala naozajstnú nájomnú vrahyňu, tak som zistila že v skutočnosti je to typická "pipka", ktorá do prostredia a deja absolútne nezapadá faktom, že "už za mlada zistila tajomstvo kozmetiky", túži po šatníku plnom bohatých šiat a áno dostala šteniatko ako wth? Fakt som vyvaľovala oči. Nehovorím že sa aj do takejto knihy nehodí nejaké to odľahčenie ale rozprávku o princezne som fakt nečakala. Krutý začiatok v soľných baniach a zrazu toto? Absolútne nepremyslené. Románik s princom ma tiež rozosmial :D A takto by som mohla pokračovať ďalej - síce si už detaily moc nepamatám, ale tie dojmy sa nedajú zabudnúť. /ozaj a keď tu čítam komentár hneď pod týmto mojím, to vážne? zrovnávať túto knihu s AC je hriech, totálny. Pretože toto je naozaj rozprávka a síce sa na obálke a písanou "históriou" može ľahunko podobať, ehm, fakt len ľahunko, AC, ale ak niečo také naozaj čakáte, tak vás obsah sklame.
...
Na druhú stranu sa mi ako postava páčil Chaol, a pár častí ku koncu, kde to bolo celkom čtivé a klišé som viacmenej dokázala prekusnúť. Vlastne sa mi to celkom páčilo /avšak stále pekný podpriemer/, ale horká pachuť niečoho, čo dle obsahu znelo omnoho lepšie ale moje očakávania neboli naplnené, tam stále ostáva a zatiaľ mi bránila ísť k ďalším dielom. Obzvlášt keď som sa nechala ľahko zaspoilerovať a autorka sa očividne moc nepoučila ani v ďalších dieloch - to je však teraz trochu predsudok. Možno v pokračovaniach prekvapí trochu vyspelejším formovaním postáv a dejom. Aktuálne i to však nechávam na obdobie kedy sa budem naozaj MOC nudiť a v mojej knihovničke nebude v poradí minimálne tucet omnoho lepších titulov, ktoré si viac zaslúžia toľkú pozornosť, obľubu a popularitu.
Je mi jasné že niekomu moj možno krute kritický názor bude vadiť - ale ako sa hovorí - sto ľudí sto chutí a povedala by som že moje srdce dobyje iba naozaj kvalitné čtivo :^D A krutý je očividne iba v čr-sr komunite, ak si pozriete Goodreads, je tam viac užívateľov podobne sklamaných.
2 slabé hviezdičky a jedna z milosti.

Andreanis

Neskutečně strhující. Už dlouho mě žádná kniha tolik nepohltila jako takto. Dokonale vymyšlený příběh, úžasné prostředí a Celaena. Neskutečně sympatická, správně nebojácná, s pořádně ostrým jazykem a vražednými schopnostmi, za které by se nestyděl žádný hrdina série Assassins creed. Opravdu geniálně vymyšlené a propracované dílo. Už aby mi přišel druhý díl :D to čekání snad nevydržím :D

Siu83

Nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Už teď se těším na další díly.

adel193

Nejlepší série co jsem, kdy četla.

any333

Jako, četla jsem hodně kladných recenzí, ale i tak mě mile překvapilo, jak hezký příběh to je. Prostě zase jedno pořádné fantasy(i když prozatím bez větších kouzel) s kontextem temného středověku. Tohle podle mě bylo splněno skvěle, bavilo mě získávat informace o Erilee.
Dalším plusem byly i tradičně středověké dialogy, co mnohdy byly v takových správných metaforách, takže postavy mohly v jedné chvíli polemizovat o dvou problémech, přičemž jen jeden naznačovaly.
K postavám; Celaena se mi zdá jako silná hrdinka, co ale má nějaká omezení, i když se vždycky nějak dokáže vyvléct z problémů. Co se týče Chaola a Doriana, rozhodně fandím tomu druhému, i když přes spoilery vím, že to ještě bude jinak. Ale Dorian je mi prostě sympatičtější, asi stejně jako Nehemia.
Prostě a dobře, tuhle sérii budu zřejmě zbožňovat a s radostí se pustím do dalších dílů a knih od autorky.

roso.mak

Hrdinka je na můj vkus příliš velký superhrdina. Trochu příliš neuvěřitelná i na žánr fantasy. Navíc to vypadá na další nekonečnou sérii, kdy autor neví, kdy má přestat psát. Neříkám, že se to dobře nečetlo a že se nepustím do dalšího dílu (až splním všech 93 položek "chystám se číst" co tu mám na Databázi:-)), ale nijak zvlášť napjatá nejsem.

Aureline

Asi jsem se zamilovala... ❤
Naprosto úžasná knížka, kterou jsem si hned zamilovala. Mohu ji číst pořád dokola (některé části znám nazpaměť) a nikdy se neomrzí.

pajka0071

První díl je jen hluboký nádech před skokem do vody... Další díly ohromé!!!

NavoSever

Trochu detsky naivni, ale ctiva knizka.

MonicaMonique

Dávám 4* a to z toho důvodu, že jsem čekala o něco víc akce. Přesto se kniha příjemně četla.

Deny2002

Vážně lidi, nejlepší série knih ever! Miluju! Úplně všechno ze serie miluju.
SPOILER- Nad Chalolem ani Dorianem vůbec nepremyslejte, stejně to bude nekdo jiny... :) Není zač :):) :*

Ivka222

Veľa kníh je napísaných s nudnými pasážami, ktoré by ste najradšej preskočili a išli ďalej. Ale u tejto som to nepostrehla. Hneď od začiatku som vedela, že ma knižka bude baviť. Veľmi príjemné čítanie, kde si obľúbite hlavnú postavu (teda čítam u niektorých komentoch, že nemáte až tak radi Caelanu, ale neviem prečo :D). Veľmi sa teším na pokračovania, ktoré som si kúpila :) Čiže šup šup čítať :D

---Spoiler---
Je zaujímavé spoznávať postavu Caelani, kde presne vidno, že každý bojovník ma svoje slabiny, a hlavne že nech je akokoľvek silná a zručná, vždy to bude dievča s citmi. Milostný trojuholník bude ešte zaujímavý.. ešte neviem komu budem fandiť :D možno Chaol

Dolik13

Budu nejprve kritický. Čekal jsem něco jiného, očekával jsem příběh založený především na turnaji 24 bojovníků, avšak boje probíhaly okrajově, hlavní náplní příběhů jsou intriky, a musím říct, že se mi to líbilo. Trvalo mi než jsem si oblíbil hlavní hrdinku, avšak následné propletené a rozvíjené charaktery se mi začaly velice zamlouvat. Chaol i Dorian skvěle do příběhu zapadaly. Kniha se četla jedna báseň, ovšem v závěru musím opět trošku kritizovat, a to závěr po posledním boji. Myslím si, že celý příběh se dal uzavřít lépe.

PS SPOILER!!! : Jsem jediný, kdo si naivně myslel, že tím vrahem, co sápe a zabíjí oběti je Dorian a jeho psi? :D

J.polakova

Miluju ji

ketvin

Hned od první kapitoly jsem věděla, že tohle bude sakra dobrá série. A je. Nedalo se skoro přestat číst.
První díl je úžasný, postavy jsou promyšlené, sympatické, člověk se s nimi hned "sblíží" a záleží mu na nich. Celaena (prostě Selena :D tahle cize napsaná jména mě ničí) je skvělá, zezačátku si o ní člověk říká "proč sakra nemá koule" při jednání s králem, ale časem jí člověk pochopí. (Kdo nečetl, tak nepokračujte, nechci spoilerovat.) Přiznám se, že mi bylo hned jasné, že tu bude milostný trojúhelník a hrozně jsem fandila Dorianovi. Když začalo být jasné, že to tak úplně jednoduché nebude, bylo mi to nejdříve "proti srsti", ale kniha je tak dobře napsaná, že čtenáře přeorientuje na Chaola a člověk jim fandí. Kniha je prostě skvělá, úžasný start! :)

Kate_Hall

Kniha byla naprosto úžasná a četla se jedním dechem. Jsem ráda že nechala autorka knihy konec otevřený, protože už jsem zvědavá co se dočtu ve druhém dílu ! Knížka mě nutila pořád myslet kdo je kdo a jak to dopadne, pro mě tedy spokojenost. Někdy mi vadilo jak se dalo pokračování trochu vyčíst.

kokobela

Čekala jsem od knihy více. Nemohla jsem se do knihy začíst. Ovšem téma bylo originální. Dále mi vadila er-forma. Mám radši když hlavní postava popisuje svuj příběh sama

Nellie18

Anotácia nám už odhalila, čo bude Celaena Sardothien zač. Teda vlastne klamala nám. Ale nie úplne. Celeana je naozaj nájomná vrahyňa a zabíja to áno, ale zabudli zmieniť, ako moc dievčenská popri všetkom Celeana je.

Pre celú recenziu môžte kliknúť na odkaz tu http://nelliesbookssk.blogspot.hr/2017/08/tron-zo-skla-sarah-j-maas.html?m=1
a poprípade sa pridať do pravidelných čitateľov, pokiaľ ťa moja prvá recenzia zaujala

katallinka

Tak i přestože se mi dvůr trnů a růži od této autorky líbil mnohem víc je i tento příběh velmi povedený a rozhodně budu pokračovat s dalšími díly této série