Siréna

Siréna https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323526/bmid_sirena-q0T-323526.jpg 4 1102 270

Oceán zachránil Kahlen před smrtí. Je to už dávno, co ji nenechal utonout, a od té doby mu slouží jako siréna. Svým zpěvem láká bezpočet neznámých do hlubin moře, aby tak splatila dluh. Může se pohybovat také na zemi mezi lidmi, ale protože by i jediným slovem mohla způsobit smrt, musí držet jazyk za zuby. Dívá se, jak žijí obyčejní lidé a těší se, až bude taky smět hlasitě mluvit, smát se a svobodně žít. Je smířená se samotou až do konce služby… ale pak se seznámí s Akinlim. Je to kluk, který má všechno, o čem kdy snila. Vypadá dobře, je srdečný, vtipný a bezprostřední, zajímá ho nejenom její krása. Všemožně se s ní snaží komunikovat, úžasně si rozumějí a vztah mezi nimi rychle přeroste kamarádství. Ať chtějí nebo ne, jsou spojeni poutem lásky… A Kahlen chce. Jsou tu však pravidla daná Oceánem a zamilovat se do člověka? To by jistě žádná siréna neměla. Bude muset Akinliho opustit. Žádný člověk nesmí v životě poznat mořský svět sirén. Jenomže poprvé po létech poslušnosti je Kahlen rozhodnutá následovat hlas srdce.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

The Siren , 2009

Kačkaknihomol
26.07.2017 odpad!

Kniha byla prodána jen za účelem marketingu. Je to nudná kniha, která jako by vypadla z Wattpadu. Prvek fantasy je tu jen proto, aby v knize nebylo tolik vaty. O sirénách se nedozvíme absolutně nic, to stejné je i u toho, proč Oceán potřebuje své oběti. Za to Kahlených pocitů a depresí je tu habaděj. Troufnu si tvrdit, že tvoří minimálně polovinu knihy. Její myšlenky se navíc stále opakují, což je opravdu otravné. A nakonec finále! To vysvětlení bylo úplně debilní a nelogické. Hlavně, že už byl konec. Kdyby na mě čekalo dalších sto stran, vzdám to.

nika.moravec
19.07.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila moc,měla originální téma a byla napínavá.Jen mě mrzí,že po celou dobu se stupňoval děj,ale ten konec byl hodně useknutý.Dalo by se to ještě rozepsat.

BarkaS
18.07.2017 2 z 5

Je z toho strašně cítit, že to je prvotina a vlastně moc nerozumím tomu, proč to autorka trochu neučesala a nedala si s tím trochu práci jako to dělají jiní. Škoda, mohlo to být fakt super. Místo toho je to ploché, chybí tomu hloubka a emoce (navzdory tomu, že je to jimi zdánlivě prošpikované), s hrdinkou se člověk nemůže sžít.

Adelin239
16.07.2017 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se těšila, protože jsem od spisovatelky četla předchozí knihy, ale nakonec kniha byla úplně jiná, než jsem si představovala. Ale i tak byla kniha skvělá, zajímavá a hlavně neobvyklá.

lumiluvi
14.07.2017 4 z 5

Skvělá kniha, dostala jsem se k ní díky Selekci, ráda si ji znovu přečtu. Příběh je originálně a krásně pojatý.

marketa262
13.07.2017 3 z 5

Jak tak koukám, budu asi jedna z mála, kterou tahle kniha fakt nenadchla. Začátek se mi líbil a vypadal slibně, ale pak se mi děj moc nelíbil a přišlo mi to jako přemílání pořád toho samého. A "postava" oceánu mi přišla příšerná - nápad zajímavý, ale nějak mi to prostě vadilo. Autorčinu Selekci miluju, ale tohle mě vážně zklamalo.

Lucik100
12.07.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Přečetla jsem jí díky Selekci a nezklamala. Jenom konec byl takový smutný, že zapomněla na ostatní sirény.

marketa8548
11.07.2017 5 z 5

Knihu jsem precetla za jeden den. Miluji pribehy nadprirozena, proto kdyz jsem uvidela jen titul, tak jsem byla nadsena. Popravde jsem cekala trosku vice akce, mystickych udalosti. Cele to bylo trosku uknourane a hlavni hrdinka 3/4 knihy v depresich, presto hodnotim 5 hvezdami za napad, obalku a ctivost.

PajusenkaB
09.07.2017 4 z 5

Jelikož jsem si zamilovala Selekci (pouze první tři díly a povídky), rozhodla jsem se pro četbu i vedlejší knihy této autorky. A kniha mě hned chytila za srdce! Začátek je velmi krásně napsaný, příběh je takový jednoduchý, ale přesto krásný. Dožral mě lehce až konec, kdy se jako by všechno vrátí do "normálu". Respektive, rozuzlení je lehce povrchní, nicméně nenapadá mě, jak jinak by to mohlo být (situace je docela napnutá, řešení tedy poněkud nadpozemské i na téma knihy). Konec ohledně Akinliho a Kahlen mohl být trošku rozvedenější - zdá se, že pro autorku jsou konce knih docela těžké - viz Selekce díl První. Nicméně i tak přidávám knihu do knihovny vedle Selekce :)

AnnaNes
03.07.2017 5 z 5

Skvělá kniha, kterou jsem přečetla za jeden den. Všem rozhodně doporučuji. Příběh, který čtu poprvé a podobný jsem nikde nenašla.

vendy6619
03.07.2017 5 z 5

Naprosto zbožňuju styl psaní Kiery! Je tak lehký, odpočinkový a nenásilný. Člověk se do něj ponoří jak Siréna do vody a nechce ven. A tak jsem se nechala unášet temnými vodami Oceánu a poslouchala hlas Sirén, že jsem si myslela, že se topím stejně jako Akinli v Kahlen. Nádherná knížka! Naprosto okouzlující, romantická a taková jak jsem u Kiery zvyklá! :)

Dominika_a
28.06.2017 5 z 5

První kniha, kterou jsem od této autorky četla. Zaujala mě hlavně tím jak vypadala. Už když jsem si přečetla prvních pár vět, kniha mě okamžitě chytla, a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Za mě dech beroucí příběh , kniha se četla velmi dobře, a určitě doporučuji dále. A Oceán vykreslený jako postava , která dokáže milovat , i když trochu jiným způsobem, je k zamilování!

Lucibuska
27.06.2017 4 z 5

Siréna je pěkná, mila knizka. Má to takový odpočinkový dej a mě se to líbilo. Rozhodne to na Selekci nemá, ale mě se to i tak líbilo. Knihu jsem měla za jeden večer přečtenou.

helena19
27.06.2017 4 z 5

Knížka byla pěkná, ačkoliv na sérii Selekce to nemá. Ze začátku mi přišla poměrně nudná, nebo spíše se tam opakovalo pořád dokola to samé, jako jak nudný je svět sirén, co musí dělat, jak se chovat, stěhovat se atd...Když se objevila postava Akinliho, knížka nabrala trochu spádu, zejména při pasáži odehrávající se v Port Clydu. Poté, jakoby autorka ztratila energii a celý příběh začal zase upadat do chvíle než Akinliho s Kahlen postihlo to samé. (btw. nechci víc vyzradit). Takže za mě celkem uspokojivé, ale asi bych se raději vrátila k Selekci než k této knížce. :)

micina41mnau
27.06.2017 5 z 5

Kniha mě velice překvapila. V dobrém. Skvělá zápletka, děj plynulý... A oceán jako postava - Komu by se to nelíbilo.

andrea1970
18.06.2017 5 z 5

Siréna byla první knihou, kterou jsem od autorky četla. Selekce je dle recenzí lepší, proto jsem si záměrně přečetla nejdříve Sirénu. Musím říct, že se mi kniha velmi líbila. Námět příběhu byl zajímavý, kniha velice čtivá, užila jsem si ji. Dokonce jsem si občas u knihy pobrečela. :) Miluju knihy s nádechem fantasy a tahle byla opravdu moc fajn, určitě ji doporučuji. Teď už se těším i na Selekci. :)

klarinka9974
16.06.2017 5 z 5

Úžasné, skvostné a krásné. Co víc dodat. Autorka je skvělá a od jejich knih se člověk jen tak neodtrhne. Celý děj jsem si užila od začátku dokonce a každé slovo jsem hltala jako vodu v oceánu :)

Xena011
14.06.2017 2 z 5

Zajímavý námět, hezky zpracovaný oceán, ale to je asi tak vše. Příběh nezaujal a nepřekvapil, vztah hlavních hrdinů se pořádně nikam nerozvíjel a najednou byl konec, všechno dobře dopadlo, jak už to v pohádce bývá. Co mě potěšilo, byla zmínka o Franci Kafkovi a Mlčení sirén zmíněné v ději. Myslela jsem si, že to bude další super kniha, ale velmi mě zklamala.

veronika9143
14.06.2017 4 z 5

Romantické čtení na teplé letní večery. Nádherně vykreslený oceán a srdceryvný příběh. Moc pěkná kniha.

pajka0071
11.06.2017 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se těšila, a nezklamala mě. Příběh se mi moc líbil. Krásný konec. :)