Šest vran

Šest vran https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345027/bmid_sest-vran-2dL-345027.jpg 5 3215 3215

Ketterdam – rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšuje všechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky… Trestance prahnoucího po pomstě. Zázračného střelce se slabostí pro hazardní hry. Černou ovci z prominentní rodiny na útěku z domova. Špiónku pohybující se neslyšně jako stín. Dívku využívající svoji krásu jako smrtící zbraň. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné – vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa. Kdo z nich přežije? Jaká tajemství vyplavou na povrch? Odvrátí nebezpečí, které hrozí světu?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Six of Crows , 2015

Malinali
09.01.2019 2 z 5

Bylo mi doporučeno, asi to není můj šálek kávy, snažila jsem se, ale nějak jsem nevěděla, kde jsem, kdo je kdo, co proč dělá. Na mě moc zmateně psané.

jitka7047
07.01.2019 2 z 5

Kniha pro teenagery.. Už jen to, že věk účinkujících je kolem 15 let a v podstatě jsou nejobavanejsimi v místním "podsvětí". A taky to, jak lehce že všeho vybrusli....proste nedobitne dveře jdou lehce otevřít, nejlepší ochranka se dá obalmutit atd. bez hlubšího vysvětlení jak to vlastně udělali. Prostě protože jsou nejlepší.... Ale v konečne fázi to čtivé je.

Mitculka
06.01.2019 5 z 5

Tak prvních 50 stran se četlo opravdu těžce. Autorka vás přímo hodí do děje, do světa a s ničím se moc nemaže, měla jsem zprvu problém orientovat se v postavách, místech, ve všem...po chvílí se to ale zlomilo a PANE BOŽE! To bylo fakt skvělé čtení! V některých pasážích jsem se ani nemohla odtrhnout, jak to bylo napínavé. Postavy byly skvěle propracované a komplexní a postupné odhalování jejich minulosti bylo dechberoucí. Největší sympatie ve mně vzbuzovala asi Inej a samozřejmě Kaz, ale i všechny ostatní jsem si opravdu oblíbila. Rozpačitá jsem, kromě těch prvních 50 stran, byla jen z jedné pasáže na konci (nebudu blíže zmiňovat, ať nespoiluju), která mi i na fantaskní svět přišla taková přitažená za vlasy. I tak to ale jako celek bylo úžasné. :-)

Tuhle knihu můžu s klidným srdcem doporučit!

PS: Žádný slzy. Žádnej pohřeb.

kedlis
06.01.2019 5 z 5

Ze začátku jsem byla trochu zmatená, ale potom jsem se do toho dostala a celé to bylo jen lepší a lepší. Postavy jsou vykresleny zajímavě, hlavně žádná není stejná, všichni mají své světlé a temné stránky a důvody pro to, co dělají a autorka nám nabídla i pohled do jejich minulostí, což nám umožňuje ještě více pochopit jejich osudy.
Každopádně co mi trochu vadilo a bránilo mi to si knihu pořádně užít byl jejich věk - kdyby byli o 5-10 let starší bylo by to celé více "uvěřitelné".

Jonny
04.01.2019 4 z 5

Když si člověk odmyslí věk účinkujících postav (Dobře, dobře... je to pro teenagery, já vím.), tak je to moc příjemné čtení.
Po dlouhé době kniha, co mě obírala o spánek – tak byla napínavá.

Občas mě za uši tahaly překlepy a chyby v textu.
A dost na mě zapůsobilo provedení knihy.

-LaraRead-
01.01.2019 5 z 5

Bylo to skvělé. Opravdu velmi, velmi dobré. Úžasné a jedinečné vykreslení postav, originální pojmutí běžné zápletky, hezký jazyk, občas i vtipné. Stačilo jen pár stránek, abych se do knihy absolutně zamilovala (a taky do Kaze :D).
Četla jsem první díl Griši a tohle bylo nesrovnatelně lepší.
PS: Končí to napínavé, tak ať máte rychle po ruce i druhý díl.

BlazingHeart
27.12.2018 5 z 5

Zezačátku pro mě bylo těžké dostat se do příběhu a začíst se. Ve čtvrtině mě ale kniha pohltila - svým promyšleným světem, skvělým dějem a naprosto dokonalými postavami. Byly sympatické, každá měla svůj neobyčejný charakter a příběh a já si je zamilovala.
Děj byl také dobře promyšlený a napsaný, postupně autorka odkrývala minulost hrdinů a o zvraty nebyla také nouze.
Romantické linky tam byly, ale ne nucené a přehnané jak to v YA bývá. Vůbec mi nebyly nepříjemné, protože byly opravdu velmi jemné a přistihla jsem se, jak jim fandím a to jsem asi takový romantický nadšenec, jako Brekker.
I přes krkolomný začátek si mě kniha (a z velké části i Kaz :-)) naprosto získala. Rozhodně jedna z nejlepších knih, které jsem tento rok četla, doporučuji!
Prostředí 5*
Postavy 5*
Děj 5*
Čtivost 4*

denniys
27.12.2018 5 z 5

Takový skvělý příběh!!! jediná výtka - zatraceně proč hrdinům musí být 17??!! proč z toho dělat YA?? jednak věk nemusel být přece specifikován nebo jim mohlo být alespoň přes 20..kdo má sežrat sedmnáctiletýmu klukovi, že dokáže myslet 1001 problémů dopředu a převést i staré - zkušené záporáky?! a celkově jsou všechny postavy nepřiměřeně rozumné vzhledem ke zmíněnému věku..jinak se jedná o další výborné originální fantasy, magie grišů je zajímavá, zápletka chytrá a sedí jí pohled z úhlu záporáků..
ačkoliv nikdy nevybírám a nesoudím knihu podle obálky, tahle se mi fakt líbí ;)

vonMalik
27.12.2018 4 z 5

Trvalo mi dlouho než jsem knize přišla na chuť. Pořád jsem ji odkladala a příběh mě moc nebavil. Až na posledních 100 stran kdy už se začalo pořádně něco dít a já nebyla schopna dát knihu z ruky. Našla jsem si své oblíbence a v nejlepším příběh skončil ???? Hurá pro druhý díl!!

Juki-RoseMary
26.12.2018 5 z 5

I přes krkolomný začátek si mě kniha (a z velké části i Kaz :-)) naprosto získala. Rozhodně nejlepší kniha, které jsem tento rok četla, doporučuji!
Prostředí 5*
Postavy 5*
Děj 5*
Čtivost 4*

Darakus
26.12.2018 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Po přečtení jsem jí četl znovu a znovu. Příběh nádherně popisuje velkou loupež. Příběh je plný temného napětí života spodiny společnosti a geniálního plánu, jak získat to co potřebují.

baru.benesova
24.12.2018 5 z 5

Šest vran se hned po přečtení stalo jednou z mých nejoblíbenějších knížek, díky ojedinělým, výjimečným charakterům, napínavému, nepředvídatelnému ději a spoustě nečekaných zvratů :) zkrátka fantasy jak má být a já ho všem opravdu doporučuji:)

Simík15
22.12.2018 5 z 5

Musím uznat, že jsem ze začátku nečekala od knihy nic převratného. Mýlila jsem se. Tahle kniha byla úžasně promyšlená! Celý svět i postavy jsem si takřka hned zamilovala! Určitě doporučuji všem si ji přečíst! ????

sandra8786
21.12.2018 5 z 5

I kdyz uz nepatřím do kategorie YA, kniha se mi opravdu moc líbila. Postavy byly prokreslene a měly hloubku, zápletka byla skvěle vystavena a nenudila, naopak jsem zasla nad autorcinou fantazii a kniha me neprestala az do konce překvapovat. Osvěžující bylo i to, ze “milostná” linka byla velmi jemná a do příběhu krasne zapadla. Klobouk dolu, rada si prectu dalsi dil.

ProstěAmálka
19.12.2018 5 z 5

Kniha mne úplně odrovnala. Nejdříve jsem se bála, že mne to nebude bavit, ale hodně jsem se spletla. Takto dobrou knihu jsem dlouho nečetla. Nechápu jak autorka mohla něco takového vymyslet.

Hledač.N.M.LT
05.12.2018 5 z 5

Tak tohle bylo vážně skvělé! Je to jedna z mých nejoblíbenějších knih a přemýšlím nad ní i teď a to je to uz skoro rok od té doby kdy jsem ji četla. Moc se mi líbily úžasně promyšlené plány a děj, který nikdy nenudí... Určitě doporučuji! 5*

tru32
30.11.2018 5 z 5

Příběh šesti vran mě absolutně vtáhl a nepustil až do konce. Nevím jestli je kniha správně řazena do YA přijde mi že svoje zařazení daleko přesáhla, některé drastické scény mi prostě do YA světa nesedí. Hlavní postavou je Kaz Brekker geniální zločinec, který se právem stal mým největším oblíbencem v zápětí za ním se drží úžasná griša Nina. Svět který autorka dokázala vymyslet se mi neskutečne líbí a tajně doufám že se z tohoto světa dostane více příběhu k nám do knihovniček.
A teď šup na další díl. Prohnilé Město čeká :)

vandalindakova
24.11.2018 5 z 5

Wow. Tak tohle byla fakt jízda.
Přidávám se mezi ty, pro které byla kniha Šest vran o dost lepší než Griša. Sledujeme partu kriminálníků, kteří se honí za jednou jedinou misí. Misí, která je skoro nemožná. Nejradši jsem měla asi Inej a Wylana. Hrozně se mi líbil styl, jakým to bylo napsaný. Vše promyšlené do detailů, nic dokonalé. Nebyl to příběh, kdy vše vychází podle plánů. A nejlepší byly překvapující momenty! A ten konec, bože ten konec!!
Tuhle knihu chci doma! I s dalším dílem.

Weezi64
22.11.2018 3 z 5

Mám ji strašně dlouho rozečtenou... nemohu se do děje vůbec dostat :/

Marcel7
19.11.2018 4 z 5

Originální svět s nádechem novoty. Pro neznalé Griša verse (jako jsem byla já) to byla neskutečná jízda a i když výsledek byl víceméně jasný, Bardugo dokázala čtenáře připoutat do křesla a nepustit do posledního výdechu a stránky. A ani poté ne, jelikož kniha končí takovým clifhangerem, že jsem musela neplánovaně běžet do knihkupectví pro druhý díl, abych si mohla dát další dávku téměř stejně návykovou jako parem. Vynikající young adult fantasy, kterou řadím do svých top sérií.