Mapa dní

Poté co odvrátil obrovskou hrozbu, která téměř zničila svět podivných, se Jacob Portman vrací tam, kde jeho příběh začal – na Floridu. Avšak s tím rozdílem, že teď jsou slečna Peregrinová, Emma a jejich podivní přátelé s ním a snaží se co nejlépe splynout se světem normálních. Ovšem bezstarostné dny na pláži a poznávání reálií 21. století brzy přeruší objev – podzemní bunkr, který patřil Abeovi, Jacobovu dědečkovi. Na povrch vycházejí překvapivé informace o Abeově dvojím životě, dávná tajemství se odhalují přímo před očima. A Jacob začíná poznávat nebezpečný odkaz, který zdědil a který byl jeho součástí dávno předtím, než vstoupil do časové smyčky slečny Peregrinové. V sázce je teď víc než kdykoli dříve. Jacob a jeho přátelé jsou vrženi do temného světa amerických podivných – do světa, v němž existuje jen několik ymbryn a téměř žádná pravidla. V brilantním pokračování úspěšné série o podivných dětech slečny Peregrinové na vás čekají nové zázraky, nebezpečí i láska. Příběh opět provázejí zvláštní dobové fotografie, v tomto zcela novém americkém dobrodružství dokonce barevné....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404936/mapa-dni-yrj-404936.jpg 4.2349

Sirotčinec slečny Peregrinové 4.

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno, Jota

A Map of Days, 2018

Kniha Mapa dní

domihruzkova

Zatím asi nejlepší díl celé série, těším se na pokračování. Děj se netáhne, pořád se něco mění, neustále cestujete časem a díky tomu ani nedostanete příležitost, abyste se během čtení nudili.

Veruci

Zatím nejslabší díl, který beru jako přemostění k dalším příběhům.
Nesmí chybět v současné době moderní politická korektnost. Zde konkrétně vyhranění se vůči otrokářství a vůči utlačování černé menšiny v Americe 60. let. Přišlo mi to do příběhu dost násilně našroubované, ale doba si holt žádá svoje.

bee88maja

Mapa dní - díl s kterým jsem trochu bojovala, ale v závěru to mělo rychlé tempo, které mi vyhovovalo. Zdá se, že nás čeká ještě mnoho dobrodružství. Rozvijí se to hezky :)

AnselmaAlois

Svět který vytvořil Ransom Riggs je úžasně originální. Přečetla jsem všechny tři díly a zdálo se mi, že tím je příběh náležitě ukončen. Autor si to ale asi nemyslel a tak mě ( a jistě nejen mě) překvapil pokračováním. Byla jsem opravdu zvědavá co ještě tam chce rozvádět, ale kniha mě příjemně překvapila. Rozhodně bylo zajímavé že se chráněnci slečny Peregrinové dostali do současnosti, už to samo o sobě by vydalo na pořádnou bichli, jenže hlavní je, že nebezpečí očividně nebylo v Knihovně duší zažehnané a nestvůry mají další ohavné plány...

Čtení mě bavilo, ale nepřipadá mi to jako pokračování série, spíš jako úplně nový příběh. Kdyby to šlo, strhla bych půl hvězdičky, ale takhle se přikláním na plný počet bodů.

Katulinka69

Pohádka pro dospělé, vždy se vrátím do dětství

Acnaj

Další super díl. Nemohla jsem se odtrhnout od čtení a málem jsem ji přečetla za den. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Aivinka

Co k tomu mám říct? No prostě wow! Další senzační díl plný napětí a ten konec? Nemůžu se dočkat dalšího dílu, autor zřejmě rozjíždí novou stránku podivnosti a rozšiřuje tak svůj geniální svět.

mina5465

Pre mňa zatiaľ najslabší diel. Polovica až trištvrte knihy bola pre mňa úplne zbytočná a keď sa to rozbehlo tak kniha skončila. Tento rok by malo byť ďaľšie pokračovanie na ktoré nás premostil tento diel, ale myslím že by to stačilo zhrnúť do poviedky. Nerada zabíjam čas čítaním zbytočných strán, tak verím že nový diel bude nadupaný. Záver tomu nasvedčuje.

Oceán na konci uličky
Oceán na konci uličky