Mapa dní

Mapa dní https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404936/bmid_mapa-dni-yrj-404936.jpg 4 650 167

Poté co odvrátil obrovskou hrozbu, která téměř zničila svět podivných, se Jacob Portman vrací tam, kde jeho příběh začal – na Floridu. Avšak s tím rozdílem, že teď jsou slečna Peregrinová, Emma a jejich podivní přátelé s ním a snaží se co nejlépe splynout se světem normálních. Ovšem bezstarostné dny na pláži a poznávání reálií 21. století brzy přeruší objev – podzemní bunkr, který patřil Abeovi, Jacobovu dědečkovi. Na povrch vycházejí překvapivé informace o Abeově dvojím životě, dávná tajemství se odhalují přímo před očima. A Jacob začíná poznávat nebezpečný odkaz, který zdědil a který byl jeho součástí dávno předtím, než vstoupil do časové smyčky slečny Peregrinové. V sázce je teď víc než kdykoli dříve. Jacob a jeho přátelé jsou vrženi do temného světa amerických podivných – do světa, v němž existuje jen několik ymbryn a téměř žádná pravidla. V brilantním pokračování úspěšné série o podivných dětech slečny Peregrinové na vás čekají nové zázraky, nebezpečí i láska. Příběh opět provázejí zvláštní dobové fotografie, v tomto zcela novém americkém dobrodružství dokonce barevné.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Jota

A Map of Days , 2018

Weu_94
27.12.2021 3 z 5

První trilogie se mi hrozně líbila, hrdinové z knihy se stali téměř "přáteli" a i když jsem toužila dozvědět se konec děje, tak jsem na druhou stranu chtěla číst dál a dál. Když tedy vyšel 4. díl, byla jsem mile překvapena, ale po zahájení čtení mi přišlo, že už jen autor chtěl vytřískat ze svého úspěchu, co se dalo. Podstatná část knihy byla nudná a musela jsem se fakt nutit, abych ji četla dál, až - jak zde zmiňovali i jiní - se ke konci příběh rozjel a byl zajímavější.

Verucha
18.12.2021 5 z 5

Celá série je vynikající a čtu ji jedním dechem, přestože jinak do tohoto žanru moc nezavítám. Nelze přestat číst!

Vendomila
05.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Zbožňuji tvorbu Ransoma Riggse. Zbožňuji svět, který dokázal vytvořit. A také zbožnuji jeho postavy. Já jsem už četla veškeré díly Sirotčince, které vyšly. Samozřejmě všechny měly něco v sobě, ale za mě Mapa dní je/byla/bude nejlepší (Zkáza ďáblova akru byla taky dobrá, ale Mapa dní lepší). Líbilo se mi nahlédnout do každodenního Jacobova dne. Jeho rodina, každodenní činnosti, škola.... Tahle kniha byla skvělá. Měla vše co měla mít. Doporučuji!

papajapa
27.11.2021 4 z 5

Trochu jiný soudek než předchozí díly, ale ctive. Spis si autor chystal pudu pro další dil.

SladkaK
28.10.2021 2 z 5

Paní Bronislava Grygová mi dala docela zabrat svou složitou skladbou vět a volbou slov v překladu. Nevím, jestli to bylo jí, nebo jsem z příběhu podivných už vyrostla, ale jediné, co mě na knize bavilo, byly fotografie. Nehledě na to, že se NĚCO začalo dít až na 184 straně a ještě k tomu se to NĚCO dalo předvídat. 2 hvězdičky v tomto případě jsou velký kompliment. Pokud si knihu někdy přečtu v originále, ráda přehodnotím.

Sajdak
25.10.2021 2 z 5

Knihu jsem přečetla poměrně dávno a dlouho jsem jí vůbec nehodnotila, jelikož mé pocity z knihy byly smíšené. Jak se mi kniha líbila, jsem si uvědomila, až při pohledu na nově vyšlý díl. Uvědomila jsem si, že se mi první tři díly série moc líbily, ale nově rozehraný příběh na mě působil příliš uměle. Nelíbily se mi ani vztahy mezi hlavními postavami. Nejhorší mi přišlo asi chování slečny Peregrinové, kdy se ke všem chovala, jako když jim je pět. Měla jsem z celého dílu pocit, že je potřeba vydat další díl za každou cenu. Na nové dobrodružství jsem se docela těšila, ale toto pro mě bylo docela zklamáním, takže další knihy pro mě nebudou.

Péťa86
29.09.2021 5 z 5

Jinými slovy, já to mám prostě ráda. Pokud se někomu líbily předchozí tři díly, tak určitě nebude litovat a s chutí si přečte i tento. Za mě zatím stále platí, že nejslabší byl první díl...

amalis42
13.09.2021 4 z 5

Je to opět něco nového. Mé nadšení zde už trochu opadlo, ale i přes to knihu hodnotím pozitivně. Začíná se opět nový příběh s mnoha dalšími tajemstvími.

zpevSusannah
19.07.2021 4 z 5

Celá tato fantasy série je taková příjemná pohádka na dobrou noc. Člověk se krásně vyklidní a odpočine si od všech těch težkých témat a drsných thrillerů.
Líbí se mi zatím zpracování všech knih a samozřejmě opět jsem se těšila na každou "podivnou" fotografii, která se mi při čtení postaví do cesty.
Americká linie příběhu je krásně oživující, díky ní objeveno nové hlavní téma pro nasledující knihy. Myslím, že se máme ještě na co těšit!
A ano, taky jsem měla chuť Emmu malinko proplácnout - holt ženy :-).

Tuti
07.07.2021 4 z 5

Dočteno!
I když musím přiznat, že ze začátku se trochu táhlo a moc se mi do toho nechtělo...
Ale překonala jsem to a smekám klobouk, protože to zase byla jízda ;-)

Jen mi, jak už tady bylo zmíněno, tentokrát tak trochu vadila slečna Peregrinová a ze začátku i romantické linka mezi Jacobem a Emou...

ladyxx
04.07.2021 4 z 5

Děj knihy se odehrává v Americe, pro změnu převážně v současnosti. Konzervativní podivní v současném normálním světě přináší pár vtipných situací, které jsou hezky vyváženy akčnějšími scénami. Objevuje se zde nová zajímavá podivná jménem Noor, která evidentně bude mít velkou úlohu v další knize. Celkově je to dobré pokračování série, které se zaměřuje na jiné záležitosti, než je boj se stvůrami a netvory, díky čemuž příběh neztrácí grády a kvalita neklesá.

Anna27
28.06.2021

Bohužel jsem nedočetla, jelikož mě strašně štvala slečna Peregrinová. Ty "děcka", kterým je zhruba 90 let zachránily, co se dalo, přežily spoustu nebezpečí a ona jim stejně pořád bude diktovat jak se mají chovat, co mají dělat, hlídat jestli se Ema s Jacobem nemuchlují atd., což mi přišlo absurdní po tom všem, co dokázaly. První 3 díly za mě top, u těch bych skončila.

postrach
03.06.2021 5 z 5

I tento dil se povedl.Je to dlouho co jsem docetla 3 dil a uz si moc nepamatuju.Ted se chystam na posledni 2 a asi si budu muset ozivit zacatek.

Tebby
20.05.2021 3 z 5

Tento díl byl za mě jako na houpačce. Nudné scény střídaly ty akční. Mezi tímto dílem a Knihovnou duší mám mezeru 3 roky, takže mi dost souvislostí utíkalo. A i když jsou mé dojmy v průměru dost neutrální, mám v plánu pokračovat i dál, neboť chci vědět, jak to dopadne. Škoda jen, že byly fotografie zase násilně napasovány do děje. 3*

lucisa.n
17.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Po docela nudném třetím dílu mě tento opět bavil a vrátil chuť ke čtení. Byť začátek byl zdlouhavější, zasazení do současnosti mě bavilo o dost více. Od poloviny knihy už jsem se nemohla odtrhnout. Napínavé až do samého konce, který ale mi zase přišel uspěchaný? Najednou se objeví pták a hotovo :D No uvidíme co pátý díl, pustím se do něj hned.

Lolila
15.04.2021 4 z 5

Začiatok ďalšej trilógie? Hlavný hrdinovia sa tentokrát ocitnú v Amerike, kde sa snažia splynúť s "obyčajnými". Popritom sa znovu dostanú do problémov, objavia ďalších neobyčajných..... Začiatok bol zdĺhavý, ale od polovice knihy sa dej rozbehol. Pohodové čítanie.

evismaior
13.04.2021 4 z 5

75% - čekala jsem, že třetí díl bude poslední, protože bitva s netvory a stvůrami byla vybojována a téma se zdálo vyčerpané, a on ten příběh kupodivu docela zajímavě pokračuje. Tentokrát se přesunul do Ameriky a víceméně do současnosti, kam se s hlavním hrdinou Jacobem přesunuly i podivné děti včetně slečny Peregrinové. Podezřívaví rodiče byli elegantně odsunuti z domu a děti mají za úkol navštěvovat Ďáblův akr a pracovat na obnově světa podivných. Jenže takový nanicovatý úkol většině z nich není po chuti, a když objeví tajné skrýše Jacobova dědečka a kontaktují jeho někdejšího spolubojovníka, dostanou se brzy k mnohem dobrodružnější misi - najít a přivést do úkrytu dosud nekontaktovanou, ale velmi mocnou podivnou - indiánskou dívku Noor, která umí moc pěkně pracovat se světlem. Americký svět podivných se ovšem řídí úplně jinými pravidly, než na jaká byli Jacob a jeho přátelé zvyklí... U všech pokračování původního sirotčince vnímám jako největší slabinu, že se už vytratil ten wow efekt z prvního dílu - nápad s podivnými a hlavně ty dobové fotografie, které první díl pěkně dokreslovaly (vlastně hlavně podle nich autor stvořil jednotlivé hlavní hrdiny). V dalších dílech knihy už ale logicky další fotky hlavních hrdinů nenajdeme, naopak vedlejší postavy, které se často příběhu účastní jen na pár řádcích, jsou do knihy vsouvány záměrně podle toho, jaké fotky se autorovi zrovna dostaly do ruky. A ono je to na tom textu bohužel dost vidět.

Dashmo
25.03.2021 3 z 5

Uff tazky nudny zaciatok. Chvalabohu za poslednych 100 stran kde to nabralo spad a ja sa tesim na pokracovanie.

netopýrek1985
23.03.2021 5 z 5

Tak tenhle díl se mi už zase líbil tak jsem zvědavá na další pokračování.

Pavlnka
23.03.2021 4 z 5

Četla jsem po delší době, tak mi chvíli trvalo, než jsem se začetla. Od poloviny už měl příběh spád a jsem ráda, že mám i pátý díl. Hned se do něj pouštím.