Seznam smrti

Seznam smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200486/bmid_seznam-smrti-RgB-200486.jpg 4 391 67

Ve Virginii sídlí agentura TOSA, jejímž úkolem je hledat a zabíjet ty, kteří jsou pro Spojené státy natolik nebezpeční, že se ocitli na takzvaném Seznamu smrti. Právě na něm přibylo nové jméno: terorista přezdívaný Kazatel, který radikalizuje mladé muslimy a nabádá je k vraždám. Bohužel pro něj zabijí i vysloužilého generála námořní pěchoty, jehož syn patří k nejlepším lovcům lidí ve službách TOSA. Ten se své práci věnuje už šest let. Nezná jméno, podobu ani místo pobytu nového cíle. Kazatel z toho však udělal osobní záležitost. Hon začíná… Nový román Fredericka Forsytha, mistra politického thrilleru, předvádí autora opět ve skvělé formě!... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Kill List , 2013

dasi
16.08.2014 4 z 5

Pan Forsyth patří k mým oblíbeným autorům a rozhodně už jsem četla jeho lepší knihy. Já prostě ty fanatické teroristy a somálské piráty nemusím. Přesto je kniha napínavá a dobře se čte, jako ostatně všechny FF.

Hella
04.08.2014 4 z 5

Starý dobrý mistr vypravěč Forsyth... co víc dodat? Opět maximálně čtivé a napínavé, chvílemi možná až příliš - člověk se pak musí hodně soustředit, aby mu neutekly všechny souvislosti. Ale jinak - bezva čtení!

beanstk
28.05.2014 4 z 5

Klasický svižný Forsyth. Zápletka ale trochu připomíná Den pro šakala i Mstitele, zkrátka pátrání po zlosynovi za využití všech dobových dostupných technologií ... Poslední dva tři romány už mi příběhy přijdou trochu rutinérské, na pět hvězd to tentokrát není...

Boboking
28.05.2014 5 z 5

Sice teď musím se připravovat na semináře, a tak jsem si řekl, že nebudu nic číst, co "nemusím", přesto jsem neodolal novince od Forsytha - Seznam smrti.Po večeři jsem do toho jen tak koukl, a už jsem se vezl, dokud jsem to po půlnoci nedorazil celé. Boj proti islámskému fanatismu, prostě klasika špionážní a válečný příběh. Forsyth je jedinečný vypravěč, který dokáže tak autenticky psát, že člověk se nedokáže odtrhnout. Fakt skvělé :-)

Milosheeneczech
26.05.2014

Jakožto majiteli všech Forsythových knih je mi to líto, ale Mistr je trochu z formy. Vždy jsem na něm obdivoval úroveň detailů - vzpomeňme třeba na několikastránkové vysvětlení chodu MI5, včetně podrobného popisu práce každého oddělení - a vcelku uvěřitelný děj v prostředí špionážních agentur (a s ne neomezenými prostředky). Jenže tady si vystačí s drobným popisem agentury s tím, že dělá vlastně vše, co chce, má neomezené finance a vše je strašně jednoduché. Hybateli věcí jsou malwary, počítače a elektronika obecně. Ale právě nemoderní, stará dobrá detektivní práce bývala klenotem jeho knih - přece tak se slavně pátralo po Šakalovi a tak John Preston hledal atomovku. Už Afghánec pomalu naznačoval, že moderní doba Forsythovi nesvědčí a že možná už žádný z jeho nových výtvorů nedosáhne kvalit Dne pro šakala, Čtrvtého protokolu, Ďáblovy alternativy, Ikony nebo Mstitele. A Seznam smrti to více než potvrdil. Bohužel.

heavy66
23.05.2014 5 z 5

Frederick Forsyth® - dokonalá znalost prostředí a detailů, napínavý děj od začátku do konce!

Babouš
13.05.2014 4 z 5

Moje první setkání s panem Forsythem. A určitě ne poslední. Skvělý špionážní thriller z prostředí boje proti islámským teroristům. Líbilo se mi smíchání fakt s fikcí.

Frederick Forsyth
anglická, 1938