Siréna

Siréna https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323526/bmid_sirena-q0T-323526.jpg 4 1102 270

Oceán zachránil Kahlen před smrtí. Je to už dávno, co ji nenechal utonout, a od té doby mu slouží jako siréna. Svým zpěvem láká bezpočet neznámých do hlubin moře, aby tak splatila dluh. Může se pohybovat také na zemi mezi lidmi, ale protože by i jediným slovem mohla způsobit smrt, musí držet jazyk za zuby. Dívá se, jak žijí obyčejní lidé a těší se, až bude taky smět hlasitě mluvit, smát se a svobodně žít. Je smířená se samotou až do konce služby… ale pak se seznámí s Akinlim. Je to kluk, který má všechno, o čem kdy snila. Vypadá dobře, je srdečný, vtipný a bezprostřední, zajímá ho nejenom její krása. Všemožně se s ní snaží komunikovat, úžasně si rozumějí a vztah mezi nimi rychle přeroste kamarádství. Ať chtějí nebo ne, jsou spojeni poutem lásky… A Kahlen chce. Jsou tu však pravidla daná Oceánem a zamilovat se do člověka? To by jistě žádná siréna neměla. Bude muset Akinliho opustit. Žádný člověk nesmí v životě poznat mořský svět sirén. Jenomže poprvé po létech poslušnosti je Kahlen rozhodnutá následovat hlas srdce.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

The Siren , 2009

RoseDadas
19.04.2017 4 z 5

Od autorky úspěšné série Selekce vyšla její prvotina. Siréna je milé, romantické čtení o síle lásky, o rodině a o přátelství. Kiera Cass nám předvedla, že už od začátku psala krásné a chytlavé příběhy.

Any27
16.04.2017 5 z 5

Silné oddechové čtení...Takhle bych tuto krásnou knihu popsala :D Prostě navždy budu milovat Kieru!!!

DracoMalfoy
15.04.2017 3 z 5

Pohodová knížka, která Vás příjemně naladí. Není to žádná hluboká četba, ale na odreagovačku, pro někoho kdo radši táhlejší příběhy určitě poslouží na výbornou.

Kyta
13.04.2017 3 z 5

Kniha o tom, že spřízněné duše si k sobě vždy najdou cestu...
Na Sirénu jsem byla hodně zvědavá, hlavně z toho důvodu, že ji napsala autorka mé oblíbené série.
Siréna je nenáročná kniha, kterou musíte brát do ruky s tím, že si jen chcete zarelaxovat u dobré knížky. Rozhodně neskrývá nějakou extra napínavou zápletku - vlastně od začátku je vám jasné, jak to dopadne... Ale je to tak milé čtení, že to prostě s úsměvem přejdete. Podle mě se celá kniha dost táhla. Četla se lehce, jako jsme ostatně u Kiery zvyklí, ale nebylo to z dějového hlediska moc poutavé. Ale jak už jsem napsala, radši od této knihy neočekávejte hodně, nebo budete zklamaní. :)
Hodně se mi líbila neobvyklá jména postav, hlavně proto, že to tu knihu dělalo zajímavější. Kahlen je sympatická hlavní postava a Akinli je ten typ hrdiny, do kterého se zamilujete stejně rychle jako hlavní hrdinka. Líbila se mi také myšlenka Oceánu, který může přemýšlet, milovat, zkrátka mít stejné vlastnosti jako člověk, ale i jako nadpřirozená věc. A téma sirén - to je tak ojedinělé a nevšední, že vás hned zaujme. Je to celkově zajímavá a originální kniha, o tom nemůže být pochyb.

Sirénu asi není dobré srovnávat se Selekcí. Jsou to úplně jiné žánry a rozhodně není jisté, že když se vám líbila Selekce, bude se vám líbit i Siréna. Ale určitě doporučuji těm, kteří mají zálibu v romantických příbězích nebo kdo vyhledává oddechové knihy.

A na závěr musím opět vychválit tu krásnou obálku, jak už začíná být u Kieřiných knih zvykem. :)

Kayla
09.04.2017 5 z 5

Začátek knihy mi přišel trošku zvláštní. Zprvu jsem se nemohla vůbec začíst, ačkoliv kniha je napsaná velmi čtivě. Také mi chvíli trvalo, než jsem si zvykla na ty neobvyklá jména, ale v polovině už mi ty jména nedělaly žádný problém a já jsem se krásně začetla do velmi zajímavého příběhu.
Siréna je perfektní oddechovka. Mohu jen doporučit :-)

koala
08.04.2017 5 z 5

Je jen málo autorů, od kterých si přečtu vše co napíšou, pokud to jde sehnat a s netrpělivostí čekám na každou další knihu. Kiera mezi tyto autory patří, a přestože už nejmíň dvacet let nepatřím k tzv. "cílové skupině" Kiera mě vždy dokáže chytit za srdce. Tato kniha je její prvotinou a vyšla jen díky velkému zájmu čtenářek o vše, co napíše a já osobně jsem moc ráda, že našla odvahu ji vydat. Možná není dokonalá, ale je hluboce lidská, melancholicky smutná i krutá, něžně romantická, příjemně plynoucí, přesto napínavá. Téma vábivých, smrtících sirén je lákavé. Oceán, jako milující otec i žárlivý milenec je zase originální a skvělý nápad. Děkuji za ojedinělý zážitek.

Madlenkačte
07.04.2017 3 z 5

Hodně nenáročné ale příjemné romantické čtení.

veronika0382
06.04.2017 5 z 5

Krásný, romantický, milý, mýtický a hodně zvláštní román, který vás pohladí po duši.... více v mojí recenzi zde v záložkách :)

simi28
04.04.2017 5 z 5

Moc hezká kniha. Díky stylu psaní jsem si ji neskutečně užila. Autorka tím dokázala, že umí napsat i něco jiného, než je Selekce. Je to zároveň její prvotina, což se cení.
Přesně jako v Selekci umí poutavě napsat příběh, který není nijak zvlášť srdcervoucí, ale je tak dobře napsaný, že vám stránky ubíhají před očima.
Další věc, která je na knize boží, je ta obálka, což není žádné překvapení:).
Příběh Kahlen a Akinliho mě úplně pohltil a já jsem byla posledních padesát stran neskutečně napjatá, jak to dopadne.
Pro fanoušky Selekce je to opravdu nezbytnost!

Peace
31.03.2017 4 z 5

"Být naživu ještě neznamená skutečně žít."

I když je kniha určena spíše mladším čtenářkám - mezi které již nějaký ten letitý pátek nepatřím - příběh se mi moc líbil. Šlo o příjemné osvěžení, protože s tématikou Sirén jsem se v knižní podobě setkala poprvé. Děj je čtivý, oddechový a milý. Svému žánru rozhodně nedělá ostudu. Co také oceňuji je fakt, že nejde o další "sériovku", ale samostatný román.

Janpa
30.03.2017 5 z 5

Mě teda zcela nadchla. Měla jsem ji přečtenou během pár dní a když jsem se začetla, nemohla jsem se odtrhnout. Paráda. Miluju styl psaní této autorky, zatím všechny její knihy mě zaujaly a bez výjimky vtáhly do děje. Vřele doporučuji. :D

Ditules
30.03.2017 4 z 5

Zajímavý námět z mytologie zpracovaný do čtivého příběhu. Kiera přesvědčila, že umí.

lenka7348
29.03.2017 5 z 5

Velmi zajímavé zpracování příběhu o sirénách, které mě bavilo od začátku do konce. Selekce to není, což je vlastně dobře, jelikož tím autorka dokázala, že umí psát i o něčem jiném.

Nejene
28.03.2017 5 z 5

Můj učitel zsv se mě ptal, co se stalo že jsem od obvyklého sci-fi přešla k červené knihovně........

Ale pravda je že Siréna je krásná romantická kniha, kterou si jednou za čas nejspíš musí přečíst každá z nás.

Aires
26.03.2017 5 z 5

Oceán ti daroval život. Teď mu 100 let služ jako Siréna. Nezestárneš ani o den, nebudeš nemocná. V přítomnosti jiných lidí mlč, dokud nenastane čas pro zpěv. Jakmile ten čas přijde, zpívej bez váhání...

Těmito pravidly se řídila Kahlen, kterou oceán zachránil před utopením, celou dobu svojí služby. Teď jí zbývá posledních 20let služby. Jenže potká Akinliho, který si získá její srdce. Ona a on. A mezi nimi samotný Oceán...

Na Sirénu jsem četla hodně kritiky a byla tak připravená na to, že to nebude nic dokonalého. Jenže mě ten příběh kupodivu bavil. Jasně, neseká se tu mečem, nelítá na dracích ani tu nejsou sexy princové Maxonové jako v Selekci. Kahlen je naivka, co se zamiluje na první pohled a celá kniha je jedna velká rozkošná romantika. Ale jinak se čte krásně, bavila mě a i příjemně překvapila.

Sirénu doporučuji, ale pozor- nezkoušejte ji srovnávat se Selekcí. Selekce je jednoznačně lepší, ale také jiná. Siréna je čistá romantika, při jejímž čtení vám v uších hučet Oceán :)

Monyčí
26.03.2017 5 z 5

Jak je u Kiery zvykem, byl to svižný, zajímavý příběh se zajímavým koncem a celkově průběhem. Trochu jsem se ji obávala, ale nakonec mě mile překvapila a navíc ta obálka. Na to, že to byla její první knížka, kterou navíc vydala až po úspěšné série Selekce, tak klobouk dolů a oceňuji, že se to rozhodla ponechat u standalone knihy a neudělá z toho šíleně dlouhou sérii. Můžu jenom doporučit.

natalie2171
25.03.2017 5 z 5

Úžasné, krásně plynoucí, s napětím a překvapivým závěrem.
I když v knize nebylo příliš nezapomenutelných zážitků, i přes to jsem si tento příběh zamilovala - a to jsem z počátku nevěděla, zda ji budu hodnotit lépe než pozitivně.
Podle mě mnohem lepší zážitek než Selekce, ale to je na každém z nás. Také si všímam, jak jsou v jejích knížkách lidé důležití a jaké zastupují místo. A hlavně díky nim měla Siréna to pravé.
Krásné, mýtické a beroucí za srdce. Tak bych knihu popsala.

Princezna22
24.03.2017 5 z 5

Maximální spokojenost. Kniha splnila to co slibovala,nádherný příběh i obálka. Kniha byla strašně čtivá,takže jsem jí přečetla strašně rychle. Akinli a hlavně Kahlen mi byli děsně sympatický!! U knihy jsem dostala chuť na strašně velký dort s tunou šlehačky :-D... Prostě spokojenost!!! Oceán a sirény je něco pro mě trošku jiného než jsem doposud četla a tohle splnilo opravdu vše co jsem od knihy čekala.

dqenisa
24.03.2017 4 z 5

Tahle knížka byla velmi hezká a bylo to zase trochu něco jiného než autorka psala v Selekci. Nazvala bych to takovým osvěženim v její tvorbě. Velmi ocenuji pouziti prersonifikaci Oceanu a popis hlavnich postav. Knizka je romanticky pribeh z prvky napeti. Doporučuji k přečtení.

rosa12
21.03.2017 5 z 5

Tato knihami vyrazila dech, byla naprosto boží