Kniha skandálů

Kniha skandálů https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28801/bmid_kniha-skandalu-riE-28801.jpg 4 66 11

Scandalous série

počátek 19. století, Anglie Princezna z Walesu sepsala šokující odhalení o ostudném chování Prince Regenta a mnoha jeho přátel. Chce vydat Knihu, která by ohromila celý Londýn… Nathan Grey, hrabě z Lindsey, je nechvalně proslulý jako prostopášník z Lindsey. Hýří, hraje karty a nevyhýbá se ženám. Když však uslyší varování, že jeho odloučená manželka Evelyn, žijící v Londýně, může poškodit jméno jeho rodu tím, že se ocitne v publikaci Kniha Skandálů, nemá jinou možnost, než se vypravit do hlavního města a odvézt ji tam, kam patří - domů na hrabství Eastchurch. Chce tak ochránit ji i sebe před žalobou z vlastizrady. Evelyn nedobrovolně následuje svého manžela domů, kde na ni čeká spousta neblahých vzpomínek. Zdaleka už ale není tou nedospělou dívkou, jako když se mladičká vdávala. Nedobrovolný návrat se brzy změní v souboj dvou osobností, který odhalí křehkost jejich vztahu i dávno zapomenutou vášeň...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Levné knihy

The Book of scandal , 2008

Senza Jenka
15.01.2024 3 z 5

Líbila se mi návaznost na skutečné historické události. Důvod jejich rozkolu byl uvěřitelný a v pravdě srdcervoucí. Až tak, že mi to na romanci přišlo moc. Padoucha autorka hezky schovala, neodhalila jsem ho. Jen ta "kámoška" Claire... to bylo tak do očí bijící hned od začátku, že to skoro uráží mou čtenářskou inteligenci. Možná by to mohlo být malinko svižnější.

uzivatel83509
15.02.2023 5 z 5

Krásná historická romance

Lembac
06.11.2022 5 z 5

Tuto knížku bych za typickou červenou knihovnu neoznačila. Jedná se spíš o sondu do vztahu dvou lidí, kteří se po přestálé tragédii snaží nějak (pře)žít. V souvislosti s takovým traumatem si nedovolím hodnotit, kdo měl co udělat jinak. Je to strašlivě smutné a nelehké téma.
Příběh se i přes vážnost situace četl dobře. Trocha smyslnosti se v něm též našla a kriminální zápletka byla v rámci žánru docela uvěřitelná, i když byla vlastně jen záminkou k opětovnému setkání Nathana a Evelyn.
Pocit z knížky je hořkosladký....

lucie.dc
05.12.2021 3 z 5

Julia Londonova nebude ma oblibena autorka, jeji zenske postavy maji dlouhe vedeni a jsou zaslepene az beda.

Nektere casti textu nebyly dobre upravene, kazilo to predstavivost, taky mohlo byt vice zrejme z textu, co je treba vzpominka, alespon jinym pismem, ja se ztracela, kde je minulost, kde soucasnost a musela se v textu vracet, abych to pochopila.

Mozna pro nekoho SPOILER:
Na rozpadu manzelstvi se podileli rozhodne oba, zpocatku jsem sympatizovala, umim si predstavit jeji zarmutek, podobnym jsem si sama prosla, ale jeji neustale obvinovani manzela, aniz by se podivala do zrcadla sama na sebe, mi uz lezlo na nervy, jeji prozreni mohlo dojit driv.

SPOILER:
Vazne by me zajimalo, jak vysla z horici budovy, kde se najednou vzala venku?

petraj30
10.10.2019 5 z 5

Velmi zajímavý příběh - velmi emočně vypjatý a na druhou stranu plný intrik. Nedovedu si představit život u Dvora a jsem velmi ráda, že i Evelyn pochopila.
Kniha mě velmi bavila, velmi příjemně a rychle se četla, ale nevím, jestli budu číst znovu - byla moc smutná, ale i přesto dám plné hodnocení

Kamila1991
08.10.2019 5 z 5

Příběh dvou lidí, kteří se tragickou situací odcizí a potom k sobě opět najdou cestu. Knížka je opravdu krásná, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Všem doporučuji!

ariel platto
09.02.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Krásný, sladkobolný příběh. Hrdinka mi jako jedna z mála nelezla na nervy, což je u tohoto žánru výjimka. Nathan mě naopak ke konci trošku zklamal za jeho odtažení, i když krátké, poté co tolik usiloval o sblížení. Ale byla to jen chvilka :)

janahus
20.01.2019

Krásná kniha, nějak mě poznamenala, myslím v tom hezkém, doporučuji přečíst.

havrmoni
01.12.2016 4 z 5

Ano četlo se to samo. Zmítala jsem se však mezi sympatií a antipatií u hrdinky. Pak jsem si uvědomila,že já mám nadhled věku a ne stejnou,ale byla v rodině, ,,událost" (nechci prozrazovat děj). Ona se s tím prala po svém a její manžel též. Je to zajímavé a romantické,sledovat nové sbližovánì skoro odcizených manźelů. Navíc nám autorka dala nahlédnout do skutečné historie o Knize.

Aracely
08.09.2014 5 z 5

Souhlasím s názorem níže. Moc pěkná kniha, četlo se to samo :-) Mohu jen doporučit. Těším se na její další knihy.

gabca007
29.08.2013 5 z 5

Tak tahle kniha mne docela mile překvapila. Dostala se mi do rukou v takovém tom levném sešitovém vydání, takže jsem od ní nic moc nečekala. Ale četla se opravdu sama. Moc hezký příběh, nechybí romantika, vtip ani krimi zápletka.Mohu jen doporučit.