Atlas: Príbeh tatka Slaného

Atlas: Príbeh tatka Slaného https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505505/bmid_atlas-pribeh-tatka-slaneho-7RT-505505.jpg 5 152 46

Nezabudnuteľný záver čitateľsky mimoriadne obľúbenej série Sedem sestier – príbeh záhadného tatka Slaného. V roku 1928 sa ujala chlapca na pokraji smrti láskavá rodina. Skromný, predčasne vyspelý a talentovaný chlapec vyrastá v mladého muža, navštevuje prestížne konzervatórium v Paríži, zaľúbi sa a takmer zabudne na hrôzy prežité v detstve, o ktorom nikdy nehovoril. Dal však sľub, ktorý musí dodržať. Nad Európou sa hromadia mraky, nik nie je v bezpečí. A on vie, že prichádza čas konať. V roku 2008 sa sedem sestier prvý raz stretáva, aby sa naposledy rozlúčili so svojím tatkom. Práve chýbajúca siedma sestra má kľúč k jeho záhadnej minulosti. Sestry zisťujú, že tatka Slaného takmer nepoznali a jeho skrývané tajomstvá ich všetky ovplyvnia.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Atlas The Story of Pa Salt , 2023

ave55
24.09.2023 3 z 5

Závěrečný díl mně zklamal, byť hodnotím kladně počin syna autorky. Ztrácela jsem se v postavách, na většinu už jsem si nevzpomínala, protože mezi prvním a posledním dílem uběhlo dost let. Deník, který psal Atlas, byl čtivý.

alexis818
23.09.2023 5 z 5

Překrásné příběhy sedmi sester a jeho jejich otce.Tato Kniha nám dala vše,co jsme chtěli.Dekuji za vše ,co jsme chtěli číst,dík patří paní Riley a jemu synovi.

PetaZ
21.09.2023 5 z 5

No teda.. Takove uzasne zakonceni serie jsem ani necekala, zvlast po tom, co jsem se dozvedela, ze to bude dopisovat jeji syn.. To propojeni rodin vsech sester bylo proste wow.. Konec jsem obulela, i kdyz jsem asi od poloviny tusila, ze bude takovy.. Klobouk dolu

Ilsa2
06.09.2023 5 z 5

Nádherně zakončená série o Sedmi sestrách, hlavně ten konec je velice dojemný, velký dík synovi paní Lucindy Riley.

surikata246
05.09.2023 5 z 5

Krásně se to četlo a rozhodně nelituji strávený čas. Mrzí mne vážně moc, že už autorka není mezi námi a jsem vděčná jejímu synovi za dokončení této knihy.

Šánka
29.08.2023 5 z 5

Jablko nepadlo daleko od stromu. A pokud se odněkud na nás, spokojené čtenáře, paní Lucinda dívá, musí se usmívat a být na svého syna opravdu pyšná. Snad vidí, jak si v závěru utíráme slzy dojetí...
Z úcty k autorce a velkého obdivu nebudu vůbec nic kritizovat, protože napsat takový závěr, pospojovat tolik osudů, vrátit se k tolika postavám z minulých dílů a vytvořit dokonalý, bohatý, závěrečný obraz celé ságy, tak to si zaslouží pouze velké poděkování.
Poslední díl nám uzavřel a povyprávěl příběh otce všech sedmi sester a současně umožnil se i rozloučit se všemi důležitými postavami této velkolepé ságy.
Paní Lucindo, pane Harry, děkuji...

Zdenas5
24.08.2023 4 z 5

Dobré zakončení celé série, vše do sebe zapadlo a bylo vysvětleno. Syn paní Lucindy se zhostil úkolu na jedničku.

tinka1974
19.08.2023 5 z 5

Včera odpoledne jsem dočetla celou sérii. Se sestrami jsem strávila skoro rok, byl to opravdu moc hezký rok. Bude se mi po nich stýskat. Když jsem si četla příběh jich otce, byly momenty, kdy jsem věděla, že se v příběhu objevil, ale i chvilky, kdy jsem hodně šátral v paměti. Skoro to vypadalo, že začnu číst sérii znovu. Pro mě bylo ve všech příbězích hodně moudra, lásky a naděje. A v neposlední řadě mi napadalo, udělat to jako Merope a vydat se na cestu za "Atlasem - příběhem otce". Alespoň po Evropě. Teď si na pár dní od čtení odpočinu, protože tohle byl silný příběh a je třeba ho vstřebat, než se pustím do dalšího čtení

zuzana2599
18.08.2023 5 z 5

Tak už je tato objemná kniha dočtena.
Sága o sedmi sestrách uzavřená a já jako její čtenář jsem spokojená. Není pochyb, že se nejstarší syn paní Lucindy Riley, Harry, zhostil tohoto mimořádně náročného úkolu na jedničku !
Příběh otce Atlase je fascinující a na samotném konci čeká čtenáře překvapení. Jsem ráda, že jsem si tuto bichli přečetla a zároveň jsem tak i v sobě ukončila a uzavřela celou ságu. Stejně tak jako se ukončil život paní autorky, která patří mezi mé nejoblíbenější !
A ještě na závěr pár Lucindiných slov: Tenhle okamžik je doopravdy to jediné, co máme. Snažte se užívat si ho, dokud můžete, za každých okolností, a nikdy se nevzdávejte naděje. Je to základní plamen, který nás lidi udržuje naživu !

Safrika
05.08.2023 4 z 5

Tak konecne jsem dostala odpovedi, po kterych jsem touzila :), kazdopadne mi v tom neco chybelo. Krasne napsano, cetlo se skvele, ale

rakakan
04.08.2023 5 z 5

Jsem opět spokojená. Trochu jsem předvídala, kdo byl ten táta Sůl, i to že se se všemi sestrami ještě setká. Musela jsem si sice vypsat podstatné údaje o každé sestře, abych byla po těch letech v obraze, ale jinak musím dát Harrymu palec nahoru.
Krásně navázal na maminčin příběh.

Lsouska
31.07.2023 5 z 5

Úžasná

L.Helena
25.07.2023 5 z 5

Slzy mi tekly už při předmluvě a pak ještě několikrát. Vůbec nejde poznat, že by to nepsala sama Lucinda. Harry vynikajícím způsobem převzal maminčino žezlo a přímo skvostně završil ságu sedmi sester a jejich otce. Vše perfektně zapadlo, vysvětlily se všechny nejasnosti, otcův příběh se prolnul s příběhem každé ze sester. Knihu jsem doslova hltala, až je mi teď líto, že už mám dočteno.

astra3
24.07.2023 5 z 5

Tak to byla pecka.

adorjas
20.07.2023 3 z 5

3,5* za mňa. Ako som naznačila v prvej časti, tušila som ako sa postava Atlasa podpíše v histórii všetkých sestier, a pri niektorých častiach som to videla viac, pri niektorých menej. Napriek tomu, po prečítaní všetkých ôsmych častí hodnotím ako kvalitné oddychové dielo, ktoré mi príjemným spôsobom spestrilo posledné dva mesiace, aj keď som neustále pindovala na logické nezmyselnosti. P.s. Denník Atlasa z detstva ma pobavil- chcela by som vidieť, či takto píše 8 ročné (aj keď inteligentné) dieťa, pretože medzi písaním dieťaťa a dospelého Atlasa neboli žiadne rozdielnosti- a sama píšem denník od 11, takže viem, že sa to odrazí na mentalite, aj na spôsobe písania :D

Iva0406
17.07.2023 5 z 5

Skvělé zakončení celé ságy. Harry zvládl velice těžký úkol na jedničku. Lucinda by na něj byla po právu pyšná. Je škoda, že nás Lucinda opustila. Její knihy byly výborné.

kolacky
30.06.2023 4 z 5

Popravdě jsem ten konec předpovídala a jsem ráda, že to bylo právě takhle. Celá série je perfektně vymyšlená a výborně napsaná a Harry věrně podržel maminčino žezlo.

cortina
24.06.2023 5 z 5

Výborné Harry ! Musí být velice tězké naskočit na dost vysokou vlnu ....

lidunka1
23.06.2023 3 z 5

Jsem v půlce a už mě to nebaví...

petrulkaa
19.06.2023 5 z 5

Tak to byla opět nádhera. Na tento poslední díl jsem se moc těšila a předčil má očekávání. Vůbec jsem se nemohla od knihy odpoutat. Krásný,propletený,napínavý,romantický.....
prostě dokonalý příběh. Až je mi líto, že už se s ním musím rozloučit.

Lucinda Riley
irská, 1965 - 2021