Ďáblova kolonie

Ďáblova kolonie https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136285/bmid_dablova-kolonie-136285.jpg 4 359 61

Sigma Force série

Autor napínavých bestsellerů James Rollins přichází s románem, který se odvažuje odpovědět na znepokojující otázku týkající se samotných kořenů Ameriky: Mohlo založení Spojených států stát na hluboké lži? Šokující pravda je ukrytá v troskách, ztracených v čase a odsouzených k zapomnění, na místě známém jako Ďáblova kolonie. Hluboko ve Skalistých horách přitáhne mezinárodní pozornost hrůzný nález stovek mumifikovaných těl. Přes pochybnosti o jejich původu se k pravěkým ostatkům přihlásí místní Úřad pro indiánské kulturní dědictví, stejně jako k podivným předmětům objeveným ve stejné jeskyni: zlatým talířům pokrytým nerozluštitelným písmem. Při výtržnostech na místě nálezu zahyne antropolog, který shoří na popel při ohnivé explozi před zraky televizních štábů. Důkazy směřují k radikální indiánské skupině, jejímž členem je i mladá teenagerka, která unikne se životně důležitým vodítkem k vraždě a zavolá jediné osobě, jež jí může pomoct: svému strýci Painteru Crowovi, řediteli Sigma Force. Painter zahájí válku mezi nejmocnějšími zpravodajskými agenturami v zemi, aby neteři pomohl, hrozí však ještě daleko větší nebezpečí, neboť události ve Skalistých horách uvedly do pohybu geologickou řetězovou reakci, která ohrožuje celou západní polovinu USA. Painter Crowe spojí síly s velitelem Grayem Piercem, aby pronikl do tajného spolku, který tahá za nitky amerických dějin od založení prvních třinácti kolonií. Stačí ale Painter odhalit pravdu – která má moc svrhnout vládu –, než zničí vše, co je mu drahé?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , BB art

The Devil Colony , 2011

Alex.Barunka
04.11.2015 4 z 5

O trochu slabší díl, nezaujal mě tak jako předchozí, i když indiánská tematika nebyla špatná, kniha mě spíš nebavila z vědeckého hlediska.
Uvidíme, jak si Rollins povede dál.

sarekaslukova
13.09.2015 3 z 5

No konečně dočteno! Knížka mě opravdu nebavila. Sem tam napínavá kapitola. V hodnocení jsem se rozhodovala i mezi 2 hvězdami, ale pak přišel celkem napínavý konec, jestli všechno vyletí do povětří nebo ne a to se zasloužilo tři hvězdičky.

Salinka
31.08.2015 4 z 5

Nevím proč, ale do tohoto dílu se mi nějak nechtělo (asi to prostředí Ameriky...), ale musím říct, že to byla chyba zdání, kniha se mi líbila mnohem víc než bych čekala, od začátku mě příběh "chytnul" a moc mě to bavilo. Příběh měl spád, občas nějaká ta trocha historie a vysvětlování, ale to bylo v míře nutné příběhu, takže já byla s touto knihou velmi spokojená.

Elmont
06.05.2015 1 z 5

Nevím proč, ale naprosto mě to nebavilo... Připomíná mi to Dana Browna, ten mě ovšem zatím nezklamal.

lampernaqui
13.03.2015 4 z 5

Přestávka v knihách od Rollinse se vyplatila. Příběh bavil, zajímavé prostředí a historie indiánských kmenů, trocha těch konspirací... a nakonec malá třešnička v podobě Bratrstva.

Eremites
24.01.2015 3 z 5

Moje první kniha od tohoto autora.
Co říci....napínavé to je hodně, autor umí děj "vyšponovat", čte se lehce. Ale asi tento žánr nebude úplně můj šálek kávy - hranice mezi fikcí, realitou a konspirační teorií je tenká a nějak nemám chuť utvářet si konečné a definitivní vlastní stanoviska - stejně nikdo neví, jak to vlastně všechno bylo :-). Přišlo mi to chvílemi dost manipulativní a křečovitě konstruované.
Pokud to budu ale brát čistě jako napínavý smyšlený příběh, tak je to fajn kniha.

Vilas1979
25.11.2014 5 z 5

Velmi dobrý díl, zprvu jsem byl trošku skeptický, ale nakonec mne to pohltilo. A to odhalení na konci, no jsem zvědav na další dily, začíná to být hodně zajímavé.

Dandulka
08.08.2014 5 z 5

Skvěle napsané a hodně čtivé. Ještě že je to jen fikce, jinak si nedovedu představit, že by se něco takového mohlo stát!!!! Doporučuji k přečtení.

Nunynka
15.07.2014 2 z 5

Vůbec mě kniha nenadchla. Myslela jsem,že to bude napínavé čtení jako od Browna a do toho to mělo hodně daleko. V postavách jsem se ztratila už od začátku a vlastně až do konce jsem nevěděla o co jde. Prostě jsem se vůbec nechytla.

Lothorien
07.04.2014 3 z 5

V polovině jsem se v tom fakt plácala a nevěděla jsem kudy kam, ale řekla jsem si, že přece je to Rollins a tak že jo, hned jak začla akce, tak se to rozjelo a bylo to super. Takže celkový dojem je dobrý :) Problém je, že jsem si přečetla Rodokmen smrti dřív, než Ďáblovu kolonii :D

Gabkažabka
05.03.2014 5 z 5

Velká škoda, že Rollins nepíše rychleji :-)

witko
21.02.2014 4 z 5

Další dech beroucí thriler z Jamesova pera, kde jde doslova o záchranu celého světa. Čte se to samo, chytne a nepustí.

Patapuf
01.02.2014 5 z 5

Další dobrý příběh s docela smutným koncem, hlavně co se týká rozšifrování příběhu....

Saphira
27.11.2013 5 z 5

Skvělá kniha, děj je velmi zajímavý a chytne vás a nepustí, taková ta myšlenka ,, je to pravda? opravdu se to stalo? vás provází celou knihou. Spisovatel nezklamal, jeho knihy jsou naprosto skvělé, čtivé a a co se týče historie zajímavé.

Hespik
27.08.2013 5 z 5

Přečteno na jeden ,,zátah´´

Jaru
23.08.2013 5 z 5

Napětí se stupňuje, odhalování hlavní zápletky, která prochází všemi knihami Sigma série pokračuje a tempo stoupá. Opět skvělá kniha.

Fuksinka
14.07.2013 5 z 5

Jediná výtka: to musí ti padouši číhat opravdu všude? Jinak typicky skvělý Rollins zde na víc s nerollinsovským koncem.

Monikamonika
16.06.2013

Trochu mi to připomíná Dana Browna. Hodně akční, docela chytře vymyšlené, lehce paralelní historie...dobré to bylo, i když byla zachována některá klišé:-)

ina77
05.03.2013 5 z 5

Tohoto autora mám moc ráda a opět nezklamal.Perfektně napsané a čte se to jedním dechem,prostě nádhera!

Bear Reader
07.02.2013 4 z 5

Tady si myslím, že autor odvedl dobrou práci a navozuje otázku " Mohlo to tak být?"

James Rollins (p)
americká, 1961