Druhá stříbrná kniha snů

Druhá stříbrná kniha snů

Liv je v šoku: Secrecy zná její nejtajnější tajemství. Ale odkud? A co před ní Henry skrývá? Co je to za podivnou postavu, která se potuluje a řádí v nekonečných chodbách snového světa? A proč je Livina sestra Mia najednou náměsíčná? Noční můry, záhadná setkání a divoké pronásledování zrovna nesvědčí dobrému spánku. K tomu se musí Liv vyrovnat se svou nově poskládanou rodinou a intrikánskou babičkou. A faktem, že existují lidé, kteří s ní mají nevyřízené účty. Jak přes den, tak v noci…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207148/silber-druha-stribrna-kniha-snu-UMz-207148.jpg 4.5528

Stříbrná kniha snů (2.)

Silber: Das zweite Buch der Träume (2014)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Eduarda

Po prvním dílu jsem se těšila - dvojka mi najednou ale nepřišla tak výjimečná, tak obrazová, ani tak báječně snová. Za mě určitě slabší, než jednička - ale od trojky mě to neodradilo.

Magič

Jak už to tak u druhých dílech bývá, prostřední část byla slabší a plynule navazuje na děj. Záporné postavy jen lehce nahánějí strach a je jen na čtenářovi, aby si mohl doplnit a hádat, co se bude dít dále. Snový svět je skvěle popsaný a vážně jsem zvědavá kdo se skrývá pod Secrecy, takže hurá na třetí díl! :D

OndřejMergl

Po předchozím dílu mi v tomto chyběl aspekt nebezpečného démona a hlavní záporné postavy mě svých chováním spíše otravovaly. O něco slabší než předchozí.

Leanis
21.12.2017

Skvělé! Na každé stránce je vidět, že autorka ví, co dělá. Příběh se krásně komplikuje, zamotává se a je zde samozřejmě spoustu nečekaných zvratů a sympatická hlavní postava. Na rozdíl od ostatních mi zde vůbec nevadilo velké rozebírání vztahu mezi Henrym a Liv. Myslim, že bylo hodně odvážné *spoiler*, že si autorka dovolila nechat tento hlavní pár rozejít. To byla rozhodně věc, která mě donutila hltat každou stránku až do konce. Každopádně, Henryho mám fakt ráda, protože to není typický "princ na bílém koni" z YA literatury. Naopak, je tajemný, neplýtvá romantickými klišé větami a rád si nechává svůj osobní prostor. A právě to přivádí Livvin a Henryho vztah do velmi reálné krize, která by se mohla přihodit i v reálném životě komukoliv z nás. Za mě rozhodně 5*.

DancerJaneBooks
17.12.2017

Kniha se mi hodně líbí. Líbí se mi, protože Liv je mi hodně sympatická a jsem ráda, že to vypráví ona. Má skvělý smysl pro humor, takže někdy i když se tam řeší třeba nějaký problém, tak je to zábavné. Už se hodně těším na závěrečný třetí díl, protože se konečně dozvím, kdo je Secrecy.

lenka7348
27.11.2017

I druhá kniha z této série se četla dobře, je však vidět, že vymýšlení námětu není úplně jednoduché. Chvílemi mi přišlo, že autorka "vaří z vody" a čtení není tak zábavné, ale ke konci to zase vyrovnala neočekávanými zvraty. Samozřejmě si přečtu i třetí díl.

Ewik
10.11.2017

Skvěle jsem si knihu užila. Příjemně plynoucí děj okořenilo napětí, které se odehrávalo ve vztazích našich hrdinů a ve snovém světě.
Naši hrdinové mě celou dobu neskutečně bavili. Moc jsem se nasmála u nedůstojné popravy pana Tulínka (byl by z něj určitě super tchoř :-) ). Každá postava je jedinečná, ať už je kladná a nebo protivná (třeba Okrb, že?), má svůj specifický osobitý styl. Velká škoda, že pan Wu se v knize vůbec neobjevuje, jeho přísloví jsou moudrá a trefná.
Chválím povedený mix vtipu a napětí.

P.S. Ty Lottiiny celoročně použitelné vanilkové rohlíčky k utěšení jsou skvělé!! Asi se budu čas od čas ráda utěšovat. :-) Ten recept byl taková malá třešnička.

Slugterra
31.10.2017

Nejlepší díl. Super příběh. Za mě rozodně 5* a už se nemohu dočkat dalšího dílu... :D

MiraiYume
18.10.2017

Pokračování První stříbrné knihy jede vlastně ve stejně skvěle zajetých kolejí :-) Je prostě super. Vtipná, napínavá, čte se v podstatě sama. A už se těším, až budu moct vyzkoušet Lotiiny celoročně použitelné vanilkové rohlíčky. Jsem fakt ráda za recept v závěru knihy. Vážně výborně napsané!

Jass
18.10.2017

Jednoduše úžasné... Ani nevím, co k tomu napsat, snad jen, že nutně potřebuju další díl. Zase pro jednou nechápu, jak jsem nějakou knihu mohla odkládat tak dlouho... Na jednu stranu se nestalo nic až zas tak překvapivého. Kerstin jede svůj typ příběhu. V něčem je to hodně podobné Drahokamům... ale víte co? Je mi to fuk, protože jsem se dlouho u žádné knihy tak nezasmála. A vážně chci vědět jak vypadají moje snové dveře...

P.S. - asi trochu se SPOILERY
Jen by mě zajímalo, jak se Henry dostal do Miina snu... Vždyť přece nic jejího neměl, ne?

girdi
13.10.2017

Vlastně jsem od Kerstin Gierové už nečekala nic než jen bravurní rozvedení příběhu, další zajímavé zápletky a pár nečekaných zvratů. To mi tato výborná spisovatelka naservírovala na stříbrném :-) podnose ve formě čtivého příběhu s uvěřitelnými postavami, které budete milovat i nenávidět. Parádní oddechové čtení nejen pro náctileté.

dominika5965
01.10.2017

Myslím, že dnes v noci půjdu spát v kamarádčině ponožce a budu hledat dveře.

Gibis
29.09.2017

V průběhu čtení jsem dostala nepřekonatelnou chuť na Lottiin trhanec a taky na to, poznat své "snové dveře" :)

Audrina
16.09.2017

Když se nad tím zamyslím, tam příběhově se v knížce tase tolik neděje. Je ale napsaná tak skvělým stylem a Liv je tak správně praštěná, že se od ní nemůžete odtrhnout. Myšlenka se sny mi přijde úžasná a strašně se těším na poslední díl a finální rozuzlení

KaileyBlot
14.08.2017

Moje dedukční schopnosti opět zklamaly - Mia by na mě nebyla moc pyšná. Zase jsem se netrefila absolutně v ničem a to mě na tom hrozně baví. Kniha je naprosto nepředvídatelná - aspoň teda pro mě. A co se musí u této série vyzdvihnout jsou obálky i samotné knihy, protože jsou šíleně krásné a kouzelné, přesně jako obsahy knih. Autorka zkrátka a jednoduše umí udržet napětí a tajemno a napsat asi ty nejlepší závěrečné něco jako poděkování. Doporučuji z celého svého srdce! Je to pecka!

SBH
13.08.2017

Druhý díl ságy působí kompaktněji než první kniha, v ději nedochází k tolika bouřlivým zvratům, zlo nastupuje plíživěji a z nečekaného směru. Henry je tajuplný a ovšem dokonale tragicky rozervaný, takže ideální milovník hlavní postavy. Liv uvažuje na patnáctiletou dívku přespříliš rozumně, což z knihy činí snesitelné, dokonce lahůdkové sousto i pro starší čtenářky. Méně zběsilé tempo mi umožnilo vychutnat emocionální náboj knihy a i vtipné hlášky vyzněly lépe. Přes množství psychopatických šílenců mi nejvíc pila krev Secrecy. Nemůžu se dočkat rozuzlení příběhu. Doporučuji.

MíšaS.
03.08.2017

O něco lepší než první díl, někde v půlce se to celkem rozjede, ale za pár stránek už si zase říkám, proboha, proč to čtu, vždyť to nemá hlavu ani patu.

Ajinka126
26.07.2017

Jak se říká, že druhé díly trpí tím, že jsou uprostřed příběhu a jsou proto jen pojítkem, bez hlubšího děje, tak to se přesně stalo tady. Pokud se mě zeptáte o čem ta série je, tak jsem schopná vám to ve zkratce povyprávět. Pokud se mě zeptáte o čem konkrétně je tento díl, nastane delší ticho. Škoda :(

Monnies
24.07.2017

Druhá kniha bola taká úžasná ako prvá. (alebo dokonca ešte lepšia?)
Kerstin Gier píše naozaj krásne a veľmi dobre sa to číta. Už sa teším na tretí diel a odhalenie Top Secret.

E.lisabeth
19.07.2017

Plynule pokracovani prvni knihy...nemam co vic dodat, porad me to bavilo, mozna nejvic ze vsech dilu

simona8126
26.06.2017

Po Divotání je tu další knížka, díky které si zřejmě začnu myslet, že druhé díly jsou lepší než první. Zase to byl spíše takový můstek mezi jedničkou a trojkou, ve kterém se nedělo téměř nic, co by rozvinulo děj. Teprve na konci došlo k zásadním zvratům a napínavým okamžikům. A těch přibližně 300 stran předtím bylo - víte, co to bylo? Úžasně zábavná záležitost! Jednoduše miluji rodiny Kerstin Gierové. V Drahokamech rovněž, ale tady je to ještě daleko lepší. Super mladší ségra, dobrosrdečná chůva, miloučký pes, nepřátelská nevlastní sestra a ochranářský nevlastní brácha... A spolu s tou Okrovou bestií to tvoří dokonalý recept na pravou pohodu, v tomto díle dokonce vánoční. Ne, není to originální příběh. Je to o vztazích, rozchodech a nářcích, problémech středoškoláků, s průměrným a předvídatelným padouchem... Ale Kerstin to umí prodat s humorem. Tak že se i já ve svých pětadvaceti popadám za břicho.

Stejně jako u Divotání (a mnoha předchozích knížek) musím i tady upozornit na trestuhodnou nedbalost redaktorů! Nevím, co to v CooBoo zaměstnávají, ale Druhá stříbrná kniha snů snad neprošla žádnými korekturami. Tolik to tomu příběhu ubírá na kvalitě! Po několika otravných překlepech jsem si začala dělat poznámky (a to ani ne hned od začátku) a našla jsem celkem 40 chyb (překlepů, pravopisných i gramatických pochybení, nesmyslů nebo jen podezřelých a podivných věcí). 40!!!! To je zatraceně moc a vůbec se mi nelíbí, že něco takového nakladatelství s klidným srdcem vpustí do světa! Ale rozhodla jsem se tu hodnotit příběh. Už mě nebaví kazit příběhům hodnocení jen kvůli redaktorským flákačům!

šneki
22.06.2017

Oproti prvnímu dílu mám pocit, že se tam toho tolik nedělo. Ale zase má zajímavější zvraty, takže 4*.

Jasomknihomolka
18.06.2017

Pozor Spojlery!!!!!!!

Ach jaj. Normálne sa mi vyhrnula slza z oka keď sa rozišli. Ten hnusák ktorý chcel aby Livina sestra sa zabila som mala takú chuť vstúpiť do tej knihy a prefackať ho tak, že bi až zamdlel. Úplne sa mi rozbúchalo srdce keď chcela(Livina sestra) vyskočiť z okna. Našťastie to dopadlo dobre.

Evule114
05.06.2017

Kniha byla dokonalá, četla se jedním dechem, za jedno odpoledne :-). Akorát jedno mě mate a to jsou ty jména, která tam nejsou často, jinak je skvělá. Vážně jsem zvědavá, jak to dopadne. Kdo je Secrecy? To opravdu netuším.. Bude Liv zase s Henrym? Nejspíše ano a jak se to nakonec vyřeší se sny? Tak to se nechám překvapit :-)
P.S. Ten recept na vanilkové rohlíčky na konci knížky je super :-) opravdu ho vyzkouším ;-)

Tofinka
18.05.2017

Super knížka! Stejně kouzelná jako první díl.
A ta obálka... K tomu snad nejde říct nic jiného, než - nádhera. :D
Strašně moc se těším na třetí díl.

POZOR SPOILER!!!
Moc mě mrzí že se Liv a Henry rozešli a doufám, že se brzy dají zase dohromady...

popeluška
10.05.2017

Právě dočteno a kniha se mi moc líbila, stejně jako první díl. Stojí za přečtení :-) užila jsem si knihu maximálně a už teď se těším na další díl ...

markulka
04.05.2017

Trochu jsem se bála, že budu z druhého dílu zklamaná. Teď se sama sobě směju, že mě něco takového vůbec napadlo :D Jsem z chodby plné dveří, které vedou do cizích snů naprosto unesená. Rychlý dějový spád, zajímavé postavy, originální příběh...ach, zase nemám co vytknout. Na závěr si ještě neodpustím poznámku, že jsem se zamilovala do přísloví pana Wu...

brzda.
01.05.2017

Dlouho jsem to odkládala než si ji přečtu, ale je úžasná.

KnihomolkD
20.04.2017

Upřimně,nejvíc mě zklamalo ten rozchod mezi Henrym a Liv. Jinak se mi to strašně líbilo a já už se těším na třetí díl. :)

EvikU.
09.04.2017

Mně se kniha naprosto líbila. Je čtivá. Zajímavý námět, fantasy. Je super.