Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6050 1343

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children , 2012

Natali.159
29.10.2020 5 z 5

Velmi čtivě napsaná kniha, zajímavý příběh

kedalch
27.10.2020 1 z 5

Poněkud tuctový, slabomyslný, kratochvilný, rádoby hororový příběh dle tradičního schématu. Časové smyčky a brány v mohylách, tajuplné budovy na odlehlém ostrově, podivné děti a nestvůry. Nechápu nadšení ostatních komentujících. To už radši Josefa Kariku nebo klasiku jako Le Fanu, Poe, Stoker. A samozřejmě S. Kinga na každý způsob.... Skoro bych řekl ztráta času.

KrysaHelena
26.10.2020 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se opravdu těšila... A jak jsem zjistila, tak právem. Přesto, že jsem viděla první film (který se stal mým oblíbeným) na knižní předlohu jsem byla zvědavá. Cca do půlky byla dějová linka stejná. Následně už se velmi lišila. Děj ubíhal tak rychle, až jsem nevěřila svým očím, že čtu poslední list.
Skvělá kniha se zajímavými doprovodnými fotografiemi.
Rozhodně doporučuji přečíst.

klaraj093
22.10.2020 5 z 5

Ok, myslím, že tohle bude jedna z mých top fantasy knih.. Podivní mě hodně baví.

Veru.nka
14.10.2020 3 z 5

Když jsem knihu brala do ruky, očekávala jsem prostě něco trochu jiného. Protože v knihkupectví byla zařazena v sci-fi/fantasy sekci, byla jsem dost překvapená, když jsem zjistila, že se vlastně jedná o knihu zajímavější pro náctileté čtenáře. Nejsem cílová skupina, ale dočetla jsem ji.
Kladně hodnotím obálku a celkově vizuální styl knihy. Příběh mě moc neoslovil, nebavil, nezačetla jsem se. Ale věřím, že číst jí o pár let mladší, budu z ní nadšená. Jen prostě už nejsem v tom správném věku...

d.oliee
18.09.2020 4 z 5

Pěkný příběh, ale stále mi něco chybělo, aby mě pohltil.

medulinka
14.09.2020 3 z 5

Určitě zajímavý a originální fantasy příběh. Kniha mě zaujala už tou obálkou... V knize jsou také zvláštní až strašidelné fotografie, které knihu zpestřují. Jde určitě o četbu pro spíš mladší čtenáře, nebo pro milovníky fantasy žánru. Přiznám se, že jsem od toho očekávala víc. Tento první díl se mi ale celkem líbil, druhý díl jsem také přečetla, ten se mi líbil o něco míň, třetí díl jsem začala číst a nedočetla, nějak mě to přestalo bavit... třeba se k němu ještě někdy dostanu.

Bara Zelenkova
09.09.2020 5 z 5

Velice zajímavá kniha. Četla jsem až po zhlédnutí filmu a ten také nebyl špatný. B

jarki
26.08.2020 3 z 5

Podivuhodná kniha, provázená dobovými fotografiemi, které dokáží vtáhnout do děje jako by to bylo podle skutečné události... Stojí za přečtení. Filmová podoba je úplně odlišná...

VéjaTarabová
25.08.2020 5 z 5

Asi tak tisíckrát lepší než filmové zpracování. Dokázalo mě to naprosto fantasticky vtáhnout do děje. Skvěle napsané a doplňující obrázky jsou prostě wau.

Richisa
21.08.2020 3 z 5

První skoro polovina knihy mě moc nebavila nemohla jsem se začíst, ale pak už jsem potřebovala vědět, jak to dopadne. Některé postavy byly poněkud průhledné, to mi asi taky trochu vadilo.
V 2. polovině se děj hezky odvíjel, byl celkem nápaditý a dovedu si představit, že se k sérii někdy vrátím, celkem má nakročeno k tomu, aby další děj jen netěžil z úspěchu prvního dílu.

Musím napsat, že kniha je mimo můj žánr, nejsem čtenářem fantasy, Young adult, ani ničeho podobného, což ovlivňuje mě hodnocení.

Hodnocení 70% (80 jsem podle mě dala lepším knihám).

mekkinka
20.08.2020 5 z 5

Líbilo se mi

Johanečkaa
17.08.2020 5 z 5

Vážně bomba!!! Ze začátku jsem se knížky docela bála, ale pak už se četla sama. Celé dny jsem přes karanténu jenom četla a nic jiného nedělala. Překvapilo mě, že má méně procent než druhý díl.

Fannibal180
16.08.2020 3 z 5

První jsem viděla film. Obvykle toho celkem lituji, ale u této knihy ne. Film se od knihy nějakým obrovským způsobem neliší. Ale musím uznat, že kniha se mi líbila více. Zajímavý příběh ještě o zajímavějších lidech.

JanaO118
16.08.2020 3 z 5

Začátek knihy mě nadchl, četla jsem jak blázen co nejrychleji, ale s postupným odkrýváním tajemství mě nadšení začalo opouštět. A nakonec jsem dočetla jen z disciplíny - nerada nechávám knihy nedočtené. Další díl už ani nemám chuť začít.

Cynickýholub
09.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Sirotčinec jsem prvně viděla jako film a když mi jej tento rok dala sestra k narozeninám, byla jsem nadšením bez sebe. Film jsem totiž zbožňovala a kniha tím pádem musela být snad ještě lepší. A také, že byla!
Až na zaměnění Emminých a Oliviných schopností, pár dalších postav a jiným koncem, než jsem si představovala absolutně úžasné. Neuvěřitelně jsem si oblíbila postavu Martina, která ve filmu nebyla, což mě dost mrzelo, ale nevadí, v knize byl každopádně skvělý.
Celkově jsem tuhle knihu přečetla za pouhých pár hodin, ani ne den a musím říct, že mě už dlouho nic tak moc nechytlo. Absolutní paráda a těším se na druhé díly, které mám na wishlistu!

kalinkacz
06.08.2020 4 z 5

Posloucháno jako audiokniha... Celou sérii mám doma už několik let a po zkouknutí filmu se do ní nějak ne a ne pustit... Pak jsem ale objevila audioknihy a řekla si, co si poslechnout celou sérii a konečně se tak k ní dostat... Klaplo to a já jsem ráda... Celá série stojí a padá se svými postavami, ty jsou skvělé a nezapomenutelné... Děj je místy hodně popisný a zdlouhavý, ale zápletky v tomto dílu mě chytly a jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat...

Knihomolka506
06.08.2020 5 z 5

První díl super série,  kterou jsem přečetla před rokem.  Kluk se dostane na ostrov do jiného světa plného kouzel, podivných lidi a fantazie. Před lety se na ostrově něco stalo a obyvatelé jsou v časové smyčce pomoc jim dokáže jenom člověk...

Markett
05.08.2020 4 z 5

Hodně zvláštní a originální knížka, nápad měl autor opravdu geniální. O cestování časem, podivných dětech se zvláštními schopnostmi se opravdu tak často není možné setkat. A tohle opravdu stálo za to, i když některé prvky byly docela hororové, bylo velmi příjemné si knihu přečíst. Kdo má rád zajímavé fantasy čtení, se slečnou Peregrinovou rozhodně není možné šlápnout vedle. :)
Dávám jen jednu hvězdičku dolů, nemám moc ráda momenty, kdy se zlo děje zvířatům...

ladyxx
16.07.2020 4 z 5

Fantasy, ve které nechybí pátrání v minulosti na základě písemností předka hlavního hrdiny, časová smyčka do doby 2. sv. války, děti s nadpřirozenými schopnostmi, a netvoři. Osobně mi vadilo rozvinutí milostného vztahu mezi Jacobem a danou dívkou, víc by se mi líbilo důvěrné přátelství. Kniha je cílená spíše na teen čtenáře, mám však ráda cestování časem, proto si plánuji přečíst i zbylé díly podivné ságy. Mohu vyzdvihnout unikátní dobové fotografie, které knihu pěkně doplňují.

přátelství prvotina tajemno zfilmováno cestování časem obrazové publikace fotografie příšery, monstra sirotci

Ransom Riggs
americká, 1979