Plamen v srdci

Sličná Eleanor Griffinová to nemá jednoduché: tolik by si chtěla užívat, ale tři bratři ji střeží jako oko v hlavě. Coby urozená dívka ví, že se jednoho dne bude muset provdat, pravděpodobně za nějakého morousovitého starého lorda, ale než nastane onen soudný den, je rozhodnuta poznat i příjemnější stránky života. A protože je ve svém odhodlání nezdolná, nejstarší bratr s ní uzavře dohodu: pokud svým chováním vyvolá sebemenší skandál, bude se muset provdat za muže, který jí bude vybrán. Zároveň požádal svého nejlepšího přítele Corbetta, aby na rozvernou sestřičku nenápadně dohlížel. Tato volba nebyla nejšťastnější. Copak může na ctnost mladé dívky dohlížet muž, kterého provádí pověst hochštaplera a proslulého sukničkáře? Hříšný markýz Corbett se však ke všeobecnému úžasu chová vůči Eleanor zdrženlivě, jen jeho oči prozrazují vášnivou touhu. Ani pro Eleanor není v jeho společnosti lehce, neboť pro něj má slabost už od svých dívčích let. Ví ovšem, že nad ní visí hrozba vynuceného sňatku, pokud by nechala rozhořet plamen, který ji příjemně hřeje v srdci......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4784/the-griffin-family-series-plamen-v--Hou-4784.jpg 4.2159

The Griffin Family Series 1.

Vydáno, Domino

Sin and sensibility, 2006

Kniha Plamen v srdci

johana3160

Par veci me tam rozcilovala a par vylozene s*alo. Obcas to bylo takove divne, ne vylozene nesmysl, ale i pres to vsechno je to fajn pribeh.

Maruš.D
30.09.2020

Knihy S. Enoch začínám teprve poznávat, ale tahle mi úplně neočarovala. Postavy byly sympatické, zábavné a zvláštní, ale příběh mi chvilku pokulhával a dialogy občas nedávaly smysl. Eleanor mi občas neseděla s jejími výstupy “chci svou svobodu”, někdy mi přišla dětinská. Příběh pro mě nebyl úplně poutavý, ale zase nebyl nudný, což dokážu ocenit. Moc jsem v knize nerozpoznala ten proces zamilování, až ke konci. Styl psaní autorky není úplně co mám ráda, ale číst se to dá. Jsem zvědavá, jak to dopadne mezi Valentinem a Eleanor a také s ostatními sourozenci.

izfnp
23.03.2020

(+ SPOILER) Zo 7 kníh od Enochovej, ktoré som doposiaľ prečítala, ma táto jedna bavila najviac. Obaja hlavní hrdinovia mi boli sympatickí, chápala a verila som ich motiváciám i konaniu a užívala som si, ako to medzi nimi iskrilo. Páčilo sa mi, že napriek silnej chémii sa z hrdinov stali najskôr priatelia, a to veľmi prirodzeným a uveriteľným spôsobom. Taktiež super mi prišiel námet bohatej hrdinky, ktorá nevie, čo chce od života, len vie, že chce viac, a cynického hrdinu, ktorý jej (napriek svojej vôli) podľahne - pretože narovinu, v tejto knihe ulovila skôr ona jeho, než naopak :-D

Akcia i vysvetlenie na konci boli nezvládnuté, ale inak mi nevadili, pretože už tak od polovice knihy som počítala s tým, že - SPOILER - Valentine hrdinku unesenie na jej "reálne" dobrodružstvo a že pán vojvoda to mal takto celú dobu v pláne.

Naj diel v sérii, ale aj zvyšné sú fajn.

petraj30
06.03.2020

Byl to takový lepší průměr.
Nell mi připadala strašně naivní, občas to se vším přeháněla a zlobila se na všechny kolem sebe. Prostě taková osudem znuděná slečinka, která neví co chce - alespoň to dokázala přiznat a nejen sama sobě.
Na druhé straně Valentin... to taky byla kapitola sama o sobě. Prostopášník, který tahá Nell z prů… problémů:-)
Trošku mě štvalo, že do posledních deseti stránek, nacpala autorka všechno, co se dalo - to přepadení mohla naplánovat dřív, ale to je jen další z mnoha mých názorů.:-)
Nebylo to sice špatné, ale je to kniha, na kterou během pár dní zapomenete.

Petra-1
09.11.2019

Skvělá kniha se skvělými postavami. Krasně se čte a vtáhne do děje.

immerin
27.05.2019

Zatím nejlepší díl ze série. Kniha mne bavila od samého začátku.

Etule
21.08.2018

Vyloženě letní odpočinkové čtení. :) Valentýn byl prostě miláček, ale já si oblíbila Shaye, takže jsem zvědavá na jeho příběh. Souhlasím s vcielkou, vůbec jsem nepochopila na konci vévodovo chování, rozhodně si myslím, že to nebylo nutné.
Nicméně jsem zatím nenarazila na autorčinu knihu, která by mě vyloženě dostala, takže takový průměr. :)

vcielka
16.07.2018

Namet zaujimavy, len mi strasne liezlo na nervy to neustale neviem co chcem. Ono by to ani tak nevadilo, keby sa autorka stale neopakovala akoby zabudla ze tie slova uz raz napisala. Napriek tomu hlavna hrdinka nevyznela hlupo. Najvacsim tahacom pribehu bol ale Valentine, cynicky krasny zhyralec s podmanivo krasnym pohladom spod tazkych viecok. Na konci mi trochu nedalo zmysel tvarenie sa vojvodu akoby to vsetko naplanoval. Tomu sa akosi tazko uveri a ocividne tomu neveril ani on sam. Jeho postoj by mozno na konci stalo za lepsie objasnenie. Zasa az tak tajomny byt nemusel. Inak naozaj krasne uslintane citanie, hlavne pasaze kde bol aj Valentine a bolo jedno ci v tych p-asazach Eleanor bola alebo nie.