Sestra

Sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113488/bmid_sestra-lop-113488.jpg 4 538 166

Psychologický román okořeněný prvky detektivky a thrilleru zkoumá mezilidské vztahy, sílu lidského ducha a ohledává hranice, jež jsme ochotni překročit na cestě za svým cílem. Beatrice se dovídá strašnou zprávu, že její mladší sestra Tess se pohřešuje. Přilétá do Londýna jen proto, aby se dozvěděla, že ji nalezli mrtvou a prý je to sebevražda. S tím se Bee odmítá smířit a zatímco v duchu rozmlouvá s milovanou Tess, pouští se do pátrání po jejím vrahovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Sister , 2010

Nela2
26.03.2013 5 z 5

Smutné, plné emocí... Originální vypravěčský styl, kdy hlavní hrdinka rozmlouvá s mrtvou sestrou. Ocenila bych i pečlivý překlad.

Jitulisko
25.03.2013 5 z 5

Tuhle knihu poté co jsem si ji objednala , zavrhla moje kamarádka na kterou většinou dám. Takže jsem se do ní pouštěla se smíšenými pocity , ale musím říct, že mi rozhodně nezklamala . Chvílemi jsem si musela říkat , že to není podle skutečné události... rozhodně doporučuji!

marqetka
20.03.2013 4 z 5

Velmi pěkné čtení. ... Doporučuji k přečtení.

katka101
03.03.2013 5 z 5

Sestra je naprosto strhující román, který mě nedovolil knihu odložit, je neuvěřitelné jak autorka dokáže vykreslit vztah sester, někomu může vadit vypravěčská forma autorky, ale pro mě bylo snadné se orientovat na každém řádku. Nejlepší byl závěr románu,naprosto dokonalé odhalení vraha a pravdy o hlavní hrdince.

evasamankova
28.02.2013 4 z 5

Originální kniha.Začátek byl sice dosti utahaný a vcelku nezáživný, ale jakmile se to dalo do pohybu... Klasická detektivka prožívá vrchol v momentě odhalení vraha/padoucha, ale tady největší překvapení tkví v úplně něčem jiném...

Zázvor
12.02.2013 5 z 5

Bezvadná kniha! Hned bych četla znova

martousek
19.01.2013 5 z 5

Mně osobně se hodně líbila. Nejprve jsem měla pocit, že se nemůžu začíst, ale stránky mi samy hrozně rychle ubíhaly. Všem mohu jen doporučit. Opravdu se čte sama:-).

valovapeta
02.01.2013 5 z 5

zajímavě napsané, doporučuji

jaja10
30.12.2012 4 z 5

Knížka se mi opravdu líbila, musela jsem číst další a další kapitolu a ne a ne přestat. Jen mě trochu zklamal nejednoznačný konec, to nemám u knížek ráda.

bosorka
16.11.2012 3 z 5

Jsem trochu na rozpacích, četlo se to vcelku dobře. Líbilo se mi, jak byl příběh vystavěný - jako dopis mrtvé sestře, kde se vše vysvětluje, zároveň jako výpověď na prokuratuře, zároveň jako samotné pátrání po tom, co se stalo. Samotné vyústění mi ale přišlo takové překombinované a vlastně ne moc uvěřitelné. Navíc, kdo je padouch, mi došlo snad hned poprvé, kdy se tam objevil. Knížka spíš průměr, přesto mě občas dost dojala, protože jak se jedná o děti, jsem v koncích. Jenže nebyly právě proto v příběhu, aby dojal?

muzka
09.11.2012 5 z 5

Knížka je zajímavá s překvapivým rozuzlením na závěr. Mě, ale nejvíc uchvátil překlad, tan je opravdu mistrovský, byla jsem nadšena.

Ladushka
23.10.2012 5 z 5

I když jsem detektivky a thrillery nikdy nečetla a mým rybníčkem jsou především psychologické romány, kde dějová linka nehraje až tak důležitou roli, anotace tohoto románu mě zaujala natolik, že jsem mu dala šanci. Nerada se bojím, nepotřebuji v knize hromadu akce, vystačím si s myšlenkami, pocity a emocemi hlavních postav. V této knize však bylo velmi mistrovsky namícháno všechno a tak nějak akorát.
Literární forma mi připadala velmi vydařená a neotřelá. Příběh tvoří kombinace dopisů mrtvé sestře, ve kterých se hlavní hrdinka Beatrice zpovídá ze svého špatného svědomí, velmi silného sesterského pouta i svých vlastních pochybností o sobě samé, společně s popisem událostí, které následovaly po úmrtí Tess, a které Beatrice musí převyprávět vyšetřovateli prokuratury.
Autorkou je scénáristka, což šlo vidět na výborně vystavěných dialozích, gradacích emocí. Pocity a jednání hlavní hrdinky byly tak realistické, že více než přemýšlením o tom, kdo je vrah, jsem uvažovala o rodinných vztazích. Sestra je perfektní psychologický román, který ale dokáže na posledních dvou stranách pěkně překvapit :)

anajov
04.10.2012 5 z 5

Tato kniha je jiná než běžné romány, je jiná svou vyprávěčskou formou, je jiná v obsahu příběhu, je vyjímečná. O to víc bylo její čtení pro mě zážitkem. Moc se mi líbila.

Selinute
27.09.2012 4 z 5

Je to zajímavá a vyjímečná kniha. Dobře se čte a s přibívajícími stránkami roste napětí. Na konci nás čeká překvapivé rozuzlení. Po přečtení recenzí jsem ale od této knihy čekala víc.

kvapca
17.09.2012 4 z 5

moc hezká kniha, ale i tak jsem čekala více...

mautina7
24.08.2012 5 z 5

Pro mě kniha naprosto splnila, co slibovala. Po prvních několika stranách mě vtáhla do děje a vyplivla mě až na strhujícím konci. Nemůžu jinak než doporučit, v dnešní době zahlcené detektivkami se tato vyjímá.

denuska
21.08.2012 3 z 5

Když jsem si na přebalu knihy přečetla " Strhující od první stránky, fantasticky promyšlené, dojemné k slzám"...čekala jsem
tedy daleko víc, než mi kniha byla schopná přinést. Ze začátku jsem si musela zvykat na formu, jakou je psána, pořád
jsem čekala na nějakou strhující událost, ale nepřišla. Pro mě zajímavě napsaná detektivka, ale nic extra nečekejte.

Izu
15.08.2012 3 z 5

Děj mi přišel takový rozvláčný,čekala jsem tak nějak lepší zápletku.

pet-kyval
22.07.2012 5 z 5

[024/12] I tentokrát se jednalo jen o takový pokus v neznámých vodách, do kterých mě zavála svým způsobem souhra náhod. O to větší bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že to nebude jedno z četných zklamání, která mě za ta léta v literárním světě potkala, ale naopak zábava tak akorát mně na míru.

Když se to vezme tak a onak, příběh je naprosto tuctový. Lehká detektivka na pošimrání šedých buněk mozkových, která je ovšem pojata docela ojediněle. To, co ji odlišuje, je bezesporu styl, jakým je to psáno. Přechody jsou jasně rozpoznatelné, snadná orientace a vůbec je to velice čtivé. I když se nemůžu ubránit dojmu, že občas si překladatel(ka) nevěděl(a) rady, protože jsem asi třikrát narazila na větu, která nedávala smysl a nezapadala ani do kontextu. Jenže to je chyba našich vydavatelů a ne autorky.

Celkově na té knize není nic tak super, že by bylo nutné použít X vykřičníků, ale i tak kniha dokáže vtáhnout. A to i přes to, že detektivní sféra je posunuta do pozadí a hlavním tahounem celé knihy je především vztah sester. Autorka čtenáři nevnucuje emoce silou a je poznat, že její předešlé zkušenosti v literárních kruzích ji hodně obohatily. A tak, i když se jedná o její románovou prvotinu, nedělá hloupé chyby a zbytečné kličky, které by jen hlavní linii nadstavovaly. Jediné, čeho jsem se chvíli bála, byla vidina až příliš kýčovitého konce, což se naštěstí tak docela nepovedlo.

Paní Lupton pro mě byla opravdovým překvapením a teď jen doufám, že se naši nakladatelé rozhodnou vydat i její další knihu. Je totiž vidět, že chce psát dobře a ne tak, aby se to co nejvíce prodávalo. Proto bez mrknutí oka a výčitek hodnotím tak, jak hodnotím.

Lidka
24.06.2012 4 z 5

Psychologický román s prvky trilleru, promyšlené, ač prvotina žádné známky nezkušené autorky.
Já se konce dočkala neb jsem se ztotožnila se slovy autorky v doslovu, ale i jinak pochopit je možné. Autorka sama říká, že to bylo i jejím záměrem.
Co mi kniha dala?
Jednak poznání, že se rodí nová a kvalitní spisovatelka, to je důležité zjištění. Už jí vyšla i druhá kniha Afterwards , tentokrát to bude o vztahu nikoliv sourozeneckém, ale matky a dětí, snad i ta bude dobrá.
A jinak pro mne poučení, jak silná je láska sourozenců , tentokrát sester. Kdysi jsem četla, že sourozenecká láska roste při smrti rodičů a taky, jak bylo i zde vylíčeno a jak mohu i já z vlastní zkušenosti potvrdit, přetrvává i po smrti jednoho z nich.