Krvavé ostří

Celaena Sardothien je nejobávanější zabiják v celém království. I když pracuje společně s ostatními zabijáky sídlícími v Tvrzi vrahů, důvěřuje jen sama sobě a svému příteli Samovi. Když ji její intrikující mistr, Arobynn Hamel, pošle na různé mise, které ji zavedou na vzdálené ostrovy i na nepřátelskou poušť, začne jednat nezávisle na jeho rozkazech – ale tím zároveň zpochybňuje i svoji vlastní věrnost. A během svých výprav zjišťuje, že k Samovi cítí mnohem víc než jen obyčejné přátelství. Ovšem tím, že jedná, jak jí napovídá srdce, a vzpírá se příkazům, se ocitá ona sama i Sam ve smrtelném nebezpečí. Arobynn je nelítostný a zradu nikdy neodpouští. A zná za ni jen jediný trest – smrt. Tato pětice novel odehrávajících se před dějem Skleněného trůnu nabízí pohled do dřívějšího života Celaeny – a je to opravdu fascinující čtení. Obsahuje novely: Vražedkyně a Pán pirátů Vražedkyně a léčitelka Vražedkyně a poušť Vražedkyně a podsvětí Vražedkyně a říše...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/322789/krvave-ostri-L4b-322789.jpg 4.6678

Skleněný trůn

The Assassin´s Blade (2014)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

tomasek5287

Některé pre-quelové knihy, filmy jsou lepší číst nebo vidět až po hlavní dějové lince, v tomto případě to tak není. Krásný úvod k fantazi sáze ze světa Eriley, respektive Andarlandu, kde je magie zakázaná a země se ohýbá pod příkazy krutého vládce na trůně. Knihu jsem si užil, i když jsem četl první 3 knihy série a až pak tuhle a možná proto mě ten konec tak hrozivě dojmul. Kniha vysvětluje některé otazníky a dává vám odpovědi na budoucí ;). Tak na co ještě čekáš? Mám radši číst knihy k maturitě? Knihy co mě obohatí vědecky, umělecky nebo kulturně?... V Krysařovi, Divé Báře nebo Ivanehovi, svoje komplexy nevyléčíš, tak nalistuj Skleněný trůn a jeď kamaráde. Jen jeď.

girdi

Četla jsem soubor novel jako první a i když to bylo dobré, doufala jsem že série Skleněného trůnu bude lepší (a byla!). Rozhodně na rozjezd výborná volba. Vlastně mi je upřímně líto všech, co už věděli, jak to všechno skončí. Já "list nepopsaný" jsem si to užila bez předsudků a bylo to moc fajn :-)

Petra38

byla o neco horsi nez hlavni vyvoj o hlavni hrdince. Osobně tyhle návraty moc nemusim ale jelikož je to moje asi nejoblibenejsi spisovatelka tak samozrejmne nemohla chybet, že?:)

Turiel11

Dlouho jsem této knize odolávala. Chlácholila jsem se tím, že "jsou to povídky z doby před a nebudou tam přeci žádné až tak důležité informace". Zlatý voči!!! :-D Nakonec jsem přeci jen dospěla k závěru, že knihu bude třeba přečíst a tak jsem se do ní pustila. Po dočtení Říše bouří, před tím než jsem se pustila do Věže úsvitu. Ukázalo se, že to bylo naprosto nezbytné. Nejenže je to úžasně napsané, ale člověk najednou daleko lépe chápu dobu po, která tím dostává mnohem temnější a tragičtější hloubku. Samozřejmě, že děj povídek je na další knihy velmi úzce navázán, takže když to víte, lépe se orientujete v tom "kdo co jak a proč". Ano, Celaenu zde můžeme vidět v rozkvětu její domýšlivosti, sebevědomí a marnivosti, ale také naivity, díky které, jak se ukáže, je nejzranitelnější. Do poslední kapitoly jsem se musela doslova nutit, protože jsem věděla... a bylo to ještě daleko horší. Autorka dokázala, že z daného tématu vyždímá maximum a přesně tak jsem si připadala, když jsem zavřela dočtenou knihu. Vnímám to jako velký autorčin um, že toto dokáže se slovy a se čtenářem. Byla jsem jenom ráda, že mohu hned sáhnout po pokračování série Věž úsvitu, abych se z toho trošku oklepala. Jestli někdo váhá, tak jako já na začátku, pak říkám neváhejte a přečtěte si ji. Každá stránka stojí za to.

Barbar11

Moc hezká kniha. Jsem moc ráda, že jsem konečně poznala Aeleninu minulost.
Doporučuji.

wildXchos

Tahle kniha dává možnost pochopit Celaenu a její minulost. Bavilo mě to snad ještě víc než ostatní knihy, asi proto, že příběh ubíhá rychleji, nejsou tam žádná místa, kdy by se nic nedělo.

markulka

Tak tohle byla jízda! Do čtení této knihy se mi vůbec nechtělo, protože jsem se bála, že mi úplně zbourá moje představy o Celaeně a její minulosti... Ale za 3 dny jsem byla se slzami v očích u konce a jsem neskutečně ráda za to, že jsem věnovala knize čas. Stálo to za to :)

ivič

Pěkné, škoda,že jsem věděla jak to skončí. I tak doporučuji.

maja11231

Konečně jsem se dozvěděla něco o minulosti Celeany (Aelin).
Doporučuji ❤

Adele02

Maas mi vždycky vyrazí dech...
Jen věčná škoda, že se to všechno odehrává před prvním dílem, takže víte, jak to skončí. A je hodně špatný, že jsem ji začala shipovat nejen se Samem, ale i s Arobynnem? Protože to už mám asi pět chlapů, přičemž nevím, s kým chci, aby nakonec skončila.

Tofinka

Nejspíš by bylo logické si knihu přečíst jako první z celé série.... No a proto jsem si samozřejmě četla jako poslední :D. Ale na kráse knihy to nijak neubralo, a tak si ode mě zaslouží 5*.

Monisek.B

Za mě rozhodně palec nahoru. Povídky skvěle doplňují minulost Celaeny, určitě se u toho člověk nenudí :-) A teď hurá na další díl! :-D

Percabethka

Ze začátku jsem se do knihy docela nutila, protože jsem věděla, že je v pořadí po Dědičce ohně, jenže ta skončila tak, že jsem chtěla pokračovat Královnou stínů a ne nějakým prequelem :D Ale už asi po deseti stránkách mě knížka chytla a nakonec jsem byla ráda, že jsem jí nepřeskočila! Ty příběhy byly úplně boží a jak znám Maasovou, tak určitě všechny ty postavy budou i v dalších dílech - a na 99% je spáruje s některým hlavním hrdinou :D

SweetKatty

Užasná kniha a úžasná autorka. Možná spíš doporučuji přečíst po Dědičce ohně, aby Vám to všechno dávalo smysl :D Jinak úplně best!

IrennCasman

Pokaždé, když čtu takovou úžasnou knihu, jako je tato, přestávám vnímat realitu, svět okolo mě najednou jakoby se vytratil někam do dáli. Na čtení knih miluji právě to, že se člověk může nachvíli odprostit od svého vlastního života a "žít" nachvíli život někoho jiného, fitktivního.
Naprosto zbožňuji styl psaní Maasové. Už jen proto, že jejími hlavními hrdinkami jsou feministky, které se cítí neohroženě a většinu času si myslí, že zvládnou všechno sami, bez pomoci mužů. Hrdinky, které bojují za svá práva a za svobodu druhých. Většinu času cítím se Celaenou a Feyre jakési souznění. Jejich humor a drzý jazyk nemá příliš daleko od toho mého.
Krvavé ostří jsem četla až jako poslední, ale mám pocit, že s každou další knihou od Maasové si ji zamilovávám víc a víc. Musím říci, že na její knihy jen tak něco nemá...

Hanča84

Tuto povídkovou knihu, na kterou jsem narazila spíše náhodou, jsem začala na doporučení některých čtenářů číst jako první. Byl to vlastně takový skok do neznáma, chtěla jsem zkusit něco nového... okamžitě jsem si ji zamilovala. Děj knížky mě naprosto učaroval a já nejedenkrát uprostřed čtení překvapeně zjistila, že už jsou dvě ráno. Obdivuji autorku za tak velkou fantazii a naprosto skvělý, velmi čtivý a jaksi nenucený styl psaní. Z mého pohledu tedy určitě doporučuji, tato kniha patří do kategorie nejlepších fantasy, co jsem kdy četla. Po krátké pauze se určitě vrhnu na první díl této série :)

JankaV80

Knihu jsem četla ještě před tím, než jsem sáhla po prvním dílu série a rozhodně mě nezklamala. Co kapitola (příběh), tak to problém se od knihy odtrhnout. Kniha je vlastně takové vysvětlení, jak se ze Celaeny stala vražedkyně, proč, jaká je, co ji ovlivňuje, co má ráda (vtipné, mi připadne, že knihy), co nenávidí (otroctví), .... Jen co jsem knihu dočetla, hned jsem sáhla po prvním dílu ze série :-)

Evule114

Ty povídky se četly samy. Akorát jsem se zdráhala číst tu poslední, protože všichni víme, jak to dopadlo :-(. A je určitě dobře si to přečíst před Říši bouří, pak to dává smysl. Sarah prostě nezklamala jako vždy. Je dobře, že Aelin pak Arobynna zabila..

Liz1993

Pokud Vás baví postava Celaeny, tak tyto povídky jsou určeny právě pro Vás. Není nutné si je číst k tomu, abyste pochopili děj ostatních knih, avšak bych to doporučila, protože se aspoň dozvíte více o minulosti naší vražedkyně.

Clarrisa

Skvělé doplňující povídky k sérii skleněný trůn. Vše jsem s hlavní hrdinkou prožívala! A brečela jsem jako želva, protože tohle bylo prostě

zinon

Povídky krásně dokreslily příběh...mně osobně se nejvíce líbil ten z pouště :) Super bylo i to první setkání s Dorianem. Příběh se Samem byl hořkosladký...moc pěkné.

Marry123

I když jsem ji četla až po Královně stínu, vůbec mi to nevadilo. Krásné doplňující povídky. A Sama jsem si hodně oblíbila, i přesto že člověk ví jak to s ním dopadne, ukápne slza. A Arobynn je svině, ale to už taky víme dávno. :D

ladaol

Fantasy mám ráda a tohle je velice povedené. Moc jsem si čtení knihy užila. Díky za doporučení v komentářích, že je vhodné číst ji jako první.

ja.nevim

Škoda, že jsem tuto knihu nepřečetla dřív než další díly ze série.
Skvělá kniha, ostatně jako vždycky. Jde vidět, že Celeana v Endovieru dospěla. Strašně moc mi bylo líto Sama, tohle si nezasloužil. Z knížek co jsem četla předtím mi nebyl moc sympatický, ale tady jsem si ho opravdu oblíbila.
Každopádně těším se na další díl od Maas. Trochu se bojím, že tahle série zachvíli skončí. Mám z toho smíšené pocity.

Kačkaknihomol

Abych pravdu řekla, Celaena mě baví jako postava víc, než-li Aelin. Sice je to jedna a tatáž postava, ale má v sobě dvě osobnosti. Vražedkyni a královnu. A já více preferuji vražedkyni, než královnu, které se všichni klaní.
Na téhle knize je krásně vidět, že dobré jméno a slušný styl psaní dělají divy. Kdyby Skleněný trůn tyhle prvky neměl, zařadil by se mezi průměrné fantasy. Jenže je má, a je toho značně využito.
Krvavé ostří je soubor pěti povídek, z nichž by minimálně dvě nemusely vůbec existovat. Tou jednou je "Vražedkyně a léčitelka" a tou druhou je "Vražedkyně a podsvětí". Ta první je absolutně o ničem, pokud vám tedy přijdou vzrušující myšlenkové pochody jedné holky, která je vlastně tak trochu léčitelka. V pořadí čtvrtá povídka "Vražedkyně a podsvětí" je o něčem, ale autorka to rozpitvala na sto stránek, takže je to vlastně o ničem. V podstatě je to taková lávka k poslední povídce.
Když se to vezme kolem a kolem, v knize se nic převratného nedozvíme. Jen pár maličkých detailů, ohledně toho, jak Celaena dopadla tak, jak dopadla. A je vážně provokace, roztahat to na čtyři sta stránek.

Lenka40

Tak nejprve bych napsala , že kdo ještě nezačal číst sérii Skleněný trůn ,tak doporučuji si tuto knihu přečíst jako první .Já ji četla jako pátou a tak jsem spoustu věcí už věděla . Bylo zvláštní číst věci ,když už jsem věděla rozuzlení..Jinak kniha je rozdělena do 5 povídek , které na sebe navazují a je v nich přesně co potřebujete vědět než se poustíte do prvního dílu.
Co se týká obsahu ,jelikož jsem tuto knihu četla jako pátou tak bylo vidět , jak se Celaena vapracovala ze spratka na zabití v ženu.

Nothing111

Kniha byla velmi dobrá a rychle se četla.I když to nepatří do série tato odbočka byla užitečná a příběhy mě bavily a byly jako vždy napínavé.

KnihomolkD

Úžasný,úžasný,úžasný!Rozhodně udělala jsem dobře,že jsem si přečetla tenhle díl před Královnou Stínů.Abych řekla,tak první a poslední povídka dostala 5/5*,ostatní dostali 4/5*.
Hodnocení:4,7*
Doufám že mě Královna Stínů nezklame...

Anonymní

Za mě by to mohl být první díl nebo něco co se dělo před prvním dílem. :D Četla jsem ho až před pátým a vlastně šlo o její historii o které se někdy dozvídáme během průběhu dílů. Na konci jsem teda brečela, protože mi to přišlo smutné. Ale alespoň mi to potvrdilo hypotézu o Arobynnovi... je to pěknej šmejd!

Nelíísek

Další majstrštyk od S.J Mass

Náhled do Celaeniny minulosti je dokonalé zpestření příběhu Skleněného trůnu, všechny povídky byli úžasné ale nejvíce se mi líbila ta poslední Vražedkyně a říše, kde mě ukapaly i slzy.

Po další chvíli ticha se zeptal "Proč si to udělal"?
Arobynn obrátil pozornost zpět k vozu, který už se změnil v tečku na úpatí zvlněných kopců nad Zlomuvalem "Protože jsem se nechtěl dělit o to co mi patří" "Vražedkyně a říše"

pomsta otroci pro dívky nájemní vrazi pohádky

Sarah Janet Maas

Sarah Janet Maas