Selekcia

Selekcia https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321911/bmid_selekcia-VBl-321911.jpg 4 5560 1253

Selekce série

Pre tridsaťpäť dievčat je Selekcia životnou šancou. Príležitosť uniknúť svojmu osudu, vstúpiť do okázalého sveta rób a drahých šperkov. Žiť v paláci a bojovať o srdce úžasného princa Maxona. Pre Americu Singerovú je to však nočná mora. Musí opustiť svoju lásku a odísť z domova. Potom sa zoznámi s princom Maxonom. Postupne začne prehodnocovať všetky svoje dovtedajšie plány – a uvedomí si, že život, ktorý si vysnívala, bledne pri budúcnosti, na ktorú nikdy ani nepomyslela.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Selection , 2012

ElissAnn
16.11.2015 4 z 5

Je to další kniha z "budoucnosti". Je fakt, že mám podobné knihy už za sebou (např. Divergence apod.) - takže jsem čekala další knihu, která bude v duši stejná jako ostatní.
To mě mile překvapilo, kniha je odlehčeným čtením, přečtete jí jedním nadechnutím a nebudete chtít přestat.
Líbí se mi nápad autorky - jak by se asi cítila normální holka princeznou? A to mi přijde hlavním tématem knihy. Pocity Americi, v jiném prostředí než je zvyklá o dost luxusnějším prostředí.

Doporučuji, pokud máte rozečtené další knihy, které vás sice šíleně baví, ale nedonutíte se na ně kouknout, protože mají těžší děj. Selekce je příjemná odpočinková kniha na jeden den.

maky11
14.11.2015 5 z 5

Nejlepší kniha ever... :3

Karolína18
09.11.2015 5 z 5

V dnešní době je i svět literatury zahlcený tématem kast a jim podobných rozděleních států, Avšak tato kniha dokáže rozhodně zaujmout a přesvědčí váš, že si své vysoké hodnocení, stejně tak místo mezi tímto druhem knih, rozhodně zaslouží. Ihned se začtete a budete s hlavní hrdinkou prožívat všechna její zklamání i dobrodružství.
Okamžitě jsem si oblíbila i Maxona a rozhodně jsem byla nadšená, když prozradil Americe své city, které k ní chová.
Kniha je výborným odrazovým můstkem pro skvělou trilogii a čas, který se rozhodnete jí rozhodnete věnovat, jistě nebudete považovat za promrhaný. Já si ji jistě brzy znovu vychutnám! :)

Kyta
08.11.2015 5 z 5

Zpočátku mi Selekce připadala jako Hunger Games: rozdělení vyšší a nižší společnosti, soutěživost, následně i milostný trojúhelník a dokonce i podobnost Gavrila s Caesarem. Nechápala jsem, co na téhle knize všichni vidí, dokud jsem samozřejmě postupně nezačala poznávat i jiné kvality a plusy téhle skvěle začínající trilogie. Náramně mě bavila a nemohla jsem se od ní odtrhnout - to byly ty momenty, kdy jsem si říkala, jak moc jsem udělala dobře, že jsem Selekci vůbec vzala do ruky. Je to příjemná, oddechová knížka, u které můžete aspoň na chvilku vypnout a na nic nemyslet. Dokonalé rozptýlení od reality. Hned se mi zalíbil autorčin styl psaní, díky němuž se kniha čte sama a stránky plynou tak, že to snad ani nepostřehnete.
Není co vytknout: postavy zajímavé a sympatické a Maxon jako princ je zkrátka úžasný. Děj je moc dobře vymyšlený. Uvidíme, co nás čeká v dalším díle. :)

Naprosto skvělá kniha, doporučuji všem a ihned se pouštím do Elity! :)

stetty
07.11.2015 5 z 5

Nádherná kniha doporučuji všem...............

Lenka-knihy
04.11.2015 5 z 5

Super knížka.. Čte se naprosto sama! A já můžu jen doporučit!

drbohlav
02.11.2015 5 z 5

tak... 1/3 knihy jsem umírala, nutila se do čtení, nechápala to všeobecné nadšení, hledala důvod, proč tahle kniha tak oslovila a... pak to přišlo a já jela, přestože pořád nejsem schopná pochopit proč:))))

tolrem
30.10.2015 4 z 5

Moc hezká, čtivá a odpočinková. I postavy jsou fajn a všechno je hodně propracované. Jen tak mimochodem: když došlo na televizní rozhovor s Gavrilem Faradayem, v hlavě se mi objevil obraz Caesara Flickermana :D

Sofi_123
24.10.2015 5 z 5

Tak tohle je fakt boží knížka. Strašně se mi líbila, už se těším až se pustím do dalšího dílu, protože tohle byla fakt pecka.

Maysonnie
23.10.2015 5 z 5

Jako skoro vžycky je moje recenze kladná.
Na knížce se mi líbí děj a pro mě také neobvyklé prostě království, rozdělení lidu do kast a celkově mi to přijde docela dost dobře promyšlený :)
Knížka se četla dobře, nikde jsem nic nemusela číst víckrát, abych to pochopila. Kiera Cass má fajn způsob psaní.
Co se mi na knížce líbilo nejvíc je asi to, že i když se odehrává převážně na zámku a točí se kolem lásky a prince, není to vyloženě romanťák. Samozřejmě tam romantika je, ale taky je tam hodně věcí točící se kolem rodiny a vztahů mezi dalšími 34 vyvolenými.
A jinak, někteří sem psali, že je America hrozně nerozhodná. Mě teda zatím nepřijde, ale kdo ví, třeba to přijde v další části - Elitě :)

Vaneza
20.10.2015 4 z 5

Asi jsem od toho očekávala trochu víc. America je však zatím dobrá postava, oblíbila jsem si ji, ale jinak to bylo všechno o tom, že on ...*nebudu vyzrazovat*. Konec jsem tušila už od toho, co vyřadil první děvčata. Někdy až příliš holčičí. Ale abych tomu jen nekřivdila, líbil se mi promyšlený příběh, který má do příštích dílu. Nejsem si jistá, že si přečtu Elitu, protože to není zrovna můj doušek kávy, ale pro každého kdo má rád takový styl příběhu, to není k zahození.
- Jedna věc, která se mi líbila dost, byly kasty, i když si myslím, že jsem podobnou knihu už četla.

V..endulka
18.10.2015 5 z 5

Páni :-) Pro mě rozhodně příjemná změna od toho, co jsem za poslední dobu četla. Taková pohádka trochu, ale jájsem se celou knížku ani na chvili nenudila. Rozhodně doporučuji a už se těším až se pustím do druhého dílu :-)

Lindulinek
18.10.2015 3 z 5

Příjemná jednodenní oddychovka. Neurazí ani nenadchne, ale u náctiletých, pro které je psána, určitě favorit.

Miisha
13.10.2015 4 z 5

Zase si přijdu jako v pubertě... mělo by se zakázat, aby knihy pro mládež četli dospělí :D.. co k tomu říct, knihu jsem přečetla za dvě hodiny a vzhůru na další díl! :)

Justme3
10.10.2015 4 z 5

Pro mne nejlepší díl ze série. Proč? Protože jsem se strašně moc bavila, každou stránku hltala a hnala se s touhou ke konci, abych se dozvěděla, jak příběh bude pokračovat. Také se mi strašně líbil vztah mezi hlavní hrdinkou a jejími chlapci. Ano chlapci. Protože se zase jedná o milostný trojúhelník a je zde samozřejmě jedna dívka a dva muži, jejichž pouta byla vážně pěkně propletená. Alespoň v prvním díle, což se o druhém a třetím už moc říci nedá...
Hodnotím 4 hvězdičkami- hezká oddechovka do podzimního počasí se šálkem horkého čaje či čokolády :)

petrzel
07.10.2015 5 z 5

Přečteno jedním dechem a honem na další díl.

datel77
04.10.2015 2 z 5

To je tak naivní a nelogické, že nemůžu jinak. Měla jsem přestat číst v půlce, stejně jsem se nedověděla, jestli to bude princ či Aspen. A zřejmě se to nedovím, protože já další díly číst rozhodně nebudu.

rosemari
04.10.2015 4 z 5

Mne až tak dobrá nebola nevtrdím že je zlá, ale nie top pokračujem v čítani serie nedá mi to,ale strašne mi to pripomina seriu od Veronicy Roth a seriu Hunger Games uvidíme možno pokračovanie ma zaujme viac alebo možno už som vyrástla z kníh pre mlašiu generáciu

diana322
04.10.2015 5 z 5

Tuto knížku můžu jedině chválit. Je krásně napsaná. Určitě budu pokračovat ve čtení s Elitou.
Selekce mě nesmírně okouzlila a vřele ji všem doporučuji.

Attia
02.10.2015 3 z 5

Selekci jsem si chtěla ze zvědavosti také přečíst, když ji všichni tolik vychvalují. Měla jsem hrubou představu o tom, co na ní všichni vidí a ptala jsem se sama sebe, jestli to na mě také bude fungovat.
Výsledek?
Je to opravdu jednoduchá oddechovka (akorát tak na dovolenou u moře ;)), nad příběhem se nemusí nijak výrazně přemýšlet a stránky plynou docela rychle. Občas jsem objevila nějaké nesrovnalosti, ale nad těmi jsem nakonec mávla rukou.
Pokud se chcete na chvíli vrátit do princeznovských let, sáhněte po Selekci :)