Selfies

Selfies https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375825/bmid_selfies-gMU-375825.png 4 1318 1318

Případy oddělení Q série

Sedmý případ oddělení Q. Vedení kodaňské policie usoudilo, že počet objasněných případů oddělení Q je výrazně pod hranicí očekávání. Prokázat opak dostává za úkol Rose, která se ale propadá do psychického pekla, jehož kořeny sahají hluboko do temné minulosti. Mezitím v kodaňském parku najdou zavražděnou starší paní, šílený řidič zahájí smrtící hon na mladou ženu a jinde se plánují další trestné činy: děje se to bez vzájemné souvislosti, nebo mají případy něco společného? Carl, Asad a Gordon stojí před záhadou dalece přesahující všechny, které dosud řešili. A jejich kolegyně Rose má vážné problémy. Čtveřici chybí jeden člen, a jak se zdá, smůla se jí lepí na paty. Dokážou zabránit zavření oddělení Q a zastavit zabíjení v Kodani?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Selfies , 2016

Abia
07.04.2019 4 z 5

Díky za hezké čtení, Carl s Asadem a Gordonem mi budou chybět. A samozřejmě taky Rose, na tu nesmím zapomenout. :-D

Petrstik
06.04.2019 5 z 5

Pro mně, celkem vydařené zakončení (doufám že prozatimní) kriminální série z oddělení Q.

metadonjuan
06.04.2019 5 z 5

tak za mě jednoznačně nejlepší kniha z celý série. a to se mi líbily všechny, kromě marca. perfektní a skvěle vystavěný dialogy a vnitřní monology všech aktérů. když je dobře napsaná kniha, nevadí, že vrah je předem známý a že je tam moc náhod.

Dumicek
05.04.2019 5 z 5

A knihou Selfies jsem byla opravdu spokojená. Četla se dobře,těch případů tam bylo tolik a tak nějak zamotaných, že jsem se v tom ze začátku trochu ztrácela, ale postupně to vše začalo na sebe navozovat a vše to pak zapadlo do super skládačky..všechny případy toho měly hodně společného..No a líbilo se mi vyřešení stavu s Rose a na druhou stranu mi ji bylo hrozně líto a jsem zvědavá jak se z toho všeho dostane. Carl, Asad i Gordon jsou prostě super a nikdy mě nezklamou a knihy čtu hlavně kvůli nim, protože to je sázka na jistotu. Olsen má stále o čem psát a doufám, že se brzo dočkáme dalšího pokračování oddělení Q.

Jaruš7
26.03.2019 4 z 5

Trudný styl nevybočuje ani zde, v posledním dílu.
Všechny složitosti ženského světa, jak na výstavce problémů, kterých si moc nevšímáme.
Citace:" ...a tak zapomněla na rakovinu, bolesti a strach... Možná se ve skutečnosti jednalo o jakési božské gesto, že ta hloupá husa přivedla posledním pohledem někoho k tak nadpozemské rozkoši. Možná byla prozřetelnost určitým způsobem jak obětí, tak viníkem tohoto symbiotického vykoupení. Odevzdáním i probuzením života."
Zevšednělá bolest, marnost, nepochopení, palčivost svědomí viny, msty, to vše je skryto v čtivém Selfie.

kokosek
20.03.2019 3 z 5

Tak nějak nevím co napsat. Schválně hodnotím až po delší době, hned po přečtení by asi nebylo dobré hodnotit. Prostě jsme byl zklamaný. Není to špatné čtení, to určitě ne, ale...
A nebudu nic psát, musel bych prozradit děj a to nechci. Prostě už tady byly lepší díly a snad ještě i nějaké lepší budou.

mandari
18.03.2019 5 z 5

Oddělění Q je pro mě už tak nějak sázka na jistotu. Je sice pravdou, že tenhle díl neměl takové wow efekty, jako měly ty před tím, ale zase se mi tu moooc líbilo odhalení minulosti Rose a vysvětlení proč je taková jaká je. Takže za mě opět super!! :)

Charlesska
13.03.2019 4 z 5

Překvapuje mě, že mají Selfies horší hodnocení než Nesmírný, který mi přišel mnohem slabší a nebavil mě od začátku do konce:-) Celkově už ale případy nemají takový spád jako v prvních dílech série, čtu je hlavně kvůli skvělé dvojce Carl-Asad:-)

zdendula31
10.03.2019 5 z 5

Oddělění Q mě opět nezklamalo...pět případů v jednom...zamotané,ale přehledné.

kapitan9556
28.02.2019 5 z 5

Pro mně zase pecka a proto moc nechápu to hodnocení! Styl trochu jiný, ale přiznejme si, ani předchozí díly, nebyli psány úplně stejně! Rozhodně série, kterou jsem si zamiloval! Mám jen jedno přání: aby to čekání, na další knihu nebylo moc dlouhý.

kalimaskry
27.02.2019 5 z 5

Přes počet postav v knize, se člověk dobře orientuje. Místy opět vtipné, čtenáře autor opět drží v napětí..

Za mě rozhodně 5* a těším se na další díly, prý jich má být 10 celkem, co jsem četla :)

surikata246
20.02.2019 4 z 5

Má druhá kniha od autora opět napínavé,čtivé a hodně drsné.

davaprd
16.02.2019 5 z 5

Pěkně se to poslouchalo, trochu jiný styl, ale za mě dobrý.

astra3
10.02.2019 5 z 5

Tak série dočtena. Nevím, proč má nižší hodnocení. Mně se to líbilo. Bylo to dost aktuální téma, propletené. Doufám, že Rose bude v dalším díle v rámci možností v pořádku.

Lee7
31.01.2019 4 z 5

Pořád dobré ...

Marta08
21.01.2019 5 z 5

Mně se to líbilo! Na základě zdejších hodnocení jsem měla trochu obavy, ale byla jsem mile překvapená. Carlův sarkasmus a Asadovy přeřeky dělají knihu tím, čím je. Trochu mi vadila ta šílená sociální pracovnice, ale ve výsledku jsem byla spokojená. Záhada Rose je vyřešena, jsem zvědavá, kdy bude odhalena Asadova minulost. Těším se na pokračování. Oceňuji, že v závěru nedošlo ke zranění Carla s Asadem, jako to bylo obvyklé v předchozích dílech. 4,5/5

Braenn
11.01.2019 2 z 5

Jednoznačně nejslabší díl série. Skoro jako by to psal někdo jiný. Ze všech minulých dílů mrazilo, u tohoto je nejsilnější částí prolog. Opravdu. Napne vás, nadchne, má potenciál... a pak už to jde jen dolů.

Největší minus je počet dějových linek a zapletených postav. Snesla bych celou knihu o Rose a její minulosti. Detailnější, strašidelnější, je tam toho dost. Snesla bych i tu linku o třech pipinách, kdyby byla víc využitá. Možná obě ty linky dokupy. Ona by tedy docela stačila jedna pipina, od které bych, když už je vnučkou náckovského sadisty, čekala zajímavější věci. Ale může mi někdo vysvětlit, proč se autor obtěžoval s linkou obézní sociální pracovnice, která si to s pipinama rozdá v duelu? Není ničím, ale absolutně ničím zajímavá a na veškeré události spojené s její osobou stačí tři písmena: WTF?

Knize přidává Gordon, který dostal víc prostoru a dokázal ho naplnit, a humorné vložky s tím chudákem policistou na P, kterému se všichni smějí. A tím to tak hasne.

Mám-li to shrnout, tak je to taková podivná plácanice všeho, mezitím se plácají hlavní hrdinové, kteří toho tak nějak vlastně ani moc nevyřeší. Spíš se to na ně připlácne. Mám pro oddělení Q velkou, velkou slabost. A proto, i když by si kniha ve srovnání s jinými patlaninami obdobného žánru zasloužila (možná) tři hvězdy, dávám dvě. Za ten prudký pokles kvality.

Tudy ne!

Loginus
09.01.2019 4 z 5

Ehm. Bavilo mě to, neříkám že ne. Ale spíš jako fandů oddělení q, protože krimi linka spíš byla podobná starému seriálu Podivné náhody. Nakonec to působilo spíš jako legrácka, než detektivní dílo. Dávám čtyři hvězdy, ale nevím jestli je to zasloužené. Ale pořád lepší než Oliver Marco Twist.

Googies
08.01.2019 5 z 5

Úplně mě tato kniha uchvátila, tak jako i předchozí díly. Miluju tuhle sérii. Ale ten konec?! Potřebuju další díl :D

Francoa
04.01.2019 4 z 5

Moje první kniha autora Olsena nebo Adlera ( zařazení v knihovně)Čtenář je pořád v předstihu před krim. oddělení Carla M..Pěkně zrůdné děvy to tam ovládaly a policii se moc nedařilo, protože nedokázala táhnout za jeden provaz.Ale jinak se příběh četl dobře, tak že jsem se přiklonil k 4 hvězdičkám