Druhá stříbrná kniha snů

Druhá stříbrná kniha snů

Liv je v šoku: Secrecy zná její nejtajnější tajemství. Ale odkud? A co před ní Henry skrývá? Co je to za podivnou postavu, která se potuluje a řádí v nekonečných chodbách snového světa? A proč je Livina sestra Mia najednou náměsíčná? Noční můry, záhadná setkání a divoké pronásledování zrovna nesvědčí dobrému spánku. K ... celý text

Noční můry, záhadná setkání a divoké pronásledování zrovna nesvědčí dobrému spánku. K tomu se musí Liv vyrovnat se svou nově poskládanou rodinou a intrikánskou babičkou. A faktem, že existují lidé, kteří s ní mají nevyřízené účty. Jak přes den, tak v noci… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207148/silber-druha-stribrna-kniha-snu-UMz-207148.jpg 4.5447

Stříbrná kniha snů (2.)

Silber: Das zweite Buch der Träume (2014)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Monnies
včera

Druhá kniha bola taká úžasná ako prvá. (alebo možno ešte lepšia?)
Kerstin Gier píše naozaj krásne a veľmi dobre sa to číta. Už sa teším na tretí diel a odhalenie Top Secret. Svoj tip mám, tak som zvedavá.

E.lisabeth

Plynule pokracovani prvni knihy...nemam co vic dodat, porad me to bavilo, mozna nejvic ze vsech dilu

xSimaix

Gierová píše neskutečně krásné, čtivé a originální knihy, o tom žádná.
Druhý díl snové trilogie mi připadal méně akční a řešily se tam věci spíše osobní. 300 stran do vysvětlení snů nic nepřidalo (no pořád byly skvělé), no posledních 50 stran mnohé ozřejmilo.
Byla jsem moc ráda hlavně za více času, který ve knize dostal Grayson, jelikož jeho postava je vážně skvělá a troufla bych si říct, že možná i ta nejlepší, ale to je věc názoru. :)
Kniha mě bavila a četla jsem ji vážně s radostí, ale něco mi přece jen brání dát 5 hvězdiček, protože oproti prvnímu dílu si druhý jednoduše musí jednu hvězdičku odepřít, aby to bylo spravedlivé.
Přesto knihu i sérii vřele doporučuji!

simona8126

Po Divotání je tu další knížka, díky které si zřejmě začnu myslet, že druhé díly jsou lepší než první. Zase to byl spíše takový můstek mezi jedničkou a trojkou, ve kterém se nedělo téměř nic, co by rozvinulo děj. Teprve na konci došlo k zásadním zvratům a napínavým okamžikům. A těch přibližně 300 stran předtím bylo - víte, co to bylo? Úžasně zábavná záležitost! Jednoduše miluji rodiny Kerstin Gierové. V Drahokamech rovněž, ale tady je to ještě daleko lepší. Super mladší ségra, dobrosrdečná chůva, miloučký pes, nepřátelská nevlastní sestra a ochranářský nevlastní brácha... A spolu s tou Okrovou bestií to tvoří dokonalý recept na pravou pohodu, v tomto díle dokonce vánoční. Ne, není to originální příběh. Je to o vztazích, rozchodech a nářcích, problémech středoškoláků, s průměrným a předvídatelným padouchem... Ale Kerstin to umí prodat s humorem. Tak že se i já ve svých pětadvaceti popadám za břicho.

Stejně jako u Divotání (a mnoha předchozích knížek) musím i tady upozornit na trestuhodnou nedbalost redaktorů! Nevím, co to v CooBoo zaměstnávají, ale Druhá stříbrná kniha snů snad neprošla žádnými korekturami. Tolik to tomu příběhu ubírá na kvalitě! Po několika otravných překlepech jsem si začala dělat poznámky (a to ani ne hned od začátku) a našla jsem celkem 40 chyb (překlepů, pravopisných i gramatických pochybení, nesmyslů nebo jen podezřelých a podivných věcí). 40!!!! To je zatraceně moc a vůbec se mi nelíbí, že něco takového nakladatelství s klidným srdcem vpustí do světa! Ale rozhodla jsem se tu hodnotit příběh. Už mě nebaví kazit příběhům hodnocení jen kvůli redaktorským flákačům!

šneki

Oproti prvnímu dílu mám pocit, že se tam toho tolik nedělo. Ale zase má zajímavější zvraty, takže 4*.

Jasomknihomolka

Pozor Spojlery!!!!!!!

Ach jaj. Normálne sa mi vyhrnula slza z oka keď sa rozišli. Ten hnusák ktorý chcel aby Livina sestra sa zabila som mala takú chuť vstúpiť do tej knihy a prefackať ho tak, že bi až zamdlel. Úplne sa mi rozbúchalo srdce keď chcela(Livina sestra) vyskočiť z okna. Našťastie to dopadlo dobre.

Evule114

Kniha byla dokonalá, četla se jedním dechem, za jedno odpoledne :-). Akorát jedno mě mate a to jsou ty jména, která tam nejsou často, jinak je skvělá. Vážně jsem zvědavá, jak to dopadne. Kdo je Secrecy? To opravdu netuším.. Bude Liv zase s Henrym? Nejspíše ano a jak se to nakonec vyřeší se sny? Tak to se nechám překvapit :-)
P.S. Ten recept na vanilkové rohlíčky na konci knížky je super :-) opravdu ho vyzkouším ;-)

Tofinka

Super knížka! Stejně kouzelná jako první díl.
A ta obálka... K tomu snad nejde říct nic jiného, než - nádhera. :D
Strašně moc se těším na třetí díl.

POZOR SPOILER!!!
Moc mě mrzí že se Liv a Henry rozešli a doufám, že se brzy dají zase dohromady...

popeluška

Právě dočteno a kniha se mi moc líbila, stejně jako první díl. Stojí za přečtení :-) užila jsem si knihu maximálně a už teď se těším na další díl ...

markulka

Trochu jsem se bála, že budu z druhého dílu zklamaná. Teď se sama sobě směju, že mě něco takového vůbec napadlo :D Jsem z chodby plné dveří, které vedou do cizích snů naprosto unesená. Rychlý dějový spád, zajímavé postavy, originální příběh...ach, zase nemám co vytknout. Na závěr si ještě neodpustím poznámku, že jsem se zamilovala do přísloví pana Wu...

brzda.

Dlouho jsem to odkládala než si ji přečtu, ale je úžasná.

KnihomolkD

Upřimně,nejvíc mě zklamalo ten rozchod mezi Henrym a Liv. Jinak se mi to strašně líbilo a já už se těším na třetí díl. :)

EvikU.

Mně se kniha naprosto líbila. Je čtivá. Zajímavý námět, fantasy. Je super.

anjelik991987

časový odstup od prvého dielu ma dosť sklamal, no bolo to zaujímavé čítanie, škoda toho smutného konca, verím, že záver trojky bude taký ako mali drahokamy, no moja zvedavosť a niektoré dramatické situácie zabezpečili, že sa to čítalo samo.

Halka2

Jak jsem psala u prvního dílu - zajímavé, něco jiného, dobrá oddechovka. Určitě si budu chtít přečíst i třetí knihu. Jenom nevím, jestli si budu pamatovat o čem první dvě knihy byly, až ta třetí vyjde.

NikolP.

Musím uznat že tato kniha mě moc nebavila v porovnání se sérií drahokamy a prvním dílem, ale propadák to taky rozhodně není! :D

adela3429

Absolutně nechápu, proč mi trvalo tak hrozně dlouho, než jsem se do tohohle dílu pustila. Byl parádní, dokonce ještě lepší než jednička! :)

Kačkaknihomol

Co říct..... DOPORUČUJU

Readerka09

Tuto sérii jsem si naprosto zamilovala. Autorka skvěle píše a prakticky od knihy nemůžu odtrhnout oči. Výborná kniha. Doporučuji všem snílkům, kteří jsou neustále v oblacích...

Bumky
04.12.2016

Výborný pokracovani, stejne jako jine knihy od autorky plna napeti, nemuzu se dockat dalsiho dilu :)

MotorkaN
07.11.2016

Vysněná kniha! A to doslova.

verulik196
25.10.2016

Opět jsem nebyla zklamaná. Tahle série se jí podařila. Doufám, že poslední díl bude stejně dobrý jako oba předešlé.

todilka
21.09.2016

Úroveň si série drží, jen tak dál, těším se na závěr :-)

venacava
15.09.2016

Co říct, mě se druhý díl líbil stejně jako první :).

Bugulin
24.08.2016

dobrýýýýýý

TerraNova
07.08.2016

Super příběh!!! Bylo to stejně šílené a milé jako první díl. A doufám, že ve stejném duchu bude i třetí. ;) Určitě doporučuji, mě se líbil druhý díl stejně tak, jako první. Jen mě mrzelo, že si Liv s Henrym nerozuměli. Ale bez toho by to nebylo ono. :D Stejně věřím, že to bude mít happyend. :D Emily bych kopla a Florence jakbysmet. To samé samozřejmě platí i s Anabel a Arthurem. Jo a taky Okrb by si to zasloužila. :D

A o obálkách nemluvně, ty jsou kouzelné a krásné. I s přebalem, i bez něj... :)

Nemůžu se dočkat, až vyjde i poslední díl. Doslova to budu stalkovat. :D

Luciluc
27.07.2016

Druhý díl bych zhodnotila podobně jako ten první. Stále mi chybělo více tajemna a nějaká větší zápletka, ale i tak se kniha opět velmi dobře četla. Byla jsem zvědavá, jak se vyřeší Miina náměsíčnost.. no nakonec to bylo vcelku jednoduché řešení.. :) Ocenila jsem, že bylo věnováno více prostoru Graysonovi, kterého jsem si hodně oblíbila (kdo by si neoblíbil milého, chytrého, starostlivého a hezkého kluka, který se po večerech po domě promenáduje jen v kalhotech od pyžama :D). Nechápala jsem, jak někdo jako Grayson vůbec mohl začít chodit s nějakým jako je Emily, byla na ránu..Liv měla i tady dobré hlášky, možná trochu slabší, než v prvním díle, ale i tak to bylo milé. Okrb byla dobře nesnesitelná a ta záležitost s panem Tulínkem...tolik povyku pro keř..Škoda, že byl Henry vůči Liv tak uzavřený, fandila jsem jim.. i když by se mi Liv možná hodila víc ke Graysonovi, ale vzhledem k tomu, že z nich budou nevlastní sourozenci, by to bylo asi dost divné..:) Velmi se mi líbila obálka knihy, je opravdu kouzelná a "ornamenty" na stránkách u začátku kapitol jsou také pěkné. Těším se na další díl, určitě si ho přečtu, jsem zvědavá, jak to všechno nakonec dopadne a i na to, kdo je Secrecy.

lady Alyss
25.07.2016

Super, vtipná a napínavá knížka. Kapku slabší oproti prvnímu dílu, ale věřím že třetí díl to napraví :D

Markouš
15.07.2016

Druhý díl byl stejně super jako ten první. Taky bych chtěla ve snu najít své dveře, ale bohužel si pomalu ani nepamatuju svoje sny :D A nenávidím, že musím čekat na poslední díl :( A Grayson je prostě top ❤

Venny345
10.07.2016