Úskalí honu na vévodu

Úskalí honu na vévodu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37572/bmid_uskali-honu-na-vevodu-6Kz-37572.jpg 4 95 13

Zoufalé debutantky série

Anglie, 1819-20 Tři mladé šlechtičny se ocitnou po smrti své matky a tety bez finančních prostředků. Otčím by je rád co nejdříve provdal za kohokoli, jen aby se zbavil nákladů spojených s jejich opatrováním. Nejstarší Ava Fairchildová proto vděčně přijme nabídku k sňatku od pohledného markýze Jareda Brodericka, vévody z Middletonu. Jejich sňatek je spíše obchodní smlouva než manželství z lásky. A právě to velmi rychle Avě začne vadit, protože touží po lásce svého muže, který určitě stojí za tu námahu…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Levné knihy

The hazards of hunting a duke , 2006

Senza Jenka
25.08.2023 4 z 5

Zajímalo by mě, jak vysloužilá londýnská prostitutka přišla k informacím z harému :D. Služebnictvo z chudobince mě nadchlo. Některé pasáže byly skvělé, jiné ani ne. Místy ohavný překlad. Celkově fajn čtení.

petulkapeta
19.06.2022 4 z 5

„Když se mu dychtivě oddáte, vezme si vás, ale bude myslet na jinou. Když se mu oddáte jen tehdá, když se vám zlíbí, bude vás chtít pořád víc. Bude po vás toužit tak nesnesitelně, že ho to úplně pohltí, věřte mi."

Souhlas moje emoce byly jak na horske draze..soucitila jsem s ní o to vic mě potěšil konec...

Květinka008
09.10.2020 4 z 5

Moc hezká oddechovka, ale pro mě z této trilogie nejslabší.

petraj30
26.06.2020 4 z 5

Mě se to moc líbilo, ale bylo to podle mě strašně smutné. Celý příběh jsem prožívala s hlavní hrdinkou, buď se smála nebo brečela.
Ava byla podle mě úžasná a moc chytrá, ale v některých situacích bych se nebála trochu víc dupnout nebo zatlačit na pilu (v novinách by o tom psali tak jako tak, tak proč toho nevyužít.) Jared mě vůbec nepřesvědčil. Sice to byl takový typický hrdina, nicméně bych mu někdy taky urazila hlavu a nebo bych ho mučila ještě déle.
Jako první jsem přečetla knihu Povedený vikomt a byla jsem moc spokojená, nicméně druhý díl byl podle mě katastrofa. Psalo se, že Greer je strašně chytrá, jen by mě zajímalo, podle čeho se to dalo poznat, protože se v tomto díle příliš nevyskytovala.
Ráda se ke knize vrátím a taky k poslednímu dílu, ten druhý raději vynechám, aby mě neranila mrtvice:-), ale jako celek to bylo povedené.

malazluta
20.08.2019 3 z 5

Toto není tak špatná historická romance, bohužel není ničím vyjímečná a tak zapadne ve spleti jí podobných.

ariel platto
02.01.2018 5 z 5

Kniha byla úžasná. Jared byl tak syrový, když si šel za svým, např. scéna na balkóně během plesu...nebo napětí u večeře před svatební noci... Autorka vše popisovala tak, že jsem měla pocit, že se koukám na film. A vůbec nádherná erotika...jinak souhlasím s havrmoni, posledních pár stránek mi lezla hrdinka na nervy. Ale jejím pokusem o svádění tanečkem ji odpouštím za její odvahu :)

havrmoni
06.12.2016 3 z 5

No tak opět jedna z těch nedočkavých a muže tlačících do kouta. Poslední třetina byla díky Avě úmorná. Vztah i příběh se vyvíjel celkem hezky,pracovali na vzájemném soužití. Jen každý to měl trochu jinak a samozřejmě i láska nepřišla k oběma naráz. Proto mě vždy rozčílí ty hrdé husičky,které si něco domýšlí ( drby) a tlačí toho druhého někam kam on ještě nedospěl.

PomněnkaPrvní
19.06.2015

Julia London rozhodně nemá lehkou ruku. Podle mě píše dost těžkopádně. Má spoustu myšlenek a nápadů, které bezhlavě začleňuje do příběhu, aby se k nim už vůbec nevracela a nijak je nepropojila. V této knize mě ani příliš neoslovili hlavní hrdinové, žádné sympatie jsem k nim nezískala.

Kessy1990
24.07.2014

Tento příběh se mi moc líbil i když druhý díl Princ z Powys je lepší. Nechybělo tam nic co by mělo v historické romanci být :)

mac.martina
08.06.2013 5 z 5

pěkný příběh o domluveném sňatku z kterého se vyklube láska, jenže než k ní dospějou tak se stane takových věcí...

danca044
18.12.2012 3 z 5

Jak už to tak bývá, nakonec se do sebe zamilují a přiznají si to. Než se k tomu ovšem jako vždy dostanou, uplyne půlka knihy.

maryzka
15.09.2012 3 z 5

Obchodní smlouva, pak city, láska a očekaváný dědic.

Shakespeare
03.05.2012

domluvený sňatek a nakonec láska, dítě a štestíčko

historické romance

Julia London (p)
americká, 1959
2008  84%Podvedený vikomt
2008  82%Úskalí honu na vévodu
2007  76%Lekce svádění
2012  90%Sladká pomsta
2008  82%Princ z Powys

Kniha Úskalí honu na vévodu je v