Šifra mistra Leonarda - pátrání po pravdě

Šifra mistra Leonarda - pátrání po pravdě https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216293/sifra-mistra-leonarda-patrani-po-pr-216293.jpg 4 6 1

Brilantní směs faktů a fikce ve strhujícím příběhu Šifry mistra Leonarda vyvolává sérii zásadních otázek o původu křesťanství a jeho učení. Četba této knihy anebo shlédnutí stejnojmeného filmu otřáslo vírou mnoha lidí, další ztrácejí jistotu o tom, co pravda je a co není. Byla Máří Magdaléna skutečně Ježíšovou ženou a matkou jeho dítěte? Zamlčela církev pravdu? Učinila z Ježíše Boha teprve církev? Je Bible, jak jí v současnosti známe, opravdu přesná a autentická? Vstal Ježíš z mrtvých? V knize Šifra mistra Leonarda: Pátrání po pravdě se známý autor Josh McDowell zabývá otázkami, které Brownova kniha vyvolala. Čerpá přitom z obrovského množství historických důkazů, zručně odděluje fakta a falza a nabízí neotřesitelné závěry, na které se čtenář může spolehnout.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Samuel

The Da Vinci Code, a Quest for Answers , 2006

Koza3
30.03.2016 2 z 5

Po shlédnutí filmu jsem si vzpomněl, že mám doma v knihovně tuto "pouť za odpověďmi". Pustil jsem se do čtení. Bylo to docela čtivé, autor se snaží dát dohromady fakta nebo alespoň porovnávat historické důkazy podle jejich váhy. To jsem od toho přesně očekával a to jsem taky dostal. Celou dobu jsem měl ale pocit, že se jedná o propagandu křesťanství a to se mi taky nakonec potvrdilo. Poslední kapitola neměla s porovnáním faktů co dočinění a snažila se verbovat a přesvědčovat o tom, jak je Bůh všemohoucí. Jsem lehce věřící, proto se s těmito názory v základu ztotožňuji, ale odmítám a pokládám za velice neslušné, aby po sta stranách rozboru historických událostí, na mě autor začal chrlit svoje žvásty. To mě znechutilo a proto snižuji do podprůměru.
V rámci čtenářské výzvy dávám do kategorie "Kniha začínající stejným písmenem jako tvé křestní jméno", protože v originále se to jmenuje The Da Vinci Code - A quest for answers a moje křestní jméno není koza3 ale Daniel :-)