Šílené výčitky

Šílené výčitky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353246/bmid_silene-vycitky-4zR-353246.jpg 3 1086 321

Novinka od autorky Sedmilhářek a Manželova tajemství je konečně tu! Pedantská účetní Erika a bohémská violoncellistka Clementine toho mají společného jen málo, ale přesto jsou prakticky odjakživa nejlepší kamarádky. Jenže zatímco bezdětná Erika by pro Clementine strčila ruku do ohně, nábožně lpí na každém slovu své kamarádky a s oblibou jí radí, jak vychovávat dcery, Clementine se do téhle role nechala kdysi vmanévrovat svou soucitnou matkou a po většinu času jí ta její otravná obdivovatelka pořádně leze na nervy. A pak je jednoho krásného, slunečného dne pozve obě i s jejich manžely, Samem a Oliverem, Eričin soused na grilování. Co se na nějaké obyčejné garden party mohlo přihodit tak strašného, že teď všichni litují, že pozvání přijali? A hlavně – čí je to vina?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Truly Madly Guilty

kalimaskry
17.05.2018 3 z 5

Asi zatím nejslabší příběh, co jsem od LM četla. Charakteristika osob dobrý, námět dobrý.. rozuzlení a ukončení by si zasloužilo lepší zpracování. Za mě ***

biairicia
15.05.2018 1 z 5

Celkem smutné je, že nejlepší část knihy měla jen pár stránek a lidsky to byla ta část vlastně nejsmutnější (zjištění pravdy o nerudném sousedovi). Tato kniha mě opravdu nebavila. Jsem ráda, že to mam za sebou. Po Manželovo tajemství a Na co Alice zapomněla je pro mě tato kniha velkým zklamáním. A vlastně mě to i naštvalo. Po věčném za mě až otravném ,,Kdyby jsme na to grilovaní nešli?'' a ,,A proč jsme tam šli?'' vlastně nic moc nepříjde. Jen trochu zpatlaný traumatický zažitek, který vlastně tak traumatický díky bohu není. Nevím, tohle se prostě nepovedlo. Zbytečně dlouhý a vlastně o ničem s mnoha nedokončenými aspekty. Bohužel nedoporučuju. Jsem tak otrávená, že mám strach šahnout po další knize od této spisovatelky :(

petjanca
15.05.2018 3 z 5

Ne a ne. S každou knížkou po Sedmilhářkách mám nějaký problém. Přijde mi, že jejich kvalita klesá. Žánrově už to taky není až tak thriller, spíš opravdu jen román pro ženy. Šílené výčitky mají konec zajímavý. Nicméně začátkem jsem se nemohla prokousat. Zbytečně roztahované... Snad se v další knize vrátí ke svým začátkům typu Manželovo tajemství.

Mambinkaa
15.05.2018 2 z 5

První polovina knihy byla opravdu nudná, a stálo to hodně přemáhání ji číst. A ani později rozvinutý příběh mě nijak výrazně nezaujmul.

konformita
07.05.2018 5 z 5

Paní M nás opět nepřekvapila. Vybroušeno k dokonalosti. Ona je fakt neskutečná. Nebezpečně nakažlivé s vysokou rychlostí Vám napadne mozek a nedá pokoj, dokud nedočtete! Pozor!

Liana
06.05.2018 3 z 5

Liane Moriarty je moja najobľúbenejšia autorka. Napriek tomu táto jej kniha je slabšia ako predošlé. Príbeh zase krásne psychologicky spracovaný do detajlu z pohľadov jednotlivých postáv. Aj téma veľmi dobrá. Napriek tomu mi tam čosi chýbalo. Možno to bolo tým, že tentokrát autorka napínala až umelo dlho čitateľov, čo sa to vlastne udialo na tej grilovačke a keď konečne som sa k tomu dostala, zrazu sa všetko zázračne rýchlo začalo naprávať a v podstate akoby rýchlo rýchlo ukončovat.

Kajky
04.05.2018 5 z 5

Liane Moriarty mám velmi ráda, a proto jsem si chtěla koupit i tuto knihu. Musím říct, že ze začátku mě kniha příliš nebavila, ale potom jsem byla čím dál víc zvědavější, co se na oné grilovačce stalo, že už bylo opravdu těžké knihu odložit. Kniha se mi nakonec celkově moc líbila!

Doubravka1975
04.05.2018 5 z 5

Co se mohlo stát na obyčejné zahradní grilovačce a proč mají všichni šílené výčitky? Něco takového bych teda zažít nikdy nechtěla. Moc se mi líbí styl psaní a psychologické rozebrání postav, pocitů a mezilidských vztahů. Hodně mě zaujalo rozebrání nemoci hromadění.

Acquenta
13.04.2018 4 z 5

Trvá příliš dlouho, než se člověk vlastně dopátrá, co se stalo. Příběhy hrdinů mě moc neoslovily, málem jsem přeskakovala stránky, abych už se dozvěděla, co se na grilovačce stalo. Autorka ale umí napínat, to se musí nechat. Druhá polovina byla skvělá, to se četlo jedním dechem....moc to sice nechápu, i já, jako matka mám oči i vzadu, co se týče dětí, ale je to hrozná situace, která se bohužel může stát komukoli z nás...a je dobře, že se o ní píše...a příběh Harryho mě téměř rozplakal....

HanaMalina
12.04.2018 3 z 5

Jako oddechová knížka super, zajímalo mě co se onoho dne na grilování stalo a proto mě to nutilo číst dál a dál. Určitě po knize znovu nesáhnu, vidím to na jedno přečtení a opět poslat dalšímu čtenáři :-)

saez
09.04.2018 4 z 5

Nejprve jsem měla problém se začíst, ale pak děj dostal spád a nutil zjistit, co se to vlastně stalo a jak to ovlivnilo všechny aktéry. Moriarty je autorka oddechovek, které vás občas nutí k zamyšlení.

trape
03.04.2018 2 z 5

Přečteno pouze ze zvyku knihy dočítat.Vyloženě trápení a ztráta času.

JancaKube
27.03.2018 5 z 5

První část knihy se mi, na rozdíl od jiných komentářů, četla velmi dobře. Zajímalo mě co se na grilování stalo. Když jsem se to dozvěděla, knihu jsem vysloveně hltala. Bohužel se mi pak zdálo, že svižné tempo i zajímavost příběhu upadá. Ke konci jsem se skoro nudila. Doufala jsem ještě v nějaké wow nakonec ale nepřišlo. Každopádně ale slyl této spisovatelky mě baví. Psychologie postav byla pěkně vykreslena a každá z nich mě zajímala. Dala bych 4,5 hvězdičky ale to nejde. Za mě ale knihu rozhodně doporučuji. Možná jsem je ke konci knihy neměla na čtení takovou náladu.

princesse
26.03.2018 3 z 5

Druhá kniha od této autorky a určitě slabší než Manželovo tajemství. Tak půlka knihy mi moc nesedla. Místy jsem i přeskakovala řádky. Ne že by to bylo úplně špatné, ale žádná "pecka" to tedy rozhodně nebyla. Čekala jsem "něco", ale nepřišlo to ...

radus
24.03.2018 3 z 5

Vůbec jsem se do této knížky nemohla začíst, dá se říct, že prvních 200 stran bylo o ničem. Jelikož jsem ženská zvědavá, tak jsem chtěla vědět, co se na té grilovačce přihodilo. Konec byl mnohem zajímavější a svižnější a vše do sebe pěkně zapadlo.

Ywonek
24.03.2018 5 z 5

Teda musim rict, ze tato kniha se autorce velice povedla. Super cteni od zacatku az do konce.

Alyx
20.03.2018 4 z 5

Do téhle knížky jsem se nějak nemohla začíst. Zkusila jsem to třikrát a vždycky jsem ji odložila. Normálně by to pro knížku u mne byla konečná, ale Moriarty mě ještě nezklamala, tak jsem si dala oddech a další pokus. A bylo to jako rozjíždět se na starém kole, nejde to, nejde, nejde a pak to nějak lupne a už to jede samo. Jamile došlo k "lupnutí", už jsem ji nemohla odložit. A i když, když už se dozvíme, co se stalo na grilování, je téměř okamžitě jasné, na co Erika zapomněla a co se stalo chudáku Harrymu, když se to pak potvrdí, je to velmi silný moment. Nikoliv silnější než to, co se stalo na grilování, ale téměř stejně silný. (tak jo, ořvala jsem to... :-) Oboje.

PetK
20.03.2018 4 z 5

Moriarty mě baví. Umí napětí, a tady se mi hodně líbily i popisy vztahů, ať už manželů nebo kamarádek. Její knížky jsou to, čemu říkám "inteligentní ženské čtení", romány se špetkou dramatu. Je to prostě dobrá oddechovka.

nikol.ami
19.03.2018 3 z 5

Napínavá kniha, vždy po dočtení kapitoly jsem se musela pustit do další. Nicméně, po dočtení celé knihy bych to shrnula asi takhle - nebyl tam takový ten pocit dokonale promyšleného příběhu, jako například u Sedmilhářek :-)

PetraBery
18.03.2018 4 z 5

Příběh o tom, jak malá chvilka nepozornosti může změnit život všech zúčastněných. Dlouhou dobu čekáte, co se vlastně stalo na onom grilování. Autorka nám přiblíží manželství cellistky Clementine se Samem a její kamarádky Eriky s Oliverem. A na povrch vyplouvají vzpomínky na minulost i věci, které nás formují pro další život. Čtivé jako vždycky, ale mezi nejlepší od autorky bych nezařadila.