Šest vran

Šest vran https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345027/bmid_sest-vran-2dL-345027.jpg 5 3198 716

Ketterdam – rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšuje všechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky… Trestance prahnoucího po pomstě. Zázračného střelce se slabostí pro hazardní hry. Černou ovci z prominentní rodiny na útěku z domova. Špiónku pohybující se neslyšně jako stín. Dívku využívající svoji krásu jako smrtící zbraň. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné – vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa. Kdo z nich přežije? Jaká tajemství vyplavou na povrch? Odvrátí nebezpečí, které hrozí světu?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Six of Crows , 2015

teriberi424
26.04.2022 5 z 5

Jedinou výtkou je nízký věk hlavních postav :).

Renatas
21.04.2022 4 z 5

Zalovila jsem tradičně v knihovně mé dcery a přečetla ji během pár dnů. Napínavá, zajímavá knížka, ale přidávám se k názoru, že věk hlavních hrdinů je naprosto nesmyslný, při tom co už měli vše zažít a umět.. Ale po otevřeném konci mi nezbývá nic jiného, než jít pro Prohnilé mě město

Peter73
21.04.2022 4 z 5

Kniha ja taká fantasy všehochuť. Príbeh je gangsterský, gang Gaunerov musí uniesť zo stráženého mesta dôležitého človeka, ktorý namiešal silnú rastlinnú drogu. Vadilo mi, že gríšovia dokážu v podstave všetko na svete, ich moc je nekonečná, toto by som trochu obmedzil. Do tohto sveta mi nezapadá technika, všetci používajú kone, vozy a národ Fjerdanov má aj tanky, ktoré vymysleli gríšovia, strelné zbrane som dokázal prekusnúť. Viac sa mi páčil svet ostrovného mesta Ketterdam. Za mňa spokojnosť s príbehom.

zuzana4291
18.04.2022 4 z 5

Knihu jsem začínala číst na několikrát, nějak jsem se nemohla do knihy začíst. Ale když se mi to nakonec podařilo, tak jsem se zase místy nemohla odtrhnout. Už se těším na další díl, který mám připravený ke čtení.

Charming
09.04.2022 5 z 5

Skvělý příběh o šesti skvělých postavách, které si určitě zamilujete. Každá postava je originální a při čtení této knihy se vždy budete těšit, co nového se o kom dozvíte.

Nel.K.
29.03.2022 5 z 5

Tak tohle bylo opravdu moc dobré. Děj, který čtenáře chytne a nepustí, skvěle propracované postavy, zajímavá magie/schopnosti i kapka romance, tak akorát dávkováná, aby nenudila ale zároveň nepřipomínala červenou knihovnu. Jako za mě velké nadšení a v poličce čeká Prohnilé město, takže...

goergina
23.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Nevím, co si o tom mám myslet. Někde se dočtu, že je to fantasy pro děti. Vážně? Snad NE! Vraždy, prostituce apod.? A pro dospělé? No. Bylo by to celkově uvěřitelnější, kdyby bylo postavám v průměru alespoň o tři roky více. Osud Inej mi zavání pedofílií (když má ve svých 15 letech dlouhou zkušenost se Zvěřincem) a Kazově schopnostem taky nevěřím. Vím, že je to série, přesto mě otevřený konec zklamal. Kromě tohoto se mi ale celkově kniha líbila. Přesto do druhého dílu nejdu.

marrie5227
11.03.2022 5 z 5

Knihu jsem četla víc než měsíc a teď.. je mi smutno. Styl Leigh Bardugo je nejvěřitelný. Zbožňuji její psaní, propracovanost každé postavy, minulost, trable, schopnosti, tajemství. Obdivuji její šikovnost pro takovéto zápletky, které neustále udržují čtenáře v napětí, že se něco děje, že se to daří a nakonec se objeví nový háček.
Zamilované podlinky každé z postav, odrážející se minulost a nekonečné sny o budoucnosti.
Šest Vran jsem si stejně zamilovala, jako předchůdkyni Grišu. Moc se mi líbí drobné návraty k triologii a vzpomínky na postavy.

Leigh je neuvěřitelná a jsem vděčná za každé její dílo.

Směju se, jsem napnutá i pláču. Každá její kniha mne naplňuje neuvěřitelným štěstím, zážitky a láskou k novým postavám.

Terez.books
06.03.2022 5 z 5

Já jsem na knihu narazila zcela náhodně. Název jsem sice už několikrát slyšela, ale netušila jsem, o čem to je a ani to nijak nezjišťovala. Pak jsem ji zahlédla v knihkupectví a že zvědavosti si přečetla popisek - a ještě než jsem ji rozečetla, už jsem věděla, že si ji zamiluju.

Slyšela jsem, že dost lidem začátek ubýhal pomalu, ale to u mě vůbec nebylo. Naopak, kniha mě bavila od první stránky do poslední, postavy jsem si oblíbila všechny Kromě Matthias - a i ten mi ke konci přeci jen přirostl k srdci, i když ne tolik, jako ostatní vrány.

Hlavními postavami jsou vrazi a zloději, což pro mě bylo po samých ušlechtilých dívčích hrdinkách milé osvěžení. Jde o příběh plný intrik a zvratů, v jednu chvíli máte pocit, že už jste přišly na řešení problému a BUM! pokazí se zase něco jiného, člověk je napjatý do poslední chvíle a ty plány, co se Kazovi rodí v hlavě jeden za druhým, to je prostě úžasný. Rozhodně doporučuji všem, co mají rádi napětí a promyšlené intriky a zvraty.

etranger
03.03.2022 3 z 5

Celkem povedený devadesátkový thriller zasazený do neurčitého fantasy světa rozepjatého od raného novověku do dvacátého století. Děj je vyprávěn svižně a je přímo nabitý krkolomnými zvraty, oscilováním mezi naprostou zkázou a naprostou, pouze v knize uvěřitelnou záchranou, odtud přirovnání k oblíbenému žánru devadesátých let. Autorka má nepochybné nadání páchat New York Times bestsellery. Jedinou výtkou, která mě vedla snížit o bod hodnocení bylo mechanicky se opakující schéma nakousnutí nějakého tajemství na konci jedné kapitoly, přičemž v další kapitole si nás vypravěč veme decentně stranou a sdělí nám nějaký ten podstatný střípek minulosti. Pěkné, ale pokračovat ve čtení série nebudu, protože je na světě spousta jiných knih, které na mě čekají.

Jadla
18.02.2022 4 z 5

Dobře se četla, postavy životné, příběh svižný. Jen samotný závěr poněkud křečovitý, vrchol vyprávění byl dřív, konec knihy už byl prostě za zenitem.

jprst
18.02.2022 4 z 5

Zalovil jsem v knihovně svých vnuků a vylovil jsem hodně povedenou fantasy. Rozjezd byl sice pomalejší, ale pak to nabralo tempo s překvapivými zvraty. Příběhu prospívá rovněž i to, že autorka nemaluje hlavní postavy jako "klaďasy", ale přece jen si dokážou nasbírat čtenářovy sympatie. Trochu mě zklamal závěr, ze kterého snad až zbytečně "čouhal" záměr autorky na minimálně aspoň ještě jedno pokračování. Nicméně ačkoliv tento druh literatury příliš nevyhledávám, tak tady se trefil dobře, za přečtení to stálo.

Holly.W
14.02.2022 5 z 5

Přidávám se k nadšeným ohlasům a hodnotím nejvyšší známkou. Šest hrdinů, kteří se vydají na velice nebezpečnou výpravu. Každý z nich je úplně jiný, a na to že je jim teprve sedmnáct toho mají dost za sebou. Každá kapitola je vyprávěna z pohledu jednotlivých hrdinů a dozvídáme se i o tom co zažili v minulosti, což je super, tohle se mi moc líbilo. Všechny hlavní hrdiny jsem si oblíbila a jsem zvědavá na jejich další osudy.
V knize je spoustu akce, překvapivých a nečekaných zvratů, je napínavá od začátku až do konce. Přenese člověka do velice zvláštního a zajímavého světa.
Velice se těším na druhý díl!

boxas
12.02.2022 4 z 5

Zajímavá fantasy o šesti vcelku sympatických postavách. Autorka si dala práci s vykreslením nejen jejich velice různorodých charakterů, ale i světa, ve kterém se pohybují.

Ellis03
11.02.2022 5 z 5

Od začátku mě kniha bavila a vydrželo mi to až do konce. Postavy mi byly všechny sympatické. Možná až na Kaze.. k tomu jsem si sympatie utvorila spis postupně, jak jsem se seznamovala s jeho minulosti.
Styl psaní knihy se mi líbil a, i kdyz to byla moje první kniha autorky, určitě nebude poslední.

ElikaS
05.02.2022 5 z 5

Po dočtení série Griši bych se nejradši hned vrhla na sérii Nikolaje Lantsova, ale podle toho, co jsem četla, je potřeba si nejprve přečíst Šest vran, tak jsem se tedy pustila do ní. Koneckonců je to audiokniha, na kterou jsem se hodně těšila, ale pořád ji odkládala.

"Tajemství totiž není jako peníze. Jakmile je člověk použije, ztrácí na hodnotě."

Na audioknize mě zaujalo, kolik ji namluvilo lidí a vzhledem k tomu, o jaké osobnosti se jedná, jsem byla přesvědčená, že to bude parádní. Na konec jsem tedy z audioknihy úplně nadšená nebyla. Nevyhovoval mi styl, kdy každou kapitolu četl někdo jiný. Trochu jsem si myslela, že každý interpret bude mluvit nějakou postavu. Bohužel se to nestalo a jak každý z interpretů mluvil každou postavu jinak, občas jsem tápala a nemohla jsem se pořádně zorientovat.

"Lenost sice není zdaleka tak spolehlivá jako chamtivost, nicméně pořád je dobrou pomocnicí."

Každopádně vše mi vynahradil děj knížky. Tohle bylo dokonalý! I když se mi série Griša opravdu hodně líbila, tohle bylo ještě o třídu lepší. Těch zvratů tam bylo tolik. Zírala jsem, co vše je schopný Kaz naplánovat a jak jsou hlavní postavy schopné improvizovat, když se nedaří. Oproti Griše je Šest vran daleko akčnější, napínavější a docela mě bavilo i víc postav. Zamilovala jsem si nejen Kaze, ale i Jespera který vše oživoval a vztah Mathiase a Niny - to bylo dokonalý.

"Stud má větší cenu, než jakou kdy budou mít peníze.“

S chutí se pustím do dalšího dílu, protože jsem zvědavá, jak to vše dopadne.

AnnaNes
02.02.2022 4 z 5

Jsem celkem překvapená z tolika pozitivních recenzí. Prvních 150 stran pro mě byla děsná nuda a pořád jsem čekala, kdy se děj naplno rozjede. Nakonec zbylé stránky vykompenzovaly začátek a příběh se mi moc líbil. Těším se na další díl.

Dreamal
02.02.2022 4 z 5

Kniha Šest vran mě potěšila, je dobře napsaná, dobrodružná, už se chystám na druhý díl. Trochu mi vadilo, že se postavy chovají o moc dospěleji, než by vzhledem k svému věku měly. Ale přeju to cílovým čtenářům (už je mi trochu víc:-) A - nic proti autorce: korektorovi uteklo hodně chyb, čárek a dalších.

Natty1233
02.02.2022 5 z 5

Za mě je to naprostá pecka. Psychologie postav je nádherně propracovaná, příběh nemá chybu a kapitoly z pohledu našich šest charakterů? Úžasné, udržuje to čtenáře v napětí. Těším se až začnu číst druhý díl, doufejme, že to bude stejná pecka jako tento díl.

Janniska
31.01.2022 5 z 5

Charaktery postav mě baví o mnoho víc než u trilogie Griša . Alina mi byla ke konci spíš nesympatická. Nejvíc se mi líbí propracovanost postavy Kaze B. a děje mezi ním a Inej.Super čtivé , těším se na další díl.