Divotání

Divotání https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256249/mid_splintered-divotani-O3c-256249.jpg 4 539 108

Šepotání série

Alyssa Gardnerová propadla králičí dírou a postavila se pentlochňapovi. Zachránila život Zachovi, klukovi, kterého miluje, a unikla intrikám zvráceně svůdného Morfea i pomstychtivé Červené královny. Teď musí odmaturovat, přežít maturitní ples a pak může nastoupit na vysněnou prestižní uměleckou školu v Londýně. Všechno by to bylo snazší, kdyby její matka, již právě propustili z ústavu pro duševně choré, nebyla tak přehnaně podezíravá a starostlivá. A mnohem snazší, kdyby se Morfeus jednoho dne neobjevil v její škole, aby ji nalákal na další nebezpečné dobrodružství v ponuré Říši divů – kam sama (tak trochu) patří. Alyssa se musí vyrovnat s jeho znepokojující přítomností ve skutečném světě a zároveň se pokouší Zachovi prozradit pravdu o minulosti, kterou zapomněl. Záblesky z Říše divů se postupně dostávají do jejích obrazů a vlastního života, Červená není daleko! Pokud Alyssa zůstane ve světě lidí, vystaví nebezpečí Zacha, své rodiče a všechny, které miluje. Ale když znovu projde králičí dírou, bude muset čelit smrtící bitvě, která by ji mohla stát mnohem víc než jen vlastní hlavu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Unhinged , 2013

sangreseth
25.03.2024 3 z 5

Tenhle díl mě hrozně zklamal. Asi jsem měla jen jiná očekávání, ale hlavním hybatelem děje jsou tu vztahy mezi Alison, Alyssou a Morfeem. Samotná Říše divů a její charaktery je po většinu knihy upozaděná. Asi by mi to nevadilo tolik, kdyby polovinu knihy všichni jen nepobíhali z místa na místo, zmatení a nerozhodní. Druhá polovina Divotání byla lepší a pár částí bylo opravdu skvěle napsaných, kolem a kolem mi to ale moc nenahradilo. Mám tuhle sérii ráda a chápu, proč byl tento díl potřeba, ale opravdu jsem se musela do čtení nutit.

Bettybook
28.02.2024 5 z 5

Sérii čtu popáté a pokaždé mi přijde tento díl nejlepší. Ačkoliv se příběh odehrává mimo Říši divů, tak se i přesto dozvídáme spoustu nových a zajímavých informací a ještě k tomu jako třešničku na dortu dostaneme Morfea. No neber to, že jo. Za tuhle sérii bych dala ruku do ohně, až tak ji miluju. Pátý rereading rozhodně nebyl poslední.

Radějka
04.05.2022 3 z 5

Divotání pro mě bylo hodně těžké na přelouskání, každopádně úspěšně dočteno :) Občas jsem vlastně nepochytila, co se tam děje, v bytostech jsem se místy nevyznala, děj byl někdy táhlý. Já u knihy často vypínala a pak nerozuměla. Ale stále je to díl kvalitní série.

Lokina
27.08.2021 3 z 5

Druhý díl se mi líbil o něco více než první. Design knihy se opět povedl, obálka je krásná.
I když se druhý díl neodehrává v Říši divů, přeci jenom jsem tomu dala šanci a dočetla to. Děj se někdy vlekl, zvláště když Alyssa neustále přemýšlela o Zachovi a Morfeovi, jejich milostný trojúhelník mě nezajímal a Alyssa se mi dost tím protivila. Kdyby v příběhu chyběl Zach, vůbec by mi to nevadilo, jeho vztah s Alyssou je takový o ničem, bez jiskry. Víc mě baví hašteření mezi Alyssou a Morfeeem, jako pár by mi seděli více.
Na pořádnou akci jsem si musela počkat až na poslední kapitoly, ale stálo to za to a navnadilo mě to na třetí díl.

Luigi1
18.08.2021 5 z 5

Začínám se pomalu s postavama sžívat a částěčně i jim rozumět.Je to pěkné čtení,lepší než první díl.

Nikkey
26.07.2021 2 z 5

Stejně jako u prvního dílu si i tenhle zaslouží pochvalu za originální vzhled a barevný text. Tento díl byl spíše "doplňkový", jelikož se v něm vysvětlilo vše, co se do prvního dílu nevešlo. Bylo dobré si takhle ujasnit pravidla Říše divů a rodinné vztahy, jenže pak už toho začalo být hodně a celkem mi to vadilo. Všechna ta slibovaná akce se odehrála až v posledních třech kapitolách. Konec byl jednoznačně skvělý. Byl nepředvídatelný a hlavní postavy měly dobré dialogy. I přes ty slabší části byla kniha celkem dobrá.

Charmedka
05.06.2021 4 z 5

Nemůžu říct, že by se mi druhý díl líbil méně, to asi ani ne, ale rozhodně první měl mnohem větší kouzlo. Říše divů je zkrátka neskutečná, v této sérii hodně tajemná, děsivá a kolikrát až hororová. Tím, že se tento díl v ní neodehrává, tak samozřejmě kouzlo lehce pominulo.

DreamerX9
04.05.2021 3 z 5

První půlka byla prokousávání ta druhá zas děj posunula dál a četla se rychle. Druhý díl byl o malinko lepší :)

Hedvika959
03.03.2021 4 z 5

Příběh se pěkně četl. Nebyl zbytečně zdlouhavý. Líbilo se mi jak se postupně odhalovaly všechny možné skutečnosti. Jsem rozhodně Morfeus tým i když mě malinko zlobilo jak byl proměnlivý, (ale zase to k němu neodmyslitelně pasovalo.) dvojka mě bavila mnohem víc než první kniha. A po přečtení jsem hned sáhla po trojce

Calwen89
05.02.2021 5 z 5

Rozhodně patřím k té skupince, které se líbil druhý díl více než první. Je tam více akce a napětí. Autorka se s dalším dílem neuvěřitelně profesně posunula a je to znát. Jediné co člověk může trochu postrádat je samotná říše divů, která se tak trochu ocitá na druhé koleji. I přesto si ale myslím, že je pro celkový příběh nezbytné ukázat čtenářům i počínání All v lidském světě. A o to více je samozřejmě nalákat na závěrečný díl.

Karolin77
17.05.2020 3 z 5

Za mě pořád nic moc ....:-(
V knize se pořád něco děje jen jsem se i přes to nudila...
3*/5*

StayWalker
20.04.2020 3 z 5

Klasický výplňkový díl, který po jedničce trochu nudil. Je dobře napsaný, ale tak trochu zbytečný. Konec ovšem nezklamal a bez jediného zaváhání se pouštím do třetího dílu.

zinon
03.10.2019 3 z 5

První díl se mi líbil více. Jsem tým záhadný Morfeus...nebýt něho, tak už jsem čtení asi vzdala.)

mia.com
11.09.2019 4 z 5

Zase fajn dobrodružství, hezky to odsýpalo. Líbí se mi, že vyšly najevo další informace, které do sebe hezky zapadají. Chvílemi mi sice trochu lezlo krkem, jak je Morfeus asi 5 minut hodný kluk a pak zase hajzl a furt dokola. Konec byl ale velmi zajímavý, takže se těším na závěrečný díl.

Catwoman292
13.08.2019 4 z 5

Co říct..bylo to divoké a nespoutané a neuvěřitelně mě to bavilo. Sice ani trochu Alysse nezávidím následky téhle jízdy,ale..
Doufala jsem, že nás příběh přivede zpět do říše Divů, ale i tak o akci a Morfeovy kousky nebyla nouze..

Lil30
04.08.2019 5 z 5

Musím přiznat, že se mi druhý díl líbil mnohem více, než první. Akce se rozjela od začátku a pořád se něco dělo. Dozvěděli jsme se více zajímavých věcí z minulosti, stěžejních pro další příběh. No a její maminka mě hodně překvapila...

Sarajana
05.05.2019 5 z 5

I když mi přišel začátek trochu pomalý, příběh byl perfektní, dobře se četl.

juni
10.02.2019 5 z 5

Druhý díl Šepotaní se mi líbil o trochu víc.

Murasaki
04.02.2019 4 z 5

Tak jak jsem se zamilovala do prvního dílu, ten druhý miluji zrovna tak. Přibyla zde spousta nových hádanek a záhad. Všechny teorie, které jsem si postavila na prvním díle, mi ten druhý díl 95% z nich dokonale vyvrátil. První polovinu knížky jsem četla celkem pomalu, ovšem druhá polovina mě zase strhla zpátky. Druhý díl je ještě tak takticky zakončený, že bez váhání a sebemenší pauzy jsem se musela pustit do posledního dílu. :D

andrejci
16.11.2018 5 z 5

Pozor možná tam bude spoiler. Tak jsme se dostala k druhému dílu. Asi začíná záporama. Co mi vadilo bylo, že tam nebyla Říše divů. Čekala jsme na velkolepý návrat a niv. Co se mi líbilo bylo hašteření Alyssi a Morfea. To bylo hodně dobré. Taky se mi líbilo jak to je všechno propojené a ,že Alyssina máma je do toho taky zapletená. No celkově se těším na další díl a bude se snažit ho moc neodkládat.

pro dospívající mládež (young adult)

A.G. Howard (p)
americká, 1970