Selfies

Selfies
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375825/bmid_selfies-gMU-375825.png 4 1319 1319

Případy oddělení Q série

Sedmý případ oddělení Q. Vedení kodaňské policie usoudilo, že počet objasněných případů oddělení Q je výrazně pod hranicí očekávání. Prokázat opak dostává za úkol Rose, která se ale propadá do psychického pekla, jehož kořeny sahají hluboko do temné minulosti. Mezitím v kodaňském parku najdou zavražděnou starší paní, šílený řidič zahájí smrtící hon na mladou ženu a jinde se plánují další trestné činy: děje se to bez vzájemné souvislosti, nebo mají případy něco společného? Carl, Asad a Gordon stojí před záhadou dalece přesahující všechny, které dosud řešili. A jejich kolegyně Rose má vážné problémy. Čtveřici chybí jeden člen, a jak se zdá, smůla se jí lepí na paty. Dokážou zabránit zavření oddělení Q a zastavit zabíjení v Kodani?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Selfies , 2016

whiolet
31.12.2018 4 z 5

Zatím poslední kniha této série, a já se začínám ptát, když už konečně autor odhalí víc z Asadovi minulosti?
Souhlasím, že příběh byl zamotaný a místy až neuvěřitelný, na druhou stranu se mi to četlo dobře, prostě oddělení Q je moje srdcovka i když už to není jako dřív.

bookcase
16.12.2018 5 z 5

Za mě opět skvělé. Jsem zvědavá, jak se to se všemi vyvrbí dál. Asad opět jedna perla za druhou.

000nugatovej
15.12.2018 3 z 5

Sedmý případ: Motanina zločinů s různými, většinou málo pravděpodobnými, motivy. Budiž. A ta parta kolem Carla je taky panoptikum. Budiž. Jako relaxace ucházející.

xxiixxi
14.12.2018 5 z 5

Trochu překombinované a ta hlavní záporná rodina, to byl tedy výkvět. Příběh bych možná hodnotila o půl hvězdičky slabší, ale nebylo to tak hrozné, za přečtení určitě stojí a já mám pro tohohle autora prostě slabost.

SilvieSisinka
12.12.2018 3 z 5

Kniha i zápletka všechno bylo skvělé. Jen mě sakra řekněte proč autor musí mít vždy knihu přes 500 i více stran. Osobně mě by stačilo max 300-400stran.Pak se to vleče,jak sopel :-)

cukrovka
27.11.2018 4 z 5

Trochu jsem se ztrácela v datech. Opět velmi pomalý rozjezd s několika dějovými linkami. Přesto jsem se nedokázala od knížky odtrhnou a sledovala oddělení Q při vyšetřování.

Lolila
27.11.2018 4 z 5

Selfies rieši naraz niekoľko "príbehov", ktoré sa nakoniec postupne spoja do jedného záveru. Nie je to zlé, ale opäť som čakala niečo iné, viac krimi:-). Prvé časti série boli výborné, táto časť bola prekombinovaná, vývoj udalostí náhodný...... Ale aj napriek tomu nechýbal humor, hlavné postavy sú sympatické, takže určite prečítam nejakú ďalšiu knihu, ktorú autor napíše.

Aknel26
14.11.2018 4 z 5

První polovina knihy se dost vlekla, měla jsem trošku guláš ve jménech postav a hlavně v datech (jedna kapitola se odehrává 23. května, druhá 20. a třetí třeba 24. května), nicméně od půlky se to rozjelo a já skoro nemohla knihu odložit. Těch náhod bylo docela dost a nepochopím, že byt zavražděné osoby nebyl zapečetěný, a dokonce ani prohlédnutý, a také mě - POZOR, SPOILER!!!!! - docela mrzelo, že prakticky všechny záporné postavy zemřely, takže se vyšetřovatelé na rozdíl od čtenářů nedozvěděli, co přesně se stalo a hlavně proč. Celkově ale svůj návrat k Adleru-Olsenovi, Carlovi a Asadovi hodnotím pozitivně.

Kekik
06.11.2018 5 z 5

Tohle je ten Olsen, kterému jsem tak propadla. Už jsem se bála, že jeho knihy budou ztrácet na kvalitě. Marco mě vážně dost zklamal, Nesmírný byl o mnoho lepší, ale Selfies je kvalitou srovnatelná s prvními knihami. Čtivé, napínavé, humorné, i se smutnými pasážemi. A dokonce jsem vzala na milost i Monu. Doposud jsem totiž z její postavy moc nadšená nebyla.
Tak jedna z postav z oddělení Q je už vyřešena, zbývá temná minulost a záhada "pistole s hřebíky".

Arella
04.11.2018 4 z 5

Selfies je poněkud slabší detektivka, než jsem od autora zvyklá. Velice pomalu se to rozjíždělo, některé momenty a vlastně i rozuzlení bylo takové překombinované, bych řekla. I tak zůstávám severské detektivce věrná!

knihomolka525
08.10.2018 odpad!

Za mě :jednoznačně nejslabší kniha.Zbytečně roztříštěný děj složený z několika příběhů měla jsem z toho nepřijemný pocit - jakoby rozbitá váza a její narychlo smetené střepy.Přiznám se ,že jsem přeskakovala děj abych se aspoň nějak prokousala ke konci

Prateri
29.09.2018 4 z 5

Ráda čtu Olsena, ale tohle je jiné. Co mi to spisovatel dělá? - jsem si říkala po pár stránkách. Každá kapitola o něčem jiném. Ale pozor - jednotlivé kapitoly se začaly stékat v řeku příběhů, které začaly spolu souviset a do sebe zapadat. Četla jsem s chutí. Nakonec uznávám - bylo to jiné, ale dobré čtení.

NADEI
27.09.2018 4 z 5

Opět skvělé oddělení Q včele s Carlem a zábavným Asadem. Kniha sleduje několik dějových linek, které se navzájem prolnou a zároveň se odhalí neradostné dětství a samotný život Rose. Napínavé a díky Asadovi i humorné čtení, možná se také někdy dozvíme i o jeho minulosti.

Hana62
27.09.2018 5 z 5

CHCI DALŠÍ DÍL!!!! Jako vždycky, přečteno v každé volné minutě, chodila jsem spát za kuropění, nemůžu se dočkat pokračování!

zpevSusannah
18.09.2018 4 z 5

Tuhle sérii mám opravdu ráda a ne jen pro Asadovy vtipné hlášky :-D. Knihy vždy frčí, pořád se něco děje a postavy dostávájí stále nový prostor pro vývoj, někdy až dost překvapující.
Selfies zapadá do standardu Olsena až na jednu větší drobnost - tento příběh byl fakt mnohovrstevnatý, skoro až překombinovaný. Náhoda propojila další náhodu a stal se z toho případ s velkým P... Hmmm, možná toho bylo až moc.
Přesto celek hodnotím jako slušnou parádičku a těším se na další díl.

Akkiki
15.09.2018 4 z 5

Autor opět nezklamal, skvělý příběh a poutavý styl psaní. Rozhodně můžu doporučit. Doufám, že brzy vyjde nějaká další!!

perry81
14.09.2018 4 z 5

více dějových línii, ale opět skvělý Asad s Carlem

mispulin
09.09.2018 4 z 5

Pro mě asi nejslabší ze série oddělení Q. Ještě, že je tam Asad a jeho velbloudi...

Marryzlis
05.09.2018 5 z 5

Tak jo, o Rose jsme se toho dost dozvěděli, fajn. Ale co Asad? Pořád tajemnej jako hrad v Karpatech. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

1.Agness
20.08.2018 3 z 5

Můj první Olsen. Asi jsem přece jen měla sáhnout nejdříve po prvním případu. Se vzpomínkou na filmové zpracování prvních dílů jsem se na knížku moc těšila. Asi jsem tak měla moc velká očekávání - brutální vraždu, brutální napětí a strhující rozuzlení. Nic z toho se nestalo. Knihu jsem dočetla, tečka. Drželi mě v příběhu propracované charaktery postav. Zápletka/ zápletky byly ale předvídatelné, nebo naopak přitažené za vlasy, až na vyjímky žádný silný moment překvapení, moc náhod najednou. Autor chtěl možná vyřešit moc případů jednou ranou? Takže váhám, jestli znovu začínat od prvního případu...