Siréna

Siréna https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323526/bmid_sirena-q0T-323526.jpg 4 1102 270

Oceán zachránil Kahlen před smrtí. Je to už dávno, co ji nenechal utonout, a od té doby mu slouží jako siréna. Svým zpěvem láká bezpočet neznámých do hlubin moře, aby tak splatila dluh. Může se pohybovat také na zemi mezi lidmi, ale protože by i jediným slovem mohla způsobit smrt, musí držet jazyk za zuby. Dívá se, jak žijí obyčejní lidé a těší se, až bude taky smět hlasitě mluvit, smát se a svobodně žít. Je smířená se samotou až do konce služby… ale pak se seznámí s Akinlim. Je to kluk, který má všechno, o čem kdy snila. Vypadá dobře, je srdečný, vtipný a bezprostřední, zajímá ho nejenom její krása. Všemožně se s ní snaží komunikovat, úžasně si rozumějí a vztah mezi nimi rychle přeroste kamarádství. Ať chtějí nebo ne, jsou spojeni poutem lásky… A Kahlen chce. Jsou tu však pravidla daná Oceánem a zamilovat se do člověka? To by jistě žádná siréna neměla. Bude muset Akinliho opustit. Žádný člověk nesmí v životě poznat mořský svět sirén. Jenomže poprvé po létech poslušnosti je Kahlen rozhodnutá následovat hlas srdce.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

The Siren , 2009

vysokaa
10.06.2017 2 z 5

Knížka mě sem tam celkem nudila, celkem mě zaujalo jak se Kahlen dívá na svět, nelíbí se jí móda..atd:D

tereza0901
31.05.2017 5 z 5

Další povedená knížka od Cassové! Vřele doporučuji, pro ty, co milují zakázanou lásku!

tinka99
23.05.2017 5 z 5

Nevím, čím to je, ale zatím se mi líbily všechny čtyři knížky, které jsem od této autorky četla.
Siréna mě vtáhla do děje a chvílemi jsem přestávala dýchat, jak jsem doufala, aby vše dobře dopadlo... :D

katkavasik2908
21.05.2017 2 z 5

Kiera Cass rozhodně umí psát, ale Siréna byla její nejhorší kniha, kterou jsem od ní četla. Začátek byl docela zajímavý, ale pak už jsem některé části přeskakovala. Hlavní hrdinka pořád jen fňukala a ty její ztrápené myšlenky se tam pořád jen opakovali. Konec mě nakonec, ale docela překvapil. Proto jsem nakonec dala knížce dvě hvězdičky místo jedné.

todilka
19.05.2017 4 z 5

Knížky od Kiery plynou rychleji, než všechny potůčky, řeky či Oceánské proudy. Nádherná pohádka!
*čtenářská výzva 2017: kniha, která je autorovou prvotinou.

Lokina
14.05.2017 5 z 5

Krásná, milá, pohodová kniha. Během čtení jsem měla někdy slzy na krajíčku, a to se mi jen tak nestává. Láska mezi Akinlim a Kahlen byla tak roztomile krásná, čistá a kouzelná, nic vtíravého, otravného. K Oceánu jsem ze začátku měla trochu rozpolcené pocity, ke konci však si našel cestu k mému srdci, které s ním soucítilo i s tou jeho tajemností a mýticky děsivou sílou.
To, co udělaly sirény pro Kahlen na konci bylo velmi dojemné a obětavé, daly šanci Kahlen a Akinlimu na štastný a plnohodnotný život.
Za mě je to jedna z nejlepších romantických knih, kterou jsem četla.

Cocina
13.05.2017 5 z 5

Taková YA oddechovka, libilo se mi to, dobre se četlo. Sice závěr se dal očekávat, ale i pres to doporučuji přečíst :)

Sabishej
13.05.2017 5 z 5

Nádherná knížka. :)
Někomu muže přijít dětská (spoiler)
; musejí být spolu jinak zemřou ;
Ale mne pohltila natolik, že to ani nepřipadalo v úvahu.
Už ten příběh mi přijde geniální. Třeba jako že moře potřebuje oběti a normálně se sirénami komunikuje..
Knihu jsem četla jedním dechem - doslova - celou noc. (Proste jsem nemohla usnou aniž bych věděla jak to skončí. :D ) A přiznávám se, že nějaká ta slzička ukápla - hlavně na konci. Vážně doporučuji :)

mac.martina
08.05.2017 5 z 5

Knížku jsem přečetla skoro jedním dechem, nemohla jsem se od té knížky odtrhout jak mě zaujala a pohltil příběh. Knížka je tak hezky napsaná až jsem prožívala děj spolu s Kahlen a Akinlim. I se zbývajícími sirénami jsem soucítila v průběhu děje a popis Oceánu byl takový jako kdybych ho cítila a jako byl žijící lidská bytost, dokázala jsem se do něj vcítit...
Moc se mi to líbilo a ráda se k téhle knížce zase vrátím. :-) Doporučuju k přečtení ;-)

MirijamFrankl
07.05.2017 5 z 5

Na začátku mě to moc nebavilo,sice se to četlo dobře,rychle,ale první setkání s Akinlim mi připadala taková,no,moc pohádková.Později jsem si však Sirénu zamilovala.Kahlen a především Miaka mi nesmírně přirostla k srdci a zvykla jsem is i na to,že Sirény mluví s Oceánem,což mi na začátku připadalo trochu uhozené.
Čte se to neskutečně skvěle,je to návykové,romantické,dramatické a napínavé.
Oceňuji take ten ne stoprocentně šťastný a přeslazený konec.
A poděkování na posledních stránkách knihy je opravdu povzbuzující,autorka se mi líbí i jako člověk,veselá,optimistická,vděčná,mladistvá.
Už se těším,až si přečtu i sérii Selekce.

Emma8
05.05.2017 3 z 5

Nikdy jsem nečetla knížku na toto téma, které je velmi originální a to u této knížky nejvíce oceňuji. Taky ale musím uznat, že selekce je mnohem lepší a jde vidět, že autorka psala tuto knížku jako svou první. 3* dávám za originalitu a pěkný konec.

Suou
05.05.2017 1 z 5

Zbytočný príbeh ...
Knihu som musel dočítať len s povinnosti, lebo nikdy nenechám knihu nedočístenú.
Príbeh mal čo to do seba ale takééé klišé... ah musia byť spolu lebo ináč zomrú ...
No Kiera Cass asi viem písať len takéto jednoduché príbehy.
Ale tak jeden bod dávam, vďaka originálnemu predstaviteľovi hlavnej chlapčenskej postavy v takýchto knihách.

1259
02.05.2017 5 z 5

Velmi dobře napsaný a uchvacující příběh, který vezme za srdce. Přečetla jsem ho během chvilky a sem tam bylo i něco hodně smutného, ale přesto doporučuji.

andrejci
30.04.2017 5 z 5

SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kleous
27.04.2017 4 z 5

Odeechova knizka na zajimave tema, ctu litraturu faktu a knihy se zidovskou tematikou obdobi holocaustu a vzdy si na odlehceni prectu i tyhle "oddychovky" cetla se velmi dobre

Barušinka115
23.04.2017 5 z 5

Tato kniha je úplně úžasná je velmi dobře napsaná a úplně mě pohltil příběh Kahlen a Akinliho a nakonci knihy jsem se rozbrečela, protože mi bylo opravdu líto že Kahlen musela opustit Oceán a ostatní sirény ale zároveň jsem byla šťastná že se Kahlen mohla vrátit k Akinlimu a mohla s ním žít. Opravdu moc se mi líbí i její obálka.

Torievik
22.04.2017 5 z 5

Zpočátku na mě děj knihy působil ponuře, povrchně a snadno předvídatelně. Po několika stránkách mě vtáhla do děje, naprosto mě zaujala a každou stránku jsem hltala s očekáváním co nastane dalšího. Je to úžasná kniha se silným příběhem, vřele doporučuji!

JanaDor
22.04.2017 3 z 5

Doporučila bych ji hlavně mladým dívkám, které mají rády romanci a fantasy. Věřím, že se bude většině líbit. Je čtivá, postavy jsou sympatické a romance je opravdu krásně popsaná.
A co vadilo mě, jakože ne mladé čtenářce? Lezl mi na nervy vymyšlený svět Sirén. Pro mě si tam spoustu věci protiřečilo.

Marušišinka
22.04.2017

Tato kniha mě hrozně moc zklamala... :( Myslela jsem si ( a snad i trochu přála), že to bude pecka stejně jako její obálka ( nebo Selekce), ale opak je pravdou... :'( Celá kniha je vlastně jenom o žalu a nemá to ABSOLUTNĚ žádný příběh... Není to ani aspoň nějaká slaďárna, je to prostě o ničem... Takže Selekce BOMBA, ale Sirena neeee :(

hledaseniki
21.04.2017 3 z 5

Šílenství jménem Kiera Cass mĕ minulo, ale když jsem vidĕla obálku Sirény, tak jsem neodolala, obzvláštĕ když vezmu v potaz, sirény coby mytologické postavy mám ráda. Sirénu vydává nakladatelství CooBoo, což znamená jedno - že jde o literaturu pro mladší čtenáře v tomto případĕ spíš čtenářky, upřímnĕ YA se nevyhýbám, ale není to co bych musela číst pravidelnĕ, abych byla upřímná tak u YA literatury očekávám, že bude mít nĕco navíc, nĕco co knihu odliší od té hromady romantických slaďáků, které vycházejí dost pravidelnĕ a v případĕ Sirény mi to nĕco navíc chybĕlo. Nechápejte špatnĕ, ono se to čte vážnĕ samo, jenže i když autorka využila dost netradiční a opomíjené téma sirén, tak to nebylo to pravé, chápu, že zápletka je jednoduchá právĕ kvůli tomu čtenářskému publiku. Kathlen je sympatická slečna, která si svůj osud bere hodnĕ k srdci a stále se nemůže srovnat s tím, že zabíjí nevinné, ostatní sirény jsou zrovna tak sympatické, jen jdou jejich osudy stranou, což je docela škoda, protože možná v tomhle mohla autorka rozvíjet příbĕh, jistĕ láska tam být musela. Co se Oceánu týče, musím říct, že to byl otrokář, jeho role byla sice podstatná, ale opĕt jsme se nedostali k jádru vĕci a to proč se vlastnĕ živí lidmi, myslím že ten příbĕh to chtĕlo trochu víc prohloubit. Vĕtšinu času tráví Kathlen sama, takže to té zápletce také příliš nepomohlo a myslím, že je to škoda, protože to potenciál mĕlo, jen to chtĕlo vĕtší hloubku. Závĕr byl na můj vkus moc sladký a absolutnĕ mĕ neuspokojil. Autorčina prvotina nebyla špatná, možná kdyby mi bylo šestnáct dokázala bych si to užít mnohem víc, ale bohužel to už mi dávno není!!! Je to čtivé, hlavní hrdinové jsou sympatičtí, dokážete jim fandit, jenže celkový motiv až moc prostý.