Sestra

Sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113488/bmid_sestra-lop-113488.jpg 4 538 166

Psychologický román okořeněný prvky detektivky a thrilleru zkoumá mezilidské vztahy, sílu lidského ducha a ohledává hranice, jež jsme ochotni překročit na cestě za svým cílem. Beatrice se dovídá strašnou zprávu, že její mladší sestra Tess se pohřešuje. Přilétá do Londýna jen proto, aby se dozvěděla, že ji nalezli mrtvou a prý je to sebevražda. S tím se Bee odmítá smířit a zatímco v duchu rozmlouvá s milovanou Tess, pouští se do pátrání po jejím vrahovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Sister , 2010

Radííí
18.11.2014 4 z 5

Během čtení nevíte, co se objeví.. a když něco přijde, tak to nečekáte. Nejedná se o knihu, o které bych řekla, že je nejlepší, co jsem četla.. ale má své kouzlo a zajímavý závěr. Doporučuji.

Bublinka
09.11.2014 5 z 5

Naprosto perfektní, normálně takovéto žánry nečtu, ale tahle kniha je vyjímka a mohu ji jen doporučit, přečteno téměř za chvilku :)

paja.snb
07.11.2014 5 z 5

užasně psaná knížka, kdy nepředpokládáte konečné rozuzlení nebo spíš nerozuzlení. Knížka, o které ještě několik dní přemýšlíte.

Verrrunka
04.11.2014 5 z 5

Hodně veliké překvapení! Nejdřív mě trochu zaskočil styl vyprávění, ale pak to vlastně byl jeden z aspektů, proč byla kniha tak skvělá. Konec mě trochu zlamal, bylo to mírně uspěchané, ale jinak kniha celou dobu krásně gradovala a byla napsána hrozně citlivě.

DarkFireflies
23.09.2014 1 z 5

Pro mě těžké zklamání, podle ohlasů jsem čekala tak něco trochu jiného.
Kniha mi nesedla, táhla se, děj mi přišel nezajímavý.
Tohle rozhodně nebyl můj "šálek kávy"...

soukroma
30.08.2014 4 z 5

Velmi čtivé, od začátku napínavé (v pravém britském stylu), i když velmi depresivní a emocionálně náročné. Jakmile však původně pěkný komorní příběh nabral směr ke genetice, ztratil děj pro mě původní náboj. Po dočtení jsem se navíc kvůli formě (spolu se závěrečným souvisejícím odhalením) poněkud ztratila v obsahu - nebylo mi najednou jasné, co se skutečně odehrálo v minulosti, a co vlastně teprve přijde...

vikimi
24.08.2014 5 z 5

Velmi povedený příběh, který jsem si už od začátku zamilovala. Nechybělo tam nic, bylo to přesně takové, jaké to má být včetně konce.
Nádherné, jsem naprosto nadšená a uchvácena autorčiným počinem :)

maya.taufer
19.08.2014 4 z 5

Na knihu jsem se dlouho připravovala, četla jsem všude na ní chválu, ale mě osobně docela zklamala. Táhnoucí se, nezáživný děj, uprostřed knihy mi nic nedával.

Luca287
18.08.2014 5 z 5

Chvilku trvá, než si zvyknete na autorčin styl..každopádně kniha se dobře četla..měla spád..čekala jsem, kdo bude vrah...

danipos
18.08.2014 4 z 5

Možná by to mohlo být i za pět hvězdiček, ale kvůli tomu nudnějšímu rozjezdu musím dát jenom čtyři. Tak zhruba do 130 stránky jsem s knížkou dost bojovala, nemohla se začíst, pak se to najednou změnilo, dostalo to spád a už jsem se nemohla odtrhnout. Rozhodně překvapivý závěr, určitě si přečtu i její další knihu V plamenech.

Terry.89
30.07.2014 4 z 5

Zpočátku mi kniha moc nesedla a myslela jsem si, že půjde o další případ, kdy jsem se moc těšila a nakonec jsem zažila velké zklamání. Trvalo mi pár kapitol, než jsem si zvykla na autorčin styl a formu, kterou je kniha psaná. Popravdě pár kapitol bylo potřebe i k tomu, aby mě sám příběh zaujal. Nakonec se to ale povedlo a já jsem jej napjatě hltala. nemohla jsem se dočkat, jak to vlastně nakonec dopadne. Sám závěr mě velice překvapil a během čteními ukápla i nějaká ta slza. Za pomalejší rozjezd dávám o jednu vězdičku méně, ale jinak mě kniha nadchla a těšm se na další autorčin román V plamenech, který na mě čeká na poličce mé knihovny.

Jia
30.07.2014 2 z 5

Připadala mi hrozně rozvláčná a zdlouhavá, nedělo se nic zajímavého, podle anotace a kladných komentářů jsem čekala mnohem víc, takže mě to nemile překvapilo. Horko těžko jsem se jí prokousávala a do úplného konce jsem nevydržela. Možná udělám časem další pokus, když už ji mám doma.

DANIK38
28.07.2014 3 z 5

Ze začátku nic moc ,ale pak mě chytla takže jsem ráda že jsem vydržela. Málo knih odložím a v tomto případě by to byla škoda i když jsou lepší knihy.

Lenyaa
25.07.2014 4 z 5

Pěkně napsaná kniha, promyšlená, poutavá..... Ze začátku mě příliš nezaujala, ale když jsem se rozhodla číst dál, tak to stálo za to. Doporučuji přečíst..

Kočičáci
24.07.2014 3 z 5

I přesto, že knihu nehodnotím úplně špatně, tak mě tedy nestrhla od první stránky a už vůbec mě nedojala k slzám. Některé popisování pocitů se stále opakovalo a přišlo mi zdlouhavé. Konec mi přišel hrozně rychle utnutý....tak nevím, pozitivně hodnotím snad jen netradiční styl psaní a příběh samotný. Mám od autorky půjčenou ještě knihu V plamenech a nemůžu se ke čtení odhodlat....

kika 13
06.07.2014 4 z 5

Tato knížka mě nedalo spát.Stále jsem přemýšlela jak dopadne.

Lorrainee
24.06.2014 3 z 5

Kdyby mi někdo řekl že to je vyloženě pro ženy, asi to nechám být. Když už psychologický román, chci u toho přemýšlet, chci být překvapená a bát se, ale na psychologický román tohke bylo přeslazené. Rozhodně bych se bez některých kýčů obešla a co se zápletky týče o vrahovi jsem měla jasno tak od půlky. Konec mě ale stejně překvapil a to málo z mojí přecitlivělý dušičky si i poplakalo.
Neni to špatné, spíš je na vině mé očekávání.

beruška09
07.04.2014 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, promyšlená do sebemenších detailů, s překvapivým závěrem. Moc se mi líbila.

Ilona
17.03.2014 5 z 5

Mně se styl psaní knihy velmi líbil, řekla bych, že jsem "hltala" stránku za stránkou. Naprosto něco jiného, poutavé, tajemné.

michvav
11.03.2014 2 z 5

Kniha mě vůbec nenadchla, musela jsem se nutit ji dočíst... Taky se mi vůbec nelíbil styl psaní.