Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6058 1344

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children , 2012

lucisa.n
25.03.2020 4 z 5

Velmi čtivá kniha, která se četla skoro sama. Příběh, který rozjede vaši fantazii na plné obrátky.. a ty fotky? Na to, že je to literatura pro děti a mládež, někdy mi fakt až naháněly hrůzu :D Zejména před spaním. Na můj vkus měla kniha ale příliš dlouhé kapitoly, proto srážím jednu hvězdu. Už teď se těším na další díly.

Monns
17.03.2020 2 z 5

Fantasy mám ráda, ale moc mě to neoslovilo. Bylo to moc vláčné a musela jsem se nutit číst dál.

Rihatama
15.03.2020 4 z 5

Fantasy, můj odmala oblíbený žánr. V tomto případě už asi nejsem cílová skupina, určitě jsem ale nechybila. Přitažlivý nápad paralelních životů podivných osůbek napříč časem s počátkem ve 2. sv. válce. Mít já dědečka jako Jacob, to by moje dětství bývalo mohlo být mnohem zajímavější. Ovšem za blázna a samotáře jsem byla často i tak :-). Myslím, že na opuštěném ostrově u slečny Peregrinové by se mi líbilo. Perspektiva podivných dětí přitom není zrovna růžová a taky to nejsou žádní usměvaví andílci. Těžko si někoho z nich oblíbit, vč. hlavního hrdiny. Podivný záměr ;-). Autorka hraje na strunu tajemna, mystiky a podivnosti v každém ohledu a jde jí to dost dobře, mimo jiné i díky volbě jedinečných fotografií.

Mona-Lisa
01.03.2020 2 z 5

Dětské fantasy mě většinou zaujme, i když už nejsem zdaleka cílovka. Tady k tomu nedošlo. O prvek překvapení jsem přišla sama, díky zhlédnutí filmu, ale i tak jsem čekala, že celkem vysoce hodnocená kniha bude mít jiné plusy. Vše mi ale přišlo nedotažené, na půl cesty a dere se mi na jazyk spojení absolutně nevyužitý potenciál. Hlavní hrdina nemastný/neslaný, děj nevtahující a nechávající čtenáře chladným převážnou většinu stránek a konec přeplácaný chaotickým finále, ze kterého nejvíc vyčuhoval nevěrohodný vnitřní boj hlavního hrdiny. Vyzdvihnu snad jenom originální nápad, charaktery některých dětí a krásně morbidní fotky napříč knihou. Jinak v mém případě šlo o ztracený čas a na další díly se nechystám.

Opisska
29.02.2020 5 z 5

Moc mě to bavilo, zajímavý námět

Purple7
18.02.2020 4 z 5

Sedlo mi to, hodně mi to sedlo. Jsem nadšená z nápadu vdechnout starým zapomenutým fotografiím nový život. Do příběhu jsem se ponořila, jako kdybych byla jeho součástí. Chytil mě hned na začátku, což se mi stane málokdy. A taky - bavil mě styl psaní, bylo to vtipné! jo, chlapi prostě umí psát! Nemohla jsem knihu odložit a tentokrát jsem měla problém opačný - úplně jsem přešvihla denní limit přečtených stran.

Halt468
08.02.2020 5 z 5

Dokonalé!!

lucifess
19.01.2020 5 z 5

Kniha mi velmi rychle ubíhala, než jsem se nadála byl konec. Konec samotný mě trošku zklamal, je hodně otevřený pro další pokračování, což úplně u knih nepreferuji. Celkově hodnotím velmi kladně. Myslím, že příběh se může líbit širokému věkovému spektru čtenářů. Proměna hlavního hrdiny Jacoba z nevycválaného teenagera (Jacob) na rozhodného chlapce, který ví, co je správné a jak se věcem postavit, tajemství dědečkova (Abe) života, příběhy všech dětí přitom důchodového věku a jejich vychovatelky slečně Peregrinové, časové smyčky pro cestování časem...příjemné mrazivé fantasy!

PabloFuentes
13.01.2020 5 z 5

Nemyslím si, že by tato kniha byla úplný skvost, ač by tomu mé hodnocení mohlo napovídat. Nicméně jsem si pak řekl, jak moc mě to bavilo číst a odpověď je moooc. Plus všechny ty fotografie, které tomu dodávaly zcela novou dimenzi. Od poslední třetiny se to už dost liší od filmu, ale nějak mám tušení, že film jen spolkl všechny tři knihy dohromady, zatímco tady na to máme další dvě části. Uvidím a zjistím, hned jak se k nim dostanu.

annasglamour034
10.01.2020 5 z 5

Knihu jsem četla již podruhé, ale konečně v papírovém vydání s úžasnými ilustracemi. Příběh je velmi krásný, plný tajemných monster a velmi napínavý. Užívala jsem si popis starého sirotčince, podivných lidí, problému mezi vlastním životem a životem podivných. Čtení jsem si velmi užívala a už teď se těším na další díl.

MamaKnihomolka
01.01.2020 4 z 5

Na tuto knihu, ale se těšila. Krásná obálka, zajímavý název a ty fotografie...Má představa o příběhu byla sice jiná, ale nebyla tak hrozná i dokonce mě to bavilo. Díky tomu jsem si koupila i druhý díl, kterém to samé říci nemůžu

evismaior
30.12.2019 5 z 5

95% - Tento příběh mě nadchl už jako film Tima Burtona a jsem ráda, že jsem se dostala i ke knížce. Zejména prolínání příběhu se starými fotografiemi je takřka démonické, stejně jako prolínání současnosti mladého chlapce Jakea a minulosti jeho dědečka, který jako dítě po útěku z Polska skončil v sirotčinci slečny Peregrinové na odlehlém ostrově kdesi u britských břehů. Neboť on byl pro společnost nepřijatelný nejen tím, že byl Žid, ale i tím, že byl podivný, stejně jako všechny tam žijící děti, s nimiž má Jake pátrající po dědečkově osudu brzy šanci se poznat. Je až přízračné, když se dokonce zamiluje do dívky, kterou kdysi miloval i jeho dědeček a která díky pobytu v časové smyčce neustále se opakujícího jednoho dne nikdy nezestárla. Na filmu oceňuji navíc ještě pokus o celkem povedené dramatické finále s nestvůrami pasoucími po těchto podivných dětech, které pak v knížce při srovnání poněkud chybí. Ale i tak se těším na další dva díly.

icezero
29.12.2019 3 z 5

fantasy je můj oblíbený žánr a vzhledem k tomu, že jsem na filmové zpracování slyšel nejrůznější názory, sáhl jsem po knížce. A ta nezklamala :D Příběh je skvěle napsaný a krásně to při čtení ubíhalo. Už se těším na pokračování
P.S. tohle je moje poslední do čtenářské výzvy 2019 - na to že jsem začal na konci srpna to nakonec není tak úplně špatný :D snad to příští rok zvládnu všechno

Steiniglovka
28.12.2019 4 z 5

Film jsem viděla xkrát a zničeho nic mě přepadla touha vědět, co bylo s Jacobem, slečnou Peregrinovou, Emmou a ostatními dětmi dál a tak jsem se pustila do celé série.
Kniha se od filmového zpracování dost liší, ale to vůbec není na škodu.
To, že je kniha doplněna dobovými fotografiemi je velmi originální a dodává to příběhu své kouzlo - možná by to bez nich ani nebylo ono :-)
Doporučuji knihu každému, kdo má chuť na pěkné fantasy na dvě tři odpoledne (čte se to fakt rychle) ;-)

KaterinaS13
20.12.2019 4 z 5

Kniha, která mi vyrazila dech...

Tomule
18.12.2019 5 z 5

Kniha je čtivě napsaná, pohltí vás do děje.

stanislav.janac
13.12.2019 5 z 5

První díl trilogie výborný, srovnával jsem s filmem, který podle mě není špatný. Kniha se čte rychle, je v ní i napětí.

minde
11.12.2019 3 z 5

Hrůzostrašná fantasy, fakt jsem se chvílemi bála, ale asi jen do poloviny, pak už jsem se se začala nudit. Jakoby autor nevěděl co dál s těmi dětmi dělat, mají zůstat nebo jít. Trochu zklamáni. Uvidím, snad si někdy přečtu pokračování.

HanaMalina
10.12.2019 4 z 5

Super fantasy jak pro dospělé, tak i pro mládež. Velmi poutavě napsáno, tak že bych se chtěla mezi podivné děti také podívat. Konec knihy mě malinko nudil, proto nedávám plný počet. Těším se na pokračování.

toni-az
08.12.2019 5 z 5

Atmosféra knížky mi trochu připomíná Petera Maye. Luxusní příběh, mysteriózní začátek. Už jsem se trochu bál, že nebude žádný konflikt, ale ten přišel v podstatě hned v tu chvíli, kdy mě napadlo, že chybí. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo nekonzistentní chování dětí, chvíli se chovaly příliš dospěle a z toho strašně dětsky naivně. Nicméně vzhledem k tomu, že se mi těžko loučilo s hlavními postavami a jsem opravdu zvědavý, jak to bude pokračovat, dávám plný počet a těším se na pokračování. Další audiokniha už je připravena.

přátelství prvotina tajemno zfilmováno cestování časem obrazové publikace fotografie příšery, monstra sirotci

Ransom Riggs
americká, 1979