Sencislo9

Sencislo9 https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37666/bmid_sencislo9-PnN-37666.jpg 4 153 23

Románová pocta Haruki Murakamimu. Druhý román Davida Mitchella líčí příběh Eidžiho Mijakeho, venkovského chlapce z malého ostrůvku na jihu Japonska, který přichází do Tokia hledat svého nikdy nepoznaného otce. Musí se přitom vypořádat s nejrůznějšími nástrahami – od čiré velikosti a anonymity Tokia přes zášť neznámých příbuzných a žoldáků jakuzy až po bezbřehost vlastní fantazie. Pokud totiž Eidži právě nepátrá po otci, neskrývá se před gangstery nebo nečte deníky svého prastrýce, podléhá barvitým denním snům. Kombinace jeho představ s usilovným blouděním po přelidněné metropoli vytváří pozoruhodně mnohovrstevnatou románovou mozaiku, v níž Mitchell uplatňuje vtip, smysl pro parodii a svoji typickou jazykovou tvořivost.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Mladá fronta

number9dream , 2001

tweed
04.03.2013 3 z 5

Na jednom zahraničním webu kdosi napsal: "Bylo to, jakoby Murakami vzal spoustu LSD a napsal knížku." Nenapadá mě nic, co by knížku popsalo lépe.
Určitě se k ní jednou vrátím, abych lépe pochopila, co všechno se okolo mě vlastně dělo.
Co se týče zvířecí bajky, souhlasím s Clarisimou, taky jsem netrpělivě očekávala, kdy už ta pasáž skončí x_X

Clarisima
16.02.2013 4 z 5

Začátek mne trochu odradil tím, že nebylo zcela jasné co je jen Eidžiho fantazie, ale naštěstí přestal snít za bílého dne a pustil se do akce - a že to byla jízda :-)
Mínus dávám jen za román v románu - ta zvířecí "bajka" mne teda nenadchla, vyloženě jsem odpočítávala stránky do normálního děje.
Třináct měsíců se mi líbilo přece jen víc, proto 4*
a jsem zvědavá na Atlas mraků...

Pavo.Klima
14.09.2011 3 z 5

Váhám... U 7. snu jsem se začal šťourat v nose a říkal si, jeeee... nějak se to táhne jak žvýkačka.... Už jsem se cítil příběhem unavený. Jinak rozhodně zajímavý román... Fantazie střídající se s realitou.... Pěkné zamyšlení na závěr: Věřit svým myšlenkám, nebo věřit svým snům? Co má pevnější základy a co se dřív rozplyne... V knize je několik dojemných momentů..... ale Eidži klišé nepropadá... Není to klasický japonský dříč. Zbývá mu přát, aby v 9. snu překročil práh a byl..... sám sebou! I když si ztrátu Andžu bude připomínat do smrti....