Podivné město

Podivné město https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200151/bmid_miss-peregrine-sirotcinec-slecny-pe-PiB-200151.jpg 4 2764 490

Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové. Prázdné město vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Hollow City , 2014

orangerose
14.09.2022 5 z 5

Pěkně akční díl 2- podivné město ,pěkně zamotaný děj od začátku ke konci, se vysvětlí čím, nebudu prozrazovat ať ostatní čtenáři jsi přečtou, uz jsem zvědavá na pokračování, už začínám číst 3 díl :D

S1M0NE
07.09.2022 3 z 5

Oproti prvnímu dílu je dvojka slabší. Autor se s určitými zápletkami vyrovnává někdy dost školácky. Zajímavé nápady jsou utnuty naivními a někdy trochu nucenými zvraty. Navíc jsem tam našla několik vyloženě nesmyslů - Emma se otáčí na Millarda, aby se mu podívala do tváře (autor asi v ten moment zapomněl, že je neviditelný), pes prosí Emmu, aby mu připálila, jelikož na hoře nemají zápalky, ale jako svačinu dětem dají vařená vejce (jak je teda uvařili?) a třísvazkové vydání Pohádek se v průběhu děje zničehonic smrskne na jednu knihu. Překlad taky není nejlepší, poznámku o nemožnosti překladu jména slečny Wrenové nechápu, mohlo se jednoduše přeložit i jméno architekta. Překladatelka v závěrečném dodatku dokonce přejmenovala i celou knihu na Prázdné město. To se úplně nepovedlo. Každopádně fotografie se mi moc líbily a příběh měl chvílemi taky svá světlá místa. Zajímá mě, co bude s dětmi dál, ale nevím, jestli ještě sáhnu po dalším dílu.

andrejci
29.08.2022 5 z 5

První díl byl skvělý. A já doufala, že druhý díl pojede ve stejném rytmu. A musím říct, že to bylo ještě lepší rytmus než u prvního dílu. Z této série jsem zatím hodně nadšená.
Moc se mi líbilo, že dějově jsme v roce 1940. Autor podle mě dost dobře popsal jak to v Londýně v té době vypadalo. Knížka, díky tomu půsbila pěkně temnou atmosférou. Když se k tomu navíc přidali fotky tak to bylo skvělé. Klidně jich tam mohlo být víc. Zároveň nám ukázal i jíná místa ze světa podivných. Plus k tomu přidal i něco z jejich života a výchovy.
Postavy za mě byly skvělé stejně jako v prvním dílě. Jacob je mi hodně symatický. Troufám si říct, že to takový jiný hrdina.
Po skončení tohoto dílu jsem opravdu hodně zvědavá na další díl. Podle mě to skončilo v nejlepším a rozhodně vyvstalo víc otázek než odpovědí. Doufám, že si je brzy zodpovím. Takový konec jsem rozhodně nečekala.
Knížka se rozhodně četla rychle. Děj mi utíkal a já hltala stránku po stránce. Svět podivných jsem si rozhodně zamilovala. Navíc ta obálka je opět skvělá.

Viopes
07.08.2022 5 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem neměla chuť se pustit do dalšího. Po roce mě kamarádka navnadila na druhý díl. A hle, děsně mě to chytlo, bavilo a konec rána bum ! Už jsem si půjčila třetí knihu a těším se na ni.

hanka24
04.07.2022 5 z 5

Chvílemi se mi zdálo, že příběh se zbytečně zamotava a zamotava jen proto, aby seděl k fotkám. Nicméně ke konci jsem začala být víc a víc napnutejsi a závěr mě překvapil, takže už teď se těším, jak bude vše pokračovat.

Hanncha
23.05.2022 4 z 5

Druhý díl mě také náramně bavil.

Hermiona419
24.04.2022 4 z 5

nebylo to vůbec špatné!

kristyna3919
06.03.2022 2 z 5

Jak.....jak mohla být první kniha tak skvělá a druhý díl takový podprůměr? Tolik iracionálních chyb, které postavy dělali, ikdyž 2 stránky před tím tvrdili, že to dělat nesmí...Za nás zklamání..člověk jen kroutil hlavou...Dáme šanci ještě třetímu dílu. Snad bude lepší.

vera5841
04.02.2022 5 z 5

Temnější, než první díl, který byl spíše pro děti. Plný dobrodružství a nečekaných zápletek. Jen bych řekla, že v prvním díle fotografie do příběhu více zapadly (tam si Jacob prohlíží fotoalbum, zde jsou fotografie k situacím, ve kterých jen těžko některé z dětí fotilo). A ten konec! Naprosto nečekaný! Už se těším na pokračování.

andrej0867
10.01.2022 4 z 5

Temnejsie ako prvy diel. Zaujimave putovanie riadene detskou logikou postav + zaver ktory vsetko obrati.

Tess.96
10.07.2021 4 z 5

Ze začátku mi dělalo problémy se začíst. Chvílemi mi to přišlo až moc jako příběh pro děti, ale na druhou stranu chápu, že to má být kniha pro všechny věkové kategorie. Musím ale říct, že v knížce je pár momentů, které mi přišly naprosto zbytečné nebo zdlouhavé. Takže místy jsem se trochu nudila, ale i tak se jedná o krásné, temné dobrodružství. Konec je naprosto nečekaný a jsem moc zvědavá co bude v dalším díle.

Dašimíra
04.06.2021 5 z 5

Dobrý den, mohl by mi, prosím, někdo sdělit, co se stalo s dvojčaty z ostrova, proč v 2.dile vůbec nejsou? Děkuji

Tabby
02.05.2021 4 z 5

Tenhle díl mě bavil vice než předchozí. Od začátku byl akčnější, poutavější se spousty zvratů a nástrahami a s temnější atmosférou.
Naše známá partička podivných dětí putuje, aby zachránili slečnu Peregrinovou a vlastně i sami sebe. Cestou poznávají a objevují další časové smyčky a jejich podivné obyvatele.
A to mě bavilo, takové to moje až dětské očekávání, jakého dalšího ,,podivného" nám autorka představí. A zároveň sledovat putování Jacoba a jeho přátel, které poznáváme o maličko víc a zase nám o trošku přirostou k srdci.
Opět ani nechybí zajímavé fotky, které tomu příběhu zase dodají autentičnost, i když je smýšlený.
A ten konec mě určitě přesvědčil k pokračování v sérii. :)

Nej_Emili
29.04.2021 4 z 5

Příběh je temnější, napínavější, popis podivného města je skvělej, Kouřovou ulici si radši nechci představovat do detailu. Tento díl mě bavil víc než první a tak jsem se dala hned do čtení dalšího. Baví mě to, autor umí čtenáře pěkně vtáhnout do děje.

slaska77
18.04.2021 4 z 5

Milé pokračování toho, co začalo v předchozím díle. Knížka se čte sama, i když asi podobně jako řada trilogií trpí druhý díl tím, že tak nějak tvoří výplň mezi překvapujícím prvním a finálním třetím dílem. Nicméně splňuje vysoký standard, co se čtenářské kvality i napínavosti týče, takže fajn 4 *.

HugeBookworm
12.03.2021 3 z 5

Druhý díl je o mnoho akčnější, delší a propracovanější a děti přestávají být tak anonymní a máme možnost je o trochu lépe poznat. Chápu, že pro spoustu lidí je právě to prodloužení příběhu tou nudnou částí, ale já mám přesně tohle ráda.

netopýrek1985
29.01.2021 4 z 5

Zase moc dobrý ????

Taufa
11.01.2021 4 z 5

Z prvních tří dílů pro mě určitě nejslabší kniha. Děj se mi táhnul a neměl napětí tak, jako první díl. Mluvící pes se mi do původně propracovaného a zajímavého příběhu nehodil. Fotografie vždy krásně doplňují příběh. Když se dvojkou prokousáte, čeká vás o úroveň lepší třetí díl!

Selve
04.01.2021 5 z 5

budu se opakovat ale... Jako milovník nadpřirozena prolnutého do reálného světa jsem si i tuto knihu užil. I přes fakt, že autor cílí na mladší čtenáře je tento styl pro mě jak dělaný. Komentář píši z delším časovým odstupem a nyní mám přečtené všechny díly série. Doporučuji ;)

Dolik13
03.01.2021 2 z 5

Od prvního dílu jsem neměl žádná očekávání a naprosto mě nadchl. V tom druhém jsem už očekávání měl a naopak mě uzemnil kladivem k zemi jaká to byla nudná natahovaná kaše, bohužel.

Děj byl tentokrát rozvleklý a zcela ztratil svoje původní kouzlo. Nové postavy, hlavně ty zvířecí, mi vůbec nepasovaly. Přiznám se, že mě vadí i slova stvůra a netvor, jelikož mi přijdou podobné a často mi tak trvá než zjistím co znamená co.

Neberte mě špatně. Stále je to dobré fantasy, ale podle mého by se z něj dalo vytřískat mnohem více. Knihu jsem přečetl před chvíli a kdybyste se mě zeptali na nějaký silný moment, tak bych musel přemýšlet, protože už si z toho příliš nepamatuji.

Závěr to sice trošku vylepšil, ale i tak to nic nemění na tom, že tentokrát jsem se nudil, nicméně to určitě nezabalím a třetímu dílu dám šanci.