Šepoty a lži

Šepoty a lži https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1893/bmid_sepoty-a-lzi-7P2-1893.jpg 4 366 76

Ošetřovatelka Terry je hezká, ale osamělá. Stýká se jen s pacienty v léčebně. Její stereotypy změní nová podnájemnice. S temperamentní Alison objevuje nové radosti - večeře, nákupy, přátele. Na obzoru se objeví i jistý zajímavý muž. Jenomže pak Terry začnou pronásledovat anonymní telefonáty. Alison se změní, jako by po něčem pátrala. Události vrhnou Terry do nejistoty a strachu…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Whispers and Lies , 2002

Adhara
18.09.2018

Pre čitateľa väčšieho množstva Fieldingovej kníh asi najšokujúcejšia. Rozpráva príbeh osamelej ženy, ku ktorej sa nasťahuje sympatická, ale zároveň podivná nájomníčka. Hlavná hrdinka je síce slobodná, no až na túto malú zmenu oproti bežnej schéme tu máme na prvý pohľad bežný stereotyp: štyridsaťročnú hrdinku, obetavú, milú a slušnú, ktorá má i napriek tomu na mužov smolu. Máme tu jej viac než trochu vyšinutú matku. Máme tu záhadné zmiznutie predošlej nájomníčky, podivné telefonáty a podozrivo sa správajúce osoby. Máme tu klasicky mužskú zlobu aj ženské sprisahanie, ale… záver je veľmi šokujúci a pokiaľ mi je známe, medzi Fieldingovej románmi ojedinelý. Je dobré prečítať si tento jej triler spolu s inými knihami, do ktorých vnesie určité napätie. A zistenie, že ani tie najstereotypnejšie Fieldingovej konce nie sú v každom diele zaručené.

Aterianna
11.09.2018 3 z 5

Joy Fielding... jméno mi připadalo povědomé, když jsem z nouze hledala v knihovně něco na čtení, a na Šepoty jsem narazila. Četla jsem totiž asi před dvěma lety Zmizení Samanthy Shipleyové. K mému překvapení jsem se dozvěděla tady na databázi, že Joy je ve 100 53.nejoblíbenější autorka.
Já nevím, jsem asi náročná a očekávala jsem od knihy více.. prostě větší hloubku, složitost, charakter postav.. Možná je to ale dost tím, že přeci jenom se jedná o dílo, které vyšlo před 15 lety, kdy si troufám říct, takový boom detektivních-thriller-románů nebyl, a tak se jednalo o něco vyjímečného a třeba nového. Dnes postupem času jsou desítky podobných děl a námětů ještě více propracovanějších a v důsledku toho Šepoty z roku 2003 působí slabě a jednoduše, zatímco jsou i nepřiznanou inspirací právě těch dnešních.
Nepopírám ale, že mě četba nezabavila. Ano, ale ne tak, že by mě nechala bez dechu, jako by tomu bylo, kdybych se narodila o 15 let dříve.

gatear
27.08.2018 5 z 5

Pokud nechci nic prozradit, tak jen velmi překvapivé.

zbožňuju_knihy
01.08.2018 4 z 5

Kniha byla dobrá, bohužel jsem si přečetla komentáře zde, kde spousta uživatelek psalo, jak byly překvapené a někdo dokonce konkrétně psal, že "psané tak, aby to vypadalo, že ta šílená vražedkyně bude Alison..Ale nic není takové jak se zdá na první dojem", tedy po přečtení asi deseti stran mi bylo celkem jasné, jak to je. Závěr byl slušný, pokud nebudete číst žádné komentáře, budete překvapeni. Občas by nebylo špatné při komentářích přemýšlet nad tím, zda neodkryji hlavní zápletku a přitom stačí napsat jen slovo SPOILER: při neustálých výčitkách zemřelé matky, které běžely hlavní hrdince hlavou, si člověk říká, že dotyčná asi nebude úplně vyrovnaná. Celou dobu jsem si říkala, co udělala s Ericou, děsila jsem se, že je někde rozčtvrcená... Kniha byla nakonec celkem dobrá, chvílemi se jakoby táhla, ale vždy jsem si ji zase vzala, zvědavá, co se dál bude dít :-), a jak píšu, závěr byl slušný!

moudivlacek
13.07.2018 4 z 5

Docela slušný příběh, je pravda, že čtenář velice rychle pochopí, že něco není v pořádku a že někdo lže, ale abych byla upřímná, nějaký čas i já jsem se mýlila v tom hlavním lháři.
A opět je tu nadneseno téma milující rodiny a života osamělého jedince.

Zahirica
03.01.2018 2 z 5

Kniha sa mi cca do polovice páčila. Nemám rada ak od polovice tuším kto je vrah a ešte autorka ten záver úplne gýčovito priklincuje, tak to je koniec. Nie som schopná dať viac ako 2 hviezdičky... celkovo 5 kniha od nej, ale slabota

ArwenAragorn
02.12.2017 5 z 5

Výborná, čtivá knížka s pro mě naprosto neočekávaným závěrem. Doporučuji k přečtení!

allyce
26.09.2017 3 z 5

Fieldingovou mám hodně ráda, tentokrát snad kromě závěru, mě její kniha moc neoslovila.

Veronika33
03.09.2017 5 z 5

Kniha od J.Fielding opäť nesklamala, spisovateľka píše veľmi pútavo. Príbeh sa veľmi dobre čítal bez hluchých nudných častí. Koniec ma prekvapil. Odporúčam aj ostatné knihy autorky, zatiaľ som nenašla knihu, ktorá by ma od nej nebavila.

medlovice
28.05.2017 4 z 5

Napínavé a psané tak, aby to vypadalo, že ta šílená vražedkyně bude Alison..Ale nic není takové jak se zdá na první dojem.

EvikU.
08.04.2017 4 z 5

Četli se mi to pěkně. Určitě doporučuji.

edisek83
13.02.2017 5 z 5

Tak to jsem nečekala :-)

pavlinka0250
27.12.2016 5 z 5

Já Joy miluju. A opět to byla jízda. Na konci jsem jen vykulila oči a nevěřila. Ona prostě umí překvapit.

kulatina
20.09.2016 2 z 5

Kniha se čte velmi dobře, jen konec je pro mne nevěrohodný, taková fantazie, které jsem bohužel neuvěřila. Nicméně knihu jsem měla přečtenou obratem, a celkem se mi líbila.

jllv
01.07.2016 5 z 5

Knížka se mi líbila od první stránky. Konec opravdu překvapil, něco takového jsem fakt nečekala :-)

Alda85
26.05.2016

Docteno. Jako vetsinu ctenaru me konec prekvapil. Hodne dobra kniha

DK197
16.02.2016 3 z 5

Kniha, jejíchž několik závěrečných kapitol ve mně bude rezonovat ještě asi hodně dlouho. Ten zvrat byl jako jízda po dálnici 200 km za hodinu. Super.

Ano, kniha by měla o dost vyšší hodnocení, kdyby to, co závěru předcházelo, nebylo psáno tak plitce a nezáživně. Povídání o tom, jak jedné osamnělé ženě obrátila život naruby parta podivných existencí... Přiiznávám, že i tato část knihy mohla být čtenářským zážitkem. V podání Fieldingové tomu tak pro mě bohužel nebylo a měla jsem problém se stránkami prokousat k už tolik opěvovaným závěrečným kapitolám, které knize vynesly onu třetí hvězdičku v hodnocení.

Jaká to škoda.

dominikB951
01.02.2016 5 z 5

Dobrá knížka, zvrat na konci je opravdu nečekaný

Leniiis
16.01.2016 5 z 5

Knížka se hezky četla. Nemohla jsem se odtrhnout. Konec byl překvapující. Celou dobu jsem si myslela, že to dopadne jinak než to dopadlo.

HankaMarek
26.11.2015