Sítě

Sítě https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278849/bmid_site-UIS-278849.jpg 4 1232 324

Tři příběhy o tom, jak nízké sebevědomí ovlivňuje náš život. Jste ohroženi jen do té míry, do jaké sami sobě nevěříte. Kde je nízké sebevědomí, stojí nablízku i manipulátor. A hledá, jak by vás využil ve svůj prospěch. Tři současné ženy, tři příběhy, které se zdaleka netýkají jen jich. Kristýna se svým malým synem konečně zakotví ve vztahu s charismatickým a movitým Jáchymem. Jediným jejich problémem je, že Kristýna si „trochu nevěří“. Začíná tedy navštěvovat psychoterapii, která ji však velmi rychle přivádí k dramatickému poznání i změně života. Karolína čeká čtvrté dítě a definitivně si přiznává, že opakuje nenáviděné chyby své matky. Touha vymanit se z vlivu nábožensky fanatického manžela, který striktně odmítá antikoncepci, ji přiměje oslovit starého kněze Ambrože. Dokáže ale vystoupit z bludného kruhu? Stačilo by mít jen o trochu větší prsa a život by byl mnohem lepší. Nadinu touhu po dokonalosti neumenšuje ani fakt, že jako zdravotní sestra se denně setkává s opravdovým utrpením a smrtí. Postupně se stává cynickou obchodnicí s důvěrou a před čtenářem se na pozadí příběhu rozkrývá i zákulisí kontroverzního obchodu s ukládáním pupečníkové krve. Není lhostejné, zda budete vně, nebo uvnitř sítí. Rybolov začíná!... celý text

Mišák240
05.12.2022 5 z 5

Za mě opravdu povedené, originální, ač místy drsné tři příběhy ze života žen, každý úplně z jiného soudku. Ve druhém příběhu musím zmínit opravdu velmi povedenou emailovou komunikaci.

Toledo
06.11.2022 3 z 5

Tři úplně odlišné příběhy žen. První mě chytnul hned a četla jsem nonstop. Druhy mě zas až tolik nebavil a třetí mě trochu popudil. Jinak ale zajímavé čtení. Opět jiné, opět originální téma.

Safrika
29.10.2022 4 z 5

Super, pribehy chytlave, ze zivota. Jak ja byla u dvou nastvana na partnera … dekuji, zkusim dalsi od autorky.

Leny66
22.10.2022 5 z 5

Tři krásně zpracované příběhy. Který je nejlepší? Nevím. Všechny mě velice nadchly. Určitě doporučuji. Je to skvělé čtení o nízkém sebevědomí.

hanzmb
14.09.2022 5 z 5

Tak tohle byla pro mě dost fuška. Jsem chlap, ateista, sebevědomí mi nechybí a z velikosti prsou mě hlava nebolí. A pak se zkuste vžít do jednotlivých hrdinek. Takže čtenář zcela mimo markentingový segment. Přesto jsem si to docela užíval. Hlavně 1. povídku, která je o level výše než zbytek. Ale romány jdou autorce rozhodně lépe.

emilieselden
09.09.2022 3 z 5

Knihy od P. Dvořákové si musím dávkovat postupně, protože jsou plné negativismu. Čtou se dobře ale někdy se mi z nich dělá až špatně. Ukázkovým příkladem je zde třetí příběh, který jsem byla opravdu ráda, že jsem dočetla. Ale konec se mi líbil moc. První dva příběhy byly zajímavé a bavily mě. Zvláště druhý, s tématem víry, které není příliš často zpracováváno, mě velmi zaujalo. Nápad s odbornými vsuvkami se líbil. 3,5*

99jana99
31.08.2022 4 z 5

Co všechno si nechá člověk líbit, když má nízké sebevědomí. Tři příběhy, každý psaný jinak, všechny tři se ale četly dobře. Za mě nejlepší kniha p. Dvořákové.

Silwinka87
28.08.2022 4 z 5

To bylo hodně zajímavé. Knížka mi zůstane určitě nějakou dobu v hlavě. Tři příběhy, tři osudy žen, které ,,bojují “ s nedostatkem sebevědomí a jejich dopady na osobní i profesní život.
Jako vždycky musím ocenit to, jak dokáže Petra D. popisovat charaktery postav a celkově se vžít do jejich osobností. Za mě opět povedená ,,sociální “ sonda..

pocketka
20.08.2022 2 z 5

Ne zrovna šálek mého čaje. Bohužel jsem přečetla pouze první příběh Kristýny, u kterého jsem se vztekala frustrací nad chováním Jáchyma. Omílaný problém, očekávaný. Nelíbil se mi ani styl psaní. Do dalších dvou příběhů jsem se tedy nepouštěla, dám přednost jiným knihám na mém "to read" listu.

GeRaltzRiVie01
18.08.2022 3 z 5

1. příběh - čtivé, ale téma už takové všední, nezajímavé
2. příběh - líbil se mi dějem i formou (@ komunikace)
3. příběh - zajímavý prostředím, ale hlavní postavu se mi nedovedlo patřičně pochopit a tedy i ocenit.

Zujaja
07.08.2022 5 z 5

Super čtení, čte se krásně, v každém příběhu je něco zajímavého k zamyšlení. Za mě třetí kniha od této autorky, líbí se mi její styl, odvaha se dotknout témat, která jsou pro některé kontroverzní. Děkuji

Akléda_
01.08.2022 4 z 5

Uf, tak tohle byl záhul. Knížka se prezentuje jako příběhy o nesebevědomí, což je, ale není to to hlavní co rozebírá. Autorka se nebojí těžkých témat, ideálně ještě smíchaných dohromady. Každý z příběhů mě bavil, i když bohužel musím říct, že knížka má klesavou tendenci. První příběh mě nechal s pusou dokořán, nedokázala jsem přestat číst, s hlavní hrdinkou jsem soucítila a konec byl totální šok. Za normálních okolností bych řekla že byl až moc rychlý, ale tady všechno dávalo perfektní smysl. Druhý příběh mě také bavil, i přes to, že víra není něco v čem bych se vyžívala. Líbilo se mi, jak jsme mohli vidět povahu různých lidí v tak uzavřené skupině jako je farní společnost. Konec se mi opět líbil, bylo vidět, že ve všem zlém je něco dobrého. Třetí příběh mě zaujal nejméně, autorka má v každém jiný styl vyprávění a tady mi nesedl. Ani hlavní hrdinka mi nesedla, celou dobu jsem k ní měla odpor. Přišlo mi ale, jako kdyby to tak bylo záměrně. Konec autorka zase napsala perfektně, ty prostě umí. I přes můj nesouhlas s jejími názory jsem pro Naďu měla na konci trochu soucitu. Celkově se mi knížka moc líbila, zabývá se důležitými tématy a pokud chcete dobrou současnou českou beletrii, Sítě jsou skvělá volba.

Lutzka
25.07.2022 4 z 5

Zajímavé téma, u žen častý problém nízkého sebevědomí promítnutý do 3 na sobě nezávislých příběhů.
První příběh nízkého sebevědomí ve vztahu byl celkem předvídavý, ale i přesto čtivý.
Druhý příběh o nátlaku k náboženství měl pro mě nečekané rozuzlení.
Třetí příběh byl zajímavým pohledem do praktik v lékařství. I když samotný cíl hlavní postavy byl brzy zřejmý.

Valdora
23.07.2022 5 z 5

Za mě zatím nejlepší knížka od Dvořakové. Přečetla jsem jedním dechem.

Darja.8
21.06.2022 5 z 5

Hodně smutná knížka.
Prolínají se v ní příběhy 3 žen.
A ani jedna to neměla snadné.
Doporučuji

Slunik127
16.05.2022 2 z 5

Za me nejslabsi kniha od Dvorakove a to jsem cetla I Ja jsem hlad. Nejak jsem se nedokazala vzit do hlavnich hrdinek.

KačkaNik
13.05.2022 5 z 5

Úžasně čtivé, poučné a pro život velmi důležité. Děkuji paní spisovatelce za tuto knihu, poskytla mi mnoho podnětů k přemýšlení - tedy kromě příjemného čtenářského zážitku. Budu se k ní určitě vracet.

leleia
28.04.2022 5 z 5

Tyto 3 příběhy jsou o moci. Jsou to příběhy o tom, jaké to je, mít moc nad jinými lidmi i jaké to je, být bezmocný, být v moci jiného člověka. Velmi zajímavá kniha, opět mírně depresivní, ale musím přiznat, že růžovoučká a šťastná kniha od Dvořákové by mě lehce vyděsila. Líbilo se mi také, že každý příběh byl psaný jinou formou. Budu všem vřele doporučovat :)

Renatka11
12.04.2022 4 z 5

Sítě Petry Dvořákově mě opravdu lapily, z toho asi nejvíc prostřední Karolínin příběh. Její korespondence s otcem Ambrožem na mě působila zvláštně hřejivě a úžasně lidsky. Po Vránách za mě zatim od autorky to nejlepší.

Nasko
08.04.2022 2 z 5

Uchopila jsem Sítě v rychlosti v knihkupectví na nádraží, abych měla něco do vlaku. Nečetla jsem anotaci, jen jsem znala jméno autorky... Tak se mnou knížka tedy jela na výlet.

Moc ale nechápu, jak mohla úžasná P. Dvořáková, od které miluju tolik skvělých, báječných a hlubokých knih, napsat takovouto plochou a prvoplánovou kravinu.

Přišlo mi to na tolika úrovních úplně blbé, že jsem to několikrát fakt chtěla odložit, ale vždycky jsem se k tomu vrátila, protože "napsala to ta skvělá Dvořáková, co vytvořila tu vtipnou Dědinu a taky ty úžasný Vrány". Ale ne. Neměla jsem to dělat. Ztracený čas

První povídka - 1 hvězda za snahu, je strašně předvídatelná a pitomá

Druhá povídka - 2 hvězdy za námět, zpracování už horší

Třetí povídka - Z tohoto výběru nejlepší, ale konkurence není moc vysoká. Takový průměr. 3 hvězdy.

Průměrně mi to vychází na 2 hvězdy na povídku. Strašně moc mi to nesedlo, za mě vyhozené peníze.