Ďáblova kolonie

Ďáblova kolonie https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136285/bmid_dablova-kolonie-136285.jpg 4 359 61

Sigma Force série

Autor napínavých bestsellerů James Rollins přichází s románem, který se odvažuje odpovědět na znepokojující otázku týkající se samotných kořenů Ameriky: Mohlo založení Spojených států stát na hluboké lži? Šokující pravda je ukrytá v troskách, ztracených v čase a odsouzených k zapomnění, na místě známém jako Ďáblova kolonie. Hluboko ve Skalistých horách přitáhne mezinárodní pozornost hrůzný nález stovek mumifikovaných těl. Přes pochybnosti o jejich původu se k pravěkým ostatkům přihlásí místní Úřad pro indiánské kulturní dědictví, stejně jako k podivným předmětům objeveným ve stejné jeskyni: zlatým talířům pokrytým nerozluštitelným písmem. Při výtržnostech na místě nálezu zahyne antropolog, který shoří na popel při ohnivé explozi před zraky televizních štábů. Důkazy směřují k radikální indiánské skupině, jejímž členem je i mladá teenagerka, která unikne se životně důležitým vodítkem k vraždě a zavolá jediné osobě, jež jí může pomoct: svému strýci Painteru Crowovi, řediteli Sigma Force. Painter zahájí válku mezi nejmocnějšími zpravodajskými agenturami v zemi, aby neteři pomohl, hrozí však ještě daleko větší nebezpečí, neboť události ve Skalistých horách uvedly do pohybu geologickou řetězovou reakci, která ohrožuje celou západní polovinu USA. Painter Crowe spojí síly s velitelem Grayem Piercem, aby pronikl do tajného spolku, který tahá za nitky amerických dějin od založení prvních třinácti kolonií. Stačí ale Painter odhalit pravdu – která má moc svrhnout vládu –, než zničí vše, co je mu drahé?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , BB art

The Devil Colony , 2011

Stanas513
01.08.2019 4 z 5

Napínavý děj, záhady z historie Ameriky, prima čtení.

čef
15.06.2019 5 z 5

Autor většinou využívá, a tedy nejenom v této knize, dobrodružnou zápletku spíše k seznámení s historií USA. Takže i zde máme T. Jeffersona, ztracený židovský kmen a indiánská tajemství. Také se seznámíme s různými nebezpečími jako možným výbuchem kaldery v Yellowstonu nebo co by se stalo, kdyby se splašily nanoboti. Prostě napínavý příběh s poučením, který asi není pro každého, ale pro mne jistě.

verense
28.03.2019 3 z 5

Asi si budu muset od téhle bandy dát na chvíli pohov, protože tenhle díl jsem četla nekonečně dlouho. Nebýt Kowalského hlášek, tak snad jsem ji odložila nedočtenou na neurčito. Ale možná to bylo jen tématem z historie USA, to mě nechytlo zatím ještě u žádného autora...

mari.seri
18.03.2019 5 z 5

Opět další skvělá kniha od tohoto autora. Výborně propojená historie se současností, čtivě napsáno, napětí až do konce. Přečteno jedním dechem

jitkana
23.01.2019 5 z 5

Výborná kniha. Zatím nejlepší, jakou jsem od Rollinse četla. Napínavá už od první kapitoly.

Pavlnka
06.08.2018 4 z 5

Opět velmi napínavé, zajímavé a dobrodružné. Ale tentokrát, i přes tragédii, mi tam prostě něco chybělo.

WeeWar
11.03.2018 1 z 5

jako pardon, ale tohle ne! Napínavé to je, ale hltat se to fakt nedá, páč občas lítáte ve faktickém vakuu...

Historická záplatka je dejme tomu ok, respektive, proč ne.

Ale všechno ostatní? Na to rozum cinklý bazální znalostí fyziky, geologie, politiky, vojenství, letectví, fungování tajných služeb a já nevím čeho všeho možného, co do toho autor zamotal, fakt nestačí.

Zatím silně nejslabší dílo autora, co jsem četl - paradoxně asi proto, protože se pokusil o svoje nejlepší realistickohistoricke sci-fi (sigma) - další dílo, sangvinisti jsou vlastně stejně úchylní, ale tam jsou úúúúpíři, takže tam to až tak nevadí.

bukiet
06.01.2018 5 z 5

Hlavní zápletka se víc a více přiostřuje. Postavy jsou stále sympatičtější, jak o nich získáváme příběh od příběhu další informace. Autor umně splétá rychlý, akční děj s fantastickými historickými teoriemi, kdy nejen baví, ale nenápadně i nějakou tu informaci, k zapamatování hodnou, předhodí.

Hajana
03.01.2018 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, to, že se tentokrát děj odehrává v USA a ne v Evropě, bylo vítanou změnou a především jsem se opět dozvěděla něco nového. O založení USA jsem toho moc nevěděla, takže za mě super, už se těším na další díl série.

Pav
31.03.2017 5 z 5

Napínavé jako vždy. Všimla jsem si, že je to už třetí kniha o Sigmě, ve které někomu usekli končetinu :-) Na konci každé knihy bych uvítala trochu delší shrnutí faktů, protože Rollins dokáže ve čtenáři vyvolat nutkání zjistit, jak to bylo ve skutečnosti.

Mammoth
30.03.2017 5 z 5

Ač to ze začátku vypadalo na kontinentální záležitost, autor nezklamal a opět jsme zachraňovali celý svět před absolutní zkázou. V sérii Sigma už se jedná v podstatě o šablonu, která se nemění a zavání okoukaností a nudou. NICMÉNĚ tím, jak autor mění způsoby likvidace planety a lidstva (v tomto případě dejme tomu "matkou přírodou") a v každé knize se dozvídáme něco nového z různých vědních oborů a historie maximálně poutavým vyprávěním, opět neskrývám nadšení a nemohu se dočkat dalšího pokračování...

Atak
22.02.2017 5 z 5

Rollins je má srdeční záležitost prostě paráda :)

HáTa94
22.11.2016 5 z 5

Sérii Sigmy mám moc ráda. Příběh s indiánskou tematikou se mi velice líbil. Hned bych se jela do Yellowstonu podívat. Na Rollinsových knihách mám ráda, že do smyšleného příběhu zařadí vždy fakta. Já osobně si kolikrát zapamatuji lépe fakta, která jsou zařazena do příběhu než to, co bych si přečetla v jakékoliv učebnici nebo odborném článku. Pro mě jeho knihy zůstávají mezi nejlepšími, které jsem kdy četla.

geralt0981
28.10.2016 5 z 5

Kowalského kráterové jezero :) to mě pobavilo. Sigma Force je dobrá série.

Elea
05.07.2016 4 z 5

Rollins jako obvykle nezklamal, kniha byla napínavá, dobře se četla.

šipek
31.03.2016 4 z 5

Tato kniha splnila mé očekávání. Mám knihy od tohoto autora rád. Čtenář musí mít na knihy od Rollins náladu, chuť a klid. Na můj vkus bylo v této knize dost zdlouhavých vědeckých pasáží.

Tazz1
25.03.2016 5 z 5

Klasika od tohoto autora. Super čtení, přečteno jedním dechem. Velmi mě zaujal konec, který naznačil jakým směrem se asi Sigma vydá a s kým bude bojovat. A na to jsem hodně zvědavý...

qydko
23.03.2016 4 z 5

Kniha je určitě napínavá, dobře se čte, postavy jsou sympatické a asi miluju Kowalského. Ale některé části mi prostě neseděly. Nevím, čím to, je to jenom takový ten pocit, jako že tohle tady nemělo být nebo to mělo být jinak. Ale vzhledem k tomu, že tento pocit je pravděpodobně jen můj osobní, klidně si Ďáblovu kolonii přečtěte a užijte si ji.

Janina-48
22.02.2016 5 z 5

Rollins nezklame, je to dobře napsaná kniha a má svižný děj. Nutí to člověka, zamyslet se nad lidskou povahou a samotném bytí na této planetě. Jak je lehké ničit a těžké tvořit a chránit. Doporučuji.

Belfi
18.11.2015 5 z 5

Moje první kniha od Rollinse ... překvapila ... vlastně ohromila ;) Nemohla jsem se odtrhnou a přečetla jsem jí za 1 noc. V práci jsem sice byla nepoužitelná, ale už šmejdím po netu a sháním další knihy se Sigma Force ;) A koukám, že bude co kupovat. Jsem natěšená.Takže 5hvězd!

James Rollins (p)
americká, 1961