Prohnilé město

Prohnilé město https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378924/mid_prohnile-mesto-0DM-378924.jpg 5 2133 2133

Kazu Brekkerovi a jeho lidem se podařil nevídaný kousek, za který měli přislíbenou tučnou odměnu. Jenže místo toho, aby se o ni rozdělili, čekala na ně zrada. Proto musí napnout všechny své síly, aby získali to, co jim patří. V temných ulicích zkorumpovaného Ketterdamu se mezitím schyluje k válce. Nebezpečná smrtící droga jurda parem se tu stává předmětem boje o moc. Obstojí Kazova prohnanost proti nepřátelům a zůstanou mu jeho lidé vůbec věrni? https://www.alza.cz/media/prohnile-mesto-d5312825.htm... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Crooked Kingdom , 2016

danyinsidebooks
10.01.2019 5 z 5

Když jsem loni četla Šest vran, byla jsem malinko zklamaná, čekala jsem trochu něco víc.
No ovšem tohle, to bylo jiné kafe. Pořád se tam svým způsobem něco dělo a většinu věcí jsem nedokázala předvídat.
Opravdu, to jak to autorka vymyslela... klobouk dolů! Během knihy jsem párkrát malém brečela a hlavně jsem se neskutečně nasmála.
Chápu nadšení okolo této duologie, akorát ne to okolo Kaze (ano, není to jedna z mých nejoblíbenějších postav :D).
Tohle Šest vran opravdu předčilo a já jsem ráda, že to autorka zpracovala takhle.

Cartyra
08.01.2019 5 z 5

Mistrovské dílo! Ze začátku jsem měla strach, jak si autorka s pokračováním poradí a ve finále to předčilo Šest vran i Griši. Klobouk dolů, v knize se pořád něco děje i v místech, kde to nečekáte. Druhou polovinu knihy jsem musela dát na jeden zátah, prostě to nešlo odložit.

Hania932
05.01.2019 5 z 5

Tohle je tak skvělé pokračování! Lepší už to být snad nemůže. Je to napínavé od zaačátku až do konce a já si užívala každou stránku. Když už to vypadá, že se všechno vyřešilo nebo že jde všechno podle plánu najednou se něco objeví a všechno se změní. A já jenom žasnu, jak autorka skvěle píše. Dokázala jsem se do toho vžít a přišlo mi, jako kdybych to všechno prožívali s nimi. A upřímně Kaz a Inej je ten nejdokonalejší pár EVER! Úplně je miluju! A vůbec jsem nemohla uvěřit konci, protože to mě úplně dostalo a celý konec jsem probrečela. Bylo to plné emocí a já teď jistě vím, že nutně potřebuju pokračování!

sandra8786
01.01.2019 5 z 5

Pro me lepsi, napaditejsi, zábavnější a zároveň hlubší, nez prvni dil. Moc se mi líbily osobni příběhy jednotlivých postav, které dokreslily jejich aktuální motivaci. Důstojný závěr, bez zbytečného sentimentu. Klidně mohly některé postavy i přitvrdit, takhle to bylo porad klišé hodneho zločince. K srdci mi přirostla Inej. Rada bych si o Gaunerech v budoucnu přečetla dalsi příběhy, třeba se dočkáme! Společně s Raven boys pro me nejelepsi YA série.

denniys
28.12.2018 5 z 5

Prohnilé město je možná lepší než Šest vran.. ohromně mě bavila dokonalá promyšlenost a finále, kdy zjistíte, že nic není tak, jak se zdá - stejně jako u předchozího dílu..více slov tahle kniha nepotřebuje, je prostě fakt dobrá...a teď si jdu posvítit na Grišu, kterou neznám a spojitosti mezi těmito knihami jsou zajímavé..

Galánečka
17.12.2018 5 z 5

Opět naprosto dokonalé a promyšlené do posledního detailu. Vůbec jsem nedokázala odhadnout prakticky nic z toho, co se dělo Kazovi v hlavě a jaký další plán z něho vyleze. Nejvíce mě však fascinuje Kazova schopnost s elegancí obelstít své nepřátele a ještě navíc z nich udělat úplné idioty, kteří zakopnou o svou vlastní nohu. Také se mi líbilo, jak je každá z postav úplně jiná a svým způsobem nepostradatelná. Autorka prostě vytvořila postavy, které žijí vlastním životem a čtenář o nich přemýšlí i ve chvíli, kdy zrovna nedrží knihu v ruce. Doufám, že se autorka této partě bude ještě někdy v budoucnu věnovat a že jsme o Kazovi a spol. neslyšeli naposledy - byla by to škoda.

Jupijow
08.12.2018 5 z 5

Tak nějak jiné YA fantazy a to je sakra dobře !

Eviik
06.12.2018 5 z 5

"Žádný slzy. Žádnej funus." - vezmu si to k srdci.

Hledač.N.M.LT
05.12.2018 5 z 5

Možná ještě lepší než 1. Díl!

Peta1607
02.12.2018 5 z 5

Super pokračování Šesti vran. Děj skvěle běžel a Kaz opět nezklamal. U konce ukápla i nějaká ta slzička, ale jinak to dopadlo tak jak jsem očekávala, takže jedna ze sérií která patří k těm must have.

Tyrkysová
02.12.2018 5 z 5

Parádní jízda, která je plná akce, nečekaných zvratů, plánování, podrazů, podrazů v podrazech, plánů ve zdánlivých neúspěších a Kazových brilantností. I přesto, že považuji Prohnilé město v některých ohledech za o něco slabší, než Šest vran (a v některých zase o chloupek lepší), plné hodnocení si rozhodně zaslouží. Nezbývá mi jen zopakovat - tuhle duologii si přečtěte!

DennyYukiko
24.11.2018 5 z 5

Skvělá! Ještě snad napínavější než první díl, i
slza mi ukápla ???? vše bylo skvělé vymyšlené a zapadlo do sebe.. Bardugo si mě zkrátka touto sérií získala.

Marcel7
19.11.2018 5 z 5

Neskutečně chytrá, napínavá, jemně temná young adult. Pokračování druhého dílu nabralo na obrátkách neskutečným způsobem a tato kniha na zvraty netrpí. Spíš naopak, měli byste si dávat pozor na závratě, protože Prohnilým městem se v obleku z Bláznovy komedie se doslova proženete. Další stránku budete chtít jako další dávku paremu a nebudete se moct odtrhnout. Kniha je naplněná zvraty, ale zároveň to není příběhu na škodu a netrpí překombinovaností a příběh krásně plyne. Tato young adult stojí za to a troufám si tvrdit, že věku se meze nekladou, pokud máte rádi statečné, chytré a schopné teenagery a jste fanouškem černých koní, tato kniha je určená pro vás. Tato dualogie rozhodně patří mezi mých top fantasy a young adult.

Kačkaknihomol
18.11.2018 5 z 5

"Víte co je Van Eckův problém?"
"Že nemá žádnou čest?"
"Že je mizerný otec?"
"Že začíná plešatět?"

Se stoprocentní jistotu nemůžu říct, jaký je Van Eckův problém, ale můj je rozhodně tahle kniha. Myslím to v tom nejlepším mínění, v jakém to můžu myslet. Protože tahle kniha má prostě všechno: lásku, akci, napětí, skvělé hlášky a propracované postavy! Jakkoli dokázal předešlý díl nastavit vysokou příčku, Prohnilé město s ním hrdě konkuruje- a dokonce i vyhrává.

Partička šesti parchantů (plus se synem geniálního vědce zdarma) opět boduje. V první polovině nám hrdinové spíše plánují, v té druhé je čas na intriky. Kazovy myšlenkové pochody by s klidem vystačily na jednu knihu, všechna čest. Ač už se zdá situace beznadějná, tenhle chlapeček ještě pořádně dokáže zamíchat kartami. Dále Inej, jejíž sny o ztracené rodině jsem četla stejně dychtivě, jako ona po nich toužila. Její vztah s Kazem naštěstí není nějaká přeslazená limonáda, nedá se to ovšem říct o mých pocitech při čtení (jsou něco jako moje jurda parem). Kupčík a pistolník. Ti byli taky zajímaví. Wylan se stává mnohem temperamentnější postavou, dozvídáme se i o jeho minulosti. To stejné by se prakticky dalo říct i o Jesperovi. Už prostě nejsou jen tak "do počtu". Naopak Nina a Matthias ustupují o pár centimetrů do pozadí. Jejich osudy už byly vyřčeny v díle minulém. Neznamená to však, že bych i u sebemenšího náznaku romantiky s nimi neskákala do vzduchu.

Za mě je tahle dvoudílná série prostě a jednoduše PECKA! Vůbec bych se nezlobila, kdyby se autorka rozhodla napsat díl další.

Bookworm11
14.11.2018 5 z 5

POZOR! OBROVSKÝ SPOILER!
Zprvu se mi nelíbilo, jak autorka pospojovala hlavní postavy do párečků, ale jakmile Matthias umřel... cítila jsem tu prázdnotu, kterou za sebou zanechal. Dětinsky jsem doufala, že přežije a měla jsem pocit, jako by příběh šesti vran končil.

1v8na
14.11.2018 5 z 5

Kniha byla naprosto úžasná!!! Příběh byl čtivý, emotivní, plný akce, napětí, dobrodružství, intrik, ale i lásky, pochopení a citů.
Tam, kde první díl skončil, začal přesně druhý, což velmi oceňuji. Knihy na sebe parádně navazovaly. V knize nebyla žádná hluchá místa.
Líbí se mi mapy na začátku knihy a seznam postav na konci - pomáhá to orientovat se v ději.
Svět Ketterdamu a jeho čtvrtí, především Barrelu, je perfektně vymyšlený a propracovaný. Škoda jen, že šlo jen o duologii.
Nicméně jsem ještě nečetla sérii Griša - to musím určitě napravit.

EvaSupovic
05.11.2018 5 z 5

To byla tedy jízda....wau, jsem fakt ráda, že jsem se do této série pustila a zamilovala se. Spisovatelka to opravdu umí a svět gríš a bossů má vymakaný do puntíčku. Kaze Brekrra bych ráda poznala osobně, kdyby to šlo :-)

Nirelle
02.11.2018 5 z 5

Druhý díl nepolevil v tom, co nakopl první. Po dočtení jsem upadla do hluboké deprese, že další dobrodružství Kaze Brekkera zůstane navždy uvězněno v Ketterdamu. Dalších slov pro tuto sérii je škoda, žádná dokonale nevystihnou to, co cítím, když si na sérii vzpomenu. Proto čtěte - pocítíte. :)

Espoir
01.11.2018 4 z 5

Z této knihy jsem nebyla tolik nadšená jako ze Šesti vran, od kterých jsem se při čtení nemohla odtrhnout. Některé části byly na můj vkus moc zdlouhavé a jiné naopak až moc stručné. Přesto mi postavy přirostly k srdci a konec mě dokázal příjemně překvapit. Ve svém žánru je kniha rozhodně nadprůměr. Už se těším na další duologii od této autorky, která by měla být o mojí oblíbené postavě, Nikolajovi :-).

Kasandra109
29.10.2018 5 z 5

Za mě nejlepší série, kterou jsem kdy četla. Najdete si své oblíbence a hlavně nic není černobílé. Na konci ukápla slzička z toho, že to všechno končí. Prostě WOW.