Šest vran

Šest vran https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345027/bmid_sest-vran-2dL-345027.jpg 5 3192 716

Ketterdam – rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšuje všechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky… Trestance prahnoucího po pomstě. Zázračného střelce se slabostí pro hazardní hry. Černou ovci z prominentní rodiny na útěku z domova. Špiónku pohybující se neslyšně jako stín. Dívku využívající svoji krásu jako smrtící zbraň. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné – vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa. Kdo z nich přežije? Jaká tajemství vyplavou na povrch? Odvrátí nebezpečí, které hrozí světu?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Six of Crows , 2015

Shirako
04.10.2023 2 z 5

(SPOILER) Tak teda nevím, jestli jsem četl stejnou knihu jako všichni ostatní (aktuálně 90%). Protože po úvodní zajímavé scénce, která mne navnadila, se vše otáčí. A ne k lepšímu. Oprostil jsem se od věku postav, ale jejich chování, které absolutně nesedí k jejich vykreslené minulosti. Když někdo, kdo tvrdí, že vyrostl v podsvětí se chová jak kdyby k podsvětí nikdy ani nečichl a hlavní postavy jsou víceméně pozitivní. S takovou minulostí založit svůj plán, na tom, že věřím v lásku dvou postav.... To bylo totální WTF. A k tomu ta romantická zápletka, která mi tam akorát pila krev. A vrcholí to nelogičností hlavní zápletky, kdy si bohatý obchodník najme hned 2 skupiny gangsterů, aby co? Se povraždily navzájem?
Aktuálně čtu druhý díl, ale ten je snad ještě horší.... Ufff, tohoto autora už tedy nikdy víc....
Plusové body dávám, že příběh utíká aspoň svižně a má momenty, kdy jsem se zasmál, ale to mi přijde od knihy dost málo.

lenka7767
25.09.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila :)

kayu
18.09.2023 4 z 5

Šest vran je moje prvotina od Leigh Bardugo a lituji, že jsem se k ní nedostala dřív. Zpočátku mi dělalo potíže zorientovat se ve všech postavách a především ve fungování světa, kde se kniha odehrává. I přes to byla kniha velmi poutavá a já s radostí četla dál. Příběh měl spád a já hltala jednu stránku za druhou. Líbily se mi pasáže, kde byla popisována minulost postav, která nám byla dávkována postupně. Už teď se těším, až si přečtu další díl. Jedinou výtku mám k samotným postavám, které za mě mohli být alespoň o pár let starší.

IVANA0123
13.09.2023 5 z 5

Musím se připojit ke čtenářům, kteří byli z knihy nadšení. I když nejsem odpovídající věková skupina a tento žánr mě spíše zatím míjel, nemohla jsem se ke konci od knihy odtrhnout. Místo, které stvořila Leigh Bardugo, je tvrdé a neúprosné. Hlavní hrdinové, kterým tento svět nedal nic zadarmo a už dávno nejsou nevinné děti, jsou stejní. Drsní a zatvrzelí, a když dostanou možnost své životy změnit, vydávají se splnit nemožný úkol.. Skvělý styl, neuvěřitelné napětí a hrdinové, kteří člověku přirostou k srdci. Dokonalá kombinace a já se chystám na další díl. 5*
(9/23)

Katebe
12.09.2023 3 z 5

Šest vran jsem objevila díky čtenářské výzvě a na základě recenzí jsem očekávala fakt pecku. Bohužel.
YA knihy mám ráda a ani nízký věk postav mi převážně nevadí, přestože do cílové skupiny čtenářů už vážně nepatřím. Tady mi ale věk neuvěřitelně vadil. Jejich zkušenosti, názory, schopnosti, krvelačnost, vůbec mi to k 17letým nesedělo, ať už vyrostli a prošli čímkoliv.
Děj mě nijak extra nezaujal, pořád jsem čekala na něco víc. Styl psaní mi sice sedl, díky čemuž jsem knihu celkem bez nucení přečetla, ale něco tomu prostě chybělo.
Naopak se mi velmi líbilo střídání osob po kapitole. Vždycky mě zajímá co si ostatní postavy myslí a tady se mi to splnilo. Taktéž propracování osobností postav bylo super. Takže mě více zajímaly jejich osudy než příběh jako takový.
Nejsem si jistá, zda sáhnu po dalším díle. Trochu mne zajímá, jak to bude probíhat dál,ale budu se muset donutit začít.

denisa8946
27.08.2023 4 z 5

To byl opravdu skvělý příběh! Mrzí mě, že jsem knihu měla dlouho rozečtenou a vrátila se k ním až po delší době. Nicméně na genialitě vystavění příběhu to neubralo.
V této série se seznamujeme s poměrně velkým množstvím postav a začátek příběhu pro mě byl celkem oříšek a chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala. Nicméně po pár kapitolách už vše běželo jako po drátkách. Děj byl napínavý a nepředvídatelný.
Kapitoly jsou psané z pohledu hlavních postav. Nejvíce mě bavily kapitoly Inej a Niny. Všechny postavy autorka precizně vykreslila a rychle si vás získají.
Parta teenagerů, odpadlíků, chovajících se na svůj věk příliš dospěle, přijme kšeft za neskutečné prachy s obrovským rizikem. Všechny hlavní postavy si prožily krušné mládí (dětství), tak není divu, že se do toho pustí. Závěr knihy vás nechá s otevřenou pusou a musíte se pustit do dalšího dílu. :)

DarieReed
21.08.2023 5 z 5

Ten příběh byl prostě geniální. Všechny kousky skládačky jak se postupně odhalovala do sebe zapadaly a fungovaly pohromadě jako gigantická vlna, která mě jakožto čtenáře naprosto pohltila.
Po dlouhé době se mi dostala do ruky kniha, kterou jsem četla protože jsem nemohla jinak. Nešlo ji odložit (i když se mi na hlavu sypaly zkoušky a možná, že právě kvůli tomu).
Postavy byly tak uvěřitelné a hmatatelné (až na jejich věk tedy), že jsem neměla obvyklý problém s jejich plochostí v jiných příbězích. Prostě kdybyste chtěli komukoli z nich podat ruku - nebyl by to nejmenší problém. (Teda možná až na Kaze, kdyby zrovna neměl rukavice.)
Mrzí mě, že jsem knihu neobjevila hned v první moment, když vyšla, protože věřím, že v té době bych jí byla úplně posedlá a donutila svou nejlepší přítelkyni, aby ji ASAP přečetla taky.

Audrina
14.08.2023 5 z 5

Na začátku jsem měla trochu problém se začíst, především se mi pletlo velké množství postav. Pak se ale vše rozjelo a já se nemohla od knihy odtrhnout. Líbila se mi rozmanitost postav, postupné dávkování děje a spoustu překážek, které hrdinům přišly do cesty.

Bookworm345
11.08.2023 5 z 5

Šest vran je kniha o mnohem, mnohem lepší než Griša trilogie. Postavy jsou dokonale propracované a napsané. Všechny Grishaverse knihy mám hrozně ráda a výjimkou neí ani tahle. Děj je akční a totálně nabušený akcí a dobrodružstvím. Romantické linky se mi taky strašně moc líbily. Vídám hodně názorů na moc mladý věk postav, vždycky si vzpomenu na Aleu Aquarius nebo Spirit animals. Jednoduše to že parta puberťáků je tak výkonný zlodějský tým mi nevadí. Taky jsem se i zasmála. Velké plus jsou hlášky a citáty.

"No mourners, no funerals"

"Greed bows to me"

"What's the easiest way to steal a man's wallet?
"Knife to the throat?"
"Gun to the back?"
"Poison in his cup?"
" You're all horrible."

"My ghost won't associate with your ghost."

"When everyone knows you're a monster, you needn't waste time doing every monsterous thing."

"It's not natural for women to fight."
It's not natural for someone to be as stupid as he's tall, yet there you stand."

"Scheming face."
"Definitely."

" She laughed and if he could have bottled the sound and gotten drunk on it every night, he would have."

Je toho hodně, ale já to sem prostě nemohla nenapsat. (A to ještě nejsou zdaleka všechny legendární hlášky z téhle duologie)

tami1
09.08.2023 5 z 5

Oblíbená kniha mých dcer.
Musím říct, že i mě uchvátil svět, který autorka tak důmyslně vytvořila. Jen ten věk postav je trochu nereálný, klidně by jim mohlo být přes dvacet.

andysek88
07.08.2023 4 z 5

Dlouho jsem se na Šest vran chystala a musím říct, že mě knížka ani trochu nezklamala. Jediný problém jsem měla s věkem hlavních hrdinů, chovali se až moc dospěle (v mém imaginárním světě měli všichni 20+). Už se těším na další díl.

Andrea996
04.08.2023 4 z 5

Konečně po dlouhé době kniha, od které jsem se nemohla jen tak odtrhnout. Musím přiznat že začátkem jsem se musela trochu prolouskat, ale je třeba vzít v potaz že je potřeba se seznámit s postavami i dějem, pak už to šlo jako po másle. Postavy sice mladšího věku, ale všechny jsem si oblíbila, každá měla něco do sebe. V knize najdete napětí, akci, fantasy ale také lásku a přátelství. Určitě doporučuji a těším se na druhý díl.

nai.ivka
25.07.2023 5 z 5

Rychle mě to vtáhlo do příběhu, sice jsou to děti ve věku 15-17 let, ale od mala žijí v drsném prostředí. Ve středověku by byly považovány za dospělé. A není tak daleká doba, mnohde se to pořád děje, že děti musí pracovat už od tří čtyř let. Nejradši mám fantasy příběhy pro puberťáky, protože se do toho nemíchá sex. Nějaká zamilovanost a možná pusa. Taková dobrodružná červená knihovna. V prvním díle se to pěkně rozjelo, musím hned skočit do pokračování. Za první díl dávám pět hvězdiček.

Zverak
23.07.2023 4 z 5

Hlavní postavy, jsou teenageři, kteří jsou ale na svůj věk velice vyspělí. Všichni jsou to zločinci a po nabídce, která se neodmítá tak se zapletou do největší loupeže všech dob. Kniha je napínavá a dobře se čte, ale myslím si, že jsem četl už trochu lepší knihy, proto jí nemůžu dát 5 ale pouze 4,5 hvězdičky. Knihu bych určitě doporučil všem co rádi pořádné fantasy, protože to tahle kniha určitě je.

cziss
19.07.2023 3 z 5

Tento příběh se bude asi líbit hlavně milovníkům young-adult a lidem, kteří mají rádi fantasy romantiku. Musím přiznat, že se mi naopak v knize pár věcí nelíbilo. Občas jsem musel hloubat nad tím, v jaké historické době se to vlastně má odehrávat. Nakonec mě tento knižní svět hodně připomínal svět v série Stínu krkavce (A. Ryan), ale v takovém pseudo-novověku. Potom nízký věk hrdinů vs. jejich dovednosti, vyspělost a taky krutost. Ano, jsou to sice zločinci odkojení ulicí, ale i tak... No a potom (pro mě) zbytečně rozkvetlá romantická linka příběhu. Děj se mi relativně líbil (ubral bych počet zvratů v příběhu), prostředí a historie, stejně jako postavy byly celkem zajímavě vymyšleny.

Vlci.Sestra
28.05.2023 5 z 5

Šest vran je úžasná kniha. Popravdě si myslím, že je o moc lepší než trilogie Světlo a stíny, ani bych nevěřila, že je to od stejné autorky. Kaz a Inej mi neskutečně přirostli k srdci. Nejen že jsem s nimi prožívala každý jejich strach, ale i všechny letmé pohledy, které mezi nimi proběhly. Jsem zvědavá, jak se posunou v dalším díle. Moc doporučuji.

uzivatel5475
24.05.2023 5 z 5

Nadčasová knížka
*10000/5

Kami479
11.05.2023 5 z 5

Skvělé fantasy! Hlavní postavy (hlavně Inej a Nina) mi přirostly k srdce. Příběh byl napínavý, líbily se mi vzpomínky z minulosti, které lépe osvětlily příběh a motiv dané postavy. Naprosto vás to vtáhne do příběhu a emoce prožíváte s každou postavou.

Vřele doporučuji :)

Jarka_rybář
10.05.2023 5 z 5

Pěkné, hodně pěkné. Začátek mne vůbec nechytil, ale potom to dostalo spád a já se jen divila. Paráda.

Awča
04.05.2023 5 z 5

Nebylo to prosté čtení knihy, úplně jsem ten příběh žila, zakoušela záludnosti i radosti života v Ketterdamu, vydala se na výpravu do Ledového paláce, pokaždé jsem byla jinou z vran a dívala se na stejné události jinýma očima.
A ten závěr!