První

První https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218383/bmid_prvni-E5l-218383.png 4 4127 741

Selekce série

Když byla America vybrána do Selekce, ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The One , 2014

Parwana
22.04.2021 2 z 5

(SPOILER) Spoiler alert.Spoiler alert.Spoiler alert.Spoiler alert. Tak už jsme konečně tam, kde jsme chtěli, ale byla to dlouhá a trnitá cesta. Ve třetím díle si America konečně ujasnila, s kým chce být, a začala tedy bojovat o muže svého srdce. Celá kniha však byla jednou velkou přehlídkou absurdit, kterými autorka knihu vyšperkovala, aby se tam něco dělo, než budeme znát vítězku. Přehnaně svůdná America dobývá muže. Maxon se jí vysměje a jde se muckat s jinou. Celesta pláče v koutě a lituje všeho, co udělala. Finalistky se vzájemně přátelí a podporují, fotí se s královnou a předhánějí se, kdo udělá větší duckface. America češe královnu a říká jí mami. Král škodí po straně, Maxon je čím dál větší papánek a bez tatínka si ani neuprdne. Věnuje se všem slečnám a Americe to vadí (ehm... seriously?). Zašmodrchaný konec, aby to bylo větší drámo. Náhodou Maxon přistihne Americu s Aspenem, večer před finále. Jen náhodou si čte America jeho srdceryvné dopisy a kňourá před vyhlášením Maxonovi do ouška, místo aby do něj kopla jak do hadru. Velice by mě zajímalo, co by se stalo, kdyby tam rebelové nevtrhli a nevypukla mela. Zda by si vybral přece jenom ji nebo Kriss, která na něj vždycky počká; takto z toho autorka elegantně vybruslila. Maxon, i když Americu odmítl a poslal do háje, ji miloval tak, že před ni hrdinně skočil a málem vykrvácel, král jako zázrakem umřel a cesta k trůnu a do princovy postele je volná. Aspenovo oproštění se od Americy na poslední chvíli a vášnivé splanutí k Lucy už bylo jen třešničkou na přeslazeném příšerně honosném překombinovaném dortu. Na další várku absurdit (problémy po svatbě v posteli, Maxon truhlící po otci, kňourání po ostatních dívkách, America stranící rebelům, král strašící v hradě...) si počkáme do dalšího dílu. Tohle snad trumflo i Válečnou smršť od Victorie Aveyardové. Padesát odstínů šedi pro holčičky, chyběla už jen králova mučírna hned vedle komnaty pro princeznu.

Terka18
20.04.2021 5 z 5

Dobře zakončená trilogie o Maxonovi a Americe. Bylo tam vše co jsem očekávala. Konec jsem až takový nečekala, ale patřilo to k tomu.

nangijala
15.04.2021 3 z 5

Po prvních dvou dílech jsem se nyní při četbě cítila trošku lépe... děj byl napínavější a zajímavější. Bohužel mi příběh nepřišel celkově nosný na tři knihy. Vytvořený svět bych chtěla na tolika stránkách poznat trošku víc, hlavně jeho fungování, časové ukotvení a vyspělost společnosti (reality show, kamery vs. počítač, okázalost a bohatství vs. chabá obrana královského paláce apod.) Přibylo napětí, také politika a sociální téma trošku více do hloubky, postavy byly realističtější, za což přidávám hvězdičku. Zklamala mě romantická linka, srdce se mi z ní nerozbušilo a konečné drama bylo na mě příliš hrrr.
Čte se dobře, rychle, hodně oddechové, pro mě ale už naposled. Přemýšlím, zda zkusit "selekci z druhé strany" v následujícím díle, třeba mě za srdce chytne víc.

Sansli
10.04.2021 5 z 5

Tak konečně:) Upřímně po druhém dílu, který mě dost zklamal, jsem se rozhodovala zda si třetí přečtu nebo ne. Ale protože jsem prostě chtěla vědět jaké události a zvraty povedou k tomu, že se tihle dva dají konečně dohromady, nakonec jsem neodolala. Zvědavost byla prostě silnější:) A opravdu jsem dostala vše, co mi ve druhém dílu tak strašně chybělo. Bylo to skvělé, zábavné, místy dost dramatické a rozhodně mě to bavilo od začátku až do konce.
Vlastně od druhé poloviny jsem se od toho nemohla odtrhnout, jak jsem byla začtená. Najednou se tam toho odehrává tolik, že jen nestačíte zírat a otáčíte automaticky jednu stránku za druhou. No a pak šup, a je konec. Krásná pohádka a nejlepší díl z celé série. Jak by ne:)

Windovska
09.04.2021 5 z 5

Přečteno asi po páté. NO KONEČNĚ America ví, co chce, už mi místy dost lezla na nervy. Ten nečekaný zvrat na konci je vlastně dost fajn, protože naruší trochu dojem té typické romantické pohádky. Moc jsem v tomhle díle necítila s Aspenem, hlavně ke konci, kdy se dozvídáme důležitou novinu, ale nevadil mi, nepřekážel tolik jako v druhém díle :)

LenkaPet
04.04.2021 5 z 5

Miluji tuhle sérii, přečetla jsem ji celou za víkend :-)

veru1367
04.04.2021 5 z 5

Nejlepší díl z celé série! :)

badliar_id
25.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Jo, tohle byl fakt krásný díl. Přesto mě tu stále vadilo chování postav. Já prostě občas z nich nemohla a zase mi to drásalo nervy :D.. Na druhou stranu se už nechovali, tak jako v minulých dílech (ale jen trošku!).. America a Maxon jsou prostě ňuňu a zbožňuju je.
Dost mě překvapilo náhlé úmrtí nějakých postav. Zrovna jednu speciální jsem si oblíbila a oni jí zabijí? To jsem tedy nečekala.
Knížka byla opět čtivá, vtipná a nechybělo samozřejmě drama. Určitě doporučuju, hlavně mladším čtenářům. Co se týče dalších dílů, nevím jestli se do nich budu pouštět, vzhledem k ne moc kladným recenzím, ale třeba tomu dám šanci.

Kajka5
21.03.2021 4 z 5

Pokud jsi holka a hledáš něco co je lehké na bezmyšlenkovité čtení které pobaví tak je toto tvá správná volba, pokud budeš v této knize hledat hlubší smysl najdeš, kromě krásné červené knihovny, i zajímavý systém, jak by mohla fungovat lidská rasa.
Přeji překrásné čtení jak tohoto tak i ostatních dílů této oddechové ságy ☺️.
Kaliipso

Sjuzz
18.03.2021 4 z 5

Jednu hviezdičku beriem len preto, že mi vadilo ako sa nevedeli rozhodnúť či sa ľúbia alebo nie. Od začiatku až do samého konca, bolo to dosť otravné.
Mimo tohto je táto séria veľmi podarená, vôbec nie presladená, dokonca je tam aj akcia.
Nemala som na knihu veľké nároky, možno aj preto som ňou nadšená.

bílárůže
11.03.2021 5 z 5

Dlouho očekávané zakončení Selekce předčilo má očekávání! Během četby posledního dílu jsem prožila snad všechny emoce, co je možné vložit do jedné knihy. Princ Maxon - America - Aspen, to je trojice, která mi začala dávat smysl až po dočtení poslední knihy trilogie. Stejně tak vztah Americy, jejího otce a dalších hrdinů. Vztahy mezi nimi byly tak opravdové, jako by je čtenář zažíval s nimi. Jedná se sice o literaturu pro dospívající, ale myslím, že jde i o dílo nadčasové, které čtenář/ka ocení i v pozdějším věku. Musím říct, že díky Selekci jsem si zvedla rekord v rychlosti četby a v přečtených stránkách za den. Mohu proto jen doporučit, protože jak je již napsáno v předešlém příspěvku, jedná se o dílo návykové, od kterého se jen tak neodtrhnete. Snad i vy ostatní čtenáři objevíte v Selekci sérii, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat, tak jako já.
P.S. V knihovničce se celá sága vyjímá opravdu skvěle. ;)

lištička123
06.03.2021 5 z 5

Výborně zakončená série, pohádka. Netušila jsem, jak moc mě to bude bavit. Čtivé a návykové.

BetyLaurincová
06.03.2021 5 z 5

Skvělé zakončení série. Upřímně jsem nečekala, že to bude tak dobré. První díl byl skvělý, druhý mi přišel o dost slabší, ale tenhle byl tak dobrý, jako první. Hodně zvratů, které jsem nečekala, zamotaný děj a ten konec... Překvapil mě. A taky dojal. Zarazila mě smrt několika postav, které jsem si dost oblíbila. Ale to vůbec nezkazilo knížce dojem.
Určitě si sérii přečtu znovu.

Teď mám jen obavu, že další dva díly - Dcera a Koruna - nebudou tak dobré jako tyto. Že se tam bude řešit pouze princezna a její nápadníci a už ne ty zajímavé věci, jako historie země, rebelové, politika, kasty atd. Na další díly se ale těším. A taky na povídkovou knihu, která má být boží :)

Ivet_V
04.03.2021 5 z 5

To bylo tak dokonalý! Lepší než oba předchozí díly dohromady. Bylo to krásný, někdy smutný, ale hlavně dojemný. Nikdy jsem nevěřila, že si tak moc oblíbím Celestu.

Sarah11
15.02.2021 1 z 5

Tak na tohle už vážně nemám jiný výraz než "velký špatný". Postavy, které jsem si v prvním díle docela oblíbila se mi tak neskutečně zhnusily svým chováním, že jsem se opravdu modlila, abych už to měla konečně za sebou, protože další vyznání lásky a následnou hádku bych asi nezvládla. Ale hlavně si pořád sobecky udržujme náhradníka, kdyby to s tou životní láskou náhodou nevyšlo. Připojme pár rebelů a úmrtí, abychom nezapomněli, že vlastně čteme dystopii a ne nějakou stupidní tureckou telenovelu, nakonec zabijme všechny postavy, které se nám už prostě nehodí do krámu a buďme šťastní až do smrti. Jedna hvězdička za obálku.

DarkAnn
14.02.2021 5 z 5

Sakra, až mě mrzí, že už to skončilo. :D Všechny tři díly jsem přečetla za víkend a když už jsem si tedy jeden vzala do ruky, neexistovalo abych jej odložila, dokud to nepřečtu(výjimkou byly jen pauzy na životní potřeby :D :D) Ještě, že všechny knihy jsou pod 300 stran. :D

SPOILER
U posledního dílu jsem se trochu děsila, když zbývalo už jen pár stran a všechno se tak zvrtlo, jak to autorka hodlá vyřešit s tak malým prostorem. Ale teda zvládla to parádně- všechno se vysvětlilo jak mělo a nic mi tam nechybělo.To smekám.

p.s. Strašně mi k té knize sedí písnička Schody z nebe o.o Jako třeba "V dlouhé frontě museli stát" "Stráží jsme obklopeni" xD Ale možná je pracuje bujná představivost :D :D

tessiesulcova
09.02.2021 5 z 5

Se zakončením této triologie jsem velice spokojená a čekala jsem s kým skončí America, bylo to jasné už od prvního dílu. Přesto mě překvapila ztráta...nebudu spoilerovat. Jsem vděčná, jak to autorka zakončila a tímto jí děkuji, že jsem si i já připadala při čtení jako princezna.
Knihu i celou sérii doporučuji!

Styl psaní autorky mi vyhovoval a dobře se mi všechny tři díly četli. Určitě se k nim znovu vrátím.

lernami
08.02.2021 4 z 5

Tyhle knihy se čtou samy. Celkově se mi trilogie líbila, ale asi už nebudu pokračovat dál, pravděpodobně za to může iracionální chování hlavní hrdinky, kterou jsem často nemohla vystát. Ale jestli nemáte co číst a nemáte chuť na nic náročného, tak myslím, že tohle je to pravé:)

Evička2006
31.01.2021 5 z 5

Moc krásná kniha. Určitě si ji ještě přečtu. Učíte doporučuji

Fortuna7
30.01.2021 5 z 5

Toto je tak strašně sladká série. Strašně se mi líbil konec.