Krvavé ostří

Celaena Sardothien je nejobávanější zabiják v celém království. I když pracuje společně s ostatními zabijáky sídlícími v Tvrzi vrahů, důvěřuje jen sama sobě a svému příteli Samovi. Když ji její intrikující mistr, Arobynn Hamel, pošle na různé mise, které ji zavedou na vzdálené ostrovy i na nepřátelskou poušť, začne jednat nezávisle na jeho rozkazech – ale tím zároveň zpochybňuje i svoji vlastní věrnost. A během svých výprav zjišťuje, že k Samovi cítí mnohem víc než jen obyčejné přátelství. Ovšem tím, že jedná, jak jí napovídá srdce, a vzpírá se příkazům, se ocitá ona sama i Sam ve smrtelném nebezpečí. Arobynn je nelítostný a zradu nikdy neodpouští. A zná za ni jen jediný trest – smrt. Tato pětice novel odehrávajících se před dějem Skleněného trůnu nabízí pohled do dřívějšího života Celaeny – a je to opravdu fascinující čtení. Obsahuje novely: Vražedkyně a Pán pirátů Vražedkyně a léčitelka Vražedkyně a poušť Vražedkyně a podsvětí Vražedkyně a říše...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/322789/krvave-ostri-L4b-322789.jpg 4.6556
Série:

Skleněný trůn

Originální název:

The Assassin´s Blade (2014)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (104)

Přidat komentář
zinon
14. května

Povídky krásně dokreslily příběh...mně osobně se nejvíce líbil ten z pouště :) Super bylo i to první setkání s Dorianem. Příběh se Samem byl hořkosladký...moc pěkné.

Marry123
11. května

I když jsem ji četla až po Královně stínu, vůbec mi to nevadilo. Krásné doplňující povídky. A Sama jsem si hodně oblíbila, i přesto že člověk ví jak to s ním dopadne, ukápne slza. A Arobynn je svině, ale to už taky víme dávno. :D

ladaol
02. května

Fantasy mám ráda a tohle je velice povedené. Moc jsem si čtení knihy užila. Díky za doporučení v komentářích, že je vhodné číst ji jako první.

ja.nevim
29. dubna

Škoda, že jsem tuto knihu nepřečetla dřív než další díly ze série.
Skvělá kniha, ostatně jako vždycky. Jde vidět, že Celeana v Endovieru dospěla. Strašně moc mi bylo líto Sama, tohle si nezasloužil. Z knížek co jsem četla předtím mi nebyl moc sympatický, ale tady jsem si ho opravdu oblíbila.
Každopádně těším se na další díl od Maas. Trochu se bojím, že tahle série zachvíli skončí. Mám z toho smíšené pocity.

Kačkaknihomol
26. dubna

Abych pravdu řekla, Celaena mě baví jako postava víc, než-li Aelin. Sice je to jedna a tatáž postava, ale má v sobě dvě osobnosti. Vražedkyni a královnu. A já více preferuji vražedkyni, než královnu, které se všichni klaní.
Na téhle knize je krásně vidět, že dobré jméno a slušný styl psaní dělají divy. Kdyby Skleněný trůn tyhle prvky neměl, zařadil by se mezi průměrné fantasy. Jenže je má, a je toho značně využito.
Krvavé ostří je soubor pěti povídek, z nichž by minimálně dvě nemusely vůbec existovat. Tou jednou je "Vražedkyně a léčitelka" a tou druhou je "Vražedkyně a podsvětí". Ta první je absolutně o ničem, pokud vám tedy přijdou vzrušující myšlenkové pochody jedné holky, která je vlastně tak trochu léčitelka. V pořadí čtvrtá povídka "Vražedkyně a podsvětí" je o něčem, ale autorka to rozpitvala na sto stránek, takže je to vlastně o ničem. V podstatě je to taková lávka k poslední povídce.
Když se to vezme kolem a kolem, v knize se nic převratného nedozvíme. Jen pár maličkých detailů, ohledně toho, jak Celaena dopadla tak, jak dopadla. A je vážně provokace, roztahat to na čtyři sta stránek.

Lenka40
08. dubna

Tak nejprve bych napsala , že kdo ještě nezačal číst sérii Skleněný trůn ,tak doporučuji si tuto knihu přečíst jako první .Já ji četla jako pátou a tak jsem spoustu věcí už věděla . Bylo zvláštní číst věci ,když už jsem věděla rozuzlení..Jinak kniha je rozdělena do 5 povídek , které na sebe navazují a je v nich přesně co potřebujete vědět než se poustíte do prvního dílu.
Co se týká obsahu ,jelikož jsem tuto knihu četla jako pátou tak bylo vidět , jak se Celaena vapracovala ze spratka na zabití v ženu.

Nothing111
04. dubna

Kniha byla velmi dobrá a rychle se četla.I když to nepatří do série tato odbočka byla užitečná a příběhy mě bavily a byly jako vždy napínavé.

KnihomolkD
01. dubna

Úžasný,úžasný,úžasný!Rozhodně udělala jsem dobře,že jsem si přečetla tenhle díl před Královnou Stínů.Abych řekla,tak první a poslední povídka dostala 5/5*,ostatní dostali 4/5*.
Hodnocení:4,7*
Doufám že mě Královna Stínů nezklame...

Anonymní
31. března

Za mě by to mohl být první díl nebo něco co se dělo před prvním dílem. :D Četla jsem ho až před pátým a vlastně šlo o její historii o které se někdy dozvídáme během průběhu dílů. Na konci jsem teda brečela, protože mi to přišlo smutné. Ale alespoň mi to potvrdilo hypotézu o Arobynnovi... je to pěknej šmejd!

Nelíísek
18. března

Další majstrštyk od S.J Mass

Náhled do Celaeniny minulosti je dokonalé zpestření příběhu Skleněného trůnu, všechny povídky byli úžasné ale nejvíce se mi líbila ta poslední Vražedkyně a říše, kde mě ukapaly i slzy.

Po další chvíli ticha se zeptal "Proč si to udělal"?
Arobynn obrátil pozornost zpět k vozu, který už se změnil v tečku na úpatí zvlněných kopců nad Zlomuvalem "Protože jsem se nechtěl dělit o to co mi patří" "Vražedkyně a říše"

Safienka
14. března

Čekala jsem, že to bude povídkové pro vícero postav, ale ne. Bylo to o Celaeně a jejím životě před Endovierem. Moc se mi tento doplněk k sérii líbil. Člověk se dozvěděl více podrobností a vše mu tak nějak více zapadalo.

Peťule159
08. března

Bylo to boží! Ale co taky jiného čekat od Sarah J. Maas :) Tuto autorku přímo zbožňuji :) Bylo to dechberoucí, chvílemi jsem se musela smát, ale ke konci jsem málem brečela. Je úžasné jak rychle se vám Skleněný trůn dostane pod kůži :)

julythreemosen
04. března

Většinou jsou ty dodatkové povídkové knížky o ničem, autoři se snaží z úspěšné série vykřesat ještě poslední jiskřičky života, ale já mám zkušenost, že to většinou za moc nestojí. No, u této knihy bych se nemohla více mýlit. Jak je u Maasové zvykem, byla neskutečně čtivě napsaná, byla akční, všechny příběhy měly hlavu a patu a konečně jsme se dostaly do středu dění událostí, které byly v prvních dílech série Skleněný trůn pouze naznačeny - a že to byla jízda. Mám sto chutí si celý trůn přečíst znovu, jen abych to četla už se znalostí této historie. Ale jen se nenechte zmást, rozhodně bych nedoporučovala touto knihou začíst celou sérii číst, právě naopak. Byla nádherným doplněním postavy Caleany, jak ji známe z hlavní série, ne začátkem jejího poznávání. Strašně jsem si užila tu mladou, ještě docela nevycválanou Caleanu ještě s hlavou plnou mladistvých ideálů a přesto už tak obroušenou tvrdým životem nájemných vrahů. Nakonec bych chtěla ještě říct, že kdybych to bývala věděla, přečetla bych si tu knížku před Říší bouří, podle mě je to ideální čas, kdy sáhnout po této knize. Říše bouří bude totiž o to více zajímavá - nechci spoilerovat, ale věřím, že ti, co četli obě knihy, by mi dali za pravdu. Takhle jsem si skládačku spojovala jakoby zpětně a byť to bylo úchvatné, efekt by byl o to lepší, kdybych zkrátka sáhla po knihách v opačném pořadí (tedy nejprve přečetla Krvavé ostří a potom Říši bouří). To je ale jen na okraj a na závěr prostě znovu musím vychválit mistrovský um spisovatelky, která se opět předvedla a napsala dechberoucí knihu, kterou nechcete odložit.

Sima890
04. března

Povídky o Celaenině minulosti. Bylo to hodně zajímavé-všechyn události navazují do současných knih. V originále i ve slovenštině má každá povídka zvvlášt' knihu. Jen nám je všechny dali do jedné knihy, a je to si myslím lepší. Poslední povídla mě dostala a dohnala až k slzám, což jsem nečekala (co se stane jsem věděla).

Mnoho lidí doporučuje si knihu přečíst dřív, než Skleněný trůn. Já bych to moc nedoporučovala, protože později v Půlnoční koruně by to hodně pomohlo v odhalení Celaeniny minulosti, kdo dřív bývala a jakou je nadějí pro lepší svět. Já jsem ráda, že jsem to nechaůa, jako poslední knížku.

Děj byl hodně zajímavý- jediné, čeho mi je opravdu líto je, že Celaena nikdy neřekla Samovi, že ho miluje-při to on jí to řekl hodněkrát. Bylo skvělé poznat blíž postavy a jejich minulost propojenou s Celaenou blíž a konečně poznat Sama, kterého já si zamilovala a na konci jsem brečela, přestože jsem věděla, jak to skončí.

http://holcici-svet-cool.blog.cz

Tamten
03. března

Pozitivní na knížce je, že opět zde máme zpět normální lidskou hrdinku se slabinami a chybami a nikoliv, kterou lze zranit i jinak než "sáhnutím hlouběji do studně magie než ona". Slabší místa knihy jsou všude, kde se děj rozplizne na úkor romantických románků, které jdou odnikud nikam.

Denisa153
28. února

Jako taková doplňková kniha je to super počteníčko. Škoda, že jsem si ji nepřečetla, než jsem začala číst skleněný trůn.

Bekerče
26. února

PŘEČÍST PŘED KRÁLOVNOU STÍNŮ!

Tuto knížku nemohu hodnotit jinak než 5*. Jsem veliký fanoušek této série a každá další drobnost doplňující děj je pro mě neocenitelná. :) Podle doporučení, které jsem si tady vyčetla, jsem tuto knihu četla před Říší bouří... což ale byla obrovská chyba. Opravdu mě mrzí, že jsem si tímto nechala vzít ten zážitek ze zjištění, kdo byl skutečný zrádce.

SPOILER:
Sam byl úžasný... bylo pro mě neuvěřitelně těžké vědět, jak vlastně dopadne. :-( Byla to první scéna ze všech zatím přečtených 4 dílů, u které mi ukápla slza. Takový hnusný konec si opravdu nezasloužil!
Mou mysl spalovala neuvěřitelná nenávist, když Celaena stále věřila, že ji Arobynn zachrání (a já z knihy Královna stínů už věděla, jaký je to doopravdy parchant)! KONEC SPOILERU

Já nevím, po přečtení této knihy jsem zůstala opařeně sedět a hlavu jsem měla plnou myšlenek na chudáka Sama a Celaenu mířící do tábora. A přestože byla kniha členěna do povídek, vůbec to nevadilo, jelikož jednotlivé povídky na sebe pěkně navazovaly.

Kelen30
18. února

Obsahuje malé spoilery a náznaky

Já to nechápu.Upřímně,já to nechápu.Jak to ta Maasová jen dělá,že i její povídky jsou krásně čtivé a zajímavé ?Jak to,že i od jejích povídek mě neodtáhnete ani párem volů ?

Knížka byla samozřejmě nádherně čtivá a skvělá (to už u Maasové ani jinak nejde) a nebylo tak jednoduché ji prostě zavřít a jít dělat něco jiného (to už u knížek paní Maasové tak bývá,začínám si zvykat).

Jsem ráda,že povídky na sebe navazovaly a vytvořily tak v podstatě jeden velký příběh.Pomohlo mi to začíst se do knihy,lépe ji pochopit a prožívat.Nemůžu určit,který z příběhů byl nejlepší,každý měl něco od sebe,jen Vražedkyně a poušť byla o něco zajímavější v tom,že jsme s Celaenou prozkoumali zase úplně nový světadíl,tak rozdílný od Adarlanu.A nejvíce srdcervoucí samozřejmě Vražedkyně a podsvětí (tak srdcervoucí,jak to umí jen Maasová).Nevím jak ostatní,ale já rozhodně vidím malé rozdíly mezi Celaenou v Krvavém ostří a v Královně stínů (mimochodem,tento díl určitě doporučuji číst před Královnou stínů,já jsem to udělala až potom a teď si ji budu muset přečíst znovu).

Když jsem četla tuto knihu,něco jsem si uvědomila.Hodně lidí kritizovalo Celaenino chování ve Skleněném trůnu (něco jako ,,ona má být vražedkyně,nájemný vrah a chová se jako nějaká dámička,která si potrpí na luxus“) Neříkám že ne,byla jsem mezi nimi i já.Jenže to jsme ještě nevěděli,že ona tak byla vychovávána,a to nejen doma,ale i později Arobynem v Tvrzi vrahů.Ten ji také zahrnoval přepychem.

Ale abych tady nemluvila jen o Celaeně,přejdu raději na Arobyna.Opravdu,většího klamače a manipulátora jsem ještě nepotkala.Nejenom, že neustále oblafoval Celaenu,ale několikrát se mu podařilo obelstít i mě.Sam věděl,jaký Arobyn je a snažil se,aby to Celaena pochopila.Už jen pro tohle a dalších milion věcí jsem si Sama neskutečně oblíbila.Překvapilo mě,jakou měl povahu a bolelo to.Bože,tolik to bolelo,vědět po celu dobu jak to skončí.Ty Samovi výhledy a plánování budoucnosti.Až jsem někdy věřila,že by se to mohlo stát.Jenže realita byla jiná a já jsem se na konci sžila s Celaenou a prožívala to sní.Taky jsem si říkala,že musí být neuvěřitelně silná,že to zvládla tak jak to zvládla.Upřímně,já bych se na jejím místě zhroutila. Ale ona je přece Celaena Sardothien a nebude se bát.

P.S. Mimochodem,je vidět,že se Celaena setkala s princem Adarlanu mnohem dřív,než si uvědomuje.

xSimaix
24. ledna

Pro všechny fanoušky série Skleněného Trůnu jsou tyto povídky skvělým doplněním příběhu. Konečně se totiž po knihách, ve kterých nám byla Celaenina minulost popisována v krátkých útržcích/vzpomínkách/rozhovorech se konečně dostáváme zpátky v čase k dívce, jež Celaena byla předtím, než začal příběh a Celaena, jak je známe dnes.
Konečně také poznáme Sama - tak důležitou postavu v životě vražedkyně, kterou jsem si zamilovala jen zmínkami v prvních čtyřech knihách. Zároveň jsem byla po poslední povídce ale nesmírně smutná kvůli osudu, který se tak nadějnému mladíkovi plnému života nevyhnul...Ráda bych se o něm dozvěděla víc, mnohem víc. Je to další skvělá postava, jež mi i po tak krátkém čase, kdy se dělil o příběh s Celaenou, přirostla k srdci.
Díky této knize si připadám obohacenější v příběhu a také vzhlížím na hlavní hrdinku jinak.
V první knize (Skleněný Trůn) nám mohla připadat jako rozmazlená holka, která byla vlastní hloupostí podvedena, no to, jak se chovala dává po čtení hlavně poslední povídky hned větší smysl.

Určitě doporučuji! :)

Bookgirl
21. ledna

Jako vždycky skvělá práce Sarah! Sice to není taková pecka jako zbytek série, ale všechny povídky mě moc bavily. Obzvlášť třetí samozřejmě. Konec za mě HODNĚ emotivní. Dlouho jsem se odhodlávala ho přečíst.

n.ezn.amy
11. ledna

Jako pro velkého fandu fantasy lehké zklamání. Čekal jsem díky hodnocení mnohem lepší příběh. Hlavní hrdinka na mě extra nepůsobí sympaticky, naopak rozmazlené děcko, která stále vzpomíná na to, jak je dobrý zabiják, ale v příběhu nijak extra o tom nepřesvědčuje. Děj má občas spád, jinak se na můj vkus moc táhne. Spíš než klasické sword and sorcery mi to přijde jako dívčí román zasazený do fantasy doby.

Nita17
06. ledna

Skvělé, kdo četl předešlé díly byl na některé dějové linie přichystán ( víme co a kdo nás rozhodně naštve a co nás naopak zarmoutí) a proto ty, kteří se chystají na další díly po těchto povídkách, vezte, že všechno je dobře promyšleno a na lecos jsi v klíčových momentech vzpomenete ;)
Takže paráda jako obvykle :D

any333
06. ledna

Zajímavé oživení oblíbené série a myslím, že se některé skutečnosti ve spojení s hlavními díly ukáží jako klíčové. Děj mi ubíhal neskutečně rychle, tedy ale až po polovině první povídky, to vyjednávání mi přišlo lehce suché(tady ale bude spíš chyba na mé straně, kmitala jsem pohledem od knížky k televizi a to mě rozptylovalo), takže jinak jsem naprosto spokojená. Nejlepší mi přišla povídka Vražedkyně a poušť, hlavně kvůli tomu, jak jsem tam byla společně s Celaenou převezená.
U poslední části jsem ale zažívala jistou hořkost, protože kdo četl jiné díly, muselo mu být jasné, jak ta zářivě vypadající budoucnost skončí. Bylo mi v té chvíli Celaeny neskutečně líto.
A taky jsem získala jistou averzi k Arobynnovi; tak u něj jsem vážně zvědavá, jak to bude s ním a vražedkyní nadále.

Iny
06. ledna

Trochu jsem se zdráhala knihu přečíst, jelikož jsem věděla jak dopadne. Je pro mne zatěžko číst o jednom z hrdinů, oblíbit si ho a vědět, že o něj přijdete... Ale i přes tento fakt jsem se do knihy začetla s takovou vášní s jakou jsem četla skleněný trůn, půlnoční korunu, dědičku ohně a královnu stínů... Takže....teď se vrhám na říši bouří..

vrana55
20.12.2017

dam 3,za neustale opakování.pořad dokola to stejne...bla,bla,bla...cukrblik.....ale taky tam i přesto bylo napětí,humor,sem zvědava na další díly

PetraBery
17.12.2017

Skvělé doplnění série Skleněného trůnu. Povídky, kde se dozvíme, jak to vlastně bylo mezi Celaenou a Samem. Všechny novely se četly stejně jako celá série výborně a já nemám co vytknout.

annamc
03.11.2017

Super, Calaena je prostě nejlepší a jsem ráda, že konečně známe onoho Sama :D

Siu83
01.11.2017

Skvělé, strhující čtení :-)

Roselunda 1928
30.10.2017

Přišlo mi trochu zbytečné rozdělení do povídek - kniha jako celek byla plnohodnotný příběh.
Myslím, že Skleněný trůn je jedna z nejlépe napsaných novodobých sérií tohoto žánru. Čte se to velmi dobře, má to spád, postavy mají docela promyšelné charaktery a příběhy, knihu jsem si užila a jsem ráda, že jsem se dozvěděla více o Celaenině minulosti, jediné, co mi na celém příběhu už od začátku hodně vadí, a tady to bylo taky, že nevidím u hlavních postav svědomí, nějaké morální hranice...

Nelly
30.10.2017

Povídky doplňují celou sérii - chce to přečíst před Říší bouří. První dvě povídky nic moc, zbývající skvělé. Čtenářům dokreslí charakter hlavní hrdinky, který je v mnohém rozporuplný, navíc osvětlí setkání s některými postavami právě v knize Říše bouří.