Sedm let v Tibetu

Sedm let v Tibetu https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28974/bmid_sedm-let-v-tibetu-Kzz-28974.jpg 4 493 88

Úspěšná kniha rakouského autora, který prožil ve čtyřicátých letech v Tibetu sedm let. Heinrich Harrer prožil svá léta v Tibetu šťastnou náhodou. Cestou z horolezecké expedice k Nangá Parbatu byl při vypuknutí druhé světové války internován v britském táboře, odkud se mu spolu s Peterem Aufschnaiterem podařilo uprchnout do Tibetu. Dlouhé měsíce putuje o hladu ledovými pustinami, až se po mnoha dobrodružstvích dostane v převlečení do Lhasy, kde se stává učitelem a přítelem mladého dalajlámy.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Ivo Železný

Sieben Jahre in Tibet , 1953

Klárai
17.02.2019 5 z 5

Kniha je to krásná, ale film byl po pravdě řečeno o chlup lepší. I tak dávám plný počet bodů, protože si to kniha zaslouží.

py-radicz
16.02.2019 5 z 5

Sice jsem knihu cetl na etapy, ale za me velice okouzlujici zalezitost.

Eorin
30.01.2019 5 z 5

Pro mě je to nádherná a pravdivá kniha o kráse Tibetu a poznávání tamní kultury. Je zde zachycena zlomová doba, která je neopakovatelná a pan Harrer ji podal jemně, klidně, odevzdaně a krásně čistě..
Nečekejte beletrii, je to zkrátka "cestopis a deník" jednoho člověka, který neměl potřebu si nic přikrášlovat. Film jsem viděla jako první (když mi bylo nějakých 13, 14 let) a nadchl mě tak, že jsem se pídila po knize a dopídila jsem se k ní až ve svých 19 letech, kdy mě naplno strhla. Vracím se k ní velmi ráda, je to jako poslouchat dědečkovy vzpomínky...

Babo
28.01.2019 3 z 5

Na knihu jsem se docela těšila ,ale musím s lítostí konstatovat, že pro mě je zklamáním. Kdyby se zpracování chopil spisovatel jistě by to byl trhák . Takhle je to jen lepší slohová práce. Útěk z tábora, chycení , nový útěk z tábora , nekonečné putování , obavy z nového chycení , putování , zima , hlad a konečně Lhasa . A pro mě konec cesty .
Prostě mě styl psaní nezaujal a tak jsem knihu nedočetla .

animovanej medv
20.01.2019 4 z 5

Pokud to začnete číst a nebude Vás to bavit, tak přeskočte první třetinu knihy. Jako vážně. Nalistujte až tu část, kdy dojde do hlavního města Tibetu Lhasy. Pak je to super. Tak super, že začnete řešit, jak vlastně proběhl vpád do Tibetu Číňany a co se stalo s Dalajlámou a tak.
Takže doporučuju a vůbec se nestyďte na začátku listovat dopředu dokud Vás to nezačne bavit. Podle mě je pořád lepší si přečíst část knihy než jí celou po pár stránkách zahodit.

kapr
12.01.2019 5 z 5

Pohled evropana na Tibet i celou jeho problematiku. Velice zajímavá a poutavá kniha, která vám zemi tak odlišnou od té naší přiblíží. Tomuto tématu se věnují mnozí, málokdo z nich ale prožil v této zemi tak dlouhou dobu, aby mohl říci, že ji skutečně poznal. Rozhodně doporučuji.

evask
29.08.2018 4 z 5

Pro milovníky cestopisů jistě zajímavá kniha. Já jsem ale čekala více dobrodružství a více dramatičnosti, takže jsem trochu zklamaná. Pokračování už číst nebudu.

Jannqa
23.08.2018 2 z 5

Zajímavá kniha, pokud se chcete něco dozvědět o zvycích v Tibetu, já ale v tomto případě dávám přednost televizním dokumentům. Pro mě osobně byla kniha dost nudná.

ujira
16.07.2018 5 z 5

Viděla jsem dříve film a lákalo mne si přečíst literární předlohu, přestože autor není spisovatelem z povolání. Asi je to tak, že když někdo prožije něco, co ho velmi ovlivní,ovlivňuje i vyprávnění o tom. A prožít několik let na střeše světa a dokonce vedle mladého Dalajlámy muselo být silným prožitkem. Proto i kniha byla silným čtením.

Medunkavera
17.06.2018 5 z 5

Mám doma takovou malou prosklenou knihovnu a tam mám všechny skvosty, které jsou mi nejmilejší. A mezi nimi je i tato kniha. Prostě skvost, co na to říci.
Už jen to, co Heinrich Harrer - jako horolezec - překonal a pak.. je blízkým přítelem Dalajlamy..
Tohle je vlastně poprvé, kdy jsem si po shlédnutí filmu řekla: Ano, tuhle knihu chci mít. A také jsem hned šla a knihu si koupila.

iveta3867
12.06.2018 5 z 5

nádherný životní příběh sepsaný do skvělé knihy.. jedna z nejlepších knih ever..

Jessica007
09.06.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Viděla jsem dříve i film, knížku jsem ale četla až nedávno. Je psaná více "sušše", ale je moc zajímavá. Je to kniha autobiografická, autor popisuje svoje zážitky, v knížce je hodně informací, takže člověka i obohatí o nové poznatky a souvislosti. Moc pěkná kniha, která mě zaujala a po ní jsem si ještě přečetla volné pokračování "Návrat do Tibetu."

konicekbily
25.05.2018 5 z 5

Velice zvláštní "historický cestopis" popisující skutečnou část autorova života v období souvisejícím s druhou světovou válkou. Mne knížka zaujala a rád se k ní vracím.

tereza1198
27.12.2017 4 z 5

Je to literatura faktu. Suchá a faktografická. Cesty a situace se často opakují, protože je to pravdivý příběh a ne dobrodružný román. Když jsem to takhle brala, dostala jsem přesně to, co jsem čekala a moc se mi to líbilo.

KnihovniceVěra
19.09.2017 4 z 5

Ovlivněna filmem jsem čekala zábavnější čtení, ale sám autor v úvodu předesílá, že není zkušený spisovatel, proto se bude držet holých faktů. A tak to je, byla to dřina dočíst všechny anabáze s opakovanými útěky až do pobytu ve Lhase, kde už to bylo malinko stravitelnější. Jako literatura faktu velmi cenné včetně mapky pochodu, proto hodnotím poměrně vysoko.

negramota
18.04.2017 2 z 5

Film se mi moc líbil, knížky jsem se tedy chopil s chutí. Asi čtyřikrát jsem musel přečíst jak autor s kamarádem uprchli z Indie do Nepálu (nebo kam tentokrát) a byli opět chyceni a převezeni zpět, abych se konečně prokousal k tomu slíbenýmu Tibetu, historky z něhož jsem už viděl hezky zhuštěné ve filmu. Kolem a kolem nic moc, přehnaně faktografické.

Leenah
17.03.2017 4 z 5

Kniha ve mně probudila touhu sbalit batoh a vydat se do Tibetu. Vykreslení tamější krajiny mě nadchlo, děj a myšlenky se mi líbily, jen některé pasáže byly až příliš popisné a dlouhé. Pro milovníky cestopisů určitě skvělá volba.

Martina999
23.02.2017 5 z 5

právě jsem dočetla tuto knihu a musím říct - mě se moc líbila. Ano, souhlasím s názory, že je místy suchá a popisná, ve stylu šli jsme, mrzli jsme, báli jsme se, ale to je právě o těch pocitech člověka, který se nespokojil s tím ,že bude někde v táboře čekat na to, jak to všechno dopadne. I za cenu ohrožení vlastního života.
Je to můj první cestopis a začínám číst pokračování. Myslím si že Tibet je neskutečná země a lidé v ní si zaslouží svobodu, lásku a mír, jež zachovávají. Nikdy jsem tam sice nebyla, velmi mě to láká, podívat se do míst, která jsou "vyhlášena" svou mírumilovností a nenásilností. Máme se od nich mnoho co učit!!!

hancijar
06.02.2017 5 z 5

Uz nejakou dobu me laka Tibet, Nepal...a po tehle knize bych se tam vydala hnedka. Hlavne ta priroda, krasa. Paradni zivotopis

Olivie12
24.01.2017 2 z 5

Kniha poměně suchá, mě osobně začala bavit až od chvíle, kdy se autor dostal do Lhasy. Do té doby (značná část knihy) je to nudný popis každodeního cestování x kilometrů.....