Sedm manželů Evelyn Hugo

Sedm manželů Evelyn Hugo
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532623/bmid_sedm-manzelu-evelyn-hugo-65d5e454e1526.png 4 1793 1793

ZNAL JI CELÝ SVĚT, ALE SVÉ TAJEMSTVÍ SI MÁLEM ODNESLA DO HROBU. Mladou začínající novinářku Monique Grantovou zaskočí nabídka stárnoucí hollywoodské hvězdy, stranící se už celé roky veřejnosti a médií, aby napsala její knižní biografii. V životní cestě Evelyn Hugo, která byla plná skandálů i úspěchů a jejímiž milníky se stalo vedle několika oscarových nominací především sedmero hereččiných manželství, se odráží nejen proměna americké továrny na sny, ale do jisté míry též dějiny ženské emancipace ve Spojených státech. Což je trochu paradox, protože ona sama je nejlepším příkladem toho, že některé věci se zkrátka nemění – ženy stále těží ze své krásy, šoubyznys je pořád plný falše a obyčejné lidi nepřestává fascinovat svět bohatých a mocných. Není divu, že barvitý příběh filmové divy vzbuzuje v Monique plno otázek. Jedna ji ovšem trápí víc než ostatní: Proč právě ona?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

The Seven Husbands of Evelyn Hugo , 2017

Interpreti: Valerie Zawadská , Tereza Dočkalová , Jakub Koudela

natalie8531
10.12.2023 5 z 5

Nerada čtu knihy, o kterých se všude mluví. Proto si raději počkám, až jejich popularita trochu opadne. Lépe se mi pak skládá obrázek toho, jak na mě doopravdy působí.

Toto dílo bylo pro mě velice čtivé. Mám ráda komplexnost Evelyn, kdy její (velice náročná) rozhodnutí ji posouvaly dál v její kariéře. Líbilo se mi, jak na její cestě najít sama sebe musela kus sebe obětovat. Zároveň také její mazanost a chytrost jí přinesly to, co zrovna v tu danou chvíli potřebovala tak, aby se stala uznávanou a obdivovanou hvězdou.

@pribehyodjany
06.12.2023 2 z 5

Bohužel, tady jdu v hodnocení proti proudu. Ano, je to čtivé a ano, máte dojem, jako by Evelyn skutečně žila a mohli byste se podívat na její filmy. Tím výčet toho pozitivního za mě končí.

Za mě to bylo zbytečně dlouhé, děj se pořád točil kolem toho samého a manželé byli jako přes kopírák. Všichni stejní a nezajímaví. Postavy byly nesympatické, nikomu jsem nefandila a necítila jsem žádnou chemii mezi hlavními postavami.

Bohužel, za mě velké zklamání, další knížky od autorky si spíš nepřečtu.

libuna60
03.12.2023 4 z 5

V knihovně ji měly zarezervovanou na hodně dlouho, tak jsem si ji koupila. Byla jsem hodně natesená, a proto mě kniha asi trochu zklamala. Četla se dobře, ale podle mě byla moc roztažená.

pujec
03.12.2023 5 z 5

Tahle kniha se četla sama, příběh mě úplně pohltil. Osud Evelyn Hugo byl neskutečně poutavý a dramatický.

TinaBookBlog
01.12.2023 5 z 5

Většinou mě velmi promované knihy poměrně zklamou, ale tato mezi ně rozhodně nepatří. Hltala jsem každé slovo a četla každou stránku s naprostým zaujetím. Autorka mě naprosto vtáhla do děje a vše jsem prožívala s Evelyn. Cítila jsem s ní a toto se mi už nějakou dobu při čtení nestalo. Nedokázala jsem se od knihy odprostit.

Sedm manželů Evelyn Hugo je o vztazích, lásce a nenávisti, zklamání a naději, moci a penězích, radosti a ztrátách.
Autorka perfektně odvyprávěla fiktivní příběh jako by se jednalo o skutečnost. Rozhodně doporučuji!

Didi15
27.11.2023 5 z 5

O této knize se jsem hodně slyšela, schválně jsem se jí tedy vyhýbala. Nakonec jsem tedy podlehla a musím říct, že jsem za to ráda. Strhlo mě to.

Hanys_
23.11.2023 5 z 5

Až jsem měl pocit, že čtu realný životopis nějaké herečky. Hodně dobré.

Blanche303
21.11.2023 4 z 5

Pěkně a poutavě napsaná kniha, jen podle mého názoru moc učesaná, představujíc show bussines v laskavějším světle, než asi mohla autorka popsat...

Malinko mi připomíná romány Jackie Collins, které byly velice populární před třiceti lety...a dle mého názoru, měly víc spád a šrumec a všeho jaksi víc...

Možná byla k zamyšlení zápletka ohledně nemožnosti přiznat se v té době k homosexuálnímu a lesbickému vztahu...Možná je to páteř příběhu?
Jestli ano, pak pro mě splnila účel - nevnucujícím způsobem ukazuje, že to opravdu lidi s jinou sexuální orientací neměli jednoduché, když se nemohli veřejně přiznat ...
V tom případě děkuji za pěknou formu sděleného...V tomto dnešním zblázněném světě, za každou cenu propagující skupinu LGBT, vynucující si pozornost je tohle hezké pohlazení na duši ... svůj účel kniha určitě splnila...

CarollDashie
18.11.2023 5 z 5

Po 3 letech jsem se vrátila k znovu přečtení této knihy (původně jsem ji četla ve slovenštině, tentokrát v angličtině) a musím říct, že i když jsem si pamatovala děj tak mě kniha opět dostala.
Hořkosladký, čtivý příběh o fiktivní americké herečce. Evelyn popisuje svůj milostný život a nekonečnou lásku k různým lidem a své dceři. V poslední části knihy jsem brečela asi 30 stran v kuse. Pokud si Evelyn oblíbíte a budete s ní soucítit, slzám se neubráníte.

Jednoznačně nejlepší kniha autorky.

Olcab264
13.11.2023 5 z 5

Za mě super kniha na dovolenou,čte se dobře a po přečtení jsem opravdu chvíli přemýšlela zda Evelyn Hugo opravdu žila..

krizek
11.11.2023 5 z 5

Můžu dát více hvězd? Styl psaní, jazyk, příběh miluju to, potřebuji více knih autorky a pevně doufám, ze budou tak skvělé jako takhle. Od prvních slov do těch posledních jsem nemohla dýchat, taky jsem knihu přečetla za jeden den! I když to vůbec nebyl milý a příjemný příběh, ja se u čtení cítila vážně příjemně a dokonale. Smekám a doporučuji každému.

Veju007
05.11.2023 5 z 5

Tak se i já s křížkem po funuse přidávám k fanouškům Sedmi manželů Evelyn Hugo.

Hollywoodská ikona Evelyn Hugo se na prahu života rozhodla sepsat své memoáry a říci tak světu celý a ničím nepřikrášlený životní příběh. Tento úkol nehodlá svěřit nikomu jinému, než nenápadné novinářce Monique a nikdo nerozumí tomu, proč právě jí. Evelyn se rozpovídá nejen o svých sedmi manželích

O Evelyn je slyšet už několik let a já už kvůli tomu velkému humbuku knížku nevyhledávala. Dalším důvodem pak bylo i to, že tento žánr nepatří mezi mnou vyhledávané. Óóó, jak jsem se ale mýlila

Začetla jsem se od prvního řádku. Evelyn dokáže být velmi okouzlující, zároveň ale umí být panovačná, manipulativní a sobecká. Jde si tvrdě za svým a neohlíží se nalevo ani napravo. Sama jsem se trošku viděla v Monique a možná si, stejně jako ona, něco od Evelyn vezmu i do svého života.

Řeknu to takhle - brečela jsem celkem 4x , takže je jasný hodnocení.

Termaap
03.11.2023 5 z 5

Na autorku slyším a čtu chválu všude, kam se vrtnu. Po dočtení Daisy Jones and the Six, se u mě ale žádné velké nadšení nekonalo. To až teď, po přečtení téměř pětisetstránkové Evelyn Hugo, chápu to všudypřítomné běsnění po jejích knihách. Čekala jsem hodně a Evelyn opravdu obstála i ta vysoká očekávání. Celou dobu jsem jakoby seděla po boku Monique a naslouchala Evelynino poutavé vyprávění. Ponořila jsem se do děje a nemohla přestat číst. Od počátku víte, že výběr autora oné biografie není náhoda, ale já se nestydím za to, že jsem důvod až do konce knihy neodhalila. Jsem za to ráda, byla jsem překvapená a prožívala to na 100%. Pro mě opět kniha, která mě utvrzuje v tom, že ve čtení nacházím velké potěšení. Díky za ni.

Floriška7
02.11.2023 4 z 5

Asi tak, podle recenzí jsem rozhodně čekala víc. Za mě takový naprostý průměr. Neurazí, ani nenadchne. Přečíst se to ovšem dá.

kanitsuj
02.11.2023 5 z 5

Toto byl příběh na plný počet hvězdiček! Bavilo mne podívat se díky němu do Hollywoodu a nasát atmosféru filmového světa kypícího pozlátkem a přetvářkou. Poznat soukromí Evelyn Hugo a odhalit její velké tajemství. Ani na chvilku mi nevadilo, že jde o fiktivní postavu. Vše bylo tak uvěřitelné a závěr naprosto nečekaný.
Autorka velmi pěkně píše, čtenář se do příběhu zcela ponoří. Nechyběla mi dynamika, vše pěkně plynulo a články z bulvárních novin byly vždy takovou tečkou a shrnutím, uzavřením jednotlivých kapitol. Zároveň byla četba díky nim živější a uvěřitelnější. Sedm manželů Evelyn Hugo se nečte, ale žije, bylo to skvělé!

gordon13
02.11.2023 5 z 5

Již po přečtení pár stránek je jasné, že kniha je velmi chytlavá a skvěle se
čte. Zároveň je povrchní, nemorální a představuje pozlátko, které je mi
zcela cizí a jímž naprosto pohrdám. Přesto je kniha výborně napsaná, plná emocí a
postava Evelyn jako živá. Paní autorce skládám poklonu!

Barbievitko
01.11.2023 4 z 5

Příjemná a čtivá oddechovka. Konec nebyl přestřelený, jak to teď často u knih bývá, takže působí za mě reálně. Dávám 4* a zřejmě se budoucnu k autorce ještě vrátím.

kayu
21.10.2023 3 z 5

Čtenáře této knížky by podle mě šlo rozdělit na dvě skupiny. První skupinu tvoří ti, kteří po přečtení knížku vychvalují až do nebes a instantně ji hodnotí plným počtem. Já sama bych se ale zařadila spíše do druhé skupiny čtenářů, na které knížka neudělala až takový dojem. Evelyn jsem si bohužel nedokázala oblíbit a nelíbilo se mi ani opakování některých motivů v knížce.

Majulle
20.10.2023 3 z 5

Jako oddychové čtení dobré, ale že by mě kniha nějak zvlášť unesla tak to bohužel ne :/ z recenzí jsem čekala opravdu pecku a tak mě to trošku zklamalo..

jirina3500
19.10.2023 4 z 5

Zpočátku jsem se nemohla začíst a měla jsem obavy,že budu číst jen o "drbech"hollywoodské společnosti.Postupně jsem se tak začetla,že jsem se nemohla dočkat,jak vše dopadne.Je velmi smutné, jakých nekalých věcí je člověk schopen pro peníze a slávu.Na druhou stranu,je mi líto,kolik lidí, stále trpělo a mnohde trpí,pro svoji orientaci krytí své i těch,které milují.