Návrat na Vysočinu

Návrat na Vysočinu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427711/bmid_navrat-na-vysocinu-gLb-427711.jpg 4 118 26

Skandální Skotové série

Temperamentní Rowena MacLawryová se vrací na Skotskou vysočinu po pozoruhodně úspěšném debutu v londýnské společnosti a dává zcela jasně najevo, že ze svého dětského poblouznění Lachlanem MacTierem už vyrostla. Jemu to vyhovuje, protože stejně neměl nikdy v úmyslu se s ní oženit. Najednou ale nemůže dál ignorovat skutečnost, že z někdejší neohrabané uličnice Winnie vyrostla velmi elegantní – a nadmíru žádoucí – mladá žena… Drsný a pohledný Lachlan se vůbec nepodobá anglickým uhlazeným aristokratům, kteří se o Winnie zajímali v Londýně. Tři měsíce odloučení stačily víc než dost, aby poznala svět o mnoho nádhernější než nezkrotná skotská divočina – a objekt její dětské lásky. Když se teď ale rozhodla najít si o trochu civilizovanějšího budoucího manžela, dokáže Lachlan ocenit její kouzlo? A existuje pro ni aspoň malá možnost ignorovat to, jak zběsile ji přitahuje?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Mad, Bad, amd Dangerous in Plaid , 2015

Bess.h
18.02.2020 4 z 5

Meh... je tady, někde vzadu v hlavě, malilinkaté opravdu malilinkaté zklamání. Rowena byla skvělá, to jí musím nechat. Vrátila se z Londýna přesně taková, jaká asi chtěla. Trochu světa-znalejší a hlavně ne tak fixovaná na svoji dětskou lásku. Jí jsem opravdu věřila, že je schopná vidět Lachlana už víc jako chlapa a ne jen jako vysněného prince. Ale ten Lachlan... jenom proto, že mu Rowenin bratr řekl, hele klidně si už mojí sestru neber, tak mu náhle seplo, jak jí vlastně moc chce? Já nevím, kdyby to bylo alespoň podpořeno nějakou událostí, která ho přesvědčí, že už to není malá holka, co ho zvala na čajový dýchánek s neexistujícím čajem, ale tam nic takovýho nebylo!
Ale... když pominu tuhle malou vadu na kráse, v podobě natvrdlýho Lachlan, tak to byla jízda, kterou jsem si užila. Rowena byla vykreslena, jako pravá Skotka, co se nelekne ani u svého poprvé a hned si sáhne proto, co chce. Doslova a pod kilt. No a druhou půlku knihy ani nemusím zmiňovat. Ta byla prostě super - akční, vynalézavá a skotská.

LilianaFalcon
01.02.2020 5 z 5

A na truc dám 5 hvězdiček :D Po těch zklamaných ohlasech jsem po knížce radši málem nesáhla. Ještě, že jsem měla chuť na historickou romanci a žádná jiná nebyla zrovna po ruce.
Knížka působí takovým pubertálnějším dojmem, než ty předchozí dva díly, ale vzhledem k tomu, že Roweně je tady furt těch 18 a je to jen o 3 měsíce dýl, než jsme se s ní my jako čtenáři seznámili - s potřeštěnou poblázněnou holkou... Tak to je napsané opravdu věrohodně. A Lachlan byl rovnež vykreslený skvěle.
I když přiznávám, taky jsem si občas tloukla do čela, ať už se teda oba rozhodnou... Jenže k jejich povahám to zkrátka sedělo.
A ta druhá část, která se všem líbí? Ta byla vážně skvělá.
Jinými slovy, já jsem z knížky nebyla zklamaná ale nadšená. Asi bych hůř nesla, kdyby to autorka pojala jinak - třeba, že by se Rowena rychle vrátila k Lachlanovu pronásledování.
PS: Ale co je to za obálku?! Ta je tak nepovedená! Nehledě na to, že Rowena je od začátku popisovaná jako černovlasá, s havraními vlasy...

biki
30.01.2020 3 z 5

Mám z knihy takový schizofrenní pocit: první polovina se táhla jak ospalý slimák: on - mám ji rád, nemám ji rád, ona - mám ho ráda, nemám ho ráda, a to pořád dokolečka dokola ad nauseam, a to jsem prosím četla týden (mezitím jsem ovšem zvládla další dvě knihy). Teprve když se zhruba v půlce rozhodli, že se teda rádi nemají, začalo se konečně něco dít. Závěrečná třetina příběhu už dosahuje kvality obou předchozích dílů, ale celkový dojem z knihy bohužel úplně nenapraví. Tak snad příště.

rampapa
29.01.2020 5 z 5

Na tenhle příběh jsem se hodně těšila a sem ráda že mě autorka opět nezklamala. Rowenu a Lachlana jsem si zamilovala a těším se až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi skotské příběhy.

Dellphi
28.01.2020 3 z 5

No nebylo to špatné, ale čekala jsem víc. První polovina byla taková nijaká, žádná akce, žádný humor, prostě nic moc. Navíc mi přišlo nesmyslné to, jak rychle Lachlan změnil názor…. No ale jinak dobré. Později se to trochu rozjelo a už to bylo zajímavé. Ale jiné knížky od Enoch jsou mnohem lepší. Takže se těším na další díl. Třeba to bude záživnější.

Terez9119
23.01.2020 4 z 5

Proti svému přesvědčení a všem zásadám jsem začala třetí knihou v pořadí. První půlka je strašně utahaná. Chodí kolem sebe, handrkují se, ale nic z toho. To, jak Lachlan pomalu objevuje žárlivost, touhu a lásku, vyvolává ten správný tetelivý pocit, jeho pohled byl můj oblíbený. Ale Rowena mi v první půli nebyla vůbec sympatická. Pořád dokola nalhávala sobě i svému okolí, že už Lachlana nechce, vysočina jí přijde barbarská, atd. Byla s tím docela otravná. Pak se to v půlce zázračně zlomí, ale pořád se to dost táhne. Závěr je dobrý, trocha krve, trocha napětí, sladký konec. Takže za mě super, ale nevadilo by některé pasáže zkrátit nebo vypustit.