Plamen v srdci

Plamen v srdci https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4784/bmid_the-griffin-family-series-plamen-v--Hou-4784.jpg 4 181 26

The Griffin Family Series série

Sličná Eleanor Griffinová to nemá jednoduché: tolik by si chtěla užívat, ale tři bratři ji střeží jako oko v hlavě. Coby urozená dívka ví, že se jednoho dne bude muset provdat, pravděpodobně za nějakého morousovitého starého lorda, ale než nastane onen soudný den, je rozhodnuta poznat i příjemnější stránky života. A protože je ve svém odhodlání nezdolná, nejstarší bratr s ní uzavře dohodu: pokud svým chováním vyvolá sebemenší skandál, bude se muset provdat za muže, který jí bude vybrán. Zároveň požádal svého nejlepšího přítele Corbetta, aby na rozvernou sestřičku nenápadně dohlížel. Tato volba nebyla nejšťastnější. Copak může na ctnost mladé dívky dohlížet muž, kterého provádí pověst hochštaplera a proslulého sukničkáře? Hříšný markýz Corbett se však ke všeobecnému úžasu chová vůči Eleanor zdrženlivě, jen jeho oči prozrazují vášnivou touhu. Ani pro Eleanor není v jeho společnosti lehce, neboť pro něj má slabost už od svých dívčích let. Ví ovšem, že nad ní visí hrozba vynuceného sňatku, pokud by nechala rozhořet plamen, který ji příjemně hřeje v srdci...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Sin and sensibility , 2006

Ála1968
04.06.2023 5 z 5

Bylo to krásné, romantické a vtipné.Moc se těším na další díly.

miruska1
19.01.2023 4 z 5

Zajímavé a čtivé. Jediné co bylo dost otravné, že sa stále opakovalo to nad čím přemýšlela hlavní hrdinka k tomu závěr nic moc a ještě hodně rychlý.....

rampapa
18.03.2022 5 z 5

Tak na tuhle sérii jsem se hodně těšila a jsem jí nadšená. První díl jsem si hnedka zamilovala.
Obzvláště Eleanor a Valentina. Příběh se krásně čte. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku a 19. století.

katkaq
11.02.2022 3 z 5

V zemi naoko historických červených románků je vždy tenká hranice mezi tím, aby byla hlavní hrdinka naivní, nerozvážná nebo vyloženě hloupá, která nebere v potaz své okolí. Můžu říct, že tady jsem se chvílemi bála, abychom neskončili na špatné straně. Dokázala jsem se vcítit do její potřeby svobody a schopnosti se rozhodovat sama za sebe, ale občas mi přišlo, že by stejných výsledků dosáhla i jiným způsobem. Každopádně se mi líbila jiskra, kterou měl hlavní pár a jsem zvědavá na další členy rodiny a jejich příběhy.

johana3160
22.02.2021 3 z 5

Par veci me tam rozcilovala a par vylozene s*alo. Obcas to bylo takove divne, ne vylozene nesmysl, ale i pres to vsechno je to fajn pribeh.

Maruš.D
30.09.2020 2 z 5

Knihy S. Enoch začínám teprve poznávat, ale tahle mi úplně neočarovala. Postavy byly sympatické, zábavné a zvláštní, ale příběh mi chvilku pokulhával a dialogy občas nedávaly smysl. Eleanor mi občas neseděla s jejími výstupy “chci svou svobodu”, někdy mi přišla dětinská. Příběh pro mě nebyl úplně poutavý, ale zase nebyl nudný, což dokážu ocenit. Moc jsem v knize nerozpoznala ten proces zamilování, až ke konci. Styl psaní autorky není úplně co mám ráda, ale číst se to dá. Jsem zvědavá, jak to dopadne mezi Valentinem a Eleanor a také s ostatními sourozenci.

izfnp
23.03.2020 4 z 5

(SPOILER) Zo 7 kníh od Enochovej, ktoré som doposiaľ prečítala, ma táto jedna bavila najviac. Obaja hlavní hrdinovia mi boli sympatickí, chápala a verila som ich motiváciám i konaniu a užívala som si, ako to medzi nimi iskrilo. Páčilo sa mi, že napriek silnej chémii sa z hrdinov stali najskôr priatelia, a to veľmi prirodzeným a uveriteľným spôsobom. Taktiež super mi prišiel námet bohatej hrdinky, ktorá nevie, čo chce od života, len vie, že chce viac, a cynického hrdinu, ktorý jej (napriek svojej vôli) podľahne - pretože narovinu, v tejto knihe ulovila skôr ona jeho, než naopak :-D

Akcia i vysvetlenie na konci boli nezvládnuté, ale inak mi nevadili, pretože už tak od polovice knihy som počítala s tým, že - SPOILER - Valentine hrdinku unesenie na jej "reálne" dobrodružstvo a že pán vojvoda to mal takto celú dobu v pláne.

Naj diel v sérii, ale aj zvyšné sú fajn.

petraj30
06.03.2020 3 z 5

Byl to takový lepší průměr.
Nell mi připadala strašně naivní, občas to se vším přeháněla a zlobila se na všechny kolem sebe. Prostě taková osudem znuděná slečinka, která neví co chce - alespoň to dokázala přiznat a nejen sama sobě.
Na druhé straně Valentin... to taky byla kapitola sama o sobě. Prostopášník, který tahá Nell z prů… problémů:-)
Trošku mě štvalo, že do posledních deseti stránek, nacpala autorka všechno, co se dalo - to přepadení mohla naplánovat dřív, ale to je jen další z mnoha mých názorů.:-)
Nebylo to sice špatné, ale je to kniha, na kterou během pár dní zapomenete.

Petra-1
09.11.2019 5 z 5

Skvělá kniha se skvělými postavami. Krasně se čte a vtáhne do děje.

immerin
27.05.2019 5 z 5

Zatím nejlepší díl ze série. Kniha mne bavila od samého začátku.

Etule
21.08.2018 3 z 5

Vyloženě letní odpočinkové čtení. :) Valentýn byl prostě miláček, ale já si oblíbila Shaye, takže jsem zvědavá na jeho příběh. Souhlasím s vcielkou, vůbec jsem nepochopila na konci vévodovo chování, rozhodně si myslím, že to nebylo nutné.
Nicméně jsem zatím nenarazila na autorčinu knihu, která by mě vyloženě dostala, takže takový průměr. :)

vcielka
16.07.2018 5 z 5

Namet zaujimavy, len mi strasne liezlo na nervy to neustale neviem co chcem. Ono by to ani tak nevadilo, keby sa autorka stale neopakovala akoby zabudla ze tie slova uz raz napisala. Napriek tomu hlavna hrdinka nevyznela hlupo. Najvacsim tahacom pribehu bol ale Valentine, cynicky krasny zhyralec s podmanivo krasnym pohladom spod tazkych viecok. Na konci mi trochu nedalo zmysel tvarenie sa vojvodu akoby to vsetko naplanoval. Tomu sa akosi tazko uveri a ocividne tomu neveril ani on sam. Jeho postoj by mozno na konci stalo za lepsie objasnenie. Zasa az tak tajomny byt nemusel. Inak naozaj krasne uslintane citanie, hlavne pasaze kde bol aj Valentine a bolo jedno ci v tych p-asazach Eleanor bola alebo nie.

HaniSebi
06.02.2018 5 z 5

Po přečtení celé série můžu říct, že tento díl je rozhodně nejlepší. Eleanor je sympatická a Valentina jsem si zamilovala. Škoda že každý další díl této série je horší a horší.

karamelka57
28.08.2017 5 z 5

ach, škoda, že ja nezažijem takú romatiku.... ešteže mám knihy....... :)

evik75
06.01.2017 4 z 5

Zajímavý nápad s dívkou, která se chce alespoň na nějakou chvíli uvolnit z pout tehdejších společenských pravidel a z neustálého dohledu svých bratrů, navíc za pomoci největšího zhýralce. Mezi oběma hlavními hrdiny to správně jiskřilo, povedené byly i dialogy. Jen bych snad vynechala některá místa s úvahami hrdinky o svobodě, které se mi zdály, že se v podstatě opakují.

kik68
10.10.2016 4 z 5

Až na to, že ve své e-book verzi jsem měla neskutečné množství chyb (takhle hrozně přepsanou knihu jsem do teď nečetla), tak se mi kniha docela líbila.
Byla tam romantika, trochu napětí a samozřejmě šťastný konec. Už se těším na další díly.

moudivlacek
07.10.2016 4 z 5

Další skvělý romantický příběh o lásce. Navíc je to příběh o touze po svobodě dívky ve světě, kde jsou přísná pravidla pro ženy. Muži jsou mnohem volnější a také toho využívají a zneužívají. Hlavní hrdinka se rozhodla bojovat o svobodu i lásku. A začne jí v tom pomáhat ten, do kterého by to nikdo neřekl. Jak to tak asi může dopadnout...?

kkeisha
18.08.2016

Ten koniec som teda fakt necakala. Prijemne citanie akurat by som niekedy tie myslienkove pochody Eleanor najradsej preskocila

kacaaba
13.02.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila, romantika, která u této autorky nikdy nezklame. Jednoduchý, i když chvilkama napínavý děj. Už se těším na pokračování.

liletka_a
16.09.2015 4 z 5

Přečteno během dvou dní v posteli.. Nepřišlo mi to tak úplně poutavé, ale četla jsem dál a dál a rozhodně mi tento příběh přišel něčím jiný, takový osvěžující. ;) Velkou zásluhu na tom má překvapivě hlavní hrdinka (většinou je to opačně..:D) Její nápady i celkový pohled na svět byly čtivé, ale samozřejmě svou zásluhu na tom má i Valentine, který se kvůli ní dokázal alespoň v něčem změnit. Co se týče jejích bratrů, též bych je odkázala do patřičných mezí, ale k jejich příběhu to asi prostě patřilo. :)

romance historické romance

Suzanne Enoch
americká, 1970
2006  85%Lekce lásky
2010  86%Pokořený svůdce
2008  83%Plamen v srdci
2011  88%Anglický hrdina
2009  82%Hříšné tajemství

Kniha Plamen v srdci je v