Prohnilé město

Prohnilé město https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378924/mid_prohnile-mesto-0DM-378924.jpg 5 2133 2133

Kazu Brekkerovi a jeho lidem se podařil nevídaný kousek, za který měli přislíbenou tučnou odměnu. Jenže místo toho, aby se o ni rozdělili, čekala na ně zrada. Proto musí napnout všechny své síly, aby získali to, co jim patří. V temných ulicích zkorumpovaného Ketterdamu se mezitím schyluje k válce. Nebezpečná smrtící droga jurda parem se tu stává předmětem boje o moc. Obstojí Kazova prohnanost proti nepřátelům a zůstanou mu jeho lidé vůbec věrni? https://www.alza.cz/media/prohnile-mesto-d5312825.htm... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Crooked Kingdom , 2016

KájaKoxík
14.03.2019 5 z 5

Mnohem lepší kniha než první díl. Přetekla jsem ji jedním dechem, jinak se to nedá. Naprosto nechápu jak a kde dokáže Kaz vždycky z paty vytáhnout nový plán a novou strategii. Spárování hlavních postav mi kupodivu nevadilo. Ale happyend nečekejte.
Nechce se mi věřit, že by tímto autorka s knihami doopravdy skončila. Nicméně hlavní hrdinové se nám na konci začnou ubírat každý vlastním směrem. Doufám, že se k nim autorka vrátí i kdyby v samostatných knihách o jednotlivých postavách. Naděje umírá poslední tak snad se s nimi uvidíme ještě někdy.

Lutzinka
10.03.2019 5 z 5

Škoda, že v nejlepším se má přestat...škoda, že Prohnilé město je konečná...tenhle svět mě hrozně bavil...nechce se mi vůbec do další nové knihy...pochybuju, že bude lepší než tahle... Nezbývá než, smeknout klobouk a DOPORUČIT tohle dobrodružství všem, kteří milují svět fantasy, obdivují chytré mozky a geniální plány a drží palce všem zlomeným duším ;-)

Turmee
10.03.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Perfektní druhý díl, který nijak neubral spádnosti toho prvního ani nezauzloval všechno, co se dalo. Postavy jsou pořád sympatické, padouši jsou pořád padouchy. Ano, je to taková oddechová literatura pro puberťáky ale osobně za jednoduchým příběhem vnímám i hlubší linky - Šrámy, které nelze jen tak vyléčit, i když bychom si to přáli. Podporu rodiny, která je silným motivem. A možná, překvapivě, i zajímavý žebříček hodnot.

salamandrina
10.03.2019 3 z 5

Druhý díl krapet slabší, resp.pořád fajn pohádka, ale ta forma vyprávění, kdy vidíme děj očima jednotlivých postav, který byl v prvním díle zajímavý, tady už byl často otravný.

roso.mak
08.03.2019 5 z 5

Snad ještě lepší kniha než první díl. Troše romantických prvků neujdete, ale nebojte, jsou jen mimochodem. Bez geniálního Kaze by sice byli všichni v prčicích, ale vše se nakonec v hollywoodský konec zvrátí, takže je kniha skvělým oddechovým čtením.

kedlis
18.02.2019 5 z 5

Hned jak jsem dočetla Šest vran jsem věděla, že si budu muset přečíst pokračování a stálo to opravdu za to. Prohnilé město je dle mého ještě lepší - vtipnější, zamotanější a dojemnější.
Postavy se během dvou knih neustále vyvíjejí což je obrovské plus, také je nám tu nabídnut další pohled do jejich minulosti a díky tomu se vyjasňují určité detaily. Na jednu stranu mi budou vrány chybět, ale na druhou je to skvěle ukončené a dává mi to smysl.
"Žádný slzy. Žádnej funus."

ivedoo
17.02.2019 5 z 5

Tento díl se mi líbil stejně jako 1. Promyšlený svět, postavy, akce, napětí, drama a konečně i špetka lásky :D Moc jsem si tuto sérii užila :)

CharlesWard
15.02.2019 1 z 5

Když tak vidím všechny ty pochvalné komentáře, asi jsem musel číst jinou knihu. Tenká linie příběhové příčetnosti je nadobro pryč, autorka knihu uměle nastavuje nudnou vatou z minulosti a když připojila i homo sekvenci, chtělo se mi instantně začít zvracet!

EmiClare
13.02.2019 4 z 5

Velmi dobře napsaná kniha odpovídající stylem i obsahem cílové kategorii čtenářů.

hetty64
12.02.2019 4 z 5

Kdyby parta teenagerů nezachránila svět, bylo by to uvěřitelnější. Ovšem chápu, že kniha je určena především teenagerům, proto nehodnotím knihu nijak špatně.

Autorka dokáže čtenáře překvapit (a to hned několikrát za sebou), postavy jsou docela zajímavé a prostředí promyšlené.

Avšak první díl jsem si užila víc.

ap_zdar
06.02.2019 5 z 5

Druhý díl Šesti vran byl lepší než první. Doufám, že bude i třetí.

Marushka27
03.02.2019 5 z 5

Strhující závěr duologie, která je zábavná, napínavá a promyšlená. Nemluvě o tom, že postavy jsou skvělé a sympatické a každý si najde svého oblíbence.

Safira7
30.01.2019 5 z 5

Úžasná, kniha mě okamžitě pohltila, přečetla jsem jedním dechem..... Doporučuji

Pedruska01
28.01.2019 5 z 5

Leigh, Leigh, co jsi to jen udělala? Autorka mě opět donutila nasednout na smrtící horskou dráhu, jen jsme měli trochu jiný okruh. Četlo se to samozřejmě skvěle, byť občas proklatě, jelikož každý konec kapitoly byl napsán tak, aby člověk pokračoval, leckdy se zatajeným dechem, dál. Takže se nedalo takřka odtrhnout. Však, nemohu si odpustit - místy mi připadalo jako kdyby to bylo o chloupek slabší než první díl. A opět nemohu zapomenout zmínit vizuál knihy - úžasný.
Znovu jsem se setkala s netypickou různorodou partičkou, s tou špínou z Barrelu, kterou jsem si vlastně tak oblíbila. Ačkoliv měli na kontě tolik, řekněme nelichotivých skutků, musela jsem jim fandit. Jen jsem pozorovala tu brilantní hru šachů, kdy jednou padl výtečný tah a podruhé zmařený. Pokaždé to bylo nečekané. Rozhodně tenhle příběh, to úžasné myšlení nešlo nijak předvídat. Jak jsem již zmiňovala u prvního dílu, byla to hra velmistra s promyšlenými deseti tahy dopředu. Než ty vůbec vymyslíš, jak zapálit oheň bez jakékoliv pomůcky, protistrana už má vymyšleno i jak ho uhasit. Naprosto šílené a bravurní zároveň.
Co se týče postav, tak moji oblíbenci si udrželi své postavení - Kaz, Inej, Nina a Matthias. Jesper byl samozřejmě taky fajn, určitě vtipný a patřil jednoznačně do té party, občas i Wylan, ale holt... asi jsem na tu klasiku. :D I když tohle byl vlastně dost drsný příběh ve všech směrech, dočkala jsem se i romantických "okének". Byla jsem za to ráda, ale zároveň jsem asi rozladěná. Dostali ho všichni - i ti, kteří by ho fakt mít nemuseli - a celkem slušně vzhledem k situaci, ale co ta úplně hlavní dvojice? Kaz? Inej? Leigh, to jako vážně?! Cítím se trochu okradená. A co to krucinál mělo znamenat s Matthiasem?! Upřímně, byla jsem zaskočená - tohle by mě vůbec, ani ve snu nenapadlo. Proč? Na jeho místo bych obsadila úplně jiné adepty, z té sebranky. Bylo to kruté a bolelo to.
Vypadá to jako ukončený příběh, ale nejsem o tom dvakrát přesvědčená. Opět se objevilo tolik věcí, které by chtělo dovysvětlit. Vždyť by stačilo pár vět, bohužel. A klidně se vsadím, že si autorka nechala pootevřená vrátka k možnému pokračování, o kterém se tak trochu špitá. Určitě bych ho nevynechala. Bylo by mi potěšením se s nimi znovu setkat.
Je vážně obdivuhodné, co tahle autorka umí stvořit. Vlastní svět s hrdiny, kteří jsou tak moc špatní a přesto je máme rádi a všechno to hltáme. Dostala jsem knihu s laťkou stále tak pevně a zatraceně vysoko položenou, která nedrhla, byla plná zvratů a akcí, která mi ukázala to prohnilé město hned z několika pohledů. Dobrý nápad, dobrá realizace. Líbilo se mi to - Kaz, ten nemilosrdný parchant, který si mě dokonale získal.
Ačkoliv tentokrát to je "pouze" na 99%, vřele doporučuji. Tady není o čem diskutovat. :)

PineApple014
27.01.2019 5 z 5

Tohle je jedna z mála knih, kde opravdu nemůžete počítat s tím, že hlavní postavy všechno zvládnou - nicméně Kaz Brekker má zřejmě pokaždé aspoň deset záložních plánů. Kniha je skvělá a napínavá (a místy se objeví i romantická scéna, která zahřeje u srdce). Myslím, že se mi líbila ještě více, než Šest vran, prostě proto, že jsem neměla nejmenší tušení, co čekat.

alekis
26.01.2019 5 z 5

Ketterdam 2. část

Já žila (nejen) v Ketterdamu po několik dní
se Šesti vranami... S Kazem a s Inej, s Ninou,
a byli tam i ostatní...
Někdo to nepřežil a někdo stále žije.
Daleko na severu jeden vlk teskně vyje...

Na závěr vtírá se otázka:
Kdo to ví, zda příběhy, co (prý) se líhnou autorům v hlavě
na jiném místě, v jiném čase, nedějí se právě?

Některé příběhy jsou totiž napsané tak, jako by je autor sám prožil, nebo že by mu z místa děje přiletěly telepaticky do hlavy (?). Poprvé jsem tento pocit měla u Pána prstenů. Podobně to cítím tady. Příběh je to velmi složitý, jak 1., tak 2. díl, spousta docela spletitých událostí a dějů. Přesto je všechno dokonale srozumitelné, jasné, napínavé, čtivé, má to fakt grády! A to, že autorkou je mladá žena, a že tam podstrčila i špetku lásky a citů? Přidávám další bod navíc! Život je barevný, naštěstí :-).

Libušš
25.01.2019 5 z 5

Pokračování většinou nemám ráda, jelikož bývají odfláknutá. Tady je opak pravdou.
Zdařené, neodfláknuté, pořád se stejným kouzlem jako první díl.

zinon
20.01.2019 4 z 5

Oba díly série určitě doporučuji, i když u mě nevyvolali takové nadšení jako u jiných. Více se mi líbil první díl. Bylo to čtivé a charaktery postav byly rozhodně zajímavé. Na pět hvězdiček jsou ale u mě jiné knížky :) Tady mi přeci jenom něco chybělo.

markulka
17.01.2019 5 z 5

Ach jooo, proč jsem to jenom musela dočíst? Úžasné postavy, úžasný příběh, úžasná zápletka. Pří čtení jsem se jednou smála, podruhé byla nervózní z nečekaného zvratu událostí, no a nebudu vám lhát...i slzička mi na konci ukápla. Tolik emocí! A opravdu nevím, jak dlouho zvládnu čekat na pokračování.

ivousekk
15.01.2019 5 z 5

Vyborne pokracovani. Napinave, plne zvratu a malo predvidatelne. To, jak Kaz, mel vse promyslene a byl vzdy nekolik kroku napred, bylo vynikajici. Jen se nemuzu, stejne jako u prvniho dilu, zbavit pocitu, ze takhle nepremysli teenageri, ale nekdo aspon o 10 let starsi. Jsem zvedava na pokracovani.