Prohnilé město

Prohnilé město https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378924/mid_prohnile-mesto-0DM-378924.jpg 5 2133 2133

Kazu Brekkerovi a jeho lidem se podařil nevídaný kousek, za který měli přislíbenou tučnou odměnu. Jenže místo toho, aby se o ni rozdělili, čekala na ně zrada. Proto musí napnout všechny své síly, aby získali to, co jim patří. V temných ulicích zkorumpovaného Ketterdamu se mezitím schyluje k válce. Nebezpečná smrtící droga jurda parem se tu stává předmětem boje o moc. Obstojí Kazova prohnanost proti nepřátelům a zůstanou mu jeho lidé vůbec věrni? https://www.alza.cz/media/prohnile-mesto-d5312825.htm... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Crooked Kingdom , 2016

sd1992
12.08.2019 4 z 5

Tak rozhodně to bylo lepší, než Šest vran.. :-) Ale nebylo to tak dobré, aby to změnilo můj názor na sérii nebo na autorku celkově... bohužel její styl psaní mě nepřesvědčil (nebo spíše asi nesedl).. a to jsem od ní četla vše, co zde zatím vyšlo.. Ale bohužel dál už její knihy číst nebudu, protože to vždycky dopadne stejně.. ale 4* dám, protože tahle rozhodně z celého toho světa Grišů, byla nejlepší :-)

avalonek
11.08.2019 5 z 5

Proč,proč,proč musí vždycky někdo umřít???Ja mám sakra ráda dobré konce..Nee,chápu to,to prostě k těmto knihám patří.Bylo to krásné čtení,fakt mě to nadchlo,a škoda,že už je to za mnou,tahle partička stála fakt za to

Damonka12
10.08.2019 3 z 5

Rozhodně lepší než první díl. Zajímali mě všechny postavy. A konec je také skvělý. Ale ani tak to není žádná pecka, kterou chci číst znovu.

Kathleen
09.08.2019 5 z 5

Kniha naprosto předčila má očekávání. Již první kniha byla skvěle napsaná. Ale toto pokračování u mě nadzvihlo celou sérii do top knih.

Mitculka
05.08.2019 5 z 5

Bylo to super, toť můj verdikt. V první třetině jsem měla pocit, že je tam víc romantiky, než by se k tomuhle příběhu hodilo (a to jsem všem naznačeným ,,párům” z minulého dílu fandila), to se ale vyrovnalo jako mávnutím kouzelného proutku. Příběhově to bylo skvělé, všechny ty plány a potíže, se kterými se hrdinové vypořádávali... prostě výborné, Ketterdam mi bude chybět a ústřední šestice zrovna tak.

opatovak
05.08.2019 5 z 5

Oproti prvnímu dílu mi začátek druhého připadal trochu utahaný, ale naštěstí se to rychle změnilo a děj nabral na obrátkách. Příběh plynule navazuje na první díl, takže bych určitě doporučovala začít Šesti vranami, jinak by mohl být čtenář na začátku dost zmatený. Celkově byl příběh party dětí ze zkaženého města napínavý od začátku do konce.

Aya81
05.08.2019 5 z 5

Série Šest vran a Prohnilé město mi sedla po všech stránkách. Je mi jasné, že to není žádný literární skvost a mezi klasiky se rozhodně nezapíše, ale z mého pohledu jde o osvěžující dvojdílko, do kterého se čtenář potopí a už nechce vyplavat. Přesně ten typ knihy, kdy chci vědět, jak vše dopadne, ale zároveň knihu "odkládám", abych si pobyt v její říši užila o něco déle. Na letní odpočinek ideální kniha.

Barik05
01.08.2019 5 z 5

Skvělé, ale konec mě trochu zklamal. Rozhodně doporučuji, tohle je prostě moje srdcovka.

vevu.
30.07.2019 5 z 5

Šest vran a Prohnilé město oplývají skvělou promyšleností a propleteností všemožných intrik, podvodů a tajemství.
Můžete si oblíbit bandu zkažených dětí? Rozhodně můžete! Udělat z lumpů hrdiny je podle mě perfektní tah. Příběh není jen fantasy, je to směsice dobrodružství a napětí, magie a mezilidských vztahů.
Autorka umí pracovat se všemi postavami a dokonale promyslet všechny možné náhradní plány a strategie

Tamten
24.07.2019 5 z 5

Slušné pokračování prvního dílu (vlastně druhá část jedné knížky), která uzavírá celý příběh. I když první díl byl možná napínavější, tento mu nezůstává příliš dlužen a rozhodně jde o vysoce nadprůměrnou fantasy.

ydnac
22.07.2019 5 z 5

Jednička byla pro mě pecka a tato kniha supééér pecka. Ještě lepší, děj rychle ubíhá, ale je dokonale vymyšlený a není odfláknutá ani chvilička. Asi bez dalších dílů nepřežiju...

ŠarlotaK
21.07.2019 5 z 5

Napínavé, vtipné, plné akce a geniálních plánu. Vzdávám holt autorce za originalitu a za to, že je kniha na stejné úrovni (a to vysoké) jako první díl.

marianna7090
06.07.2019 5 z 5

Ak autorka nenapíše tretiu časť tak ju napíšem ja. Toto snáď bolo lepšie ako jednotka a to bola laťka tak vysoko, že som ju zo zeme ani nevidela.
Táto kniha mala všetko a ešte viac. Chcem ale viac. Je to ako droga. Táto je kniha je stelesnená paremová jurda.

Lunox
28.06.2019 5 z 5

Úžasná kniha. Miluju to

Christine97
27.06.2019 5 z 5

Žádný slzy. Žádný funus.
Prohnilé město nedělá svému předchůdci žádnou ostudu, ba naopak. Opět čtenářům poskytuje mimořádnou a nervy drásající akci, kombinovanou s pořádnou dávkou napětí, nečekanými zvraty a vystihujícím humorem. Jednotlivé postavy máme možnost díky flashbackům lépe poznat a porozumět tak jejich motivům a chování. Autorce se podařilo vytvořit fascinující a promyšlený svět s mnoha zajímavými a různorodými postavami, které celému příběhu dodávali tu správnou atmosféru.
Smekám před autorkou a děkuji ji za krásný čtenářský zážitek.

Tenebien
24.06.2019 5 z 5

Lepší než první díl. Hrozně mě bavily flashbacky. Proč jako jenom dvě knížky? :-) (čteno v originále)

Sahir
19.06.2019

Líbila,napínavá

Teriiii
06.06.2019 4 z 5

Šest vran mi teda sedlo mnohem více. O akci v prvním díle nebyla nouze a bavilo mě se spolu s hlavními hrdiny probojovávat do Ledového paláce, který měl být údajně nedobytný.
Prohnilé město ve mně už takové emoce nezanechávalo. Knížku jsem četla šíleně dlouho, což ale asi nebyla jen její vina, ale i můj nedostatek času. Měsíc mi ležela na nočním stolku přečtená do poloviny a neměla jsem úplně potřebu po ní sáhnout a číst dál. Když už jsem ale číst znovu začala, nerada jsem ji odkládala. Byl to takový začarovaný kruh a proto dávám "jen" čtyři hvězdy.

Saryinka
02.06.2019 5 z 5

Tak tohle byla opravdu jízda.
Rozhodně bych knihu zařadila mezi náročnější čtivo. Já jsem teda musela mít absolutní ticho, abych se mohla soustředit.
Dlouho se mi nestalo, že bych si u knihy pobrečela :D, ale Bardugo to dokázala.
Nesnáším ji a miluju zároveň.
Doufám, že vydá další knihu s těmito hrdiny, protože potřebuju víc Kaze, víc Inej ...
Dala bych 100 hvězdiček kdyby to bylo možné.
Díky za tak krásný čtenářský zážitek!

TerkaBohacova
25.05.2019 5 z 5

Za mě stejně dokonalé jako první díl. Čtení mi trvalo dlouho, ale ne protože by mě to nabavilo - právě naopak, bylo to úžasné a já prostě nechtěla, aby to skončilo. Rozhodně to stojí za to!