Krvavé ostří

Celaena Sardothien je nejobávanější zabiják v celém království. I když pracuje společně s ostatními zabijáky sídlícími v Tvrzi vrahů, důvěřuje jen sama sobě a svému příteli Samovi. Když ji její intrikující mistr, Arobynn Hamel, pošle na různé mise, které ji zavedou na vzdálené ostrovy i na nepřátelskou poušť, začne jednat ne... celý text

Celaena Sardothien je nejobávanější zabiják v celém království. I když pracuje společně s ostatními zabijáky sídlícími v Tvrzi vrahů, důvěřuje jen sama sobě a svému příteli Samovi. Když ji její intrikující mistr, Arobynn Hamel, pošle na různé mise, které ji zavedou na vzdálené ostrovy i na nepřátelskou poušť, začne jednat nezávisle na jeho rozkazech – ale tím zároveň zpochybňuje i svoji vlastní věrnost. A během svých výprav zjišťuje, že k Samovi cítí mnohem víc než jen obyčejné přátelství. Ovšem tím, že jedná, jak jí napovídá srdce, a vzpírá se příkazům, se ocitá ona sama i Sam ve smrtelném nebezpečí. Arobynn je nelítostný a zradu nikdy neodpouští. A zná za ni jen jediný trest – smrt.
Tato pětice novel odehrávajících se před dějem Skleněného trůnu nabízí pohled do dřívějšího života Celaeny – a je to opravdu fascinující čtení.

Obsahuje novely:

Vražedkyně a Pán pirátů
Vražedkyně a léčitelka
Vražedkyně a poušť
Vražedkyně a podsvětí
Vražedkyně a říše méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/322789/krvave-ostri-L4b-322789.jpg 4.6319
Série:

Skleněný trůn

Originální název:

The Assassin´s Blade (2014)

Žánr:
Povídky, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (65)

Přidat komentář
Mischellin
předevčírem

Spíš odpočinkové, ale pořád skvělý doplněk k celé sérii. Milostná linka mezi Aelin (Celaenou, to je jedno) nebyla úplně taková, jakou jsem očekávala, ale možná je to i dobře.
Povinné pro každého fanouška série i Sarah J. Maas :D

Reazy
14. srpna

Hlavní sérii jsem zatím nečetla a rozhodla jsem se že začnu nejprve touto knihou. Kniha se mi moc líbila i navzdory tomu, že jsem nečetla hlavní sérii. Knížka mě hezky seznámila s hlavní hrdinkou a líbilo se mi jak jednotlivé části na sebe navazovali. Už se nemůžu dočkat až si konečně přečtu první díl :)

HDosoudilová
07. srpna

Další skvělá kniha. Tohle mě prostě baví. Díky této knize jsem více pochopila některé souvislosti z předchozích dílů a už se moc těším na ten nový. Jako literární hrdinku Celaenu strašně obdivuju a zbožňuju. I když občas je na zabití. A samozřejmě u jisté části nechyběly slzy. Lituji, že jsem celou serii nezačala čís až teď, protože to čekání na další díl je strašné.

Samira
24. července

Mohly by to být povídky, které jsou jen jakýmsi komerčním doplněním, musel by je však na svět přivést někdo jiný. Sarah si jako obvykle dala záležet na každé straně a tyto na sebe dějově navazující povídky fungují úžasně a ještě lépe se čtou.
Nacházíme v nich úplně jinou Celaenu, než na jakou jsme zvyklí ze série klasické, tou se nejprve po všech událostech musela stát.
Zde je místy nesnesitelně nedospělá, mladá ve všech činech a lidsky nedokonalá, přesto neodolatelná, stejně jako její Sam.
Nejvíce mne okouzlily její dobrodružné výpravy, hrdinka je zde stejně odvážná, ale nemá dostatek zkušeností, takže ve všech případech víte, kdo ji zase přelstí, ale nic netrvá věčně.
Kniha hodně proniká do hrdinčina charakteru a obsahuje pár výborných nenápadných bonusů a jiných pohledů na některé věci.
Rozhodně je plnohodnotnou knihou ze světa Skleněného trůnu.
Natolik namlsala, že se mi po ní bude na další díl čekat ještě obtížněji.

Doporučuji!

Lucik100
23. července

Naprosto boží knížka. Celým svým srdcem jsem si oblíbila Sama a už je mi celkem jedno s kým Celaena skončí, protože Sam je nejlepší.

Black-stars
15. července

Kniha je celkem čtivá a čtenáři doplní slepá místečka v sérii skleněného trůnu - ale některé příběhy jsou takové nepromyšlené jako zmiňovaná série. Největším zklamáním pro mě bylo zjištění že ke všem svým veleslavným počinnům (osvobození otroků ze zálivu lebek či krádež asterionského koně) přišla jak slepá k houslým a vše udělali druzí - jinak průměrná četba a k hlavní serii není potřebná.

Anne Leyyd
11. července

Komentář obsahuje SPOILER ze série Skleněný trůn.

Tyto povídky se mi opravdu VELMI líbily a maximálně jsem si je užila. Svižné, dobrodružné, romantické, humorné, drsné a smutné. Poslední povídka je srdcervoucí a to i přestože ti z nás, kteří již sérii četli, přesně ví, co se v ní stane... :-(

Bylo super, že se tam mihl (doslova) i Chaol s Dorianem :D A musím říct, že po této knize mi zpětná vzpomínka na Aelininu návštěvu Samova hrobu zlomila srdce zcela novým způsobem.

A nechápu, jak si někdo mohl oblíbit Arobynna - bleh...! Ale utěšuje mě vědomí, že nakonec nejspíš přece jen dostal, co si (zmetek) zasloužil.

Rumnnec
09. července

Velice dobrá kniha, mohu doporučit :-)

Klára2216
06. července

Z mého pohledu trochu zbytečná kniha, nijak mě neobohatila. Od této knihy jsem čekala různé příběhy z pohledu několika postav a ne celou knihu o životě před skleněným trůnem. To mě možná trochu zklamalo.Proto hodnotím průměrně.

asanita
01. července

Právě jsem dočetla zajímavý dodatek k sérii Skleněného trůnu od Sarah J. Maas souhrnně nazvaný Krvavé ostří, což je podle mě více než výstižné. Povídky byly čtivé, měly rychlý spád a rozhodně mi pomohly alespoň trochu přiblížit Celaeninu minulost v souvislosti s Arobynnem Hamelem, Samem Cortlandem či Rourkem Farranem.

Kladně hodnotím povídky Vražedkyně a Pán pirátů, Vražedkyně a poušť (na níž jsem se těšila asi nejvíce) a Vražedkyně a říše. Zbylé dvě povídky, Vražedkyně a léčitelka spolu s Vražedkyní a podsvětím, na druhou stranu zase až tak převratné nebyly a klidně bych je v knize mohla postrádat - přesto ale uznávám, že závěr Vražedkyně a podsvětí se ukázal pro další vývoj děje velmi důležitý.

Myslím, že tato sbírka povídek pro mě rozhodně nebyla pouhou ztrátou času, ba naopak přinesla příjemné doplnění stále se rozšiřující série Skleněného trůnu. A ano, také se mi nechce až do prosince čekat na pokračování, ale co se dá dělat, že?

Princezna22
19. června

A zase úžasná kniha! Která dokázala něco neuvěřitelného a to, že jsem se do této série prostě zase zamilovala! Jen se mi tato sbírka povídek líbila o kapicicku méně, ale to vůbec nevadí. Tento díl je naprosto povinnost už kvůli Samovi, abyste ji přečetli. Jak už jsem říkala u některého dílů této série dejte ji šanci a sami uvidíte, jak vás dostane. :)

LadyAlis
13. června

Dnes, přesněji ve 02:44 ráno jsem dočetla Krvavé ostří. Rozhodně se mi povídky líbili, jelikož vypráví o tom, jak se Celaena dostala do Endovieru a jaký byl vlastně její důvod, proč Arobynna Hamela tak zradila až zradil i jí. Dokonce se i dozvíme, jak se Celaena a Sam Cortland daly dohromady.
Takže za mě rozhodně spokojenost.
Jen bych asi vytkla autorce jedinou věc, že v každé a hlavně v konečné povídce neustále opakovala některé věci do kola. Ale tak to se dá překousnout rozhodně, jelikož je to skvělé počtení, kde nechybí akce, napětí a i smysl pro humor.

JanaDor
11. června

Z dalších dílů již vím, jak to vše dopadne. Přesto, že jsem znala konec, mě to bavilo.
Autorka je skvělá vypravěčka a má neuvěřitelnou fantazii. Svět, který si vymyslela, je dobře promyšlen a dokáže čtenáře zaujmout všemi city od překvapení, přes akci k dojemným chvílím.
Pokud jste sérii nečetli, začněte tímto dílem, a pokud četli, stejně si ji přečtěte, ať si utvoříte celkový obrázek o událostech, které utvářely hlavní hrdinku. Pro mě je to jedna z nejlepších fantasy sérií.

Avielin
06. června

Ke konci jsem se musela nutit to dočíst, ale i tak ukápla slzička.. Sama byla škoda :(

ala.mihalikova
01. června

Četlo se mi to hezky, ale mrzelo mě, že mi to nedalo nic nového. Většina těchto příběhů už byla nakousnutá v knížce a autorka jim jenom dala ucelenou podobu. Škoda, že jsem se nedozvěděla něco víc o Celaene, co v jiných knížkách nebylo. Rozhodně to bylo zajímavý, ale číst něco, co už víte, jak skončilo, mě tak moc nebavilo. Potřebovala jsem čas, než jsem se vrhla na tuhle knížku. Když porovnám sérii, tak tyhle novely mi přišly ze začátku dost nudný.

Calla2002
29. května

Tahle kniha byla zajímavá líbilo se mi to.Strašně se mi to líbilo a Já být na jejím místě a zjistila bych že jsem zabila někoho kdo protestoval proti otrokářství asi by jsem zabila Arobynna hned na místě když by jsem se dozvěděla že to na mě narafičil.V tu chvíli jsem ho nenáviděla tak moc že jsem měla chuť něco rozbít :-D a na konci knihy, sice jsem věděla že Sam umře ale stejně mě to strašně dostalo a že to na ní narafičil ON!! je ještě horší.
Bylo by lepší to přečíst až po tom co přečtete sérii jinak se vám nebude chtít přečíst si další díly :-)
ALE VELICE DOPORUČUJI PŘEČÍST!!

Kyta
13. května

Obsahuje SPOILERY!

Další nezapomenutelné dílo z kouzelného světa báječné autorky S. J. Maas!

Už když tato kniha měla vyjít, říkala jsem si, že si ji nesmím nechat ujít. Přesto jsem na začátku knihy byla ke čtení trochu skeptická, jelikož jsem nevěděla, zda to budou povídky z různých časových období a každá o někom jiném nebo jen o Celaeně a její minulosti. Velice mě potěšilo, že to byla ta druhá varianta.
Čtivost autorčiných knih je nepopiratelná. Opravdu nevím, jak to dělá, ale její díla vždy udrží při čtení - všechny možné zvraty, napětí, postupná gradace příběhu... Krvavé ostří není výjimkou. Opět mě každá ze všech pěti povídek nějak udržela při čtení a já jsem si knihu užívala.

Krvavé ostří nepovažuji moc jako knihu rozdělenou do pěti povídek, ale zkrátka jako jeden příběh z jednoho období Celaenina života. Byla tu nastíněna její minulost těsně před začátkem prvního dílu série, o jejím původu tam nebyla ani zmínka (což Maas udělala skvěle, protože tak má čtenář možnost dozvědět se to až v dalších dílech). Čtenář má možnost zjistit, jaký měla život a povinnosti před Skleněným trůnem, jaký měla vztah k Arobynnu Hamelovi, jaké motivy vedly k tomu, aby se její dřívější život a plány do budoucna změnily v trosky, nebo jakou vlastně měla povahu. Nejlepší z těch pěti částí se mi víc než jen líbila novela Vražedkyně a poušť. A samozřejmě novela, na kterou jsem se těšila nejvíc, byla ta poslední s názvem Vražedkyně a říše. Závěrečné stránky byly napsány tak poutavě, že jsem měla chuť začít číst celou sérii odznova.

Líbilo se mi, jak se v průběhu knihy měnil Celaenin názor na Sama, i city, které k němu cítila a postupně si to uvědomovala. Sama Cortlanda jsem si opravdu zamilovala a o to víc mě na konci knihy bolelo, když umřel. Bylo téměř srdcervoucí číst o tom, jaké plány do budoucnosti Celaena se Samem měli, když čtenář věděl, jak to s nimi dopadne. Sama je mi opravdu neskutečně líto. Tušila jsem, že v té léčce bude mít prsty Arobynn a má nenávist k němu se zvýšila o to víc, když jsem se dozvěděla, že to byl on, kdo zpečetil jeho osud. A to ještě kvůli tomu, že se nechtěl dělit o Celaenu...
Postavu Celaeny jsem si moc oblíbila a opravdu se nemůžu dočkat na její osud v dalších knihách.

Krvavé ostří bych nedoporučovala číst ještě než si přečtete min. dva díly ze série, protože jinak se připravíte o tu cestu poznání Celaeny, o různá domnívání, co že vedlo k jejímu chování v sérii a o odkrývání tajemství co se týče její minulosti.

Díky Maas za další úžasný čtenářský zážitek a těším se na další díly Skleněného trůnu!

RosaRoses
10. května

Od knihy jsem toho samozřejmě čekala hodně. Sarah je totiž jedna z mých nejoblíbenějších autorek, a tato série patří mezi moje nejoblíbenější. V knize je strašně moc věcí které jsem se chtěla dozvědět o Celaenině minulosti a ty "věci" jsou napsány tak dobře že jsem ji musela hodnotit pěti hvězdami.
Jen je mi trochu líto toho, že někteří si knihu kupovali jen proto aby si odůvodnili Celaenino chování ve Skleněném trůnu. A strašně líto Sama.

nycol
09. května

Povídky většinou nečtu, ale tady jsem udělala výjimku a dobře jsem udělala.

pink_ivy
08. května

Já většinou takovéhle povídkové meziknihy k sériím nečtu, ale Celaena je pro mě natolik zajímavou knižní hrdinkou, že nabídka nahlédnutí do její minulosti, prostě nešla odmítnout. Je asi jedno, jestli si knížku přečtete před celou sérií, v mezidobí, nebo až na konci. Já jsem ale osobně moc ráda, že jsem si ji přečetla v mezidobí. Protože první díl je opředený určitým tajemstvím z dívčiny minulosti, kdy se snažíte přijít na to, co se vlastně stalo a tady ta knížka naskýtá veškeré odpovědi na stříbrném talíře. Mě se líbilo odkrývat Celaeninu minulost postupně v knížkách a toto si přečíst, až když už jsem vše věděla.

Původně jsem se domnívala, že půjde o pět na sebe nevázaných povídek z dob před Endovierem.

I přesto, že je to jedna knížka a defakto jeden příběh, je to rozděleno do pěti povídek a já si proto nemůžu odpustit, ale hodnotit každou zvlášť:

Vražedkyně a Pán pirátů - Do Zátoky lebek se asi v hlavních knížkách nepodíváme, proto jsem ráda, že jsme se sem vydali aspoň v povídkách, hned mám totiž pocit, že o celé říši, kterou S.J.Maas vytvořila vím o něco víc. Zátoka lebek se mi líbila, stejně jako tato počáteční povídka, které to všechno spustila. Za mě je i plus super nápad s magickou mapou. 4*

Vražedkyně a léčitelka - Taková vyplňující povídka, která by tam vlastně vůbec být nemusela a mě nenadchla, dokonce si troufnu i tvrdit, že se mi vůbec nelíbila. Pokud se ona léčitelka neobjeví v dalších dílech Skleněného trůnu nechápu moc jaký měla mít tato povídka smysl. Sice se ukázalo jakou daň musela Celaena zaplatit za svoje činy v Zátoce lebek, ale to mohla autorka v krátkosti vysvětlit na začátku další povídky a nerozepisovat tuto, poměrně zbytečnou. 2*

Vražedkyně a poušť - Tady jsem si vyloženě zpravila chuť. Naprosto úžasná kapitola s dalším fascinujícím koutkem říše. Tvrz Tichých vrahů mi přišla naprosto fascinující a docela ráda bych se o ní dozvěděla něco víc. Jinak ale tato povídka měla spád, akci a prostě všechno. 5*

Vražedkyně a podsvětí - Jsme zpátky ve Zlomuvalu, což mě osobně trochu zamrzelo, ale chápu, bylo to důležité pro další rozvoj knihy. Víc jsme poznali některé postavy, které se v hlavní knížce objevují jen tak mimochodem, ve vzpomínkách či vyprávění. Byl to takový přeskakový můstek, abychom vše lépe pochopili. 4*

Vražedkyně a říše - Nevyhnutelné. Přesto jsem pořád doufala, že to třeba tentokrát dopadne jinak. Srdceryvné, díky S.J.Mass. 5*

Za tuhle knížku jsem vděčná, mám totiž pocit, že díky ní Celaenu znám ještě mnohem líp a pořád víc a víc si uvědomuju, že její chování je z valné většiny jen dobře nasazenou maskou. A taky si nemůžu pomoct, ale jen mi to připomnělo o kolik jsem nájemnou vražedkyni Celaenu měla radši než Aelin. Průměrem celkově 4*

Alex.Barunka
08. května

Nečekala jsem, že by se mi povídky mohly tak líbit, ale Sarah se mnou zase hnula.

Snad všichni mi říkali, že mi konečně dojde, proč se Celaena chová v jedničce Skleněného trůnu tak, jak se chová, ale omyl je pravdou. Pravda je taková, že v povídkách, jež trůnu předcházejí se chová daleko líp, ano náznak rozmazlenosti, pyšnosti a vysokého sebevědomí tu jsou, ale není to právě Skleněný trůn, kde by měla být zocelená? Namísto toho se tam chovala naprosto hrozně.
Nakonec je to pochopitelné, když jsou tyto povídky psány později.

Co se povídek týče, každá nabízí něco, autorka je sestavila parádně. Začala od jednodušší bez značných emocí a při každé povídce vždy o level přidala. A i když člověk ví, jak to nakonec dopadne, stejně to s ním pohne.

IvettKremrová
05. května

Právě jsem ji dočetla a musím říct,že to byla bomba.Příběhy se mi moc líbily,jen je mi líto Sama a toho,jak ji pak král poslal do těch Solných dolů. Autorka těchto knih je velice šikovná a každá její kniha prostě stojí zato! :) Chystám se teď na Skleněný trůn a všechny pokračování a věřím že mě uchvátí tak,jako tento titul :) Kniha byla opravdu skvělá a jsem si jistá že se k ní po nějaké době zase ráda vrátím a přečtu si ji znova :)

LilianaFalcon
03. května

Tak to, jak to dopadne jsme vsichni vedeli ;-) ale i tak to byla sila...
I kdyz me mate, ze ji kral koukal do oci... Vzdyt prave oci pred nim vzdycky tak uzkostlive schovavala...

Sabishej
29. dubna

Tak jako ostatní díly budu tuto knížku dlouho rozdýchávat. :D Naprosto skvěla kniha a radím Vám, aby jste si ji přečetli po druhém nebo třetím díle. Nevím proč, ale prostě to hezky navazuje ;) Určitě bych si ji nečetla jako první jelikož byste nic nepochopili a nebyli tak natěšení na Celaeninu minulost. :3
Někomu se nemusí líbit Celaenino chování a způsoby, ale pro mě se stala ještě lepším člověkem pro to, co všechno vytrpěla. Jasně že vím, že je to jenom postava v nějaké fantasy knížce, ale tato autorka ji napsala tak dobře, že na to rychle zapomenete.
Tak jako všem mi je hrozně líto Sama. I když jsem se ( spoiler ) na jeho smrt od začátku připravovala, slzička ukápla a to nejen jedna. Škoda že mu Celaena trochu více neopětovala lásku, ale i tak ten jejich románek stál za přečtení.
Všechny ty novely měly něco do sebe a v každé nechyběla trocha akce a v každé jsme se dozvěděli něco, o čem byla (nebo doufám bude) zmínka v ostatních knihách.
A abych to nějak ukončila, je to úžasná knížka a můžu Vám ji jen doporučit. :)

Lokina
27. dubna

Co ke knize napsat? Zase mě to strašně bavilo, co každá povídka, to dobrodružství, která v sobě nesou kusy skládačky, která na konec do sebe zapadne. Už se nemusím moc pozastavovat nad tím, jak a proč tak Celaena jednala nebo se chovala tak či onak.
Sama jsem si od začátku oblíbila, i ten jejich vztah, který tam byl tak krásně popsán od začátku až po tragický konec, během kterého mé srdíčko pukalo, pukalo a plakalo.
Tahle povídková kniha mě zase o kus potvrdila, že série Skleněný trůn prostě stojí za to a já si s chutí, energií a celým svým srdcem budu užívat každý další vydaný díl :-)

MishRarach
24. dubna

Upřímně jsem se bála toho, zda mě vůbec bude bavit mladá Celaena a život před Skleněným trůnem.. A kniha mě opravdu nezklamala, spíše naopak. Stejně jako od ostatních knih od Sarah jsem se i od této stěží dokázala odtrhnout.. Nicméně člověk získá zase další dílek skládačky, kterou je postava Celaeny a obraz muže, o kterém jsme pouze z jejích slyšeli..

PeťkaW.
24. dubna

Krvavé ostří by klidně mohlo být samostatnou knihou, nejenom povídkovým souborem, protože jednotlivé příběhy na sebe časově i dějově dobře navazují. Jsem za toto doplnění série ráda, protože jsme tak dostali šanci zjistit, co se dělo před Endovierem a co vedlo Celaenu k tomu, že je taková, jaká je. Je pravda, že v těchto povídkách je trochu frackovitější a otravnější než v následných dílech, ale k vývoji její postavy to sedí. Osobně se přikláním k tomu, aby se tento prequelový soubor četl až po hlavních titulech, protože si myslím, že bez znalosti jejich děje, by mohl ledaskdo být trochu zklamaný. Autorka zkrátka počítá s tím, že hlavní vlna čtenářů je četla už předtím, a proto kupu věcí, míst a motivů vůbec nevysvětluje. Návrat do historie jsem si užila do poslední stránky, i když konec byl značně depresivní a ani znalost původních knih vás na něj nedokáže dost připravit, a doporučuju ho každému, koho Skleněný trůn chytil za srdce.

1259
20. dubna

Naprosto dokonalá kniha, plná napětí, lásky, zrady a odhodlání. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a všechny dobrodružství, které Calaena prožívala se Samem i samotná, byli úžasně napsaný a dokázala jsem se do nich během okamžiku vžít. Všem doporučuju, aby si jí přečetli a s ní i sérii skleněný trůn.

Ni_kita
17. dubna

Neuvěřitelné doplnění příběhu u nějž jsem si myslela že už mě snad nic nepřekvapí. Byla nádhera moct se dozvědět jak Celaena žila s cechem vrahů, jak se vyvíjel její vztah k Samovi, a kolik toho musela přežít před Skleněným trůnem. S. J. M. mě snad nikdy nepřestane udivovat, a nikdy se nepřestanu šíleně těšit a zároveň děsit jejích dalších děl.

paprika75
16. dubna

Nejprve jsem trochu litovala, že jsem tuto knihu nečetla jako první v sérii, ale po přečtení si tím nejsem jistá. Autorka už se nezdržuje vysvětlováním, co je Zlomuval, co je tvrz vrahů, skleněný hrad, kdo je adarlanský král a co prováděl, kdo je maskovaný krasavec se zelenýma očima s hnědookým​ ozbrojeným pobočníkem ... prostě předpokládá, že to VÍME. Takže doporučuji nečíst předem!!! ... a brát tuto knihu jako doplněk k tomu, co jsme o Celaeně tušili nebo chtěli ještě vědět z doby před Endovierem. Určitě je plná spoilerů a postavy, které se zde objevují ještě do dalších dvou dílů zasáhnou, alespoň v to doufám. Ansel, Yrene nebo i Ilias by mohli ještě trochu zamíchat kartami. Sam ... co dodat ... ani mu neřekla, co k němu cítí. Na nájemného vraha to byl klaďas, až by mu měl Chaol závidět. Jsem zvědavá jestli v dalších dílech Jeřáb vydrží, ale jak jsem měla možnost poznat S.J.Maas, tak se začínám trochu bát ... Tady je to za 5*