Poslední orákulum

Poslední orákulum https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24437/bmid_sigma-force-posledni-orakulum-taZ-24437.jpg 4 461 61

Sigma Force série

Pátá kniha série Sigma Force. Ve Washingtonu umírá v náručí velitele Graye Pierce bezdomovec, zasažený vrahovou kulkou. S jeho smrtí je však spojena větší záhada: krvavá mince, již mrtvý muž svíral v dlani, dávná památka, kterou lze vystopovat až k věštírně v řeckých Delfách. Po minci pátrají nemilosrdní zabijáci a Gray Pierce zjišťuje, že tento artefakt je klíčem ke spiknutí, jež se datuje do časů studené války a ohrožuje samotné základy lidstva. Mezinárodní společnost vědců nalezla způsob, jak proměnit autistické děti s nezvyklými schopnostmi, matematické génie, statistické kouzelníky a vynikající konceptuální myslitele v něco mnohem významnějšího a děsivějšího, to vše v naději na stvoření světového proroka nového tisíciletí, který by se dal zmanipulovat k založení nové éry globálního řádu… řádu podle jejich vlastních podmínek. Na opačné straně světa se na nemocničním lůžku probouzí muž, který si nepamatuje nic ze své minulosti a ví jen tolik, že se stal vězněm v podzemním výzkumném centru. S pomocí tří neobvyklých dětí se mu daří unikat přes hornatou a radiací zamořenou krajinu, před divokými šelmami vyšlechtěnými v téže laboratoři. Jeho cílem však není utéct, ba dokonce ani přežít. Aby překazil plán na vyhlazení čtvrtiny světové lidské populace, musí obětovat úplně vše, včetně dětí, které ho zachránily. Dva muži závodí s časem, aby vyřešili záhadu, jejíž kořeny sahají až k první slavné věštkyni v dějinách – k delfskému orákulu. Jedna otázka však zůstává: Bude minulost stačit k záchraně budoucnosti?... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , BB art

The Last Oracle , 2008

Maitter
30.12.2015 4 z 5

Zatím jediná kniha, již jsem od pana Rollinse četla. Je to pár let, ale vzpomínám si, že jsem s ní zůstala dlouho do noci, přikovaná k ději, bez dechu čekajíc na rozuzlení – a Poslední orákulum se pak stalo první knihou, u níž jsem kdy uronila slzu.
Faktem je, že tenhle příbeh mi sedl do noty; nemoc z ozáření a lehkovážné „nakládání“ s radioaktivním odpadem, nemluvě o jeho následcích, mi vždycky přišly jako jedna z nejhorších ran, které lidstvo životnímu prostředí uštědřuje. Ovšem i tak – pospojování či přetvoření historických událostí a postav do nového obrázku... to je parádní odreagování.

Hani1088
07.12.2015

Vůbec mě to nezklamalo,byla jsem napnutá a moc mě to bavilo. Skvělé

Belfi
18.11.2015 5 z 5

To je prostě Rollins ... no a Sigma! Čtivé, napínavé, úžasný děj. Druhá kniha, kterou jsem četla a jsem nadšená. Mám v úmyslu si pořídit celou řadu Sigmy. Dávám 5/5 !!! Zaslouženě ;)

Pet007
05.09.2015 3 z 5

Zápletka mi něco připomínala. Černobyl, děti, radioktivita, mocenský boj...Byl to Kamenný koncil. Poslední orákulum má určitě lepší hodnocení, ale čekala jsem víc.

Brus
11.08.2015

Neznala jsem tohoto autora. Přečetla jsem tuto knihu a šla sehnat další. A už teď vím, že se přiřadil mezi moje oblíbence. Skvělé čtení.

Alex.Barunka
21.04.2015 5 z 5

Další skvělé dobrodružství z pera Jamese Rollinse. Kniha je akční, dynamická a má spád.
Rollinsova fantazie je neuvěřitelná, no někdy až moc. Jeden to prostě musí brát s nadhledem.

Michaél74
05.04.2015 4 z 5

Lepší než předchozí díl (Jidášův kmen), který mě zklamal. Zpočátku mi to přišlo překombinované, Rollins to trochu přehnal s množstvím postav. Příběh se rozehrál na mnoha stranách, postupně však vše zapadlo do sebe a zase jsem se dozvěděl pár zajímavých faktů, např. o autismu, původu Romů nebo potenciální současné jaderné hrozbě související s Černobylem.

lampernaqui
30.01.2015 4 z 5

Člověk se po celou dobu baví, občas vypnout mozek je fajn. Nebudu snad moc spoilerovat, když napíšu, že všichni už od začátku věděli, jaká hlavní postava se nám vrací na scénu a že měla podobný nástup na scénu jako Bobby Ewing ve sprše.
Nápad s autistickými dětmi dobrý, pořád nechápu, čím vším se prohrabává pan Rollins, aby našel nápady do svých knih...

Vilas1979
16.11.2014 4 z 5

Pátá Sigma a opět nejde o nic menšího než o záchranu lidstva. Jak už je u Rollinse zvykem, děj se odehrává v atraktivních lokacích, ústředním tématem je tentokrát parapsychologie a geniální autistické děti. Kniha mne nepohltila, tak jak bych si přál, moje počáteční nadšeni z Rollinse trošku opadlo, nicméně oceňuji, že se vždy dozvím něco nového a zajímavého. Nezřídkakdy čtení přeruším a začnu googlit další informace. Není za tím touha usvědčit autora z přílišného fantazírování, spíše si chci udělat lepší obrázek o tom, co autor popisuje a co se dost často jeví jako neuvěřitelné. To na Rollinsovi nejvíc oceňuji, nevaří z vody, vše má nastudované a podložené. Tentokrát 4 hvězdy.

mar23tinka
02.11.2013 5 z 5

5*, opět úžasný zážitek. Druhou půlku knížky jsem četla jedním dechem.

Salinka
29.10.2013 5 z 5

Opět výborná kniha, pro mě byl možná o maličko lepší Jidášův kmen, ale tato se mi také velmi dobře četla, už se těším na Klíč soudného dne, ten mám už doma koupený :-)

andrea321
27.09.2013 5 z 5

Knížku jsem si zamilovala. Je to za dlouhou dobu nejlepší kniha, jakou jsem četla. Rollinsovy knihy jsou akční, napínavé, neustále se v nich něco děje. Jediné, co mě mrzí je, že vždy pozabíjí polovinu postav :D.

Hespik
27.08.2013 5 z 5

opět velmi dobře popsané lokality zamořené radiací, velmi živý popis, který si lze velmi představit... kniha mne nadchla

benda02
06.08.2013 5 z 5

Moje první kniha, kterou jsem od Rollinse přečetl. Díky téhle knize jsem si musel koupit vše co tenhle člověk vydal, protože tohle bylo neskutečné čtení a jak už někdo uváděl, na tuhle knížku je zdejší hodnocení málo.

ina77
01.08.2013 5 z 5

Velká škoda,že není hvězdiček šest! Tahle kniha by si je zasloužila!
Bylo to neskutečně perfektní čtení!

Fuksinka
27.04.2013 4 z 5

Miluju sérii o Sigmě a ani v této knize Rollins nezklamal. Zase z reálných základů dokázal namíchat zábavný a napínavý koktejl. Tušila jsem, kdo by mohl být onen tajemný muž se ztrátou paměti a naštěstí se moje přání splnilo. Jeho příběh mě bavil kupodivu víc než dějová linie kolem Pierce, což se zatím nestalo. Nicméně na Rollinse začnám mít ty nejvyšší nároky a musím uznat, že ač je Poslední orákulum skvělé, napsal i lepší knihy. Těším se na další díly.

honzaircing
17.04.2013 4 z 5

Velice zaj

axetom
17.05.2012 5 z 5

knížkou jsem naprosto nadšený. Chvilku sice trvalo než se kniha ,,rozběhla'' ale určitě nelituju času stráveného u ní:)

rokofak
10.05.2012 5 z 5

I páta kniha ze serie Sigma Force nezklamala.Dobrý příběh plný napětí od začátku do konce.Také doporučuji!

Tazz1
30.08.2011 5 z 5