Mapa dní

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Poté co odvrátil obrovskou hrozbu, která téměř zničila svět podivných, se Jacob Portman vrací tam, kde jeho příběh začal – na Floridu. Avšak s tím rozdílem, že teď jsou slečna Peregrinová, Emma a jejich podivní přátelé s ním a snaží se co nejlépe splynout se světem normálních. Ovšem bezstarostné dny na pláži a poznávání reálií 21. století brzy přeruší objev – podzemní bunkr, který patřil Abeovi, Jacobovu dědečkovi. Na povrch vycházejí překvapivé informace o Abeově dvojím životě, dávná tajemství se odhalují přímo před očima. A Jacob začíná poznávat nebezpečný odkaz, který zdědil a který byl jeho součástí dávno předtím, než vstoupil do časové smyčky slečny Peregrinové. V sázce je teď víc než kdykoli dříve. Jacob a jeho přátelé jsou vrženi do temného světa amerických podivných – do světa, v němž existuje jen několik ymbryn a téměř žádná pravidla. V brilantním pokračování úspěšné série o podivných dětech slečny Peregrinové na vás čekají nové zázraky, nebezpečí i láska. Příběh opět provázejí zvláštní dobové fotografie, v tomto zcela novém americkém dobrodružství dokonce barevné....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404936/big_mapa-dni-yrj-404936.jpg 4.1477
Nahrávám...

Komentáře (141)

Kniha Mapa dní

Péťa86
29. září

Jinými slovy, já to mám prostě ráda. Pokud se někomu líbily předchozí tři díly, tak určitě nebude litovat a s chutí si přečte i tento. Za mě zatím stále platí, že nejslabší byl první díl...

amalis42
13. září

Je to opět něco nového. Mé nadšení zde už trochu opadlo, ale i přes to knihu hodnotím pozitivně. Začíná se opět nový příběh s mnoha dalšími tajemstvími.


zpevSusannah
19. července

Celá tato fantasy série je taková příjemná pohádka na dobrou noc. Člověk se krásně vyklidní a odpočine si od všech těch težkých témat a drsných thrillerů.
Líbí se mi zatím zpracování všech knih a samozřejmě opět jsem se těšila na každou "podivnou" fotografii, která se mi při čtení postaví do cesty.
Americká linie příběhu je krásně oživující, díky ní objeveno nové hlavní téma pro nasledující knihy. Myslím, že se máme ještě na co těšit!
A ano, taky jsem měla chuť Emmu malinko proplácnout - holt ženy :-).

Tuti
07. července

Dočteno!
I když musím přiznat, že ze začátku se trochu táhlo a moc se mi do toho nechtělo...
Ale překonala jsem to a smekám klobouk, protože to zase byla jízda ;-)

Jen mi, jak už tady bylo zmíněno, tentokrát tak trochu vadila slečna Peregrinová a ze začátku i romantické linka mezi Jacobem a Emou...

ladyxx
04. července

Děj knihy se odehrává v Americe, pro změnu převážně v současnosti. Konzervativní podivní v současném normálním světě přináší pár vtipných situací, které jsou hezky vyváženy akčnějšími scénami. Objevuje se zde nová zajímavá podivná jménem Noor, která evidentně bude mít velkou úlohu v další knize. Celkově je to dobré pokračování série, které se zaměřuje na jiné záležitosti, než je boj se stvůrami a netvory, díky čemuž příběh neztrácí grády a kvalita neklesá.

Anna27
28. června

Bohužel jsem nedočetla, jelikož mě strašně štvala slečna Peregrinová. Ty "děcka", kterým je zhruba 90 let zachránily, co se dalo, přežily spoustu nebezpečí a ona jim stejně pořád bude diktovat jak se mají chovat, co mají dělat, hlídat jestli se Ema s Jacobem nemuchlují atd., což mi přišlo absurdní po tom všem, co dokázaly. První 3 díly za mě top, u těch bych skončila.

postrach
03. června

I tento dil se povedl.Je to dlouho co jsem docetla 3 dil a uz si moc nepamatuju.Ted se chystam na posledni 2 a asi si budu muset ozivit zacatek.

Tebby
20. května

Tento díl byl za mě jako na houpačce. Nudné scény střídaly ty akční. Mezi tímto dílem a Knihovnou duší mám mezeru 3 roky, takže mi dost souvislostí utíkalo. A i když jsou mé dojmy v průměru dost neutrální, mám v plánu pokračovat i dál, neboť chci vědět, jak to dopadne. Škoda jen, že byly fotografie zase násilně napasovány do děje. 3*

1 ...