Povídky podivných

Povídky podivných https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335096/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-povid-TVJ-335096.jpg 4 754 183

Ještě dříve, než slečna Peregrinová vytvořila smyčku – domov a útočiště – pro dnes již dobře známé podivné děti, existovaly příběhy o podivných dětech a zvířatech, které se nejprve tradovaly ústní cestou, dokud se jejich písemného zpracování neujal v roli editora jeden z nejpovolanějších, podivný Millard Nullings. Jedná se o příběhy z historie podivných, ve kterých se dozvíme, že děti nejprve bez problémů žily ve společnosti lidí běžných, obyčejných, ale jejich zvláštní schopnosti a nadání je postupně vytlačovaly na okraj, až je obyčejní lidé vyhnali ze svého středu úplně. Některé z deseti povídek čtenáři zčásti znají ze zmínek v trilogii o podivných dětech ze sirotčince slečny Peregrinové – třeba tu o laskavém obru Cuthbertovi či o holubech z katedrály Svatého Pavla – jiné jsou zcela nové a uvádějí nové, neznámé hrdiny, a kromě jiného se dozvíte o první ymbryně i o tom, jak se postupně naučila vytvářet smyčky, v nichž bylo možno žít.... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Tales of the Peculiar , 2016

verunb
04.08.2021 5 z 5

Moc hezké milé čtení, je to první kniha, co jsem od autora četla a hned valím do knihovny pro Sirotčinec :)

KLHannah
14.01.2021 5 z 5

Povídky podivných jsou kouzelné dílo. Myslím, že kdyby jim nepředcházela trilogie tak by to pro mnohé byly nesmyslné, až hororové, slátaniny. Ve spojitosti, s nám známým, příběhem podivných je to ovšem něco fascinujícího. Tedy alespoň pro mě. Četla jsem každý večer jednu povídku před spaním. I když mě to svádělo číst dál, vydržela jsem. Některé povídky se mi líbily víc, některé míň. Čekala jsem klasické pohádky převedené do světa podivných, ale tohle bylo úplně něco jiného. Doufám, že by Millard mohl vybrat a sepsat ještě nějaké další oblíbené povídky podivných.

Ginosaji
11.01.2021 3 z 5

Musím říct, že oproti všem předchozím knihám mě povídky příliš neoslovily. Ne, že bych se nudila, ale nic to ve mně nezanechalo. Povídky byly krátké stručné a jasné, ale vzhledem k tomu, že měly mravoučnou úlohu a jsou určené čistě malým podivným, pak tomu rozumím a dávám proto tři hvězdy.

Danuše7
10.01.2021 5 z 5

Asi nemám takovou fantazii, ale i mezi podivnými jsou normální lidské typy chování - strach, mamonářství, lhaní mocných.

_Knihomolka_
18.11.2020 4 z 5

Další skvělé podivné čtení, nádherně doplňuje příběhy a historii podivných dětí od fantastického spisovatele Ransoma Riggse.

domihruzkova
21.10.2020 5 z 5

Podivné čtení :)

kamca4151
28.08.2020 3 z 5

Hezké doplňkové čtení k Sirotčinci. Příběhy jsou stále originální, vlastně proč ne. :)

Markett
24.08.2020 5 z 5

Povídkám dávám plný počet hvězdiček, jsou naprosto dokonalé. :)

Booksaddict
22.08.2020 4 z 5

I když vyhledávám knížky jiného žánru a tahle se mi dostala do ruky náhodou, musím říct, že je hodně zajímavá. Magické, mystické pohádky pro dospělé, které určitě vyplnily díru na trhu.

Katulinka69
06.08.2020 3 z 5

Jednorázovka, super

oblakaknih
25.07.2020 4 z 5

4,5/5
Nevím, proč jsem tuhle knížku tak dlouho odkládala. Naprosto jsem si zamilovala svět ze série s podivnými a užívám si každý příběh, který se v něm odehrává.
Nebudu lhát, očekávání byla velká. A téměř do posledního se mi vyplnila.
Nápad vytvořit k sérii i povídky neskutečně oceňuji, protože jsem se tak mohla opět vrátit k příběhu a zjistit i něco o jeho historii.
Moc se mi líbilo, že povídky sestavila a doplnila k nim poznámky jedna z postav série, takže to působilo o něco reálněji a kouzelněji.
Každá z povídek v sobě skrývala nějaké ponaučení, které bylo do příběhu skvěle zasazené a popsané. Jen jedna z povídek pro mě byla trochu zdlouhavá a slabší než ostatní. Nejvíce jsem si asi užila povídku o první ymbryně, povídku s holuby a tu úplně poslední.
Byla jsem dojatá, nadšená, smutná, …
Tahle kniha na mě opět zapůsobila a já se těším, až se k ní někdy vrátím.
Doporučuji!

Liteket
18.07.2020 5 z 5

Povídky jsem doslova četla jedním dechem. Moc hezky postavené příběhy. Navíc chválím odpovídající atraktivní cover design.

Ditules
31.05.2020 4 z 5

Tak já se přiznám, že se mi nejvíc líbila hned první povídka o kanibalech. Ale i ty další byly zajímavé.

lily_maleckova
16.05.2020 5 z 5

Této sbírka povídek je skvělá, neměla by minout žádného milovníka světa podivných ❤️

blackoutzuzi
14.05.2020 5 z 5

Velmi poutavé, krásné a laskavé příběhy, které v sobě ukrývají poselství a ponaučení.

Matita310
03.05.2020 5 z 5

Skvělé příběhy. Klidně by jich mohlo být víc. Přečteno jedním dechem. Rozhodně doporučuji všem podivným čtenářům.

midone
27.04.2020 5 z 5

Na tuto knihu se hodí jen dvě slova.. skvělý nápad.
Tyhle povídky jsou opravdu podivné. Tím nemyslím záporný názor, ba naopak naprosto dokonalou knihu, která vás už od prvních kapitol chytne a nepustí. Vůbec nechápu, jak autor dokázal propojit horor s velmi originální a podivnou pohádkou a už vůbec je nepochopitelné, že to spolu tak fungovalo.

dontbullshitme
27.04.2020 5 z 5

S těžkým srdcem musím říct, že se mi tyhle povídky líbily víc než bajky od Rowlingové, snad to bylo tou temnější atmosférou, netuším, ale doporučuju!

miss_nothing
12.04.2020 4 z 5

Poučení o tom, že bychom měli být vnímavější ke světům dalších osob. Každý má totiž jeden svůj (možná podivný), který se zrovna nemusí projevit na vzhledu. Třetí povídku jsem se raději nahlas a pozpátku neodvažovala číst (viz. tiráž).

Tesset
11.04.2020 2 z 5

No, tak nevím. Jediné dvě povídky, které se týkaly hlavních knih, byly ty o první ymbryně a o zvěřinci. Za mě teda celkem zbytečnost, která ani nemusela být.