První stříbrná kniha snů

První stříbrná kniha snů

První díl nové trilogie od Kerstin Gierové, autorky oblíbených Drahokamů! Tajuplné dveře s klikou ve tvaru ještěrky, mluvící sochy a zdivočelá chůva se sekerou… sny Liv Silberové jsou poslední dobou docela strašidelné. Obzvlášť jeden ji neustále pronásleduje. V tomhle snu je v noci na hřbitově a pozoruje čtyři kluky během jakéhosi podivného magického rituálu. Ti kluci jsou jí ale povědomí a není to náhoda, skutečně existují, chodí totiž s Liv do školy a vlastně jsou docela fajn. A někteří teda obzvlášť ;) Opravdu strašidelné – ještě strašidelnější než jakýkoli hřbitov v noci – je to, že tihle kluci o ní vědí věci, které by ve dne nikdy nahlas neřekla, leda ve snu. Jak je tohle možné? Je to pořádně zamotaná hádanka, ale hádankám nemohla Liv nikdy odolat…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/202397/prvni-stribrna-kniha-snu-202397.jpg 4.5815

Stříbrná kniha snů (1.)

Silber: Das erste Buch der Träume (2013)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
Počet stran:352
Překlad:Tereza Pecáková
Autor obálky:Linda Marečková
Vazba knihy:vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7447-607-5

Eduarda

Dlouho po dočtení jsem obraz té chodby nemohla vyhnat z hlavy. V pozitivním slova smyslu. Tenhle nápad je na knížce to nejlepší!

Denisa153

Autorka má neuvěřitelní talent psát v podstatě o ničem. Nevím jestli jsem sama, ale přišlo mi, že v knize se prostě nic moc nedělo. Jen Liv běhala ve snu po chodbě... (nechce spoilerovat). I přes to, že by se podle mě kniha dala skrouhnout asi tak na polovinu, musím říct, že to bylo hrozně čtivé. Děj nebyl zbytečně natahovaný jen prostě o ničem - autorka to prostě umí podat. Co bych také měla asi zmínit je to, že se mi líbí postavy. Líbili se mi jejich charaktery a přišli mi dobře propracované. Rozhodně si přečtu druhý díl.

Makaja

V podstatě blbost, ale bravurně napsaná. Obdivuju autorčinu fantazii. Člověk se je těžko může odtrhnout, já přečetla za 3,5 hodiny. Děj vtáhne a nepustí.
A něco pro zasmání, jakmile se objevila chodba, vybavil se mi okamžitě seriál Křeček v noční košili

OndřejMergl

Od první kapitoly mě překvapila neskutečná čtivost příběhu, obrovský respekt před autorkou za její slohové schopnosti, které z průměrné zápletky udělaly vynikající knihu.

Už dlouho jsem nečetl něco tak obratně podaného, navíc v úžasné obálce. Příběh sice průměrný, ale i tak příjemné překvapení!

Magič

Velmi čtivá kniha s plynulým dějem. Postavy jsou sympatické a některé i vtipné a autorka vás vtáhne do skrytu příběhu jakoby nic. Napínavé je to až do samého konce a já se nemůžu dočkat na další díl!

Rea1307

Zajímavé, zvláštní, tajemné.. Kniha se mi moc líbila, ale je v ní dost věcí, které jsem nepochopila. Třeba to, kde najednou získala Liv schopnosti?

Dakarianna
30.12.2017

Drahokamy nastavily laťku pěkně vysoko, ale tato kniha i tak předčila má očekávání. Skvělý nápad, konečně opravdu sympatická hlavní hrdinka, božská čtivost a jako třešnička na dortu nádherná obálka. Už se nemůžu dočkat až se dostanu ke druhému dílu.

Leanis
21.12.2017

Kerstin Gier nas opět překvapila novou sérii. Nenechte se ošálit, možná to nesahá předchozím Drahokamům ani po kotníky, ovšem, stále je to kniha kterou zhltnete za pár hodin. Prostě se od ní neodtrhnete! Kniha má úžasný a zajímavý námět založený opravdu na jistých vědeckých faktech, ovšem, samozřejmě je zde kupa fantastična :)
Jsem jediná, kdo si tak zamiloval Henryho a Graysona?

Lussi2345
06.12.2017

Za mě super...

brzda.
30.11.2017

úžasná kniha

book123
24.11.2017

Kniha je průměrná. Takových knih je strašně moc. Liv mě celkem štvala chováním. Uvidím, jestli knihu dočtu. Prosím o zprávy s tipy na dobré knihy.

romika
23.11.2017

Na to,ze je urcena pro jinou vekovou kategorii,jsem ji zhltla a libila se mi.

Vojtos
19.11.2017

MEGAAA BOŽÍ!!

185Sera
10.11.2017

Úžasná kniha
Fakt NEJLEPŠÍ KNIHA NA SVĚTĚ!!!!!!
Ze začátku mi Grayson, Henry atd. prostě ta čtyřka připadala tak strašně nafoukaná a prostě příšerná, ale až se Liv s její rodinou nastěhovala spolu s mámou a Miou tak se Grayson začal chovat líp a dobře nakonec se ukázal jako starostlivý starší bratr ;)
Ale přezdívka sýrová holka... no nevim co říct trapnější přezdívku první školní den dostat fakt nemohla. Ze začátku bych vážně netipla že Liv a Henry budou spolu. A teď úplně jiné téma. Secrecy to je taková zmije! Ztrapňovat celou školu přes internet když máš skrytou identitu, fakt mě nenapadá horší strapňování. Jinak mě kniha absolutně zaujala doporučuji fakt super.

Ewik
07.11.2017

Ráda poznávám nové autory a toto "setkání" je milým překvapením. Kerstin Gier stvořila úžasně tajuplný snový svět, kde se fantazii meze nekladou a kdokoliv může být čímkoliv. Ne každému se zdá o duze a jednorožcích. Ve stínech se může totiž ukrývat i zlo.
Návyková, čtivá, originální atmosféra mě přikovala ke stránkám dokud jsem nedočetla. Postavy byly zajímavé, uvěřitelné a některé z nich i velmi sympatické. Také oceňuji úderný humor hlavních postav, zdařilému nápadu tleskám a na další díl se těším.

Clarrisa
26.10.2017

Po přečtení Drahokamů jsem se bála zklamání, že kniha nebude tak dobrá jako předešlé... ale bála jsem se úplné zbytečně. Příběh mě hned na začátku vtáhl do děje a úplně pohltil.

Upozornění: Pokud knihu čtete v knihovně, autobuse, na koncertě, nebo při hodině dějepisu(jako já), tak si knihu raději schovejte na doma... mohlo by se vám totiž stát, že se začnete nezastavitelně smát. A věřte mi, není zrovna příjemné, když na vás vyjeveně civí celý autobus ;)

Nathanielka
25.10.2017

Sérii Drahokamy jsem naprosto zbožňovala a proto nechápu, proč jsem tak dlouho odolávala této trilogii. Kerstin mě zase nezklamala, z prvního dílu jsem nadšená, příběh je skvělé koncipovaný, vtipný, napínavý a sny jsou moje oblíbené téma. Samozřejmě nemohu opomenout postavy, které si zamilujete. Liv, Mia a také Grayson a Henry, i záporňáku je tam více, ale nebudu nic prozrazovat. Secrecy si svoje tajemství zachová.

juni
22.10.2017

Na této knize mě zaujala obálka, a proto jsem ji musela mít. U příběhu jsem se zasmála a strašně dobře se mi četl. Tak jsem si hned běžela pro pokračovaní.

Tetis
17.10.2017

Skvělá knížka, jak se od Kerstin dalo čekat. Už se těším na další díly a doufám, že vydá ještě spoustu stejně dobrých knih :-)
Já bych se teda někdy taky chtěla dostat na chodbu mezi sny. Tohle Liv závidím.

MiraiYume
13.10.2017

Výborný námět a zpracování naprosto skvělé! Sice už nějaký ten rok nejsem cílová skupina, ale musím říct, že mě kniha opravdu vtáhla do děje. Je skvěle napsaná, svěže, lehce, přitom opravdu kvalitně. Až tedy na tu korekturu! Nevím, jestli se mi do rukou nedostalo nějaké vadné vydání, ale chyb tam bylo opravdu požehnaně. Nicméně se okamžitě vrhám na pokračování, protože styl spisovatelky se mi velmi líbí. Kdyby mi bylo 17, byla bych z této knihy asi dokonale unesená. Teď jsem prostě jen unesená :-)

girdi
13.10.2017

Maximální spokojenost, výlet do světa snů se mi moc líbil. Čte se to skoro samo. Ačkoliv jsem byla k zápletce původně skeptická, musím přiznat, že to v příběhu funguje skvěle. Postavy jsou báječně vykresleny a autorka předestírá dostatek tajemství, která vás nalákají k dalším dílům.

Any27
03.10.2017

Trochu šílené, ale jinak naprosto roztomilé!! Ani jsem od této německé spisovatelky nečekala tolik! Grayson? naprosto úžasný!!! A Henry? naprostý debil!!
Určitě toto snové putování doporučuji!

lenka7348
15.09.2017

Nepatřím sice do cílové skupiny náctiletých, ale ''První stříbrná kniha snů'' se mi moc líbila. Paní Gierová prostě umí psát knihy, které jsou čtivé, napínavé a s neotřelými náměty. Za mě doporučuji a určitě si nenechám ujít další díly.

Audrina
11.09.2017

Od autorky jsem před lety četla sérii Drahokamy, která mi přišla opravdu dokonalá. Byla jsem zvědavá, jak na mě bude působit její další série, zvlášť ve věku, kdy už mi není náct. Ale Gierová dokázala, že její knížky jsou opravdu skvělé. I když už nepatřím do cílové skupiny, čtení jsem si užila. Příběh je zajímavě rozpracován a jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet.

SBH
11.08.2017

Knihu jsem poprvé četla před třemi lety a okouzlila mě. Díky ní jsem se zamilovala do autorky K. Gier. Jelikož letos vyšel k sáze třetí díl, rozhodla jsem se zážitek osvěžit.
Došlo k lehkému zklamání. Napoprvé jsem byla uchvácena tajuplnými záhadami a napjatě očekávala rozuzlení. Bohužel se však zápletka ukáže jako velmi přímočará, tudíž napodruhé ztratí veškerou přitažlivost. V Drahokamech se autorce daří čtenáře mystifikovat mnohem důvtipněji. Jinak se (v Knize snů) lze jako obvykle spolehnout na zábavný děj, vtipné hlášky a příjemně ironickou a chytrou hlavní hrdinku.
Největším záporem knihy je překlad a následná (nejspíš úplně chybějící) korektura. Velmi často věty nedávaly vůbec smysl. Zmíním jednu perlu za všechny - "nohama si objala kolena".
Body kniha dostává za neotřelý námět a opravdu krásnou obálku.

KaileyBlot
10.08.2017

Úžasný! Gierová to prostě umí! Opět vytvořila naprosto fascinující svět plný tajemna a záhad. K tomuhle se nedá říct nic negativního, je to prostě dokonalé. Čtivé, vtipné, sladké - přesně to, co od knížky potřebuju. Moc doporučuju a jde se na další díl!

kupa
07.08.2017

Opravdu skvělá kniha, doporučila mi ji kamarádka a opravdu nezklamala. Budu se snažit co nejdříve přečíst i zbylé dva díly. Doporučuji.

MíšaS.
03.08.2017

Kniha se mi nelíbila. Pletlo se páté přes deváté a přišlo mi, že to nemá hlavu ani patu. Po sérii Drahokamy je tohle docela zklamání.

Ajinka126
30.07.2017

Velmi milý začátek série. Na úvod mě zaujala krásná obálka. Pak jsem se začetla do prvních stránek a dýchla na mě neuvěřitelně pozitivní atmosféra. Četlo se to lehce, bavilo mě to, ale stále jsem měla pocit, že tomu chybí víc akce, tajemna nebo nebezpečí.

HáTa94
23.07.2017

Opět geniální nápad. Autorka má fantazie na rozdávání. Takové snění by se mi také líbilo. K Drahokamům nepřirovnávám, ale líbily se mi o fousek víc.