Prohnilé město

Prohnilé město https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367759/bmid_prohnile-mesto-q0O-367759.jpg 5 2119 428

Kazu Brekkerovi a jeho lidem se podařil nevídaný kousek, za který měli přislíbenou tučnou odměnu. Jenže místo toho, aby se o ni rozdělili, čekala na ně zrada. Proto musí napnout všechny své síly, aby získali to, co jim patří. V temných ulicích zkorumpovaného Ketterdamu se mezitím schyluje k válce. Nebezpečná smrtící droga jurda parem se tu stává předmětem boje o moc. Obstojí Kazova prohnanost proti nepřátelům a zůstanou mu jeho lidé vůbec věrni?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Crooked Kingdom , 2016

Fallon443
23.03.2021 5 z 5

Miluju tuhle sérii a všechny hlavní postavy! Tahle kniha si rozhodně zaslouží plný počet hvězdiček. Opět tady bylo tolik zvratů, že si říkáte jak to mohla ta autorka všechno vymyslet a po přečtení to musíte ještě vstřebávat.
Taky jsem si neuvěřitelně moc užívala romantickou linku mezi Kazem a Inej. Ale musím se pozastavit nad jednou věcí, která se tam stala a byla jsem kvůli ní naštvaná, mrzutá a ukáplo i pár slziček, vůbec jsem nečekala, že se to stane a bylo to fakt smutný. (Ti co knihu četli, tak možná ví). Konec knihy byl pro mě dojemný a krásně uzavřený a upřímně mě mrzelo, že to nebude mít další pokračování.
Ale každopádně si knihu musíte rozhodně přečíst!

Tyn_a
11.03.2021 5 z 5

Knize musím dát plný počet hvězd. Příběh jsem si naprosto zamilovala, je temný, záhadný a lehce se do něj člověk vžije. Stačilo jen otevřít knihu, začít číst a najednou jsem byla jinde. Naprosto úchvatné!
Moc se mi líbil nápad s drogou, zápletkou, bylo to "něco" nového, s čím jsem se jinde nesetkala. Postavy mi byly všechny sympatické, vybere si každý, ať už stojí na straně dobrých, nebo zlých. Ostatně nikdo z nich není úplně na dobré straně, každý z nich má své "minusy", které využívá ve svůj prospěch.
Knihy 2x většinou nečtu, ale k této sérii se velmi ráda vrátím.

Aneb...
"Svět se skládá ze zázraků, nečekaných zemětřesení, bouří, jež se zničehonic objeví a změní tvar kontinentů."
Díky jedné úžasné, nezapomenutelné, a pro mě důležité, ženě, která mi tento svět ukázala se vším všudy. :)

Ani832
09.03.2021 5 z 5

Druhý díl duologie Šest vran se sice většinu času odehrává jen v Ketterdamu a okolí, ale nijak zvlášť nezaostává v porovnání s jedničkou.

V Prohnilém městě se autorka mimo jiné zaměřuje na backstory postav, o jejichž minulosti toho zatím moc nevíme. Některé části by se proto mohly zdát táhlejší a pomalejší, možná dokonce nudné, ale já s nimi neměla problém. Dokreslují charakter postav a dodávají jim ještě větší hloubku.

Nechybí spousta akce, osobitý humor hlavních hrdinů ani Kazovy detailně promyšlené plány. Taky oceňuju kapitoly z pohledu Wylana, které se v prvním díle nenachází.

Se zakončením jsem spokojená – příběh se pěkně uzavře, ale zároveň je tam prostor pro čtenářovu fantazii, aby si mohl domyslet, jak budou životy ústřední šestičlenné party pokračovat.

Čtení téhle série jsem si neskutečně užila a určitě se plánuju pustit i do jiných knih od Leigh Bardugo.

4,5*/5* -- malinko slabší než první díl, ale pořád pecka!

Ivet_V
04.03.2021 5 z 5

Tohle bylo lepší než Šest vran a tady jsem si ještě víc oblíbila Kaze! Mnohokrát jsem se do knihy dívala s otevřenou pusou a ptala se: Jak? Jak to mohla tak dokonale napsat? Taky se mi hrozně líbil konec. Těch pár posledních stran mě zahřálo u srdce.

pollyn
01.03.2021 5 z 5

Dalo by se pokračovat, mohli mít všichni další cíl, mohly se vztahy ještě chvíli komplikovat... Ale takhle to bylo dokonalé :) jsem moc spokojená, všechny bych je chtěla za přátelé. Nebyli dokonalí, nebyli to klaďasové a o to víc mi přirostli k srdci :)

2153
28.02.2021 5 z 5

To bylo prostě naprosto skvělé. Miluju to a nešlo to přečíst jinak než na jeden dech.

Kiuska
26.02.2021 5 z 5

Ještě pořád to rozdýchávám, vstřebávám a uklidňuji se. Jestli jsem byla na vážkách u hodnocení prvního dílu, tak tady rozhodně ne. No do háje! Já jsem z toho úplně rozložená! Musím přiznat, že stejně jako u prvního dílu mi dělala problém první polovina knihy, trvalo mi to a říkala jsem si, že je první díl asi lepší... Ale po půlce knihy a zvlášť od třičtvrtě knížky to byl MASAKR! To konečné vyvrcholení zápletky, to co se tam dělo, mě totálně zabíjelo. A i když si mě Kaz předtím zas tolik nezískal, pořád mi vadilo jeho chování v něčem, tak teď musím říct, že se omlouvám a mistrovi se klaním. Pravda, že mi něco přišlo už moc přehnané a nereálné, ale co.. Jsme v knize plné fantazie. Konec příběhu ve mně vyvolal tolik emocí, které se střídaly: frustrace, šok, nadšení, strach, radost, smutek atd.... No prostě v háji je to. Takže hodnotím druhý díl ještě lépe než první díl, hvězdiček mám ale jen 5, teď bych dala prvnímu 4, abych to trochu odlišila, ale nechám to být. Nejvíc fascinující je, že tady prostě skoro nikdy nevíte, co je součástí plánu a kdy se to prostě všechno po... To prolínání s minulostí tu bylo ještě mnohem lepší a všech šest hrdinů jsem si naprosto zamilovala. I když jde o vyvrhele, podvodníky a zloděje, je tahle kniha velkou ukázkou určitých hodnot. Masterpiece!!!

"Žádný slzy. Žádnej funus." (Já těch slz měla teda plno!)

luca321
21.02.2021 5 z 5

Právě jsem dočetla a nevím, co napsat.... Kniha byla skvělá, prostě nedokážete absolutně nic předvídat, když už si myslíte, že víte jak to bude, tak mi věřte, že nevíte. Chvílemi mi přišlo, že už to autorka natahuje, ale když jsem četla dál, docházelo mi, že to takhle přesně má být. No a konec..... všechno by bylo úplně super, každý vlastně dostal tak nějak co chtěl, teda až na jednoho ( ti co četli, tak vědí, kdo zemřel) a z toho jsem tak nějak smutná a naštvaná zároveň, protože to byla moje nejoblíbenější postava. Ale i tak kniha byla boží a nemůžu jí dát nic jiného než pět hvězdiček.

Nikusha
17.02.2021 4 z 5

První díl se mi líbil více, ale i tak super. Chvílemi trochu zdlouhavé, ale pořád poutavé, nenapadlo by mě, že bych knihu odložila. Nejvíc mi byla sympatická Inej ❤️

tessiesulcova
15.02.2021 5 z 5

Mnohem lepší než první díl. Tato kniha se neobešla bez akce už od samotného začátku. Kniha mě uchvátila s příběhem a doporučuji ji všema deseti.
Prohnilé město a Šest vran nesmí chybět ve vaší knihovně, prostě nesmí!

Kat9
08.02.2021 5 z 5

Konec byl hořkosladký,jak to obvykle bývá. Taky jsem bohužel pochopila,proč spoustě lidí tahle kniha zlomila srdce.

jmeno
05.02.2021 4 z 5

Prnví díl mi přišel o něco lepší.. Byly tu (pro mě) vetší zvraty a napětí než v předchozí knize, ale bavilo mě spíš poznávání postav a prostředí, ve kterém žijí. I tak se mi ale četlo dobře.

Ivka14
31.01.2021 5 z 5

Druhý díl ze série Šesti vran mě nadchnul stejně, jako díl první. Sledujeme vyvíjející se vztahy mezi postavami, zjišťujeme jejich minulost či jejich slabé místa. Posledních 100 stran jsem se tak vžila do děje, že jsem se ani nenadála a kniha skončila a já skončila v slzách(kvůli ději, a možná i trochu kvůli tomu, že kniha končí), což se mi moc často nestává. Pokud by autorka napsala další díl s radostí si ho přečtu.

Tohru-
31.01.2021 4 z 5

Oveľa lepšie ako prvý diel! Kým prvý diel ma veľmi nenadchol (3/5*), tento som zhltla vyslovene za deň. Autorka už mala jasnejšie, aké charaktery vlastne majú mať jej postavy (napr. Nina), boli menej rozporuplné. Veľmi sa mi páčilo, že kniha mala svoju hĺbku, vyskytlo sa v nej niekoľko krásnych myšlienok a nenásilnou formou prezentovala témy, na ktoré narazíme aj v reálnom živote (vidieť v Inejiných prísloviach a v debatách Matthiasa a Niny). Bolo to dobre napésané. Retrospektívne náhľady do minulosti postáv sa mi páčili. Zaujímavé bolo, že Kaz mi začal pripomínať Sherlocka Holmesa (nepáčili sa mi však "detektívne" vety na konci kapitol, ktoré mali čitateľa zmiasť a udržať v napätí ako "Všetko som im povedal.") Ďalším prekvapením bol pre mňa záver, ktorý mi pripomenul Remarqueho Čas žitia, čas umierania.
YA knihy nemám rada, ale táto duológia bola originálna a nakoniec mala aj hĺbku.

Denni112
28.01.2021 5 z 5

Skvělé stejně jako první díl. Narozdíl od něho je tu ale trochu méně akce a trochu více plánování. Dozvídáme se toho spoustu o hlavních postavách a jejich minulosti. Takže i ty postavy, které jsem měla o trochu mín v Šesti vranách, jsem si zamilovala. Prouzkomáváme také trochu víc Kettredam. Kniha se skvěle čte, mě ten autorčin styl psaní prostě sedí. Takže shrnuto akce trochu méně, za to se více seznamujeme s postavami a prostředím. Za mě super.

Tereza0107
25.01.2021 3 z 5

Tak nevím, kde nastala chyba. První díl jsem zhltla za týden, kdežto druhý jsem louskala přes měsíc.
Příběh mi přišel tak nějak bez energie a akce a ani postavy jakoby už neměly čím překvapit. I když vlastně ať nekecám, Nina a její armáda mrtvých mě trošku překvapila, ne že ne. Rozčiloval mě Kaz a jeho neustálé opakování fóbie z jakéhokoliv lidského kontaktu (trošku jako Strikovo stěžování si na bolavou nohu ve Volání kukačky) a štvala mě i Inej, která je děsně loajální a zamilovaná, ale celé dva díly vlastně jenom postává kolem Kaze, sleduje jeho reakce a asi čeká až zahřmí.
Takže moje první kniha v roce 2021 se u mě s úspěchem bohužel moc nesetkala.

nikola2205
14.01.2021 4 z 5

Ale jako jooo napětí, akce pěkné... Asi jsem zmlsana s S. J. Mass, chyběla tomu ta romantika no.. ☹️

Black54
10.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Zdravím všechny Fantasy šílence.
Kniha navazuje na předchozí díl, Šest vran. Jako to bylo u předchozího dílu opět nakladatelství nezklamalo a vazba se drží své předlohy. Opět krásně graficky i stylisticky zpracovaná, podbarvené stránky kvalitní vazba, za mě prostě plus 1* automaticky.
Teď něco k ději, takže pozor na spoilery!
Kniha navazuje na předešlí díl, což byla pro mě opět krásná chvíle vrátit se do špinavých ulic Ketterdamu. K naší partě postpubertálních výrostků, kteří Vám nejraději vybílí kapsy a podříznou hrdlo.
První kapitola jakože úvodní, za mě byla zcela zbytečná, ale tak nějak začít se musí. Pak už to bylo jako na moři. Opět jsme se setkali s naší partičkou zločinců, které podvedl známí obchodník Van Eck. Kazz jakožto vůdce naší party se snaží získat zpět slíbené peníze od Van Ecka, které jim byly odměnou za osvobození syna tvůrce Jurdy parem, Kuweje.
Vše, ale není tak, jak se to jeví, za vidinou tučné kořisti jsou mnohem zásadnější rozhodnutí.
Kniha má hodně zvratů, což bylo skvělé, dále autorka rozepisuje vztahy jednotlivých členů naší party, což nám osvětluje jejich chování a poodkrývá závoj minulosti.
Více se zde dočteme o Jasprovi, Wylanovi, což byly postavy, které v prvním díle byly spíše v pozadí.
Kniha se čte velice dobře a opravdu je vrcholným dílem autorky.
Jen mě bohužel mrzí, že příběh končí. Rád bych se ještě jednou podíval do tohoto temného světa podsvětí, jenž prosvětlují na první pohled temné postavy naší různorodé partičky.
Temnota tohoto světa mě naprosto pohltila, a co se zdá na první pohled černé, nyní po bližším přezkoumání vidíte úplně jinak.
Tento drsný a naprosto tvrdý svět jsem si zamiloval, snad autorka bude tvořit dál, aby jsme se tam všichni mohli zase vrátit.
Doporučuji, jinak to ani nejde a pamatujte, že i netvor, se za jisté situace může změnit na hrdinu.

Adýsek
05.01.2021 5 z 5

Nemůžu uvěřit, že to bylo lepší než první díl. Ale ještě víc nemůžu uvěřit tomu, že to skončilo. Nemůžu uvěřit, že už nebudu s ostatními čekat, jaký další geniální plán Kaz vymyslí a který se dozvím až za pochodu. Že nebudu skákat a běhat s Inej po střechách Ketterdamu, nebudu se smát Jesperovým ironickým poznámkám, červenat se nad Wylanovou stydlivostí, prožívat s Ninou muka, co porazila a sdílet strach a lásku k ochraně ostatních s Matthiasem.
To, co se ze začátku zdálo jako nesourodá parta odpladlíků, vytvořilo úžasnou partu neobyčejných lidí.
V druhém díle mě děj bavil ještě víc než v prvním. Kaz vymýšlel ještě geniálnější plány a moje srdce plesalo radostí, když se něco povedlo a žaludek se svíral úzkostí, když šlo do tuhého.
No a konec? Třešnička na již tak bezchybném dortu.
Děkuji autorce.

Sirina
01.01.2021 5 z 5

Druhý díl byl stejně dobrý jako ten první. Možná ještě lepší a to se moc často nestává. Knížku jsem si moc užila a je mi líto, že je už konec. Myslím, že na Kaze a jeho bandu budu ještě dlouho vzpomínat.

napětí intriky tajemství

Leigh Bardugo